Humble Bundle

Humble Bundle

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Humble Bundle. Jest to seria pakietów gier, albumów muzycznych, e-booków lub filmów sprzedawana i dystrybuowana drogą internetową, która umożliwia wybór ceny przez kupującego. Nie są to jednak gry dowolnie wybrane, ale tytuły, które można zdobyć są warte zdecydowanie więcej niż trzeba za nie zapłacić. Serwis oferujący tego typu zestawy warto znać, ponieważ jest to bardzo dobry sposób by zaoszczędzić na zakupie gier.

Przejście do serwisu

Zestawy Humble Bundle

Wchodząc na stronę Humble Bundle interesują nas w zasadzie 3 zakładki:

  • X Bundles (W miejscu X pokazuje się aktualna liczba dostępnych zestawów) – są to zestawy, w których sami decydujemy ile chcemy zapłacić. Przeważnie minimalna kwota to 1$, choć im więcej zapłacimy tym większą ilość produktów otrzymamy. Przedziały kwotowe są opisane, więc nie musimy się niczego domyślać. Każdy samodzielnie może zdecydować czy dane produkty go interesują.
  • Monthly – zestaw, który zmienia się co miesiąc (nie można kupić zestawów z poprzednich miesięcy). Kwota takiego zestawu to 12$, a tytuły, które w ramach zestawu otrzymamy zdecydowanie warte są swojej ceny. Można wykupić dłuższą subskrypcje (np. na rok), co zmniejszy całkowity koszt zestawu. Dostępna jest również możliwość „pauzy”, która pozwala pominąć zestaw, który nas nie interesuje. Jest to jednak częściowo kupno kota w worku bowiem zestaw można kupić jedynie do czasu ujawnienia wszystkich tytułów – potem nie ma już takiej możliwości.
  • Store – sklep, w którym znaleźć już można konkretne tytuły w promocyjnych cenach.

Dlaczego warto znać Humble Bundle?

Zestawy Humble Bundle są interesujące głównie z dwóch powodów. Pierwszy z nich to oczywiście oszczędność pieniędzy. Drugą sprawą jest możliwość ogrania tytułów, których wcześniej nawet nie znaliśmy lub po prostu nie mieliśmy okazji kupić.

Wartość wszystkich tytułów z zestawu przekracza 100$, a często nawet i 200$. Jest to więc bardzo duża oszczędność, choć wiadomo, że nie każdy tytuł przypadnie nam do gustu. Nie mniej jednak warto przyglądać się ujawnianym tytułom i zobaczyć czy nie ma tam czasem gry, na której zakup się przymierzaliśmy. W przypadku Humble Bundle Monthly trzeba się jednak spieszyć przed ujawnieniem wszystkich tytułów.

Innym sposobem na tanie klucze do gier może być serwis G2A. Zasada działania jest tu jednak zdecydowanie inna. Dostępne są tu klucze do gier wystawione przez innych użytkowników, przez co cena może być niższa niż normalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *