G2A

G2A

G2a jest popularną platformą sprzedaży gier i oprogramowania. Produkty dostępne są tu w wersji cyfrowej, w formie kluczy aktywacyjnych. Prócz gier dostępne są tu również różnego rodzaju przedmioty do gier, waluty czy karty pre-paid. Platforma została założona w 2010 roku i początkowo nazywała się Go2Arena. Mocną stroną portalu jest możliwość sprzedaży kluczy poniżej cen sklepowych oraz liczne promocje co dodatkowo zachęca do kupna. Serwis posiada również własny program partnerski, który pozwala zarabiać.

G2A - jak działa?

Zacznijmy od tego, że platforma sama w sobie nie posiada kluczy do gier i oprogramowania, które można tam kupić. Klucze, które są tam dostępne pochodzą od innych użytkowników serwisu, więc sposób działania mocno przypomina Allegro. Decydując się na zakup musimy jedynie pamiętać, aby wybierać klucze od sprawdzonych sprzedawców, czyli tych z dużą ilością pozytywnych opinii.

Dlaczego warto?

G2A jest serwisem, który pozwala dużo zaoszczędzić na grach komputerowych oraz oprogramowaniu. Gry kupione poprzez portal wychodzą znacznie taniej, jak kupowanie ich bezpośrednio na wybranej platformie. Różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt procent, co jest już bardzo dużą kwotą, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi duża ilość kupowanych gier. Bez problemu znaleźć tutaj można klucze do popularnych platform takich jak steam, origin, uplay itp. Oczywiście wykorzystanie serwisu to tylko jeden ze sposobów na tanie gry. Jak jeszcze można je zdobywać?

5 sposobów na tanie gry

5 sposobów na tanie gry

Granie w gry komputerowe jest dla wielu osób głównym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale niestety większość ciekawych tytułów sporo…

Ile można zaoszczędzić

Kwota, którą możemy zaoszczędzić decydując się na zakup poprzez platformę może być bardzo różna. Dla przykładu, weźmy popularną (w chwili pisania tego wpisu) grę jaką jest GTA V. Cena na steam to 129,90zł, a na G2A klucz do gry można kupić już od ok. 53 złotych. Jak widać jest to spora oszczędność, choć są gry, gdzie różnica jest jeszcze wyższa.

G2A Loot

G2A Loot to ciekawa opcja, która pozwala wylosować ciekawe tytuły po dużo niższych cenach. Oczywiście jak to w losowaniach bywa, nie zawsze trafimy to na czym nam zależało, ale czasem warto spróbować, zwłaszcza, że ceny nie są wysokie. Jak to dokładnie działa? Wybieramy paczkę z tytułami, które nas interesują (przeważnie jest to kilkadziesiąt tytułów), a następnie klikamy “loot”. Oczywiście, aby losować musimy doładować konto specjalnymi “loot pointsami”. Za 1 euro możemy kupić 10 takich punktów. Ilość potrzebnych punktów uzależniona jest, od tego, z której paczki chcemy losować. Przeważnie cena waha się od ok. 10 do 100 “loot pointsów”. Co ciekawe, oprócz paczek przygotowanych przez G2A, znaleźć można również te przygotowane przez innych graczy (sami również możemy taką paczkę przygotować, czyli wybrać tytuły oraz prawdopodobieństwo wylosowania).

G2A Plus

G2A Plus to płatna subskrypcja, która gwarantuje nam dodatkowe korzyści. Jej koszt to 1,99€ na miesiąc (przy płatności z góry na dłuższy okres cena jest niższa). Co otrzymujemy w ramach subskrypcji?

 • darmowe 7 Loot Pointsów co miesiąc,
 • lepsze oferty cenowe,
 • prezenty,
 • priorytetowe traktowanie przez support.

Z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili i nie jest ona obowiązkowa.

Własny sklep w G2A

G2A pozwala również założyć własny sklep z produktami cyfrowymi (choć nie tylko). Jest to ciekawy sposób na zarabianie, jeśli dysponujemy dużą ilością kluczy do gier lub oprogramowania. W zależności od ustawień, wszystko może odbywać się automatycznie lub manualnie.

G2A Goldmine - program partnerski

Program partnerski nazywa się dokładnie “g2a goldmine” i pozwala zarabiać na sprzedaży kluczy na stronie G2A. Wystarczy, że ktoś wchodząc przez wygenerowany link dokona odpowiedniego zakupu i pieniądze trafiają na nasze konto. Pod każdym produktem można zobaczyć ile dokładnie pieniędzy trafi na nasze konto jeśli ktoś zdecyduje się na zakup.

Jak zarabiać w G2A Goldmine

Aby wygenerować odpowiedni link przechodzimy do zakładki “narzędzia” i klikamy “dodaj więcej”. Domyślnie jest już utworzony jeden link, który kieruje do strony głównej g2a i można wykorzystać go od razu do promocji. Dodanie dodatkowych linków pozwala jednak na skierowanie potencjalnego kupca do konkretnej już oferty.

G2A Goldmine

Czasem zdarza się, że osoba wchodząc przez link nie dokona zakupu ani się nie zarejestruje. Mimo to ewentualna prowizja jednak nie przepada, ponieważ ciasteczka zapisywane na komputerze wygasają dopiero po 2 latach. Oznacza to tyle, że osoba, która wróci na stronę w ciągu tego czasu i dokona zakupu to pieniądze trafiają na nasze konto. Dodatkowo, jeśli taka osoba już dokona zakupu na platformie to zostaje do nas przypisana na stałe. Każde ewentualne późniejsze zakupu sprawiają, że pieniądze trafiają na nasze konto.

Strona posiada również 3 poziomy poleconych, więc jeśli zaproszona przez nas osoba poleci g2a kolejnej to również otrzymamy odpowiednią prowizję. Procentowo wygląda to następująco:

 • 1 poziom – 100%
 • 2 poziom – 60%
 • 3 poziom – 40%

Opis zakładek

 • Mój profil – informacje odnośnie sprzedanych produktów, kliknięć w link oraz drużyny (poleconych),
 • Jak zarabiać – dodatkowe informacje dotyczące zarabiania w g2a goldmine typu “pierwsze kroki”, “jak to działa” czy “złote porady”,
 • Narzędzia – tutaj dodajemy wszystkie linki oraz sprawdzamy ich statystyki,
 • Wypłaty – wypłata zarobionych pieniędzy oraz historia dotychczasowych przelewów,
 • Ustawienia – dane dotyczące konta takie jak mail, nick itp.

Gdzie zarabiać poza G2A

G2A to świetny program partnerski dla blogerów lub YouTuberów, którzy tworzą treści związane z grami komputerowymi lub oprogramowaniem, ponieważ łatwo o konwersję. Oczywiście w internecie jest wiele innych programów partnerskich, na które również warto zwrócić uwagę. Czasem produkty z innej kategorii równie współgrają z kanałem na YouTube lub blogiem, co pozwala zarabiać dodatkowe pieniądze. Oprócz tego oczywiście są również zupełnie inne sposoby zarabiania w internecie, które również warto znać.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której…

Wypłata zarobków

Na wypłatę z G2A goldmine czeka się od 7 do 10dni. Dostępne procesory płatnicze:

G2A - opinie

Serwis działa już bardzo długo i cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Często decyduje się również na sponsoring różnych imprez, czy drużyn e-sportowych. Szukając tanich i dobrych gier, z pewnością warto wziąć pod uwagę zakup klucza za pomocą serwisu. Musimy tylko pamiętać, aby klucze kupować od osób, które mają dużo pozytywnych opinii.

Macie jakieś doświadczenia z platformą? Podzielcie się opinią w komentarzu.

2 Komentarze

 1. Portal ogólnie spoko, da się dorwać gry w dobrych cenach i przy dobrej reklamie samemu zarobić na prowizjach. Przy kupnie gry warto zwrócić uwagę na automatyczną subskrypcję G2A Plus, która ściąga nam miesięcznie z konta/PayPala 2 dolary – trzeba tę opcję samemu wyłączyć na stronce.

 2. Jeśli chodzi o G2A to myślę, że warto zacząć od tego, że jest to projekt, który pochodzi z Polski. Program partnerski Goldmine został bardzo dobrze zaprojektowany i zachęca do skorzystania z niego. Cała strona internetowa prezentuje się schludnie. Podoba mi się cały zamysł. Warto spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *