Strona główna » Opinie » Swagbucks – opinie i opis serwisu

Swagbucks – opinie i opis serwisu

Swagbucks to serwis, w którym możemy zarabiać przede wszystkim na wypełnianiu ankiet, choć oferuje również inne możliwości zarobkowe. Strona istnieje od 2008 roku i należy do firmy Prodege, LLC, która zarządza także jednym z najpopularniejszych paneli ankietowych, czyli ySense. Niestety strona dostępna jest tylko w językach: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim, więc znajomość jednego z nich z pewnością pomoże sprawnie poruszać się po serwisie. Oczywiście w razie problemów możemy wykorzystać wbudowany w przeglądarkę translator, który w miarę dobrze radzi sobie z tłumaczeniem. Jak zarabiać na stronie i co warto o niej wiedzieć?

Rejestracja w Swagbucks

Zanim przejdziemy do zarabiania w Swagbucks musimy oczywiście założyć konto. Cały proces przebiega naprawdę szybko i sprawnie, gdyż do rejestracji potrzebujemy jedynie adresu e-mail oraz hasła. Oczywiście, aby aktywować konto i uzyskać jego pełną funkcjonalność musimy jeszcze potwierdzić adres e-mail klikając w link znajdujący się w otrzymanej wiadomości. Po wszystkim możemy od razu przejść do zarabiania.

Warto dodać, że rejestracja możliwa jest już po ukończeniu 13 lat, więc może to być również ciekawa praca dla nieletnich.

Jak zarabiać w Swagbucks

W Swagbucks możemy zarabiać i regularnie zdobywać punkty za:

  • wypełnianie płatnych ankiet,
  • robienie zakupów (cashback) – niestety opcja ta nie działa zbyt dobrze w Polsce,
  • wykonywanie zadań,
  • korzystanie z wyszukiwarki Swagbucks,
  • osiąganie dziennych celów zarobku,

W serwisie możemy zdobyć punkty również jednorazowo za:

  • rejestrację i potwierdzenie adresu e-mail (5 SB),
  • instalację wtyczki SwagButton, która informuje o dostępnym cashbacku (25 SB).

Szczegóły na temat każdej opcji zarabiania poniżej.

Wypełnianie ankiet

płatne ankiety online

Podstawowa opcja zarabiania w Swagbucks to wypełnianie płatnych ankiet, a te aktualnie dostępne znajdziemy w zakładce „Answer”. Po wejściu w nią wystarczy, że przy interesującej nas ankiecie klikniemy „Start survey”, a przejdziemy do jej wypełniania. Oczywiście już przed rozpoczęciem wiemy jak długo przeciętnie trwa oraz ile punktów otrzymamy za jej ukończenie.

Warto zauważyć, że w internecie znajdziemy również wiele innych paneli ankietowych, jak choćby wspomniany już ySense, więc warto się nimi również zainteresować, jeśli chcemy zwiększyć zarobki pochodzące z ankiet.

Robienie zakupów

cashback i moneyback

Cashback to po prostu zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy w sklepach internetowych. Jest to bardzo prosty sposób na oszczędzanie, ale niestety Swagbucks jest pod tym względem mocno ograniczony, jeśli chodzi o użytkowników z Polski. W związku z tym, chcąc zarabiać w ten sposób powinniśmy zainteresować się innymi serwisami, które taki zwrot za zakupy oferują.

Wykonywanie zadań

płatne zadania internetowe

W Swagbucks możemy zarabiać również wykonując określone zadania. Najczęściej polegają one na rejestracji w wybranym serwisie, pobraniu gry itp. Zadania te znajdziemy rozwijając zakładkę „Discover”, a następnie klikając w „Discover Home”. Możemy też od razu przejść do wybranej kategorii klikając w „Games” (gry) lub „Sign-ups” (rejestracje).

Korzystanie z wyszukiwarki Swagbucks

Wyszukiwarka Swagbucks to kolejny ciekawy i bardzo łatwy sposób na zarabianie w serwisie. Wystarczy, że ustawimy ją jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce, a przy każdym skorzystaniu mamy szansę otrzymać dodatkowe punkty. Chcąc to zrobić musimy rozwinąć zakładkę „Default your search engine” widoczną na ekranie głównym, a następnie kliknąć w „Earn 20 SB on Your First Search”. Po przejściu do następnego okna postępujemy według instrukcji, w zależności od tego jaką przeglądarkę posiadamy.

Program poleceń Swagbucks

Swagbucks oferuje również program poleceń, dzięki któremu możemy zdobywać więcej punktów i budować dochód pasywny. Wystarczy, że zaprosimy kolejne osoby do korzystania z serwisu, a otrzymamy od każdej z nich dodatkowo 10% tego co zarobią (oczywiście bez uszczerbku na zarobkach osoby zapraszanej). Do zapraszania służy specjalny reflink, choć możemy też od razu podać adres e-mail znajomego wraz z własną wiadomością. Warto dodać, że obecnie serwis oferuje dodatkowy bonus w postaci 100 SB, jeśli osoba zaproszona zainstaluje SwagButton, czyli wtyczkę do przeglądarki informującą o dostępnym cashbacku.

Wypłata z Swagbucks

Punkty zgromadzone w Swagbucks możemy wymienić na karty podarunkowe do popularnych sklepów lub wypłacić na jeden z dostępnych portfeli internetowych. Karty podarunkowe niestety dotyczą zagranicznych sklepów, więc zdecydowanie lepszą opcją, jeśli chodzi o użytkowników z Polski jest wypłata na portfel internetowy. Do dyspozycji mamy 2, a dokładniej PayPal oraz Payoneer.

1000 punktów to 10 euro lub 10 dolarów, a chcąc zlecić wypłatę musimy rozwinąć zakładkę „Rewards”, a następnie kliknąć w „Rewards Home”. Tam wybieramy interesującą nas opcję i klikamy „Claim a Gift Card”.


paypal

PayPal to bez wątpienia najpopularniejszy portfel internetowy, dzięki któremu możemy w łatwy sposób wypłacić pieniądze na konto bankowe lub wykorzystać zgromadzone środki do bezpośrednich płatności w wielu sklepach internetowych.

Wypłata możliwa jest już po uzbieraniu 1000 SB (10 euro).


Payoneer jest nieco mniej popularnym portfelem, choć sprawdza się wszędzie tam, gdzie PayPal nie jest dostępny. Również tutaj bez problemu wypłacimy pieniądze na konto bankowe, choć nie wykorzystamy ich do płatności w sklepach internetowych.

Wypłata możliwa jest dopiero po uzbieraniu 5200 SB (52 dolary).

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Uczestnictwo w serwisach typu Swagbucks to tylko jedna z naprawdę wielu możliwości zarabiania przez internet. Chcąc pracować w domu warto zainteresować się również pozostałymi sposobami, gdyż wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz oczywiście chęci.

Jak usunąć konto

Korzystanie ze Swagbucks jest oczywiście w pełni dobrowolne, więc w każdej chwili możemy usunąć konto, jeśli serwis z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu. W tym celu musimy wybrać pozycję „Settings”, którą znajdziemy w rozwijalnym menu widocznym po kliknięciu w uśmiechniętą buźkę (prawy górny róg). W następnym kroku wchodzimy w zakładkę „My Account” (pod „Quick Links”), wpisujemy hasło i klikamy na „Deactivate My Account”, które ujrzymy zjeżdżając nieco niżej.

Oczywiście warto decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż usuniętego konta nie będziemy mogli już przywrócić.

Opinie o Swagbucks

Swagbucks to bardzo ciekawa strona zarobkowa, choć w Polsce w dalszym ciągu jest nieco ograniczona. Najwięcej możliwości oferuje mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii oraz Indii. Nie oznacza to jednak, że nie warto się rejestrować mieszkając w Polsce. Przez długi czas strona w ogóle nie była dostępna w naszym kraju, więc jest szansa, że jeszcze się rozwinie. Z wypłacalnością oczywiście nie ma żadnych problemów, a w internecie znajdziemy wiele pozytywnych opinii na temat serwisu.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x