5 sposobów na tanie gry

5 sposobów na tanie gry

Granie w gry komputerowe jest dla wielu osób głównym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale niestety większość ciekawych tytułów sporo kosztuje. Nie każdy może sobie pozwolić by kupować je w regularnych cenach, ale na szczęście są różne sposoby by znacznie zaoszczędzić na ich zakupie. Sprawdź 5 sposobów na tanie gry w wersji elektronicznej lub pudełkowej.

Regularne ceny niektórych gier są naprawdę wysokie, ale praktycznie każdą wydaną grę możemy dostać zdecydowanie taniej i nie jest to wcale skomplikowane. Czasem wystarczy zakupić klucz poza platformą, czasem uzbroić się w cierpliwość, a czasem po prostu kupić określony zestaw. Poniżej znajduje się 5 sposobów na tanie gry (lub nawet darmowe).

W wersji elektronicznej (klucze do gier)

Gry w wersji elektronicznej to aktualnie najpopularniejszy sposób kolekcjonowania gier, ponieważ problem zgubionych czy zniszczonych płyt zostaje całkowicie wyeliminowany. Gry kupowane w ten sposób zostają na stałe przypisywane do specjalnego konta. 

Popularne platformy, które umożliwiają zakup gier w wersji elektronicznej to:

  • Steam (Valve),
  • Origin (EA)
  • BattleNet (Blizzard),
  • GOG (CDP),
  • Uplay (Ubisoft),
Jak znaleźć tanie gry na powyższe platformy? Wystarczy skorzystać choćby z G2A, czyli serwisu, na którym kupić można klucze do wielu gier oraz oprogramowania. Zakupiony w ten sposób klucz wystarczy wpisać na odpowiedniej platformie, a sporo tytułów kupić można nawet ponad 90% taniej.
G2A

G2A

G2a jest popularną platformą sprzedaży gier i oprogramowania. Produkty dostępne są tu w wersji cyfrowej, w formie kluczy aktywacyjnych. Prócz…

Zestawy zawierające wiele tytułów

Kolejny sposób na tanie gry to kupowanie całych paczek, choć rozwiązanie to ma również pewien minus. W zestawie mogą się trafić tytuły, które zwyczajnie nie przypadną nam do gustu. Na szczęście przed zakupem można przejrzeć taki pakiet i zdecydować. Najpopularniejszym serwisem, który umożliwia zakupy całych paczek gier po bardzo niskich cenach jest Humble Bundle. W serwisie dostępne są 2 rodzaje zestawów:

Games Bundle

Pakiet, w którym ilość otrzymanych gier uzależniona jest od kwoty, którą zapłacimy. Dostępne są 3 progi kwotowe, w których należy zapłacić więcej niż:

  • 1$,
  • średnia wpłat (ok 15$),
  • 25$.
Wpłacając daną kwotę otrzymujemy oczywiście wszystkie gry, które dostępne były w niższych progach kwotowych. Tak, więc płacąc 25$ otrzymujemy pełen zestaw gier z danego pakietu, których wartość to przeważnie kilkaset dolarów. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ zestawy tego typu są ograniczone czasowo.

Humble Monthly

Pakiet, który jak sama nazwa wskazuje pojawia się co miesiąc. Kosztuje jedynie 12$, ale kupić go można tylko do czasu, aż ujawnione zostaną wszystkie tytuły. Najciekawsze ujawniane są przeważnie z początku, więc można szybko ocenić czy warto go kupić. Decydując się na dłuższą subskrypcję można zaoszczędzić (przy zakupie na rok od razu wychodzi 11$ na miesiąc). W sytuacji, gdy widzimy, że dany pakiet nie przypadnie nam do gustu można subskrypcję chwilowo zawiesić i uruchomić ją ponownie dopiero w następnym miesiącu. Wartość gier z takiego pakietu przekracza 100$ i wszystkie poprzednie miesiące można przejrzeć na stronie, aby zobaczyć mniej więcej jakich tytułów można się spodziewać. 
 

Promocje

Na każdej platformie co jakiś czas pojawiają się specjalne promocje, więc czasem warto wstrzymać się trochę z zakupem i poczekać aż wybrany tytuł na nią trafi. Oczywiście w przypadku nowości może to trochę potrwać, ale starsze tytuły są już przeceniane bardzo często. Jest to bardzo dobry sposób na tanie gry dla osób, które są cierpliwe. Promocje są bardzo widoczne, więc wcale nie trzeba codziennie sprawdzać czy dana gra nie została czasem przeceniona. Wystarczy logować się regularnie do wybranej platformy, a na pewno nie przegapimy odpowiedniej informacji. Warto również dodać do listy życzeń gry, które nas interesują.

Gry pudełkowe

Sporo osób w dalszym ciągu woli gry pudełkowe od tych w wersji elektronicznej, zwłaszcza edycje kolekcjonerskie. Czasem fajnie spojrzeć na swoją kolekcję gier, która stoi na półce. Sposobem, który pozwala zaoszczędzić na wersjach pudełkowych jest zakup takich gier różnego rodzaju portalach z ogłoszeniami lub aukcjach internetowych.

Darmowe gry

Tanie gry to w dalszym ciągu jakiś wydatek, ale można zmniejszyć go praktycznie do zera. W jaki sposób? Wystarczy wykorzystać czas spędzony na graniu w gry, w sposób, który pozwoli generować dochód. Zarobione w ten sposób pieniądze wystarczą na pewno na nowe gry, a w wielu przypadkach również na zupełnie niezwiązane z nimi wydatki.

Drugi sposób to różnego rodzaju serwisy, które pozwalają zdobywać punkty za określoną aktywność w grach. Punkty zdobyte w ten sposób możemy następnie przeznaczyć na nowe klucze do gier, przedmioty w grach online, waluty itp. Czasem jest nawet możliwość wymiany punktów na prawdziwe pieniądze.

 

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Zarabianie na grach

Zarabianie na grach

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że gry komputerowe (i nie tylko) możemy wykorzystać również do zarabiania pieniędzy. Mało…

Opinie

Gry komputerowe to w dalszym ciągu jeden z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nie ma w tym oczywiście nic złego, a mnogość tytułów sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niestety czasem cena bywa zaporowa, więc warto korzystać z różnych możliwości, aby ją zredukować.

Macie jakieś inne sposoby na tanie gry? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Zostaw komentarz

2 Komentarze

    1. Kupno gry taniej żadne kombinowanie, ale oczywiście nikt do niczego nie zmusza. Śmiało można kupować w regularnej cenie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *