Zakłady bukmacherskie online – gdzie grać legalnie?

Mieć dużą ilość pieniędzy w możliwe jak najkrótszym czasie, to pragnienie wielu osób. Jednak zarobienie większych kwot tradycyjnym sposobem niestety nie każdemu będzie dane. Dlatego często w grę wchodzą alternatywne metody pozwalające zdobyć dodatkową gotówkę, choć często wiążą się one z dużym ryzykiem utraty kapitału. Jedną z nich są zakłady bukmacherskie, które możemy zawierać nawet online, czyli bez wychodzenia z domu. Co warto o nich wiedzieć i jaki bukmacher oferuje obecnie najlepsze bonusy?

Zakłady bukmacherskie – co to?

Zakłady bukmacherskie polegają na przewidzeniu wyniku spotkania sportowego bądź innego wydarzenia (np. kto wygra wybory na prezydenta itp). Jeśli nam się to uda, to wygramy określoną ilość pieniędzy, uzależnioną od kursu oraz postawionej kwoty. Co ciekawe, z reguły możemy obstawiać nie tylko sam wynik, ale również konkretne zdarzenia jak np:

  • wynik po pierwszej połowie meczu,
  • czy padnie więcej lub mniej niż x (np. 3) bramek,
  • kto strzeli pierwszą bramkę.

Kto może legalnie zawierać zakłady przez internet?

Niestety rozrywka tego typu zarezerwowana jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, więc rejestracja u bukmacherów możliwa jest dopiero po ukończeniu 18 lat. Oczywiście jest to weryfikowane za pomocą skanu dowodu osobistego, więc oszukiwanie na dacie urodzenia na nic się nie zda. Co ciekawe, u niektórych bukmacherów możemy potwierdzić tożsamość za pomocą logowania do bankowości internetowej, więc przesyłanie żadnych skanów nie musi być koniecznością.

Ranking legalnych w Polsce bukmacherów internetowych

Niegdyś bardzo duża popularnością cieszyły się tradycyjne punkty naziemne przyjmujące zakłady bukmacherskie, ale wraz z postępem technologicznym większość graczy zaczęła zawierać je przez internet. Jest to rozwiązanie nie tylko szybsze, ale również zdecydowanie wygodniejsze. Jednak zanim przejdziemy do obstawiania rodzi się pytanie, którego bukmachera wybrać? Możliwości jest wiele, ale warto zacząć od tych, które oferują najlepsze bonusy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć konto nawet u wszystkich, jeśli już wykorzystamy wszystkie bonusy u danego bukmachera.

Aktualny ranking bukmacherów prezentuje się następująco:

Warto zwrócić uwagę, że nie jest to lista wszystkich legalnie działających w Polsce bukmacherów. Pełne zestawienie dostępne jest na stronie Ministerstwa Finansów: podatki.gov.pl

Dlaczego bukmacher internetowy oferuje bonusy?

Bukmacherom oferującym zakłady internetowe zależy na tym, aby przyciągnąć do siebie możliwie jak najwięcej graczy. Stąd też rozmaite bonusy, które dotyczą przede wszystkim nowych graczy, choć czasem również stali klienci mogą liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Najczęściej są to:

  • bonusy procentowe do wpłat,
  • zakłady bez ryzyka.

Oczywiście w przypadku bonusu do wpłaty musimy mieć świadomość, że nie wypłacimy go od razu na swoje konto bankowe. Najpierw musimy obrócić go określoną ilość razy, a dopiero wtedy będzie w środkach dostępnych. Jednak to akurat powinno być oczywiste, gdyż w przeciwnym razie każdy mógłby sobie wpłacić maksymalną kwotę, a następnie od razu wypłacić wraz z bonusem.

Zakłady bukmacherskie online - od czego zacząć?

Zanim zaczniemy zawierać zakłady musimy zarejestrować się u wybranego u bukmachera, zweryfikować tożsamości i wpłacić depozyt. Jednak przed założeniem konta musimy pamiętać, że gry hazardowe mogą prowadzić do uzależnienia oraz utraty pieniędzy. Jeśli chodzi o same zakłady bukmacherskie przez internet, to są one bezpieczne, gdyż system logowania jest szyfrowany i posiada wiele zabezpieczeń, które stosowane są m.in. w bankowości internetowej.

Po zalogowaniu się na stronie, zweryfikowaniu konta i wpłacie depozytu możemy już przeglądać interesujące nas wydarzenia i je obstawiać.

Jak zawierać zakłady internetowe

Samo postawienie zakładu nie należy do szczególnie trudnych czynności, gdyż tak naprawdę opiera się przede wszystkim na uważnym czytaniu wszystkich wyświetlających się na ekranie komunikatów. Kiedy wpłacone pieniądze pojawią się na saldzie możemy przystąpić do wyboru obstawianego zdarzenia. Następnie wystarczy, że wpiszemy stawkę i potwierdzimy postawienie zakładu. Jeśli zostanie on przyjęty przez bukmachera, to powinien wyświetlić się stosowny komunikat podsumowujący. Czasem wymagane jest postawienie większej ilości zdarzeń, o czym zostaniemy natychmiastowo poinformowani.

Czy zakłady bukmacherskie online są legalne?

Zakłady internetowe są jak najbardziej legalne - pod warunkiem, że zawieramy je u bukmacherów posiadających stosowne zezwolenie. W przypadku placówek naziemnych nie powinniśmy mieć problemów z określeniem czy działa ona zgodnie z prawem, gdyż lokal niespełniający wymogów z całą pewnością zostałby szybko zamknięty. Niestety w przypadku stron oferujących zakłady bukmacherskie sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

Wchodząc na stronę bukmachera, który nie ma odpowiedniego zezwolenia powinniśmy zobaczyć informację, że jest ona niedostępna w tym regionie. Jednak niestety nie zawsze tak jest, więc warto w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić to na stronie Ministerstwa Finansów.

Na początku tego wpisu znajduje się lista legalnie działających w Polsce bukmacherów.

Konsekwencje gry u nielegalnego bukmachera

Decydując się na grę u bukmachera, który nie ma odpowiedniego zezwolenia musimy liczyć się z konsekwencjami. Te są dwie:

  • grzywna do 120 stawek dziennych,
  • utrata wygranej kwoty pomniejszona o sumę stawek.

Stawka dzienna to 1/30 minimalnego wynagrodzenia, czyli 100,33 zł. Dlatego gracz otrzymując najwyższą możliwą karę, czyli 120 stawek dziennych będzie musiał zapłacić aż 12040 zł. Do tego dochodzi utrata ewentualnej wygranej, jeśli do sprawy włączy się Urząd Skarbowy, więc jak widać gra u nielegalnych bukmacherów jest bardzo ryzykowna.

Zakłady bukmacherskie online, a podatek

Dla wielu osób, które zamierzają rozpocząć grę u bukmachera z pewnością istotna jest również kwestia ewentualnego podatku. Ten jest obowiązkowy, wynosi 12% i jest pobieramy automatycznie w momencie zawierania zakładu. Do tego, jeśli uda nam się wygrać na jednym kuponie powyżej 2280 zł, to do zapłacenia mamy kolejny podatek w wysokości 10%.

Jak widać większe wygrane niestety opodatkowane są podwójnie, ale nie musimy ich uwzględniać w rocznym zeznaniu podatkowym, gdyż obowiązek ten leży po stronie bukmachera.

Czym są typy bukmacherskie

Co ciekawe, w internecie znaleźć możemy również typy bukmacherskie od osób, które na bieżąco śledzą wszelkie statystyki. Dostępne są zarówno te darmowe, jak i wymagające abonamentu. Jednak musimy pamiętać, że choć mogą stanowić jakieś źródło informacji, to niestety nie dają żadnej gwarancji wygranej. Z drugiej strony, zawsze jest to lepsze wyjście od obstawiania na chybił trafił - zwłaszcza przez osoby zupełnie początkujące.

Gdzie grać - opinie o legalnych bukmacherach

Poniżej lista legalnych bukmacherów, które na blogu doczekały się własnego wpisu. Tam też możecie zostawiać własne opinie na ich temat i przemyślenia dotyczące funkcjonowania.

fortuna

Fortuna oferuje zakłady bukmacherskie od 1996 roku.


sts

Sts oferuje zakłady bukmacherskie od 1997 roku.

Jak inaczej zarabiać przez internet?

jak szybko zarobić pieniądze

Zakłady bukmacherskie, choć pozwalają w krótkim czasie zarobić bardzo duże pieniądze, to niestety są również bardzo ryzykowne. Nawet osoba regularnie oglądająca mecze i śledząca wszelkie statystyki nie ma 100 % pewności, że poprawnie wytypuje wynik spotkania. W związku z tym, obstawianie meczy możemy traktować jako pewne urozmaicenie i miły bonus jak uda się trafić, ale z pewnością nie jako stałe źródło dochodu. Dlatego poza zakładami bukmacherskimi warto zainteresować się również innymi możliwościami jakie daje internet. Jest ich całkiem sporo, a niektóre z nich pozwalają także szybko zarobić pieniądze, a do tego często bez zbędnego ryzyka.

Czy warto zawierać zakłady internetowe?

Niestety zarówno zakłady internetowe, jak i te stacjonarne nie stanowią pewnego źródła dochodu. Jednak czasem dobry kupon potrafi całkiem nieźle podreperować budżet domowy i zapewnić solidny zastrzyk gotówki. Musimy tylko pamiętać, że zakłady bukmacherskie są formą hazardu, która może prowadzić do uzależnień. Dlatego, jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek symptomy sugerujące, że zaczyna robić się problem, to warto nałożyć sobie limity na konta, a w razie konieczności zasięgnąć pomocy specjalisty.

Co sądzicie o zakładach bukmacherskich? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx