Payoneer

Payoneer

Wśród wielu firm zajmujących się szybkimi przelewami międzynarodowymi, stosunkowo mało znana jest oferta amerykańskiej firmy Payoneer. Jest to pewien błąd, gdyż firma ta istnieje już od 2005 roku, co stanowi jeden z rekordowych okresów w branży. Dlaczego jednak powinniśmy zapoznać się z tym, co może nam zaoferować firma?

O ile większość pośredników tego typu specjalizuje się w świadczeniu usług użytkownikom indywidualnym, to ta firma postawiła na współpracę przy przelewach międzynarodowych realizowanych przez duże firmy – np. w ramach wynagrodzenia za pracę. W rezultacie, na liście firm, których obsługę przedsiębiorstwo może umieścić w portfolio, znaleźli się też tacy giganci jak: Amazon.com, Airbnb albo Gettyimages. W rezultacie, firmie udało się zdobyć ponad 4 miliony użytkowników. Obsługują też ponad 200 krajów i więcej niż 150 różnorodnych walut. Ciężko zatem znaleźć kraj, do którego chcielibyśmy wykonać przelew, a Payoneer by nam w tym nie pomógł.

Kiedy warto skorzystać z Payoneer?

Payoneer jest naturalnym wyborem, gdy współpracujemy z zagranicznymi firmami będącymi płatnikami w systemie. Jeśli taką współpracę nawiążemy, to z pewnością firma nas poinformuje o takim sposobie obsługi płatności, gdyż jest on dość wygodny dla wszystkich stron. Dodatkowo, efektywny koszt obsługi takiego kanału płatności jest stosunkowo niewielki. Zgodnie z analizą wykonaną przez serwis Let’s Talk Payments i przedstawioną w raporcie “prawdziwy koszt płatności B2B” – wykorzystanie Payoneer do obsługi płatności w systemie rozliczeń B2B może przełożyć się na obniżkę kosztów nawet o 71% w stosunku do alternatywnych kanałów płatności.

Przydaje się również do wypłacania pieniędzy z serwisów, które umożliwiają zarabianie przez internet, a nie oferują możliwości wypłaty zgromadzonych środków na konto bankowe.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Alternatywy dla Payoneer

Jak to bywa z zarabianiem przez internet, nie każdy portfel internetowy jest obsługiwany w danym serwisie. O ile Payoneer jest bardzo dobrym procesorem płatniczym, z niską prowizją wypłaty to warto znać również inne. Najlepiej sprawdzić w danym serwisie zarobkowym, które procesory płatnicze są obsługiwane, a następnie zwyczajnie założyć tam konto. Jakie są najpopularniejsze portfele internetowe, które powinny wystarczyć w większości przypadków?

Portfele internetowe

Portfele internetowe

Środki zarobione w programach zaprezentowanych na stronie można wypłacać na różne sposoby (np. portfele internetowe, kryptowaluty, doładowania telefonu itp.), ale najciekawszą…

Jak założyć konto w Payoneer?

Wielu przypadkach można korzystać z systemu z wykorzystaniem zwykłego rachunku bankowego. Jednak wiąże się to ze zwiększonymi kosztami, dlatego jeśli planujemy dłuższe korzystanie z systemu – powinniśmy założyć tam konto. Z perspektywy odbiorcy płatności – wystarczy zarejestrować się w systemie i wkrótce potem będziemy mogli otrzymywać płatności od wszystkich firm korzystających z systemu. Jeśli natomiast sami chcemy zostać płatnikiem, to musimy przejść przez procedurę weryfikacyjną, później już możemy korzystać z pełni funkcjonalności.

Opłaty w Payoneer

Zależy to w szczególności od waluty, w jakiej się rozliczamy. Przy rozliczeniach bezpośrednio pomiędzy użytkownikami systemu możemy liczyć nawet na darmową obsługę – przynajmniej dla zestawu czterech podstawowych walut: USD, EUR, GBP i JPY. Jeśli natomiast w rozliczaniu będzie wykorzystywany tradycyjny rachunek bankowy, to możemy się liczyć z kosztem 1% przelewanej sumy. Jeśli dodatkowo chcemy korzystać z karty kredytowej lub elektronicznego czeku (rozliczanego w USD), to będziemy musieli zapłacić odpowiednio 3% i 1%. Sama karta kredytowa oferowana przez system nie jest oczywiście konieczna do sprawnego korzystania z systemu. Z pewnością jednak ma pozytywny wpływ na łatwość dysponowania środkami.

Karta Payoneer Mastercard

Payoneer, jak większość czołowych procesorów płatniczych pozwala zamówić kartę Mastercard powiązaną z naszym kontem. Jak wyglądają opłaty za korzystanie z karty?

Za co?Koszt
Aktywacja kartyZa darmo
Roczne utrzymanie29,95$
Wymiana karty12,95$
Przelew z karty na kartęZa darmo
Wypłata z bankomatu lub u kasjera w sklepie3,15$
Opłata za odmowę bankomatu1$
Opłata za zapytanie o saldo w bankomacie1$

Poleć znajomemu Payoneer

Payoneer pozwala również zgarnąć bardzo fajny bonus w wysokości 25$ za polecenie procesora znajomemu. Warto dodać, że bonus przyznawany jest zarówno osobie zapraszającej, jak i osobie zapraszanej. Jest jednak pewien warunek, który musi spełnić osoba zaproszona, aby bonus został przyznany. Musi otrzymać łącznie 1000$ na procesor płatniczy, ale nie ma na to limitu czasowego, więc nie trzeba się z tym spieszyć. Osoby aktywnie zarabiające w internecie z pewnością szybko osiągną wymagany pułap.

Opinie o Payoneer

Bardzo solidny procesor płatniczy z dobrymi opiniami w internecie. Na plus z pewnością niska prowizja za wypłatę na konto oraz możliwość zarobienia 25$, praktycznie bez wysiłku.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. payoneer pobiera 2 % od wplat z kont bankowych , nadomiar przelewy trwac maja od 2-5 roboczych dni ( w praktyce to czek sie na przelew 5 dni. To jest skandal i niezgodne z PSD 2. Kto im dal licencje pieniadza elektronicznego ( a zarejestrowani sa w Gibraltarze)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *