Google Adsense

Google AdSense jest w pełni zautomatyzowaną metodą zarabiania w internecie. Dzięki swojej uniwersalności, w znaczącym stopniu wpłynęła ona na dochodowość prowadzenia współczesnych stron internetowych oraz blogów. W sieci AdSense reklamy dobierane są kontekstowo i automatycznie, dzięki czemu pasują do tematyki serwisów oraz publikowanych na nich treści.

Czym jest Google AdSense

AdSense to platforma reklamowa Google, która wyświetla na stronach internetowych określone reklamy kontekstowe. Mogą one mieć postać bannerów, tekstów lub plików wideo. Narzędzie AdSense jest dostępne dla wszystkich chętnych, a przy tym bardzo proste do zaimplementowania na stronie. Ma to szczególne znacznie zwłaszcza w przypadku blogów działających na platformie Blogger, która również należy do Google. Jednak dzięki odpowiednim wtyczkom, także strony internetowe stworzone w WordPressie mogą korzystać z usługi. Popularność AdSense wynika przede wszystkim z jego szerokiej dostępności. Reklamy tego typu pozwalają na zarabianie bez konieczności samodzielnego poszukiwania reklamodawców. Do najważniejszych zalet systemu należą również terminowe wpłaty pozyskanych zarobków oraz ich stosunkowo wysokie stawki. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 300 złotych.

Na czym polega zarabianie w Google AdSense

Zarabianie na AdSense nie jest przesadnie skomplikowanym procesem. Opiera się przede wszystkim na wklejeniu w odpowiednim miejscu na stronie specjalnego kodu w formacie Java Script oraz wyświetlaniu reklam. W przeciwieństwie do wyskakujących okienek, tego typu środki marketingowe spotykają się ze znacznie przychylniejszą reakcją internautów. Jednak, aby kampania AdSense przyniosła oczekiwane skutki, prowadzona strona internetowa powinna być odpowiednio zoptymalizowana i sprofesjonalizowana. W tym celu warto zainwestować w jej stronę graficzną oraz odpowiednio dopasować do niej formę prezentowanych reklam. Na jednej podstronie bloga zamieścić można maksymalnie trzy jednostki reklamowe, które nie powinny psuć estetyki strony. Muszą być jednak na tyle wyeksponowane, aby dobrze komponowały się z designem i jednocześnie przekazywały treść istotną dla odwiedzających.

Od czego zależą zarobki w Google Adsense

Zarobki w AdSense w dużym stopniu zależą od samej tematyki bloga. Wśród najbardziej popularnych dziedzin panuje znacznie większa konkurencja pod względem ofert reklamodawców, a tym samym poszerza się szansa na uzyskanie wyższej stawki za kliknięcie. Wybranie odpowiedniej tematyki oraz tworzenie treści uwzględniających popularne słowa kluczowe znacząco przyczynia się do zwiększenia ruchu na stronie, a tym samym zdobycia pokaźniejszej liczby odwiedzających. Za podstawowy model rozliczeń w AdSense uznawane są kliknięcia, za które minimalna stawka wynosi około 1 grosz. Stawki maksymalnej nie ma, jednak zdarzają się kliknięcia nawet za kilkanaście złotych. Z punktu widzenia właściciela strony pojedyncze odsłony nie maja jednak znaczenia, a na wysokie zarobki liczyć można dopiero przy tysiącach unikalnych kliknięć.

Zobacz też jak zarabiać na blogu

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x