agencja marketingowa Harbingers

Ebay

W 2015 roku ponad połowa Polaków robiła zakupy w internecie. Od tego czasu rynek wirtualny znacznie się powiększył. Podobnie jak sama liczba kupujących. Wielu konsumentów ogranicza się do naszych rodzimych platform handlowych jak Allegro. Jednak coraz więcej poszukuje interesujących ofert również na portalach zagranicznych. Wśród nich jednym z najbardziej popularnych jest oczywiście eBay.

przejdź

Czym jest eBay?

EBay to odpowiednik naszego polskiego Allegro. Jest obecnie największym na świecie portalem wymiany handlowej. A na rynku znajduje się już od 20 lat. Liczba aktywnych kupujących wynosi ponad 150 milionów osób. Nie dziwi zatem fakt, że ilość transakcji, jaka jest zawierana za jego pośrednictwem, wynosi nawet kilkaset tysięcy dziennie. Od dwóch lat serwis dostępny jest również na polskiej domenie. A oferty na nim przedstawione nadal obejmują swoim zasięgiem cały świat.

Dlaczego warto kupować na eBay?

EBay jest największą platformą handlową na świecie. Co oznacza, że oferuje również największy wybór produktów. I trudno się temu dziwić, gdyż ogłaszają się na nim producenci i sprzedawcy z całego globu. Dzięki temu mamy o wiele większe możliwości na znalezienie produktu wodkryć atrakcyjnej cenie. Szczególnie – na tle innych artykułów – cenowo wyróżnia się elektronika. Możemy ją dostać nawet o kilkanaście procent tańszą niż w naszym rodzimym kraju.

Jak kupować na eBay?

Aby kupować na eBay, niezbędne jest konto. Rejestracja na eBay przebiega w kilku krokach i jest niezwykle prosta. Polega ona na wpisaniu swoich podstawowych danych, a następnie ich zatwierdzeniu. Potem możemy przejść do wyszukiwania produktu i jego kupna. Przeglądać produkty możemy również bez rejestracji. Jednak dopiero po niej możliwe jest ich zamawianie. Odnalezienie artykułu ułatwi nam wyszukiwarka, którą znajdziemy na górze strony, a także kategorie. Jest ich 8. Jeśli nie do końca jesteśmy pewni czego poszukujemy, to pomogą nam one łatwiej odkryć produkt, o jaki nam chodzi.

Podobnie, jak na Allegro, po określeniu kategorii lub nazwy produktu, po lewej stronie witryny pojawią się filtry, które ułatwią nam dalsze poszukiwania. Dzięki nim będziemy mogli określić, czy poszukujemy nowego produktu, czy używanego, a także doprecyzować inne atrybuty artykułu, takie jak: kolor, wielkość, wagę.

Bezpieczeństwo

Niebezpieczeństwo zakupów na eBay może mieć dwie odsłony. Jedną z nich jest zakup podróbek. Natomiast drugą – nieuczciwość sprzedawcy (niedostarczony towar). W pierwszym przypadku oryginalność kupowanego towaru powinniśmy oceniać na podstawie zdjęć. Unikajmy zatem tych sprzedających, którzy na swoich aukcjach prezentują mało wyraźne zdjęcia.

Przed nieuczciwymi sprzedawcami uchroni nas system ocen na eBay. Tutaj – podobnie, jak na Allegro – kupujący i sprzedawcy wzajemnie wystawiają sobie komentarze. Ci, którzy mają najwięcej pozytywnych ocen, mogą cieszyć się naszym zaufaniem. A u tych natomiast, którzy mają na swoim profilu niezbyt pochlebne oceny, powinniśmy unikać robienia zakupów.

Zobacz też aukcje internetowe

Dodaj komentarz