Strona główna » Oszczędzanie » Allegro – jak oszczędzać na zakupach w serwisie

Allegro – jak oszczędzać na zakupach w serwisie

Allegro zostało założone w 1999 roku, a dziś jest największą platformą e-commerce w Polsce. Nawet pojawienie się na rynku konkurencyjnego portalu popularnego w Ameryce (eBay) nie zagroziło serwisowi. Co warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego jest tak popularny i jak zaoszczędzić na zakupach na platformie?

Allegro – co to?

Allegro umożliwia szybkie zakupy bez wychodzenia z domu za pośrednictwem sieci. Na portalu znaleźć możemy do kupienia szerokie spektrum różnorodnych usług i artykułów. Od odzieży i obuwia, przez artykuły gospodarstwa domowego, aż do elektroniki, gier i książek. Coraz więcej ofert dotyczy również sprzedaży usług. Te ogromne możliwości są chyba głównym powodem, dla którego Allegro stało się jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu w Polsce. Jeśli dodać do tego obsługę klienta dbającą o bezpieczeństwo transakcji, a także szybkość, z jaką dokonywane są zakupy, to można by powiedzieć, że Allegro jest prawie doskonały.

Cashback pozwalający zaoszczędzić na zakupach w Allegro

O Allegro słyszał z pewnością każdy, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na zakupach na tej platformie możemy również nieco zaoszczędzić. Kwoty wprawdzie nie są zbyt wysokie, ale w dłuższej perspektywie czasu mogą przyczynić się do pewnych oszczędności. Wystarczy, że skorzystamy ze specjalnych serwisów, które oferują cashback, czyli zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy w sklepach internetowych. Dokładna wartość zwrotu jest zróżnicowana, gdyż zależy od kategorii zakupów, a do tego w każdym serwisie maksymalny procent prezentuje się nieco inaczej.

Jakie serwisy oferują zwrot za zakupy w Allegro:


LetyShops oferuje do 1,45% zwrotu.


wowapp

WowApp to rozbudowana aplikacja na telefon, która pozwala zarabiać na wiele różnych sposobów, ale oferuje również cashback. W aplikacji możemy liczyć na 1,44% zwrotu.


cashbackrabat

Cashbackrabat jest serwisem internetowym, który również oferuje inne możliwości zarabiania, poza cashbackiem. Tutaj również możemy otrzymać do 1,44% zwrot.


refunder

Refunder oferuje do 1,1% zwrot.


Jak działa cashback?

Zasada działania serwisów cashback jest bardzo prosta. Platforma otrzymuje konkretną prowizję od wybranego sklepu, w tym przypadku Allegro, a następnie dzieli się częścią zysków z użytkownikami. Wystarczy, że przejdziemy do sklepu przez wybraną stronę oferującą cashback, zamiast przechodzić bezpośrednio. Musimy również pamiętać o wyłączeniu programów blokujących reklamy oraz trybu incognito. Oczywiście nie zawsze powoduje to problem, ale czasem może sprawić, że zwrot nie zostanie naliczony.

Darmowe karty podarunkowe

karta podarunkowa allegro

Kolejnym sposobem na pewne oszczędności są darmowe karty podarunkowe, które możemy dostać w internecie. Wprawdzie określenie „darmowe” nie jest tu całkiem trafne, ale nie wydamy na to ani złotówki, więc możemy to tak nazwać. Jedyne co będziemy musieli poświęcić to odrobina wolnego czasu, w zależności od sposobu, w który chcemy je uzyskać.

Zakupy z kontem lub bez

Na Allegro nie musimy się logować, aby zamawiać produkty, które są oferowane za jego pośrednictwem. Jeszcze kilka lat temu nie było takiej możliwości, ale serwis stale się rozwija, więc aktualnie istnieje również możliwość kupowania bez logowania. To świetna opcja dla wszystkich tych, którzy rzadko korzystają z serwisu lub też chcą kupić produkt jednorazowo. Użytkownicy nielogujący się nie mogą jednak brać udziału w aukcjach.

Jak kupować na Allegro bezpiecznie?

Z roku na rok maleje odsetek oszustw popełnianych za pośrednictwem Allegro. Jest to zasługa bardzo dobrze przemyślnego systemu bezpieczeństwa, a także Policji, która reaguje na podejrzane aktywności. Osobami o nieuczciwych intencjach zdarzają się być nie tylko sprzedawcy, ale również kupujący – choć są to odosobnione przypadki. Aby uchronić się przed niemiłymi niespodziankami, warto jest wykorzystać systemy, które oferuje Allegro. Zanim kupimy produkt od konkretnego sprzedawcy sprawdźmy, jaką cieszy się opinią wśród innych internautów. Możemy ją poznać po komentarzach, które widoczne są na jego profilu. Pamiętajmy jednak, że ich duża liczba nie zawsze będzie świadczyć o wysokiej jakości usług i produktów. Największą uwagę powinniśmy zwracać na odsetek pozytywnych komentarzy.

Dlaczego warto się zarejestrować na Allegro?

Kupowanie na Allegro będąc zarejestrowanym użytkownikiem, jest po prostu bezpieczniejsze. W przypadku, gdy natkniemy się na oszustów, możemy liczyć na pomoc obsługi. W przypadku, gdy nie otrzymamy produktu, za który zapłaciliśmy, obsługa serwisu wysyła przypomnienie do użytkownika, który sprawia problem. Jeśli po upływie określonego czasu sytuacja nie ulega zmianie, Allegro najprawdopodobniej zablokuje sprzedaż danego użytkownika. Jak można się spodziewać taka reakcja serwisu powoduje, że większość sporów jest rozwiązywana polubownie.

Rejestracji warto dokonać również wtedy, gdy zamierzamy brać udział w aukcjach. Możemy też wystawiać oceny za transakcję, co pomoże nie tylko nam, ale i innym użytkownikom serwisu.

Jak inaczej oszczędzać pieniądze

Allegro jest tylko jednym z naprawdę wielu sklepów internetowych, w których możemy uzyskać częściowy zwrot wydanych pieniędzy. Rejestrując się w jednym (lub kilku) z powyższych serwisów możemy liczyć na cashback również w innych sklepach. Warto mieć też na uwadze, że jest to raptem jedna z wielu możliwości oszczędzania pieniędzy.


jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy jest stosunkowo proste, jeśli wiemy jak się za to zabrać. Jest wiele wydatków, które możemy w pewien sposób ograniczyć lub zredukować. Sporo możemy również zaoszczędzić na codziennych czynnościach, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładem może być choćby wspomniany wcześniej cashback.


Opinie o Allegro

Allegro bez wątpienia jest największym i najpopularniejszym serwisem, jeśli o zakupy internetowe chodzi, więc ciężko aktualnie znaleźć osobę, która nie zna tego serwisu, choćby tylko z nazwy. Znajdziemy tu praktycznie wszystko, często również sporo taniej jak w innych sklepach internetowych lub stacjonarnych. Robiąc częste zakupy na Allegro warto zarejestrować się w serwisach, które umożliwiają uzyskanie choćby częściowego zwrotu wydanych pieniędzy. W ten sposób nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać. Dla miłośników tanich zakupów ciekawą alternatywą może być również „chińskie allegro„, choć czas oczekiwania na przesyłkę jest zdecydowanie dłuższy.

Co myślicie o Allegro? Korzystacie z serwisów cashback? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Kinga 1111
Kinga 1111
3 lat temu

Tak najpopularniejszym i pod względem transakcji uczciwy nie oszukał mnie nigdy jak z niego korzystam czyli co najmniej od ponad 6lat, co nie zawsze ma odniesienie do samych sprzedających którzy nie wszyscy są uczciwi aczkolwiek zdarzyła mi się tylko jedna taka sytuacja.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x