agencja marketingowa Harbingers

G2A – opinie i opis serwisu

G2A jest popularną platformą służącą do sprzedaży gier i oprogramowania, na której znajdziemy produkty dostępne w wersji cyfrowej, w formie kluczy aktywacyjnych. Prócz gier dostępne są tu również różnego rodzaju wirtualne przedmioty, waluty, czy nawet karty pre-paid. Platforma została założona w 2010 roku i początkowo nazywała się Go2Arena. Mocną stroną portalu jest możliwość sprzedaży kluczy poniżej cen sklepowych oraz liczne promocje, które dodatkowo zachęcają do kupna. Serwis posiada też własny program partnerski, dzięki któremu możemy zarabiać. Co warto wiedzieć o platformie i jak działa?

G2A – jak działa?

Zacznijmy od tego, że platforma sama w sobie nie posiada kluczy do gier i oprogramowania, które możemy tam kupić. Te, które się tam znajdują pochodzą od innych użytkowników serwisu, więc sposób działania mocno przypomina znane każdemu Allegro. Dlatego decydując się na zakup musimy przede wszystkim pamiętać, aby wybierać klucze od sprawdzonych sprzedawców, czyli tych z dużą ilością pozytywnych opinii.

G2A Loot

G2A Loot to ciekawa opcja, dzięki której możemy wylosować ciekawe tytuły po dużo niższych cenach. Oczywiście jak to w losowaniach bywa – nie zawsze trafimy na to, na czym nam zależało. Jednak czasem warto spróbować, gdyż ceny losów nie są zbyt wysokie. Jak to dokładnie działa? Wybieramy paczkę z tytułami, które nas interesują (przeważnie jest to kilkadziesiąt tytułów), a następnie klikamy „loot”. Oczywiście, aby losować musimy najpierw doładować konto specjalnymi „loot pointsami”. Ilość potrzebnych punktów uzależniona jest od tego, z której paczki chcemy losować, ale za 1 euro możemy kupić 10 loot pointsów. Z reguły koszt udziału w jednym losowaniu oscyluje w granicach od 10 do 100 punktów. Co ciekawe, oprócz paczek przygotowanych przez G2A, znajdziemy tutaj również te stworzone przez innych graczy (sami także możemy taką przygotować, czyli wybrać tytuły oraz prawdopodobieństwo wylosowania).

g2a loot

G2A Plus

G2A Plus to płatna subskrypcja, która gwarantuje nam dodatkowe korzyści. Jej koszt to 1,99€ na miesiąc (cena jest niższa przy płatności z góry na dłuższy okres czasu). Co otrzymujemy w ramach subskrypcji?

 • darmowe 7 Loot Pointsów co miesiąc,
 • lepsze oferty cenowe,
 • prezenty,
 • priorytetowe traktowanie przez support.

Z subskrypcji możemy zrezygnować w każdej chwili i nie jest ona obowiązkowa.

Własny sklep

Na G2A możemy również założyć własny sklep internetowy z produktami cyfrowymi (choć nie tylko). Jest to ciekawy sposób na zarabianie, jeśli dysponujemy dużą ilością kluczy do gier lub oprogramowania. Warto dodać, że w zależności od ustawień, sprzedaż może odbywać się automatycznie lub manualnie.

Czy warto korzystać?

G2A jest serwisem, dzięki któremu możemy oszczędzać pieniądze na zakupie gier komputerowych oraz oprogramowania. Jak łatwo zauważyć, ceny gier na portalu są zdecydowanie niższe od tych, które znajdziemy wchodząc bezpośrednio na wybraną platformę (np. Steam, Origin, Uplay itp.). Co więcej, różnica często wynosi nawet kilkadziesiąt procent, a to już dość spora kwota – zwłaszcza, jeśli kupujemy dużą ilość gier.

Ile możemy zaoszczędzić z G2A

Kwota, którą możemy zaoszczędzić decydując się na zakup poprzez platformę może być bardzo różna. Wszystko uzależnione jest od tego jak wiele gier kupujemy i w jakim przedziale cenowym. Dla przykładu, weźmy popularną (w chwili pisania tego wpisu) grę jaką jest GTA V. Cena na steam to 129,90 zł, a na G2A klucz do gry możemy kupić już od ok. 53 złotych. Jak widać jest to już spora oszczędność, choć są gry, przy których różnica w cenie jest jeszcze wyższa.

Inne sposoby na tanie lub darmowe gry

tanie gry

Ceny wielu gier komputerowych nie należą do najniższych, a sporo osób chciałoby zagrać mimo braku odpowiednich funduszy. Jednak jest kilka metod, aby zdobyć wybrane tytuły dużo taniej, a czasem nawet za darmo.

G2A Goldmine – program partnerski

Program partnerski serwisu nazywa się dokładnie „g2a goldmine” i dzięki niemu możemy zarabiać na sprzedaży kluczy na stronie G2A. Wystarczy, że ktoś wchodząc przez wygenerowany przez nas link dokona odpowiedniego zakupu, a pieniądze trafią na nasze konto. Pod każdym produktem możemy zobaczyć ile dokładnie zarobimy, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup.

Jak zarabiać w G2A Goldmine

Aby wygenerować odpowiedni link przechodzimy do zakładki „narzędzia” i klikamy „dodaj więcej”. Domyślnie jest już utworzony jeden link, który kieruje do strony głównej g2a, więc możemy go od razu wykorzystać do promocji. Jednak dodając dodatkowe linki możemy skierować potencjalnego kupca do konkretnej oferty, jeśli akurat w ten sposób działamy.

G2A Goldmine

Czasem zdarza się, że osoba wchodząc przez link nie dokona zakupu, ani też się nie zarejestruje. Mimo to, ewentualna prowizja nie zawsze przepada, ponieważ ciasteczka zapisywane na komputerze wygasają dopiero po 24 godzinach. Oznacza to tyle, że osoba, która wróci na stronę w ciągu tego czasu i dokona zakupu, to pieniądze i tak trafią na nasze konto. Dodatkowo, jeśli taka osoba już dokona zakupu na platformie, to zostaje do nas przypisana na stałe, a każde ewentualne późniejsze zakupy sprawiają, że otrzymujemy należną prowizję.

Na czym i ile zarabiamy?:

 • 5% od zakupu produktów cyfrowych,
 • 4% od zakupy produktów fizycznych,
 • 1€ od miesięcznej subskrypcji G2A Plus i 2€ od 12-miesięcznej subskrypcji.

Platforma oferowała również 3 poziomowy system subpartnerów, który pozwalał generować całkiem niezły dochód pasywny, ale niestety zrezygnowała z takiej możliwości. W związku z tym zarabiać możemy już tylko na samodzielnym promowaniu.

Opis zakładek

 • Mój profil – informacje odnośnie sprzedanych produktów, kliknięć w link oraz drużyny (poleconych),
 • Jak zarabiać – dodatkowe informacje dotyczące zarabiania w g2a goldmine np. „pierwsze kroki”, „jak to działa”, „złote porady” itp.,
 • Narzędzia – tutaj dodajemy wszystkie linki oraz sprawdzamy ich statystyki,
 • Wypłaty – wypłata zarobionych pieniędzy oraz historia dotychczasowych przelewów,
 • Ustawienia – dane dotyczące konta, takie jak mail, nick itp.

Wypłata zarobków

Na wypłatę z G2A goldmine czeka się od 7 do 10 dni, więc stosunkowo krótko. Pieniądze otrzymamy na wskazane konto bankowe lub na jeden z 2 dostępnych portfeli internetowych, czyli PayPal lub Skrill.


ranking kont bankowych

Konto bankowe posiada obecnie praktycznie każdy, gdyż ciężko się bez niego obejść. Jednak trzymanie się stale jednej instytucji nie niesie za sobą żadnych korzyści, więc warto co jakiś czas ją zmienić. Dzięki temu otrzymamy nie tylko lepsze warunki, ale często nawet dodatkowe pieniądze za założenie konta – przynajmniej kilkaset złotych.


paypal

PayPal to najpopularniejszy portfel internetowy, dzięki któremu nie tylko możemy wypłacić pieniądze na konto bankowe, ale również wykorzystać je do bezpośrednich płatności w wielu sklepach internetowych.


skrill moneybookers

Skrill jest nieco mniej popularnym portfelem, ale w dalszym ciągu często wykorzystywanym. Jego największą zaletą jest możliwość założenia wirtualnej karty płatniczej, z której możemy w internecie korzystać, tak jak z tej tradycyjnej.

Gdzie promować

programy partnerskie

Produkty znajdujące się w ofercie G2A możemy promować w zasadzie w dowolnym miejscu. Jednak najlepiej robić to w mediach związanych z grami komputerowymi. Ciekawym rozwiązaniem może być również wykorzystanie platformy streamingowej, jeśli regularnie nadajemy transmisje z gier np. na Twitchu. W zasadzie zarabianie na programach partnerskich wygląda w każdym tak samo – różnią się jedynie promowanym produktem.

Inne sposoby zarabiania w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Oczywiście programy partnerskie, to nie jedyna możliwość zarabiania pieniędzy w internecie. Jest wiele innych sposobów, a sporo z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkich chęci.

Opinie o G2A

Serwis działa już naprawdę długo i cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Co więcej, często decyduje się również na sponsoring różnych imprez, czy też drużyn e-sportowych. Szukając tanich i dobrych gier, z pewnością warto wziąć pod uwagę zakup klucza za pomocą tego właśnie serwisu. Musimy jedynie pamiętać, aby klucze kupować od sprawdzonych osób, które mają dużo pozytywnych opinii.

Macie jakieś doświadczenia z platformą? Podzielcie się opinią w komentarzu.

4 komentarze do “G2A – opinie i opis serwisu”

 1. Portal ogólnie spoko, da się dorwać gry w dobrych cenach i przy dobrej reklamie samemu zarobić na prowizjach. Przy kupnie gry warto zwrócić uwagę na automatyczną subskrypcję G2A Plus, która ściąga nam miesięcznie z konta/PayPala 2 dolary – trzeba tę opcję samemu wyłączyć na stronce.

  Odpowiedz
 2. Jeśli chodzi o G2A to myślę, że warto zacząć od tego, że jest to projekt, który pochodzi z Polski. Program partnerski Goldmine został bardzo dobrze zaprojektowany i zachęca do skorzystania z niego. Cała strona internetowa prezentuje się schludnie. Podoba mi się cały zamysł. Warto spróbować!

  Odpowiedz
 3. O to bardzo interesującym pomysłem się wydaje. Sama nie jestem typem aż tak zapalonego gracza, ale moje chłopaki to jest brat i narzeczony bardzo lubią różne gierki a przy tym też testowanie coraz to nowych rzeczy i rozwiązań. Podsunę im ten pomysł bo wydaje sie i metodą oszczędzania a jednocześnie dostarczania sobie rozrywki a jeszcze na dodatek daje możliwość dodatkowego zarobku, Niech próbują

  Odpowiedz
 4. G2A to platforma która pomimo kontrowersji dalej cieszy się ogromną popularnością. Myślę że sukces leży głównie po stronie konkurencyjnych cen, systemu reflinków i dobrej kampanii reklamowej a także bogatej ofercie gier. Można sporo zarobić poprzez programy partnerskie jak i zyskać dzięki konkurencyjnym cenom gier. Polecam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz