Payeer

Payeer to stosunkowo nowy portfel internetowy, który od momentu rozpoczęcia swojej działalności w 2013 roku, nie odnotował praktycznie żadnych problemów czy wpadek. Dzięki temu stopniowo zyskał spore zaufanie wśród użytkowników i może pochwalić się nim również obecnie. Zdecydowana większość profesjonalnych serwisów zarobkowych oraz programów inwestycyjnych korzysta z usług tego procesora płatniczego. Co warto o nim wiedzieć?

Payeer – co to?

Payeer to portfel internetowy, więc najprościej mówiąc służy do przechowywania pieniędzy (EUR, USD, RUB). Warto zwrócić uwagę, że od pewnego czasu może pełnić również funkcję portfela kryptowalut (btc, eth, usdt, bch, ltc, dash, xrp). Przydaje się zwłaszcza do wypłat z serwisów zarobkowych, które obsługują ten portfel internetowy. Do dyspozycji mamy konto osobiste oraz biznesowe, ale w zasadzie niczym się one nie różnią, jeśli chodzi o funkcjonalność. Strona dostępna jest w języku angielskim oraz rosyjskim.

Opłaty

Wykonywanie określonych operacji w tym procesorze płatniczym wiąże się oczywiście z koniecznością uiszczenia wymaganych opłat. Musimy liczyć się z prowizją za ewentualne przewalutowanie pieniędzy (na przykład z USD na EUR), weryfikację SMS czy odzyskiwaniem hasła. Określone kwoty pobierane są również za wpłaty i wypłaty, obsługę systemu płatności oraz kartę kredytową. Samo prowadzenie konta z kolei jest całkowicie darmowe.

Wpłata

Prowizja pobierana przy wpłacie na konto Payeer w zależności od wybranej metody:

 • karta (Visa, MasterCard, Maestro) – 3,99%,
 • Perfect Money – 0,5%.
 • QIWI – 4,99%.

Warto zwrócić uwagę, że za wpłatę kryptowalut oraz gotówki poprzez AdvCash nie płacimy żadnej prowizji.

Wypłata

Prowizja pobierana za przelew pieniędzy na inne konto lub portfel internetowy prezentuje się następująco:

 • Payeer – 0,5%,
 • Perfect Money – 0,99%,
 • AdvCash – 0,99%.

Z kolei prowizja za przelew kryptowalut jest stała (nie procentowa) i wynosi:

 • bitcoin – 0,00065 btc,
 • ethereum – 0,0065 eth,
 • tether – 15 usdt,
 • litecoin – 0,01 ltc,
 • bitcoin cash – 0,001 bch,
 • dash – 0,006 dash,
 • ripple – 0,25 xrp.

Jak wypłacić pieniądze z Payeer

Pieniądze z portfela wypłacamy klikając na „Withdraw” przy wybranej walucie (lub kryptowalucie). W następnym kroku wybieramy tylko gdzie chcemy je wypłacić oraz jaką kwotę.

Niestety „tymczasowo” pieniędzy zgromadzonych w portfelu nie wypłacimy bezpośrednio na konto bankowe. Jakby nie patrzeć jest to pewne utrudnienie, z którym jednak łatwo możemy sobie poradzić. Wypłacić pieniądze z portfela, aby finalnie trafiły na nasze konto bankowe możemy na przynajmniej 3 sposoby:

 1. przelać na portfel, który pozwala wypłacać na konto (Perfect Money lub AdvCash),
 2. skorzystać z pomocy innych użytkowników portfela, którzy dokonują wymian w zamian za określoną prowizję.
 3. wypłacić w postaci kryptowaluty na giełdę (np. BitBay). Niestety tego typu rozwiązanie wychodzi korzystnie jedynie w przypadku dużej kwoty, ze względu na stosunkowo wysoką prowizję.

Jak widać brak możliwości wypłaty bezpośrednio na konto bankowe nie oznacza, że nie wyciągniemy stamtąd tych środków. Jedynym minusem, choć dość poważnym jest fakt, że musimy liczyć się z dodatkowymi prowizjami za takie wyciąganie środków.

Aplikacja na telefon

Payeer posiada również dedykowaną aplikację mobilną, która zdecydowanie przyspiesza i ułatwia korzystanie z portfela za pomocą telefonu. Dostępna jest na smartfony z Androidem oraz iOS, więc znajdziemy ją zarówno w Google Play, jak i App Store. Po pobraniu aplikacji otrzymamy na adres e-mail kod, który musimy wpisać w aplikacji. W następnym kroku ustawiamy 4-cyfrowy kod PIN oraz opcjonalnie logowanie za pomocą odcisku palca. Decydując się na instalację aplikacji mamy szybki dostęp do pieniędzy zgromadzonych na portfelu.

Program partnerski

Payeer posiada również 6 – poziomowy program partnerski. Prowizja od partnerów naliczana jest w zależności od obrotu. Do $100 otrzymać możemy 10%, powyżej $100 jest to już 11% itd. Po założeniu konta każdy użytkownik otrzymuje reflink, za pomocą którego może polecać procesor znajomym. Dostęp do tej opcji znajduje się w zakładce Referrals.

Do czego się przydaje?

Za pomocą tego portfela internetowego zasilać możemy konta w wielu profesjonalnych programach zarobkowych, na przykład typu HYIP czy Revshare. Payeer posiada również wbudowany kantor, który pozwala na wymianę wybranej waluty na inną po aktualnym kursie. Cechą charakterystyczną procesora jest nieodwracalność wszystkich dokonywanych w nim transakcji. Procesor ten cechuje się stosunkowo niskimi prowizjami za przeprowadzane transakcje, dzięki czemu stanowi bardzo dobrą alternatywę dla wielu znacznie droższych portfeli internetowych.

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że portfel nie służy tylko do przechowywania kryptowalut, ale pozwala także handlować nimi. Jako użytkownik portfela możemy również wyrobić sobie kartę kredytową Payeer Platinum MasterCard, która pozwala na wykonywanie standardowych płatności oraz bezproblemowe wypłacanie gotówki z bankomatów.

Alternatywy dla Payeer

Payeer nie jest oczywiście jedynym, a już na pewno nie najpopularniejszym portfelem internetowym. Warto wiedzieć, że w internecie znajdziemy wiele ciekawych alternatyw, które pozwolą wypłacić pieniądze na konto bankowe bez tak wysokich prowizji.


elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

W internecie jest wiele portfeli internetowych, które warto mieć decydując się na zarabianie w internecie. W zależności od potrzeb, może okazać się, że inny spełni swoją funkcję lepiej.


Opinie o Payeer

Payeer może być bardzo przydatnym portfelem internetowym, jeśli traktujemy zarabianie w internecie poważnie. W internecie jest wiele serwisów i stron, które nie pozwalają wypłacać pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe, a czasem niestety również na te najpopularniejsze portfele internetowe. W takiej sytuacji z pomocą przyjść może Payeer, choć raczej nie należy do tych portfeli, które po prostu trzeba mieć.

Korzystacie z tego Payeera? Podzielcie się opinią na jego temat w komentarzu.

4 komentarze do wpisu „Payeer”

  • Aktualnie nie idzie już przelać bezpośrednio na konto bankowe (jedynie na kartę VISA, MasterCard lub do banku ukraińskiego). Pozostają jednak inne możliwości, które pozwolą wyciągnąć zgromadzone środki i przelać je na konto bankowe (zakładka „Transfer”).Jednym z rozwiązań może być wymiana na kryptowalutę (np. bitcoin) oraz przelew na giełdę kryptowalut, a stamtąd już bezpośrednio na konto bankowe.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz