Strona główna » Finanse » Payeer – opinie i opis portfela

Payeer – opinie i opis portfela

Payeer to stosunkowo nowy portfel internetowy, który od momentu rozpoczęcia swojej działalności w 2013 roku, nie odnotował praktycznie żadnych problemów czy wpadek. Dzięki temu stopniowo zyskał spore zaufanie wśród użytkowników i może pochwalić się nim również obecnie. Co więcej, spora część profesjonalnych serwisów zarobkowych oraz programów inwestycyjnych korzysta z usług tego procesora płatniczego. Co warto o nim wiedzieć i jak działa?

Payeer – co to?

Payeer to portfel internetowy, więc najprościej mówiąc służy do przechowywania pieniędzy (EUR, USD, RUB). Warto zwrócić uwagę, że od pewnego czasu może pełnić również funkcję portfela kryptowalut (btc, eth, usdt, bch, ltc, dash, xrp). Jak każdy portfel, przydaje się zwłaszcza do wypłat z serwisów zarobkowych, które go obsługują. Przy zakładania konta do dyspozycji mamy osobiste oraz biznesowe, ale w zasadzie niczym się one nie różnią, jeśli chodzi o funkcjonalność. Strona dostępna jest w języku angielskim oraz rosyjskim.

Opłaty

Wykonywanie określonych operacji w tym procesorze płatniczym wiąże się oczywiście z koniecznością uiszczenia wymaganych opłat. Musimy liczyć się z prowizją za ewentualne przewalutowanie pieniędzy (na przykład z USD na EUR), weryfikację SMS czy odzyskiwaniem hasła. Określone kwoty pobierane są również za wpłaty i wypłaty, obsługę systemu płatności oraz kartę kredytową. Samo prowadzenie konta jest jednak całkowicie darmowe.

Wpłata

Prowizja pobierana przy wpłacie na konto Payeer w zależności od wybranej metody. Wpłacić możemy za pomocą:

  • karty (Visa, MasterCard, Maestro) – prowizja 3,99%,
  • Perfect Money – prowizja 0,5%.
  • QIWI – prowizja 4,99%.

Warto zwrócić uwagę, że za wpłatę kryptowalut oraz gotówki poprzez AdvCash nie płacimy żadnej prowizji.

Wypłata

Prowizja oczywiście pobierana jest również za wypłatę na inne konto lub portfel internetowy. W zależności od portfela odbiorcy prowizja prezentuje się następująco:

  • Payeer – 0,5%,
  • Perfect Money – 0,5%,
  • AdvCash – 1,99%.

Z kolei prowizja za przelew kryptowalut jest stała (nie procentowa) i wynosi:

Jak wypłacić pieniądze z Payeer

Pieniądze z portfela wypłacamy klikając na „Withdraw” przy wybranej walucie (lub kryptowalucie). W następnym kroku wybieramy tylko gdzie chcemy je wypłacić oraz jaką kwotę.

Niestety „tymczasowo” pieniędzy zgromadzonych w portfelu nie wypłacimy bezpośrednio na konto bankowe. Jakby nie patrzeć jest to pewne utrudnienie, z którym jednak stosunkowo łatwo możemy sobie poradzić. Jeśli chcemy, aby pieniądze z portfela trafiły na nasze konto bankowe możemy to zrobić na przynajmniej 3 sposoby:

  1. przelać na portfel, który pozwala wypłacać na konto bankowe (Perfect Money lub AdvCash),
  2. skorzystać z pomocy innych użytkowników portfela, którzy dokonują wymian w zamian za określoną prowizję,
  3. wymienić na walutę wirtualną, przesłać na giełdę kryptowalut i tam po prostu ją sprzedać po aktualnym kursie. Niestety tego typu rozwiązanie wychodzi korzystnie jedynie w przypadku dużej kwoty, ze względu na stosunkowo wysoką prowizję.

Jak widać brak możliwości wypłaty bezpośrednio na konto bankowe nie oznacza, że nie wyciągniemy stamtąd tych środków. Jedynym minusem, choć dość poważnym jest fakt, że musimy liczyć się z dodatkowymi prowizjami za takie wyciąganie środków.

Aplikacja na telefon

Payeer posiada również dedykowaną aplikację mobilną, która zdecydowanie przyspiesza i ułatwia korzystanie z portfela za pomocą telefonu. Dostępna jest na smartfony z Androidem oraz iOS, więc znajdziemy ją zarówno w Google Play, jak i App Store. Po pobraniu aplikacji otrzymamy na adres e-mail kod, który musimy wpisać w aplikacji. W następnym kroku ustawiamy 4-cyfrowy kod PIN oraz opcjonalnie logowanie za pomocą odcisku palca. Decydując się na instalację aplikacji mamy szybki dostęp do pieniędzy zgromadzonych na portfelu.

Program partnerski Payeer

Payeer posiada również 6 – poziomowy program partnerski. Prowizja od partnerów naliczana jest w zależności od obrotu. Do $100 otrzymać możemy 10%, powyżej $100 jest to już 11% itd. Po założeniu konta każdy użytkownik otrzymuje reflink, za pomocą którego może polecać procesor znajomym. Dostęp do tej opcji znajduje się w zakładce Referrals.

Do czego przydaje się Payeer?

praca w domu i zarabianie przez internet

Za pomocą tego portfela internetowego zasilać możemy konta (oraz wypłacać) w wielu profesjonalnych programach zarobkowych, na przykład typu HYIP czy też Revshare. Payeer posiada również wbudowany kantor, który pozwala na wymianę wybranej waluty na inną po aktualnym kursie. Portfel przydaje się zwłaszcza, jeśli regularnie zarabiamy w serwisach, które nie wypłacają bezpośrednio na konto lub inne popularne portfele internetowe.

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że portfel nie służy tylko do przechowywania kryptowalut, ale pozwala także handlować nimi. Jako użytkownik portfela możemy również wyrobić sobie kartę kredytową Payeer Platinum MasterCard, która pozwala na wykonywanie standardowych płatności oraz bezproblemowe wypłacanie gotówki z bankomatów. Warto dodać, że procesor ten cechuje się stosunkowo niskimi prowizjami za przeprowadzane transakcje, dzięki czemu stanowi bardzo dobrą alternatywę dla wielu znacznie droższych portfeli internetowych. Cechą charakterystyczną procesora jest nieodwracalność wszystkich dokonywanych w nim transakcji.

Alternatywy dla Payeer

elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

Payeer oczywiście nie jest jedynym, a już na pewno nie jest najpopularniejszym portfelem internetowym. Głównym problemem są dość wysokie prowizje, jeśli zdecydujemy się na wyprowadzenie środków na zewnątrz. W związku z tym, decydując się na zarabianie w internecie warto mieć przynajmniej kilka portfeli internetowych. W zależności od potrzeb, może okazać się, że inny spełni swoją funkcję lepiej.

Opinie o Payeer

Payeer może być bardzo przydatnym portfelem internetowym, jeśli traktujemy zarabianie w internecie poważnie. Jest wiele serwisów i stron, które nie pozwalają wypłacać pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe, a czasem niestety również na te najpopularniejsze portfele internetowe. W takiej sytuacji z pomocą przyjść może właśnie Payeer, choć raczej nie należy do tych portfeli, które po prostu trzeba mieć. Wszystko zależy od serwisów, w których działamy i jakie sposoby wypłaty te strony obsługują.

Korzystacie z tego Payeera? Podzielcie się opinią na jego temat w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Paweł
Paweł
4 lat temu

Jak przelac na konto bankowe

gedda
gedda
3 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz

a którą giełdę polecasz?

Wiesław
Wiesław
1 rok temu
Odpowiedz na  Łukasz

Jaka jest prowizja za przelew na giełdę krypto?

Anna
Anna
1 rok temu

Jak dokonać przelewu do banku ukraińskiego?

GRAŻYNA
GRAŻYNA
4 miesięcy temu
Odpowiedz na  Łukasz

Tylko bank ukrainski

GRAŻYNA
GRAŻYNA
1 rok temu

A czy można przelać na PayPal?

Paweł
Paweł
1 rok temu

Dzień dobry. Niedawno założyłem konto i pierwsze, co rzuca się w oczy, to brak możliwości bezpośredniego zasilenia konta Payeer ze swojego konta bankowego. Trzeba to robić przez strony trzecie i na nich podawać dane swojej karty. Unikam jak tylko mogę takich opcji, więc stąd moje pytanie – czy jest to całkowicie bezpieczne? Zastanawiam się nad „Changer4you”, które pobiera najmniejszą prowizję, ale nadal się waham. Czy na „changer4you” też muszę zakładać konto?

Paweł
Paweł
1 rok temu

Dziękuję za odpowiedź. Jako że nie znalazłem na tej stronie informacji o portfelu „Advcash”, zadaje je tutaj. Założyłem konto, aby móc wypłacać przez nie środki z Payeer. Patrząc w ustawieniach przelewu z Payeer na Advcash, jest tam „numer konta”. Z tego, co widzę, to Advcash, nie przydziela chyba żadnego numeru. Czy chodzi tu w tym przypadku o adres email? Czy nie ma problemów z przelewami z Advcash na karty debetowe Visa?

15
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x