Gry na steamie za darmo – jak je zdobyć?

Gry komputerowe to dla wielu osób jeden z ciekawszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Zwłaszcza, że za sprawą platform do dystrybucji cyfrowej, dostęp do ogromnej ilości tytułów jest bardzo prosty. Jedną z takich właśnie platform jest popularny Steam, więc na niej się skupimy. Wprawdzie na rynku mamy wiele darmowych gier, które potrafią wciągnąć na naprawdę długie godziny, ale nie każdemu to wystarcza. Na szczęście jest kilka sposobów, aby zdobyć gry na Steamie za darmo, nawet jeśli są one płatne. Jak to zrobić?

Jak zdobyć płatne gry na Steamie za darmo

Zacznijmy od pierwszej opcji, czyli jak zdobyć płatne gry na Steamie za darmo. Oczywiście wymagać to będzie trochę wolnego czasu, ale z pewnością nie wydamy ani złotówki na nowe tytuły. Rzecz jasna nie są to sposoby, które w magiczny sposób sprawią, że płatna gra stanie się nagle darmowa. Poniższe metody pozwolą jedynie doładować konto Steam, ale tak doładowany portfel może nam już posłużyć do zakupu wybranych gier.

Rynek Steam

Rynek Steam to miejsce, w którym możemy kupować oraz sprzedawać przedmioty zdobyte w grach. Nas interesuje przede wszystkim ta druga opcja, jeśli chcemy zdobywać gry na Steamie za darmo. Sprzedaż jest bardzo prosta, więc każdy powinien sobie z nią poradzić. Wystarczy, że wejdziemy w „Ekwipunek”, który znajdziemy klikając na swój nick w aplikacji lub na stronie internetowej. Następnie wybieramy interesującą nas grę, potem przedmiot, który chcemy sprzedać i klikamy w zielony przycisk „Sprzedaj”.

sprzedaż na rynku steam

Sprzedając w ten sposób przedmioty doładujemy sobie konto Steam, a zarobioną kwotę możemy przeznaczyć na dowolną grę. Pozostaje jeszcze pytanie skąd takie przedmioty na sprzedaż brać? Najlepszym wyborem są gry, w których po każdej rundzie mamy szansę otrzymać losowy przedmiot (np. skin, skórkę to broni, skrzynkę itp.). Przykładem może być choćby popularna gra jaką jest Counter Strike: Global Offensive. Warto wiedzieć, że w przypadku droższych przedmiotów niezbędna będzie instalacja aplikacji mobilnej Steam Guard, aby zatwierdzać transakcje.

Darmowe doładowania portfela i klucze do gier

Kolejna propozycja, która pozwoli zdobywać gry na Steam za darmo to serwisy, w których możemy zbierać punkty za aktywność w grach, a następnie wymieniać je na klucze do gier, doładowania portfela, czy choćby karty Paysafecard. Punkty oczywiście otrzymujemy przede wszystkim za aktywność w grach, choć już niekoniecznie tych znajdujących się na Steamie. Znajdziemy tu bowiem wiele gier mobilnych, a nawet zadania, które z grami niewiele mają wspólnego. W każdym razie, za poświęcony czas otrzymamy punkty, które możemy wydać na gry.


gamehag

Gamehag wyróżnia się od pozostałych darmowymi skrzynkami, które otrzymujemy np. za codzienne logowanie do serwisu.


dogry

Dogry.pl przyznaje punkty za każdą przesyłkę zamówioną do paczkomatu, więc dla osób, które dużo zamawiają jest to ciekawy sposób na darmowe punkty.


bananki

Serwis Bananki ma zdecydowanie najwięcej gier przeglądarkowych, w których możemy zdobywać punkty.


Zarabianie na grach

zarabianie na grach

Kolejna opcja, prawdopodobnie najlepsza to zarabianie pieniędzy na graniu. Co ciekawe, jest wiele możliwości, aby dobrze wykorzystać czas spędzony przy komputerze na ogrywaniu ulubionych tytułów. Rzecz jasna zarobione w ten sposób pieniądze możemy wydać nie tylko na gry na Steamie, ale również na dowolne rzeczy, nawet zupełnie z grami niezwiązane. Co więcej, kwoty zarabiane w ten sposób mogą być naprawdę imponujące, więc warto się tym zainteresować.

Fajne gry na Steam za darmo

Czas przejść do gier, które na Steamie dostępne są za darmo. Wprawdzie oferują różne mikropłatności, ale nie dają realnej przewagi w grze, więc nie musimy wydawać na nie prawdziwych pieniędzy. Fajne i darmowe gry na Steamie to m.in:

  • Counter Strike: Global Offensive – pierwszoosobowa strzelanka, w której biorą udział 2 drużyny (terroryści oraz antyterroryści). Znajdziemy tutaj kilka trybów gry np. ratowanie zakładników, podkładanie bomby,
  • Team Fortress 2 – kolejna strzelanka w zestawieniu, choć w odróżnieniu od powyższej – wyróżnia się zdecydowanie bardziej humorystyczną grafiką. Oferuje również podział na klasy (jest ich aż 9) oraz możliwość personalizacji ekwipunku,
  • Dota 2 – jedna z najpopularniejszych (obok League of Legends) gier z gatunku MOBA, w której naprzeciw siebie stają 2 drużyny składające się z 5 osób. Celem rozgrywki jest zniszczenie bazy przeciwnika, zanim to on zniszczy ją nam. Pomagają nam w tym sojusznicze jednostki, które poruszają się wyznaczoną ścieżką, na której znajdują się również strzelające wieże,
  • Minion Masters – naprzeciw siebie stają masterzy (pojedynczo lub w drużynach), którzy przywołują jednostki za pomocą kart. Celem również jest zniszczenie fortecy przeciwnika,
  • Path of Exile – coś dla miłośników fantasy i action RPG. Na początku tworzymy postać, wybierając jedną z siedmiu profesji, a następnie rozwijamy ją inwestując punkty w drzewko rozwoju, które jest naprawdę imponujące. Znajdziemy tutaj wiele serwerów, które oferują różne rodzaje zabawy.

Darmowe gry na innych platformach

Steam wprawdzie jest najpopularniejszą platformą do elektronicznej dystrybucji gier, ale też nie jedyną. Szukając darmowych gier warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Epic Games, które rozdaje co tydzień rozdaje darmowe tytuły. Wprawdzie często są to gry, które mało kogo zainteresują, ale trafiają się również naprawdę interesujące tytuły. Przykładem może być choćby GTA 5, FrostPunk, czy CIV 6.

Tanie gry na Steam

tanie gry

Darmowe gry nie zawsze nas interesują, a żeby zdobyć za darmo te płatne musimy poświęcić sporo wolnego czasu, a nie każdy go ma. W związku z tym, chcąc ogrywać nowe tytuły, a jednocześnie nie wydawać za dużo pieniędzy musimy znaleźć inne sposoby na ich pozyskanie. Nie zawsze zakup ich bezpośrednio na platformie jest najkorzystniejszy, więc warto znać pozostałe możliwości.

Podsumowanie

Granie na komputerze to dla wielu osób jeden z ciekawszych sposobów na spędzanie czasu wolnego, więc warto wiedzieć jak na tym zaoszczędzić. Ogrywanie nowych tytułów wcale nie musi wiązać się z wydawaniem dużych ilości pieniędzy, bowiem znajdziemy wiele darmowych gier, które naprawdę są warte uwagi. Druga sprawa, że te płatne również możemy łatwo zdobyć bez wydawania choćby złotówki. Oczywiście pod warunkiem, że mamy sporo wolnego czasu.

Znacie jakieś ciekawe darmowe gry na Steam lub inne sposoby na ich pozyskanie? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Dodaj komentarz