Zarabianie na grach

Zarabianie na grach

Obecnie można zaobserwować szeroki wzrost zainteresowania e-sportem, a jest to nic innego jak zawody w gry komputerowe. W przeszłości często były organizowane tzw. „Lan Party”, które można uznać za pierwsze kroki e-sportu. Turnieje te były często organizowane w kafejkach internetowych, a szereg odbiorców był niewielki. Obecnie tego typu turnieje są wydarzeniami światowymi, a profesjonalni gracze mogą zarabiać nawet miliony dolarów. Nie jest to jednak jedyny sposób na zarabianie na grach komputerowych, a jeden z wielu. Jakie są pozostałe?

Jak zarabiać grając w gry - 8 pomysłów

Zarabiać na grach komputerowych można na różne sposoby. Poniżej 8 sprawdzonych pomysłów:

Dla osób, które lubią spędzać przed komputerem wiele godzin, zarabianie na grach z pewnością będzie pracą marzeń.

Zarabianie na grach online

Poniższe serwisy umożliwiają zdobywanie dodatkowych kluczy do gier, skinów, kart Paysafecard czy braniu udziału w różnego rodzaju konkursach. Zadania w serwisie podzielone są na te, które można wykonać jednorazowo jak i te, które można robić wiele razy. W większości polegają one na założeniu konta i zagrania w wybraną grę.

dogry

Dogry.pl to bez wątpienia najpopularniejszy serwis tego typu. Walutą są tutaj zwykłe punkty, które następnie wymieniamy na interesujące nas nagrody.

bananki

Bananki to kolejny serwis pozwalający zarabiać na grach. Walutą są tutaj „bananki”.

gamehag

Gamehag jest mniej popularnym, ale również bardzo ciekawym serwisem tego typu. Zbieramy tutaj kamienie dusz.

Zarabianie na grach poprzez obstawianie wydarzeń e-sportowych

Kolejnym ciekawym sposobem na zarobek może być obstawianie wydarzeń e-sportowych. Najpopularniejsze to oczywiście League of Legends i Counter Strike, ale znaleźć tu można również inne gry, które można obstawiać. Zarabianie na grach w ten sposób zarezerwowane jest niestety wyłącznie dla osób pełnoletnich.

sts

STS to legalny bukmacher, który w swojej ofercie posiada właśnie wspomniane wydarzenia e-sportowe. Dodatkowo oferuje bardzo dobre bonusy powitalne.

Zarabianie na grach przeglądarkowych

goldentowns

Goldentowns jest grą przeglądarkową, która pozwala zdobyte bądź wygrane w grze złoto wymieniać na prawdziwe pieniądze. Sama mechanika gry jest bardzo podobna do popularnych „plemion”.

Zarabianie na grach na własną rękę

W przypadku powyższych metod wystarczyło na dobrą sprawę zarejestrować się w wybranych serwisach i po prostu zarabiać. Poniższe pomysły wymagają już działania na własną rękę, bez konkretnych serwisów. Nie znaczy to jednak, że zarabianie na grach w ten sposób jest dużo bardziej skomplikowane.

Zarabianie na sprzedaży

Obecnie istnieje wiele gier online. Nadal najbardziej popularną z nich jest World of Warcraft, który rządzi od kilkunastu lat na rynku gier MMO, jednak można znaleźć wiele innych gier, w które można grać bez opłat abonamentowych.

W przypadku gier MMORPG zarabiać można na kilka sposobów. Jednym z nich jest sprzedaż postaci. Tego typu gry oparte są na tworzeniu postaci, a następnym wykonywaniu questów, za które gracz dostaje nagrody oraz cenne doświadczenie. Zdobycie odpowiedniej ilości doświadczenia skutkuje wzrostem poziomu danej postaci, przez co dany bohater staje się coraz silniejszym. Odpowiednio wypoziomowaną postać można sprzedać na portalach aukcyjnych jak allegro czy ebay.

Ile można zarobić na sprzedaży postaci? Cóż, cena zależna jest od poziomu oraz wyposażenia postaci. Ceny mogą sięgać nawet kilkuset dolarów.

Prócz sprzedaży postaci można handlować również samymi przedmiotami oraz złotem. W przypadku pojedynczych itemów ceny sięgają zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu dolarów. W przypadku sprzedawania złota, ceny sięgają kilku dolarów za pewną ilość złota/waluty wykorzystywanej w grze. Niestety praktyki te są często źle widziane w oczach producentów gier, przez co osoby sprzedające wirtualne złoto mogą zostać zbanowane, co gorsza, może to również spotkać graczy, którzy zdecydowali się kupić złoto.

Pisanie poradników i boosting

Wiele osób chcących ułatwić sobie rozgrywkę lub przejść trudny etap w grze szuka porad w internecie. Niektórzy są skłonni zapłacić nawet za dobrze przygotowany poradnik, który w znacznym stopniu ułatwi rozgrywkę oraz pomoże im znaleźć unikatowe przedmioty lub poznać dodatkowe smaczki fabuły. Takie poradniki można sprzedawać poprzez serwisy aukcyjne lub na swojej przygotowanej stronie internetowej. W przypadku takiej formy zarobku, warto przyłożyć się do pisanego poradnika aby był wolny od wszelkich błędów gramatycznych czy stylistycznych i dodatkowo uzupełnić treść o dobrze przygotowane grafiki.

Niestety, napisany przez nas poradnik może być szybko nielegalnie udostępniony w internecie. Przez co wiele osób zamiast kupić nasz poradnik, po prostu pobierze go z nielegalnych źródeł.

Boosting z kolei to nic innego jak pomoc z wbiciem wyższej rangi, ligi itp. zależnie od gry. Może to się odbywać zarówno z wykorzystaniem własnego konta, jak i poprzez udostępnienie loginu i hasła. Metoda zarezerwowana raczej dla graczy o wysokich umiejętnościach. Metoda ta pozwala zarobić jednak nie jest dobrze postrzegana przez innych graczy.

Nagrywanie na YouTube

YouTube jest platformą, gdzie można umieszczać dowolne filmiki, jeżeli ich treść jest zgodna z polityką portalu. W ten sposób, wiele osób w ostatnim czasie założyło swoje kanały, gdzie liczby subskrybentów sięgają setek tysięcy, a najpopularniejsi polscy youtuberzy mogą poszczycić się nawet milionami osób śledzących ich kanał.

W jaki sposób połączyć granie w ulubioną grę komputerową z zarabianiem na YouTube? Możliwości jest bardzo dużo. Można zacząć od nagrywania recenzji najnowszych gier komputerowych. Wiele osób przed zakupem danej gry chce posłuchać profesjonalnie przygotowanych recenzji, które doradzą lub odradzą zakup nowej, często nietaniej, gry komputerowej.

Warto zastanowić się również nad filmikami typu „Walkthrough”, w których gracz przechodzi kolejne etapy gry rozjaśniając innym osobom w jaki sposób poradzić sobie z niewygodnym przeciwnikiem lub jak rozwikłać trudną zagadkę.

Streaming

Prócz nagrywania filmów na YouTube, bardzo dużą popularnością cieszą się platformy streamingowe takie jak Twitch.tv. Platformy te służą do streamowania, czyli udostępniania w czasie rzeczywistym przekazu w formie audio czy wideo. Mówiąc prościej, jest to po prostu transmisja na żywo.

Jak zarobić na streamingu? Możliwości jest kilka. Pierwszą z nich są reklamy. Stawka wynosi najczęściej kilka dolarów za 1000 wyświetleń. Jeżeli jakiś streamer posiada dużą rzeszę fanów, może zarobić na tym całkiem niezłą sumę, niestety wiele osób posiada programy blokujące wyskakujące reklamy, przez co wyświetlenia nie są naliczane.

Inną opcją są dotacje. Oglądający chcąc wesprzeć streamera mogą za pomocą szybkich przelewów przesłać na jego konto pewną kwotę, która prawie w całości trafi na jego konto. Streamer z dużą ilością oglądających może zarobić duże, a nawet bardzo duże pieniądze. Dla wielu zarabianie na grach jest jedynym źródłem dochodu i to bardzo dużym.

Najpopularniejsi streamerzy mogą pozwolić sobie na nawiązanie kontaktów z różnymi firmami. Liderem w tym przypadku jest portal G2A, który płaci za samo wyświetlanie bannera oraz wszelkie zakupy gier dokonane poprzez wykorzystanie linku przekierowującego. Ponadto popularni streamerzy mogą liczyć na sponsoring firm produkujących sprzęt dla graczy.

Turnieje

Na koniec metoda zarabiania na grach komputerowych zarezerwowana dla graczy o naprawdę wysokich umiejętnościach. Mowa oczywiście o turniejach, gdzie do wygrania są często bardzo duże sumy. Na turniejach można spotkać wiele gier, ale do czołówki należą bez wątpienia „League of Legends” czy „Counter Strike: Global Offensive”. Te gry przyciągają póki co największą widownię. Jeżeli ktoś nie ma wysokich umiejętności, jednak jest na tyle charyzmatyczny, że ludzie chcą go oglądać, może wybrać karierę na YouTube czy poprzez streaming.

Może macie jakieś doświadczenie w tej kwestii lub inne pomysły na zarabianie na grach?

2 Komentarze

  1. Jedyna gra na jakiej zarobiłem była słynna od jakiegoś czasu PokemonGo, Od daty premiery grałem i zbierałem pokemony i przeróżne bonusy. Po zebraniu niezłej kolekcji stworzeń i osiągnięciu dosyć dużego poziomu (chyba 37) stwierdziłem, że nie będę już grał i wystawiłem konto na sprzedaż za 450 zł. Byłem sceptycznie nastawiony bo myślałem, że nie uda się sprzedać czegoś takiego, ale pomyliłem się bardzo bo zaledwie po 2 dniach sprzedaż była zakończona a ja byłem bogatszy o parę stówek 🙂
    Po jakimś czasie stwierdziłem, że założę nowe konto i gram w PokemonGo do dziś – może i tym razem za jakiś czas konto pójdzie na handel. 😀

  2. Na niektórych, bardzo popularnych grach nawet teraz można bez problemu sporo zarobić. Osobiście bardzo polecam grę Counter Strike Global Offensive, gdzie mając szczęście bądź wykorzystując nadażające się okazje można zarobić kilka bądź kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *