Payoneer

Payoneer

Wśród wielu firm zajmujących się szybkimi przelewami międzynarodowymi, stosunkowo mało znana jest oferta amerykańskiej firmy Payoneer. Jest to pewien błąd, gdyż firma ta istnieje już od 2005 roku, co stanowi jeden z rekordowych okresów w branży. Dlaczego jednak powinniśmy zapoznać się z tym, co może nam zaoferować firma?

rejestracja

Czym Payoneer wyróżnia się na rynku?

O ile większość pośredników tego typu specjalizuje się w świadczeniu usług użytkownikom indywidualnym, to ta firma postawiła na współpracę przy przelewach międzynarodowych realizowanych przez duże firmy – np. w ramach wynagrodzenia za pracę. W rezultacie, na liście firm, których obsługę przedsiębiorstwo może umieścić w portfolio, znaleźli się też tacy giganci jak: Amazon.com, Airbnb albo Gettyimages. W rezultacie, firmie udało się zdobyć ponad 4 miliony użytkowników. Obsługują też ponad 200 krajów i więcej niż 150 różnorodnych walut. Ciężko zatem znaleźć kraj, do którego chcielibyśmy wykonać przelew, a Payoneer by nam w tym nie pomógł.

Jakich kosztów możemy się spodziewać?

Zależy to w szczególności od waluty, w jakiej się rozliczamy. Przy rozliczeniach bezpośrednio pomiędzy użytkownikami systemu możemy liczyć nawet na darmową obsługę – przynajmniej dla zestawu czterech podstawowych walut: USD, EUR, GBP i JPY. Jeśli natomiast w rozliczaniu będzie wykorzystywany tradycyjny rachunek bankowy, to możemy się liczyć z kosztem 1% przelewanej sumy. Jeśli dodatkowo chcemy korzystać z karty kredytowej lub elektronicznego czeku (rozliczanego w USD), to będziemy musieli zapłacić odpowiednio 3% i 1%. Sama karta kredytowa oferowana przez system nie jest oczywiście konieczna do sprawnego korzystania z systemu. Z pewnością jednak ma pozytywny wpływ na łatwość dysponowania środkami.

Jak założyć konto w Payoneer?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w wielu przypadkach można korzystać z systemu z wykorzystaniem zwykłego rachunku bankowego. Jednak wiąże się to ze zwiększonymi kosztami, dlatego jeśli planujemy dłuższe korzystanie z systemu – powinniśmy założyć tam konto. Z perspektywy odbiorcy płatności – wystarczy zarejestrować się w systemie i wkrótce potem będziemy mogli otrzymywać płatności od wszystkich firm korzystających z systemu. Jeśli natomiast sami chcemy zostać płatnikiem, to musimy przejść przez procedurę weryfikacyjną, później już możemy korzystać z pełni funkcjonalności.

Kiedy warto skorzystać z Payoneer?

Payoneer jest naturalnym wyborem, gdy współpracujemy z zagranicznymi firmami będącymi płatnikami w systemie. Jeśli taką współpracę nawiążemy, to z pewnością firma nas poinformuje o takim sposobie obsługi płatności, gdyż jest on dość wygodny dla wszystkich stron. Dodatkowo, efektywny koszt obsługi takiego kanału płatności jest stosunkowo niewielki. Zgodnie z analizą wykonaną przez serwis Let’s Talk Payments i przedstawioną w raporcie “prawdziwy koszt płatności B2B” – wykorzystanie Payoneer do obsługi płatności w systemie rozliczeń B2B może przełożyć się na obniżkę kosztów nawet o 71% w stosunku do alternatywnych kanałów płatności.

Zobacz też inne procesory płatnicze.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. payoneer pobiera 2 % od wplat z kont bankowych , nadomiar przelewy trwac maja od 2-5 roboczych dni ( w praktyce to czek sie na przelew 5 dni. To jest skandal i niezgodne z PSD 2. Kto im dal licencje pieniadza elektronicznego ( a zarejestrowani sa w Gibraltarze)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *