Ethereum

Ethereum (ETH) jest zarazem platformą walutową, jak i specyficznym językiem oprogramowania. Łączy w sobie zalety protokółów opartych na oryginalnym bitocoinie oraz innych kryptowalutach, a zarazem oferuje większą dowolność oraz sporo specjalnych funkcjonalności. W założeniach pozwala na budowanie różnego rodzaju aplikacji, a następnie udostępnienie ich. System korzysta z kryptowaluty stanowiącej medium wymiany w rozproszonej sieci potencjalnych odbiorców aplikacji stworzonych całkowicie niezależnie.

Jak zarabiać na ethereum

Ethereum, choć jest bardzo popularną kryptowalutą to niestety możliwości zarobkowe wciąż ma mocno ograniczone, w porównaniu choćby do bitcoina. Zarabianie ogranicza się w zasadzie do miningu (kopania) oraz handlu na giełdzie (kupić taniej i sprzedać drożej).  W przypadku innych kryptowalut, takich jak bitcoin jest zdecydowanie więcej możliwości zarobkowych.

Gdzie handlować

Bitbay giełda


Zonda Global (wcześniej BitBay) to działająca na międzynarodowej arenie polska giełda kryptowalut. Jedną z kryptowalut, którą można tu handlować jest właśnie Ethereum. Samą giełdę można również potraktować jako portfel do przechowywania ETH.

Mining

Kopanie (mining), czyli sposób zdobywania tej kryptowaluty wygląda w zasadzie tak samo, jak w przypadku innych kryptowalut. W zamian za udostępnienie mocy obliczeniowej komputera, otrzymujemy określoną część kryptowaluty. Aktualnie kopanie kryptowalut za pomocą zwykłego komputera nie jest już opłacalne, więc wykorzystywane są w tym celu koparki kryptowalut.

Zasady działania platformy

Platforma zaprezentowana została w 2014 roku na North American Bitcoin Conference, będąc dziełem 21-letniego wówczas studenta, Vitalika Buterina o pochodzeniu rosyjsko-kanadyjskim. Za powód konieczności stworzenia nowego systemu, Buterin podał przede wszystkim ograniczenia związane z bitcoinem oraz innymi kryptowalutami. Przewaga ethereum nad nimi objawia się przede wszystkim poprzez znacznie bardziej poszerzone możliwości. Bitcoin jest doskonale skalowalną kryptowalutą samodzielną, jednak o wiele gorzej radzi sobie przypadku nałożenia modyfikacji w rodzaju Masterocin czy Colored Coins. Ethereum również jest systemem wysoce skalowalnym oraz wyjątkowo wydajnym, a na dodatek charakteryzującym się o wiele mniejszymi ograniczeniami. Podstawą jego działania jest pełnienie roli sprawnego fundamentu protokolarnego, który stanowić będzie bazę dla aplikacji zdecentralizowanych oraz innych rozmaitych procesów.

Ethereum, a bitcoin

Podobnie jak bitcoin opiera się na regułach kryptografii oraz zasadzie łańcucha bloków, czyli blockchainie. Platformy te różnią się jednak między sobą dość znacząco, chociażby językiem oprogramowania. W ethereum przez cały czas się on zmienia, natomiast w bitcoinie pozostaje stały.

Inną istotną różnicą jest czas blokowy. Transakcje ethereum potwierdzane są w kilka sekund, a więc o wiele szybciej, niż w przypadku bitcoinów.

Inny jest także podstawowy algorytm budujący walutę. Ethereum korzysta z ethash, natomiast bitcoin opiera się na hash SHA-256. 

Obie te kryptowaluty powstały również w zupełnie innych celach. Bitcoin stanowi przede wszystkim alternatywę dla konwencjonalnej waluty, przez co używany jest jako sposób na inwestycję pieniędzy lub w formie zwykłego środka płatniczego. Natomiast etherum jest o wiele bardziej rozwojową platformą, ułatwiającą zawieranie pomiędzy użytkownikami bezpośrednich kontraktów. Dzięki temu mogą korzystać z własnego systemu walutowego oraz podejmować współpracę nad budowaniem aplikacji. 

Ethereum podobnie jak bitocoin korzysta ze specjalnego, magazynującego wszystkie transakcje rejestru. Został on jednak stworzony zupełnie na nowo, dzięki czemu może przepuszczać rozmaite aplikacje zbudowane za pośrednictwem języka Phyton.

Inne kryptowaluty

kryptowaluty

Ethereum to tylko jedna z wielu kryptowalut, na których możemy zarabiać. Warto zainteresować się również innymi, ponieważ niektóre z nich oferują zdecydowanie więcej możliwości zarobkowych ze względu na większą popularność. Dochodzi do tego jeszcze kwestia zmienności kursu, na którą warto zwrócić uwagę również w przypadku innych kryptowalut.

Funkcjonowanie Ethereum

Etherum wyróżnia się językiem skryptowym rozbudowanym do języka Turinga. Dzięki temu każda przeprowadzana transakcja może korzystać z dowolnego programu zezwalającego na wydanie waluty. System komunikacyjny jest całkowicie rozproszony, podobnie jak jego baza danych. Może być wykorzystywany do kodyfikowania, decentralizacji oraz handlu w praktycznie każdej formie. System ten stosowany jest przy wymianach finansowych, crowdfundingu, wymianie domen czy zarządzeniu firmą, a także sporządzaniu kontaktów oraz rozmaitych umów. Należą do nich również smart contracts, które opierają się na komputerowych protokołach. Te inteligentne kontrakty umożliwiają zawieranie całkowicie anonimowych porozumień na łamach bazy danych Blockchain. 

Ethereum jest kryptowalutą skierowaną przede wszystkim do developerów, a swoimi zaletami przyciąga nawet takich gigantów, jak Microsoft czy Intel. Celem jej funkcjonowania nie jest nie jest jednak wyłącznie spopularyzowanie kolejnej cyfrowej waluty. Platforma ta pomaga programistom na całym świecie w tworzeniu oraz rozpowszechnianiu wielu innowacyjnych aplikacji internetowych. Nie stanowi więc konkurencji dla bitcoina lub litecoina, ponieważ jest całkowicie nowym rozwiązaniem, wspierającym rozwój oprogramowania open source.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Skomentuj!x