ySense

ySense

Panel ySense (dawniej Clixsense) w internecie jest od 2007 roku i działa do dziś, choć pod inną nazwą. Jest to więc długi okres czasu, a sam serwis jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w swojej kategorii. Uczestnictwo w programie jest darmowe i nie wymaga żadnej inwestycji. Serwis posiada również na swoim oficjalnym forum dział w języku polskim, a zarabiać w programie można już po ukończeniu 16 lat.

ySense (Clixsense) - rejestracja

Po kliknięciu w link wypełniamy (z prawej strony) odpowiednio:

 • First Name – Imię,
 • Last Name – Nazwisko,
 • E-mail – adres e-mail,
 • Password – hasło,
 • Username – login.

Zaznaczamy akceptację regulaminu i klikamy “join now”.

ySense (Clixsense) jest dostępny w języku angielskim, ale wystarczy podstawowa znajomość by móc zarabiać, ponieważ same ankiety dostępne są już w języku polskim. Do rejestracji radzę używać adresów takich jak gmail, ponieważ z typowo polskimi adresami mailowymi bywają problemy (zobacz jak założyć maila).

Po rejestracji należy również wypełnić profil, aby ankiety były odpowiednio dopasowane. W tym celu należy wejść odpowiednio w “Surveys” -> “Surveys profile”). Są to pytania podstawowe, takie jak płeć, wiek itp. Nie jest ich wiele, więc w razie problemów warto skorzystać z translatora.

Gdzie warto zarabiać poza dawnym Clixsense

Nie ulega wątpliwości, że serwis jest jednym z najlepszych w swojej kategorii. Daje dostęp do wielu ciekawych ankiet i dobrego wynagrodzenia, ale czasem warto zarejestrować się również w innych panelach ankietowych. W ten sposób zwiększymy ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie – zarobki. Wypełnianie ankiet to oczywiście nie jedyny sposób na zarabianie w internecie, więc poza innymi panelami warto znać również pozostałe sposoby zarabiania w internecie.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…

Jak zarabiać w ySense

 • Płatne ankiety (Surveys) – wypełanianie ankiet jest podstawową formą zarabiania w serwisie. Przeważnie jest to w przeliczeniu kilka złotych za jedną. Co ciekawe mimo, że strona jest po angielsku to ankiety są w języku polskim, więc nie powinno być żadnego problemu.
 • Oferty, zadania (Offers, tasks) – różnego rodzaju zadania typu rejestracja na danej stronie za które otrzymujemy wynagrodzenie.
 • Program partnerski (affiliates) – prowizje za zapraszanie kolejnych użytkowników do programu. Po wejściu w zakładkę mamy dostęp do specjalnego linku oraz bannerów ułatwiających polecanie (więcej informacji niżej).

Po rejestracji w ySense (Clixsense) można skorzystać również z rozszerzenia do przeglądarki o nazwie ClixAddon. Będzie on informował na bieżąco o nowych ankietach oraz zadaniach dostępnych na stronie bez potrzeby ciągłego logowania By go zainstalować wystarczy wejść w zakładkę “more”, a następnie wybrać używaną przeglądarkę.

Swego czasu strona oferowała również możliwość zarabiania na klikaniu w reklamy czy swego rodzaju zdrapkę. Niestety opcje te zniknęły i aktualnie ySense (clixsense) skupia się jedynie na ankietach oraz zadaniach.

ySense - bonusy

W ySense (clixsense) można otrzymać codziennie dodatkowe wynagrodzenie za spełnienie określonych wymagań. Co trzeba zrobić widoczne jest na stronie głównej pod “Daily Checklist Bonus”. Wymagania by otrzymać bonus to:

 • Zrobienie 10 zadań.
 • Zaliczenie 2 ofert lub ankiet.
 • Odwiedzenie forum.

Co do powyższych pierwszych dwóch opcji to wystarczy zaliczyć jedną z nich lub opcję mieszaną czyli 5 zadań i 1 ofertę / ankietę. Po spełnieniu wymagań otrzymujemy dodatkowe 12% do zarobków, choć można zdobyć również “Extra bonuses” po zaliczeniu powyższych. W takim wypadku dochodzą dwa warunki do spełnienia:

 • Instalacja dodatku do przeglądarki ClixAddon – Dodatkowe 2% bonusu.
 • Bonus za aktywność – przyznawany za zaliczenie “Daily Checklist” przez trzy dni z rzędu – kolejne 2% bonusu.

Łącznie można więc uzyskać aż 16% dodatku do zarobków każdego dnia.

ySense - poradnik

Poradnik dotyczący zarabiania w panelu, dla wielu osób nie będzie zbyt odkrywczy, ale początkującym może się przydać. Jak zwiększyć swoje zarobki ?

 • loguj się codziennie do panelu, aby sprawdzić dostępne ankiety oraz zadania,
 • postaraj się codziennie spełnić wszystkie wymagania, aby otrzymać dodatkowy bonus. O ile zrobienie zadań i wypełnienie ankiet samo przychodzi to o odwiedzeniu forum sporo osób zapomina,
 • zainstaluj dodatek ClixAddon,
 • zapraszaj znajomych za pomocą reflinka. W ten sposób znacznie zwiększysz potencjał zarobkowy serwisu.
Oprócz powyższych rzeczy, które wpływają na zarobki, nie zapominaj o udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania. Udzielając odpowiedzi, które nie będą się pokrywały narażasz się na blokadę konta.

Program partnerski w dawnym Clixsense

Szczegóły dotyczące wynagrodzenia za zapraszanie znajomych:

 • od 0.10$ do 0.30$ za zapis aktywnego poleconego. Konkretne wynagrodzenie uzależnione jest od kraju z jakiego pochodzi zapraszana osoba. Szczegółową listę znaleźć można w zakładce “affiliates” -> “see details”.
 • dodatkowe 2$, gdy zaproszona osoba zarobi pierwsze 5$,
 • 20% do 30% zarobków z wypełnionych przez zaproszone osoby ankiet (oczywiście bez uszczerbku na ich zarobkach). Początkowo jest to 20%, ale procent wzrasta w zależności od ilości posiadanych poleconych.
  • 25% – 100 lub więcej,
  • 30% – 200 lub więcej.

Wypłata z dawnego Clixsense

Na wypłatę czeka się od 2 do 5 dni roboczych, a dostępne procesory płatnicze to:

Na tę chwilę dostępne są tylko powyższe możliwości, ale w planach są również inne. Po zmianie właściciela najważniejsza zmiana to powrót PayPala i zmiana dotycząca kwoty wypłaty. Co ciekawe, nie mamy już możliwości wypłaty dowolnej kwoty, a jedynie konkretnie wybrane kwoty, które różnią się od wybranego sposobu. W przypadku PayPala jest to np. 10$, 25$, 50$, 100$ lub 250$, więc niestety nie możemy wypłacić nic pomiędzy.

Opinie o ySense

Serwis działa już wiele lat i choć zmienił się od tamtego czasu to opinie na jego temat w dalszym ciągu są pozytywne. Nie ma problemów z realizacją wypłat i w dalszym ciągu daje realnie zarobić. Z pewnością jest to jeden z czołowych paneli ankietowych na świecie. 

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się swoją opinią na jego temat w komentarzu.

 1. Było lepiej jak była możliwość wypłacania na paypal, ale wypełniam ankiety w clixsense już kilka lat i według mnie jest to w dalszym ciągu najlepszy panel ankietowy

  1. Wszystko zależy od dnia i aktualnego zapotrzebowania. Ciężko dokładnie określić ile ich będzie, ale ważną kwestią jest wypełnienie profilu, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety.

 2. Na clixsensie działałem ładnych parę lat temu. Bardzo dobre zarobki, szybko można było dozbierać do minimum wypłaty. Minusem jest według mnie szata graficzna, w dzisiejszych czasach strona nie wygląda już nowocześnie. Teraz niestety nie ma możliwości wypłaty na Paypal, ale mimo to serwis mogę polecić.

 3. Kiedyś zarejestrowałam się na tym serwisie, Mi się nie udało zarobić u nich, nie spełniałam kryteriów do większości ankiet. Szkoda bo sam serwis wydaje się być sensowny, chyba że robiłam coś nie tak.

  1. Pamiętam, ze miałem ten sam problem co Ty. Zarejestrowałem się do serwisu, dwa czy trzy dni próbowałem się załapać do ankiety, wszystkie moje zgłoszenia odpadały i skończyło się na tym, że przestałem tam zaglądać. Fakt, że teraz czytam wiele pozytywnych opinii, więc może warto wrócić do tego panelu, ale pierwsze wrażenie nie było zbyt pozytywne

 4. Wypełniam ankiety na kilku serwisach i ten jest moim ulubionym. Jeśli chodzi o ilość ankiet to nie ma w ogóle porównania z innymi, jest spory wybór, choć niestety nie do każdej idzie się załapać. Wszystko zależy od profilu. Kilkadziesiąt dolarów miesięcznie nie jest wcale trudne do osiągnięcia. Serwis zdecydowanie warty polecenia.

 5. Jeden z lepszych paneli ankietowych z jakich korzystam. Nie powiem, że najlepszy, gdyż pomimo dużej ilości ankiet większa ich część zostaje odrzucona. Nie mniej jednak można tam zarobić fajnie w porównaniu do innych paneli.

 6. Panel zdecydowanie warty polecenia. Ankiet wyskakuje mnóstwo. Co prawda nie do każdej się zakwalifikujemy, ale naprawdę można spokojnie kilka groszy dorobić. Wiele ankiet jest krótkich, szybkich i na przyjemne tematy. Polecam. Warto wchodzić na stronę i klikać w routery przynajmniej kilka razy dziennie. To daje dobre wyniki.

 7. Serwisu strasznie nie polecam z doświadczenia, trochę posiedziałem na nim i w mojej opinii nie jest przyjemny dla oka. Mimo że zadań jest wiele język angielski serwisu i ten wygląd/design jest straszny. Wiele bym pozmieniał na stronie wizualnie, myślę ze nie tylko ja lecz też inni użytkownicy serwisu.

 8. Swego czasu całkiem szybko zarabiałem na Clixsense. Od czasu kiedy usunięto możliwość wypłaty zarobionych środków poprzez PayPal zrezygnowałem z tej strony. Inne systemy płatności, z tego co pamiętam, były droższe i wypłata już nie była dla mnie tak opłacalna. Faktem jest, że dość często zdarzało mi się trafić ankietę o sporej wartości i środki nabijały się dość szybko na moje konto. Obecnie jest to forma chyba dla trochę bardziej cierpliwych.

  1. Faktycznie nie było sporo czasu PayPala, ale po zmianie właściciela i nazwy wrócił 😉

   1. Na portalu jestem zarejestrowana od kilku dni. Jak narazie ankiet pojawia się dużo, ale niestety nie do wszystkich się kwalifikuje. Na pewno warto polecać innym osobom i tworzyć swój program partnerski. Trzeba korzystać za równo z telefonu jak i komputera (dla mnie to akurat minus bo nie zawsze mam taką możliwość). Wypłaty już od 10$ także myślę, że uda się szybko nazbierać. Na dzień dzisiejszy polecam.

 9. Wygląda całkiem przyjaźnie i intuicyjnie, jak uważacie da się coś zarobić na tej stronce? Jak wypada w porównaniu do innych tego typu? Pamiętam byłem zarejestrowany na podobnej i osiągnięcie progu do wypłaty było bardzo trudne. A jak w tym przypadku, poświęcony czas zostaje wynagrodzony czy bardziej stracony? Ogólnie polecacie czy lepiej zająć się czym innym?

  1. Za czasów Clixsense bez wątpienia jeden z lepszych paneli. Po zmianie właściciela i nazwy z początku była trochę lipa, ale widać, że powoli wraca na właściwe tory.

 10. Program działa przyjemnie, jeden z lepszych paneli ankietowych z jakich korzystam. Nie powiem, że najlepszy, gdyż pomimo dużej ilości ankiet większa ich część zostaje odrzucona. Mimo wszystko serdecznie polecam, gdyż portal wypłaca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *