Humble Bundle

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Humble Bundle. Jest to seria pakietów gier, albumów muzycznych, filmów, lub e-booków sprzedawana i dystrybuowana drogą internetową, która umożliwia wybór ceny przez kupującego. Nie są to jednak gry dowolnie wybrane, ale tytuły, które można zdobyć są warte zdecydowanie więcej niż trzeba za nie zapłacić. Serwis oferujący tego typu zestawy warto znać, ponieważ jest to bardzo dobry sposób by zaoszczędzić na zakupie nie tylko gier. Jak to działa i co warto o nim wiedzieć?

Zestawy Humble Bundle

Humble bundle pozwala oszczędzić na wybranych tytułach oferując nam sklep z kluczami do gier w atrakcyjnych cenach oraz ciekawe pakiety, w których wartość gier zdecydowanie przewyższa cenę takiego zestawu. Zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się ofercie, zwłaszcza, że część zarobionych pieniądzy trafia na cele charytatywne.

X Bundles

W miejscu X pokazuje się aktualna liczba dostępnych zestawów. Są to zestawy, w których sami decydujemy ile chcemy zapłacić. Przeważnie minimalna kwota to 1$, choć im więcej zapłacimy tym większą ilość produktów otrzymamy. Przedziały kwotowe są opisane, więc nie musimy się niczego domyślać. Każdy samodzielnie może zdecydować czy dane produkty go interesują, czy też nie.

Choice (wcześniej Monthly)

Humble Choice to zestaw, który zmienia się co miesiąc (nie mam dostępu do zestawów z miesięcy poprzednich, więc trzeba szybko się decydować). W każdym zestawie znajduje się ponad 10 gier, a ilość, którą możemy wybrać zależna jest od zakupionej subskrypcji.  Gry z tego zestawu otrzymujemy oczywiście dożywotnio, a same plany prezentuje poniższa tabela:

Lite (4,49€ miesięcznie lub 39,99€ rocznie)Basic (13,99€ miesięcznie lub 124,99€ rocznie)Premium (17,99€ miesięcznie lub 159,99€ rocznie)
Ilość gier do wybrania z pakietu039
Humble Trovetaktaktak
Zniżka w Humble Store10%10%20%
Wydane oryginały i betylimitowany dostępbez limitubez limitu

Jak wyglądał Humble Monthly, czyli zestaw przed zmianami? Był to również zestaw, który zmieniał się co miesiąc, ale przy stałej kwocie wynoszącej 12$ otrzymywaliśmy wszystkie gry, które dany pakiet zawierał. Nie było, więc wybierania oraz dodatkowych korzyści jak dostęp do Humble Trove, czy zniżka w Humble Store. Mieliśmy oczywiście możliwość „pauzy”, która pozwalała ominąć zestaw, który nas zupełnie nie interesował.

Store

Monthly Store to po prostu sklep z cyfrowymi kluczami do gier, coś jak Steam. Ceny prezentują się podobnie, choć często promocje nie pokrywają się z tymi na innych platformach cyfrowych. Zdarza się, więc, że coś, co na Steamie kosztuje pełną kwotę, w Humble Store może być aktualnie przecenione np. na -75%. Warto, więc przed zakupem jakiegokolwiek tytułu, sprawdzić czy nie znajduje się on czasami na promocji na innych platformach lub właśnie tutaj. Do tego dochodzi również zniżka 10% lub 20%, jeśli jesteśmy subskrybentami Humble Choice. W takiej sytuacji, zakup tytułów w tym miejscu może być jeszcze bardziej opłacalny.

Współpraca z Humble Bundle

Humble Bundle stawia również na współpracę z influencerami związanymi z grami komputerowymi. Mając swój kanał na YouTube, Twitchu albo innej platformie możemy zgłosić swoją chęć dołączenia do programu partnerskiego. Decydując się na taki krok otrzymujemy wiele korzyści, ale mamy również trochę obowiązków.


jak streamować na twitchu i yt

Streaming to nic innego jak nadawanie na żywo aktualnej rozgrywki. Nie jest to przesadnie skomplikowane, a pozwala zarabiać całkiem przyzwoite pieniądze. Wystarczy skorzystać z odpowiednich programów oraz wybrać platformę, na której chcemy streamować.


jak zarabiać na YouTube

Zarabiać na YouTube możemy na wiele różnych sposobów, więc zdecydowanie warto się tym tematem zainteresować. Zwłaszcza, że samo założenie kanału jest dziecinnie proste i każdy powinien sobie z tym poradzić.


Obowiązki partnera

 • umieść logo Humble Partner w panelu informacyjnym lub podczas transmisji,
 • wspomnij o promocji wybranego pakietu podczas filmu lub transmisji,
 • używaj linku humblebundle.com?partner=twój_id,
 • połącz pakiet z kartami lub adnotacjami na filmie,
 • wspomnij, że użycie linku wspiera Cię przynajmniej raz podczas filmu i w opisie,
 • musisz przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów, zasad i wymagań FTC oraz innych organów rządowych.

Korzyści partnera

Jako partner zarabiamy na zakupach dokonywanych przez widzów, a dokładniej:

 • 15% z Humble Bundles (wartość procentowa może być inna dla niektórych pakietów),
 • 10$ za każdego pozyskanego subskrybenta Humbly Choice, który zdecyduje się na pakiet Basic lub Premium,
 • 5% od kwoty wydanej w Humble Store.

Program poleceń

W Humble Bundle mamy również możliwość zapraszania znajomych w zamian za doładowanie naszego portfela kwotą 7€. Jest to całkiem przyzwoity bonus, który potem możemy wykorzystać do zakupu subskrypcji lub kluczy do gier w Humble Store. Niestety ilość osób, które możemy zaprosić to tylko 30. Za każde kolejne zaproszenie nie otrzymamy już bonusu, więc maksymalna kwotą jaką możemy uzyskać przy 30 osobach to 210€.

Jak inaczej zaoszczędzić na zakupie gier?

Poza serwisem Humble Bundle są jeszcze inne sposoby, aby zaoszczędzić na zakupie gier. Możemy je również wykorzystać do zarabiania pieniędzy, które przeznaczyć możemy nie tylko na zakup nowych tytułów, ale również na rzeczy zupełnie z tym niezwiązane.


tanie gry

Jest wiele sposobów, aby zdobyć tanie gry, a Humble Bundle to jedynie jeden z nich. Warto znać również pozostałe możliwości, jeśli lubimy spędzać dużo czasu przy ogrywaniu nowych tytułów, a jednocześnie nie chcemy wydawać dużych pieniędzy.


zarabianie na grach

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że gry mogą służyć nie tylko rozrywce. Jest bowiem wiele możliwości, które pozwalają zarabiać na grach i często są to niemałe pieniądze.


Jak wydać grę z Humble Bundle

Humble Bundle pomaga również niezależnym twórcom wydać swoją własną grę. Decydując się na ten sposób zyskujemy dostęp do 12 milionów klientów poprzez Humble Choice, store oraz bundles. Platforma zapewnia również wsparcie marketingowe oraz współpracę z wieloma streamerami, którzy pomogą w promocji. Warto dodać również, że sama gra pojawi się nie tylko na Humble Bundle, ale również na innych platformach takich jak Steam. Nie musimy się również martwić finansami w trakcie tworzenia gry, ponieważ pieniądze otrzymujemy z góry.

Dlaczego warto? – opinie

Zestawy Humble Bundle są interesujące głównie z dwóch powodów. Pierwszy z nich to oczywiście oszczędność pieniędzy. Drugą sprawą jest możliwość ogrania tytułów, których wcześniej nawet nie znaliśmy lub po prostu nie mieliśmy okazji kupić.

Wartość wszystkich tytułów z zestawu przekracza 100$, a często nawet i 200$. Jest to więc bardzo duża oszczędność, choć wiadomo, że nie każdy tytuł przypadnie nam do gustu. Nie mniej jednak warto przyglądać się ujawnianym tytułom i zobaczyć czy nie ma tam czasem gry, na której zakup akurat się przymierzaliśmy.

Co sądzicie o tego typu zestawach i samym serwisie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do wpisu “Humble Bundle”

 1. Myślę że takie serwisy to dobra rzecz. Szczególnie jeśli jesteśmy maniakami gier. Przy odrobinie chęci i zaangażowania można upolować coś za o wiele niższa kwotę niz normalnie. Minusem jednak jest to że są to jednak zestawy i często może zdarzyć się tak, że zapłacimy za wiele rzeczy które nas nie interesują i już lepiej byłoby kupić konkretną grę, bo i tak zapłaciliśmy więcej za rzeczy których nie chcieliśmy.Ale jesli dobrze wycelujemy mozemy kupic wszystkie gry ktore chcemy, bez tych niepotrzebnych. Ciekawy też jest program partnerski, z korzyściami dla obu stron.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz