Strona główna » Zarabianie » Zarabianie na grach

Zarabianie na grach

Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że gry komputerowe (i nie tylko) możemy wykorzystać również do zarabiania pieniędzy. Mało tego, wiele osób zarabiających w ten sposób nie ma żadnej innej pracy i utrzymuje się jedynie z tego. Zarabianie na grach komputerowych możliwe jest na wiele sposobów. Jakich?

Jak zarabiać na grach – 7 pomysłów

Obecnie profesjonalni gracze zarabiają nawet miliony dolarów, ale nie każdy jest w stanie osiągnąć tak wysoki poziom. Dla osób, które lubią spędzać przed komputerem wiele godzin, nawet mniejsze sumy stanowią całkiem niezły dodatek do pensji. Zwłaszcza, że prawdopodobnie i tak by grali, z tą różnicą, że za darmo. Może się też okazać, że zarabianie na grach pozwoli nam na rezygnację z etatu i stanie się pracą marzeń, więc z pewnością warto spróbować. Poniżej 7 sprawdzonych pomysłów na zdobycie pieniędzy w ten sposób. 

Zarabianie na grach internetowych i mobilnych

Poniższe serwisy umożliwiają zdobywanie punktów, które wymienimy później na dodatkowe klucze do gier, skiny, karty Paysafecard, ale pozwolą także brać udział w różnego rodzaju konkursach. Zadania w serwisie podzielone są na te, które możemy wykonać jednorazowo jak i te, które możemy robić wiele razy. W większości polegają one na założeniu konta i zagraniu w wybraną grę. Oczywiście punkty możemy wymienić również na karty podarunkowe i vouchery do różnych sklepów, już niekoniecznie związanych z grami.


rollercoin

Rollercoin to symulator miningu, w którym grając w proste gry przeglądarkowe zdobywamy moc obliczeniową służącą do kopania kryptowalut. Dzięki temu możemy budować dochód pasywny.


wowapp

Wowapp to bardzo rozbudowana aplikacja do zarabiania pieniędzy na telefonie, a w zasadzie komunikator, który płaci również za granie.


gamehag

Gamehag wyróżnia się od pozostałych darmowymi skrzynkami, które otrzymujemy np. za codzienne logowanie do serwisu.


grynaplus

Grynaplus poza graniem pozwala zdobywać punkty na wypełnianiu ankiet, wykonywaniu zadań, czy też pisaniu artykułów.


bananki

Serwis Bananki ma zdecydowanie najwięcej gier przeglądarkowych, w których możemy zdobywać punkty.


Jako bonus warto wspomnieć o grze od Devil Cars, w której możemy wygrać vouchery na prawdziwą przejażdżkę sportowym samochodem po torze wyścigowym. Wprawdzie nie zarobimy w ten sposób pieniędzy, ale nagroda z pewnością jest w stanie zapewnić sporo emocji. W grze oczywiście też się ścigamy, a odpalić ją możemy bezpośrednio w przeglądarce lub pobrać jako aplikację na telefon.

Jak zarabiać na grach handlując

Obecnie istnieje wiele gier online, które pozwalają zarobić na poświęconym czasie. Nadal jedną z najbardziej popularnych jest World of Warcraft, który rządzi od kilkunastu lat na rynku gier MMO, jednak możemy znaleźć wiele innych gier, w które możemy grać bez opłat abonamentowych.

W przypadku gier MMORPG zarabiać możemy na kilka sposobów, a jednym z nich jest sprzedaż postaci. Tego typu gry oparte są na tworzeniu postaci, a następnie wykonywaniu questów, za które otrzymujemy nagrody oraz cenne doświadczenie. Zdobycie odpowiedniej ilości doświadczenia skutkuje wzrostem poziomu danej postaci, przez co dany bohater staje się coraz silniejszym. Odpowiednio wypoziomowaną postać możemy sprzedać na portalach aukcyjnych jak allegro czy ebay.

Ile możemy zarobić na sprzedaży postaci? Cóż, cena zależna jest od poziomu oraz jej wyposażenia, ale ceny mogą sięgać nawet kilkuset dolarów.

Prócz sprzedaży postaci możemy handlować również samymi przedmiotami oraz złotem. W przypadku pojedynczych itemów ceny sięgają zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu dolarów. W przypadku sprzedawania złota, ceny sięgają kilku dolarów za pewną ilość złota/waluty wykorzystywanej w grze. Niestety praktyki te są często źle widziane w oczach producentów gier, przez co osoby sprzedające wirtualne złoto mogą zostać zbanowane, co gorsza, może to również spotkać graczy, którzy zdecydowali się kupić złoto.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że czasem mogą nam się trafić przedmioty o naprawdę ogromnej wartości. Jako przykład niech posłuży skórka StatTrak M4A4 Howl do gry CS:GO, która została sprzedana za 100 tys. dolarów. Dla wielu jest to niewyobrażalna kwota, zwłaszcza, że dotyczy wirtualnego przedmiotu.

StatTrak M4A4 Howl

Zarabianie na grach to również pisanie poradników i boosting

Wiele osób chcących ułatwić sobie rozgrywkę lub przejść trudny etap w grze szuka porad w internecie. Niektórzy są skłonni zapłacić nawet za dobrze przygotowany poradnik, który w znacznym stopniu ułatwi rozgrywkę oraz pomoże im znaleźć unikatowe przedmioty lub poznać dodatkowe smaczki fabuły. Takie poradniki możemy sprzedawać poprzez serwisy aukcyjne lub na swojej przygotowanej stronie internetowej. W przypadku takiej formy zarobku, warto przyłożyć się do pisanego poradnika, aby był wolny od wszelkich błędów gramatycznych czy stylistycznych i dodatkowo uzupełnić treść o dobrze przygotowane grafiki.

Niestety, napisany przez nas poradnik może być szybko nielegalnie udostępniony w internecie. Przez co wiele osób zamiast kupić go od nas, po prostu pobierze go z nielegalnych źródeł.

Boosting z kolei to nic innego jak pomoc z wbiciem wyższej rangi, ligi itp. zależnie od gry. Może to się odbywać zarówno z wykorzystaniem własnego konta, jak i poprzez udostępnienie loginu i hasła. Metoda zarezerwowana raczej dla graczy o wysokich umiejętnościach, ale pozwala przyzwoicie zarobić. Sposób ten nie jest jednak dobrze postrzegany przez innych graczy, gdyż boosterzy najczęściej znacznie odbiegają umiejętnościami od osób, z którymi przyjdzie im grać przez co rozgrywka bywa jednostronna.

Nagrywanie na YouTube

YouTube jest platformą, gdzie możemy umieszczać dowolne filmiki, jeżeli ich treść jest zgodna z polityką portalu. W ten sposób, wiele osób w ostatnim czasie założyło swoje kanały, gdzie liczby subskrybentów sięgają setek tysięcy, a najpopularniejsi polscy youtuberzy mogą poszczycić się nawet milionami osób śledzących ich kanał. W jaki sposób połączyć granie w ulubioną grę komputerową z zarabianiem na YouTube? Możliwości jest bardzo dużo.

Możemy zacząć od nagrywania recenzji najnowszych gier komputerowych. Wiele osób przed zakupem danej gry chce posłuchać profesjonalnie przygotowanych recenzji, które doradzą lub odradzą zakup nowej, często nietaniej, gry komputerowej.

Warto zastanowić się również nad filmikami typu „Walkthrough”, w których gracz przechodzi kolejne etapy gry rozjaśniając innym osobom w jaki sposób poradzić sobie z niewygodnym przeciwnikiem lub jak rozwikłać trudną zagadkę.

Streaming

Prócz nagrywania filmów na YouTube, bardzo dużą popularnością cieszą się platformy streamingowe takie jak Twitch.tv. Służą one do streamowania, czyli udostępniania w czasie rzeczywistym przekazu w formie audio czy wideo. Mówiąc prościej, jest to po prostu transmisja na żywo.

Jak zarobić na streamingu? Możliwości jest kilka. Pierwszą z nich są reklamy. Stawka wynosi najczęściej kilka dolarów za 1000 wyświetleń. Jeżeli jakiś streamer posiada dużą rzeszę fanów, może zarobić na tym całkiem niezłą sumę, niestety wiele osób posiada programy blokujące wyskakujące reklamy, przez co wyświetlenia nie są naliczane.

Inną opcją są dotacje. Oglądający chcąc wesprzeć streamera mogą za pomocą szybkich przelewów przesłać na jego konto pewną kwotę, która prawie w całości trafi do niego. Streamer z dużą ilością oglądających może zarobić duże, a nawet bardzo duże pieniądze. Dla wielu streamerów zarabianie na grach jest jedynym źródłem dochodu i to bardzo dużym.

Najpopularniejsi streamerzy mogą pozwolić sobie na nawiązanie kontaktów z różnymi firmami. Liderem w tym przypadku jest portal G2A, który płaci za samo wyświetlanie bannera oraz wszelkie zakupy gier dokonane poprzez wykorzystanie linku przekierowującego. Ponadto popularni streamerzy mogą liczyć na sponsoring firm produkujących sprzęt dla graczy.

Samo streamowanie jest stosunkowo proste, jeśli mamy do tego odpowiedni sprzęt oraz łącze internetowe. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiednie oprogramowanie oraz serwis, w którym chcemy udostępnić swoją transmisję.

Obstawianie wydarzeń e-sportowych

Kolejnym ciekawym sposobem na zarobek może być obstawianie wydarzeń e-sportowych. Najpopularniejsze to oczywiście League of Legends i Counter Strike, ale znaleźć tu możemy również inne gry, które możemy obstawiać. Zarabianie na grach w ten sposób zarezerwowane jest niestety wyłącznie dla osób pełnoletnich.


sts

STS to legalny bukmacher, który w swojej ofercie posiada właśnie wspomniane wydarzenia e-sportowe. Dodatkowo oferuje bardzo dobre bonusy powitalne.


Turnieje

Na koniec metoda zarabiania na grach komputerowych zarezerwowana dla graczy o naprawdę wysokich umiejętnościach. Mowa oczywiście o turniejach, gdzie do wygrania są często bardzo duże sumy. Na turniejach możemy spotkać wiele gier, ale do czołówki należą bez wątpienia „League of Legends” czy „Counter Strike: Global Offensive„. Te gry przyciągają póki co największą widownię. Jeżeli ktoś nie ma wysokich umiejętności, jednak jest na tyle charyzmatyczny, że ludzie chcą go oglądać, może wybrać karierę na YouTube czy poprzez streaming.

Skąd brać gry?

W przypadku pierwszych opisanych serwisów nie ma w zasadzie problemu, ponieważ zadania w większości przypadków polegają na ogrywaniu gier darmowych. Niektóre sposoby, jednak wymagają od nas posiadania gier, które musimy sobie sami kupić. Czasem oczywiście takie gry możemy otrzymać za darmo, ale na początku przeważnie musimy radzić sobie samemu, więc warto wiedzieć skąd brać tanie gry.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Zarabianie na grach komputerowych to bez wątpienia ciekawy sposób na zdobycie dodatkowej gotówki, zwłaszcza dla graczy. Nie jest to jednak jedyna możliwość zarabiania pieniędzy za pośrednictwem internetu. Warto przejrzeć również pozostałe opcje, ponieważ wiele z nich da się bardzo dobrze ze sobą połączyć, co przełoży się na jeszcze większe zarobki.

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu. Wszystkie metody różnią się od siebie potencjałem zarobkowym oraz czasem, który należy im poświęcić, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy zarabianie na grach jest opłacalne?

Zarabianie na grach to bardzo dobry pomysł na biznes, ale niestety jedynie dla wybranych. Nie każdy jest w stanie osiągnąć poziom, który pozwoli zarabiać miliony rocznie, choć są takie osoby. Mowa oczywiście o najpopularniejszych streamerach i profesjonalnych graczach, których umiejętności znacznie przewyższają te, które prezentuje większość zwykłych graczy. Warto się jednak zainteresować tym tematem, gdyż nawet mniejsze kwoty potrafią zadowolić, jeśli zarabiamy je na czymś co sprawia nam przyjemność.

Może macie jakieś doświadczenie w tej kwestii lub inne pomysły na zarabianie na grach? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Jedyna gra na jakiej zarobiłem była słynna od jakiegoś czasu PokemonGo, Od daty premiery grałem i zbierałem pokemony i przeróżne bonusy. Po zebraniu niezłej kolekcji stworzeń i osiągnięciu dosyć dużego poziomu (chyba 37) stwierdziłem, że nie będę już grał i wystawiłem konto na sprzedaż za 450 zł. Byłem sceptycznie nastawiony bo myślałem, że nie uda się sprzedać czegoś takiego, ale pomyliłem się bardzo bo zaledwie po 2 dniach sprzedaż była zakończona a ja byłem bogatszy o parę stówek 🙂 Po jakimś czasie stwierdziłem, że założę nowe konto i gram w PokemonGo do dziś – może i tym razem za jakiś… Czytaj więcej »

Adrian
Adrian
5 lat temu

Na niektórych, bardzo popularnych grach nawet teraz można bez problemu sporo zarobić. Osobiście bardzo polecam grę Counter Strike Global Offensive, gdzie mając szczęście bądź wykorzystując nadażające się okazje można zarobić kilka bądź kilkadziesiąt złotych.

sprawdzmyto93
sprawdzmyto93
4 lat temu

Gry można brać nawet za darmo, są strony gdzie podawane są klucze lub promocje na darmowe gry w danym przedziale czasu. Polecam, sam zakosiłem kilka gier, które kosztują kilkadziesiąt zł i mój steam się bardzo rozrósł. Co do handlu to sam kiedyś sprzedawałem gold za kasę w Aionie na portalu aukcyjnym, całkiem spoko biznes, tylko trzeba mieć na to czas i chyba zrezygnować z pracy na etacie bo nie da się tego razem niestety pogodzić. Ciekaw jestem tej gry co zaprezentowaliście – przeglądarkowa. Aż się zarejestruję 🙂

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x