Bitbay

BitBay jest polską giełdą kryptowalut, która pozwala zarabiać handlując kryptowalutami. Zarobek wynika z różnic w kursie między kupnem a sprzedażą, a same kryptowaluty ostatnimi czasy zyskują na popularności. Można to potraktować zarówno jako inwestycje krótkoterminowe jak i długoterminowe. Wszystko zależy od tego jakiego zysku oczekujemy i od tego jak dalej potoczą się losy popularnych kryptowalut.

BitBay – dokonywanie transakcji

Zarabianie na giełdzie kryptowalut opiera się na zakupie ich przy możliwie najmniejszym kursie by sprzedać, gdy wzrośnie. Można też trzymać kryptowaluty przez dłuższy czas licząc na większy zarobek w dłuższym okresie czasu. Zakładka „giełda”:

transakcje bitbay

W BitBay dostępne są 3 rodzaje transakcji (zaznaczone na zielono):

 • Wystaw ofertę – tutaj podajemy ilość i kurs za jaki chcemy sprzedać bądź kupić kryptowalutę. Transakcja zostanie zrealizowana dopiero jeśli pojawi się oferta spełniająca założone kryteria.
 • Szybka transakcja – od razu dokonujemy transakcji po aktualnie dostępnym kursie. Podajemy ilość kryptowaluty, którą chcemy szybko sprzedać bądź kwotę jaką chcemy przeznaczyć na jej zakup.
 • Stop market – funkcja uruchamia sprzedaż, gdy cena spadnie do założonego poziomu lub kupno, gdy cena osiągnie ustalony wcześniej poziom,
 • Fill or kill – oferta tego typu musi zostać zrealizowana w całości i natychmiast lub zostanie anulowana,
 • IOC – pozwala na natychmiastową sprzedaż bądź kupno kryptowaluty po ustalonym kursie. Podobnie jak powyższa oferta, z tą różnicą, że pozwala na częściową realizację.

Konkretną walutę i kryptowalutę wybieramy klikając w jej symbon w lewym górnym rogu (zaznaczone na czerwono). Można wtedy również prześledzić dokładnie jak zmieniał się kurs na przestrzeni czasu (od 15m do 31dni). Trochę niżej z kolei również interesujące informacje czyli:

 • Oferty skupu (ask) – są to aktualne oferty użytkowników, którzy gotowi są zakupić określoną ilość danej kryptowaluty za podaną cenę.
 • Oferty sprzedaży (bid) – sytuacja odwrotna czyli użytkownicy gotowi sprzedać konkretną ilość kryptowaluty po ustalonym przez siebie kursie.

Dostępne waluty i kryptowaluty

Waluty:

PLN / EUR / USD / GBP.

Kryptowaluty:

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Lisk (LSK), Dash, GameCredits (GAME), Ripple (XRP), Monero (XMR), KZcash (KZC), Zcash (ZEC), OmiseGO (OMG), Golem (GNT), Infinity Economics (XIN), FuturoCoin (FTO) i inne.

Pozostałe opcje giełdy BitBay (panel z lewej strony)

 • Dashboard – sczegóły dotyczące konta takie jak ilość posiadanych kryptowalut i funduszy, dane itp. Tutaj też zobaczyć można ile wynosi nasze saldo, gdybyśmy sprzedali posiadane kryptowaluty po aktualnym kursie,
 • Giełda – w tym miejscu dokonujemy wszelkich transakcji, o których mowa była wcześniej,
 • Oferty – tutaj znajdują się aktualnie wystawione oferty,
 • Portfele – w tym miejscu przejrzeć można posiadane kryptowaluty oraz dokonywć wpłat i wypłat,
 • Historia – szczegóły dotyczące wszystkich dokonanych na BitBay transakcji oraz saldo po danej operacji,
 • Kantor FIAT – BitBay pozwala również po prostu wymieniać waluty, jak w zwykłym kantorze internetowym,
 • Afiliacje – otrzymujemy 20% z prowizji pobieranej przez BitBay od transakcji zaproszonych osób. Dostępne są tutaj różne materiały reklamowe oraz szczegółowe statystyki odnośnie kliknięć oraz rejestracji,

Karta BitBay

Giełda pozwala na zamówienie sobie karty dzięki której będzie można wypłacać gotówkę bezpośrednio w bankomacie lub płacić za towary i usługi, również za granicą. Za wystawienie oraz roczne korzystanie z takiej karty trzeba zapłacić 140 złotych. Przedłużanie jej ważności o kolejny rok to już tylko 120 złotych.

Opłaty

Założenie i prowadzenie konta na giełdzie jest całkowicie darmowe, ale od dokonywanych transakcji pobierane są już opłaty. Różnią się one od tego czy wystawiamy ofertę czy ją realizujemy. Kolejną istotną kwestią jest obrót w ciągu ostatnich 30 dni. Jakich prowizji można się spodziewać?

 • Maker (osoba wystawiająca ofertę) – od 0,17% do 0,30%,
 • Taker (osoba realizująca ofertę) – od 0,25% do 0,43%.

 Wpłaty na giełdę realizowane są bez dodatkowych opłat, ale za wypłatę środków trzeba już dopłacić:

 • przelew bankowy krajowy – 4 PLN,
 • wypłata w bankomacie – 10 PLN,
 • przelew bankowy SEPA – 4 EUR,
 • przelew bankowy SWIFT – 0,25% (min. 25 USD/GBP – max. 125 USD/GBP).

Weryfikacja

Weryfikacja nie jest zbyt skomplikowana, a żeby do niej przejść wystarczy kliknąć u góry ekranu „Zweryfikuj konto”, ponieważ informacja o niezweryfikowanym koncie będzie widniała tam do czasu pozytywnego zweryfikowania konta. Następnie trzeba podać dane osobowe, adres zamieszkania oraz zaznaczyć oświadczenie, że środki zostały zdobyte legalne i, że nie zajmujemy żadnego ważnego stanowiska. Ostatni etap to już tylko przesłanie skanu dowodu lub paszportu oraz dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania.

Konto niezweryfikowane pozwala na wpłaty oraz handel kryptowalutami, ale, aby wypłacać środki z giełdy trzeba już konto zweryfikować.

Skąd brać kryptowaluty?

BitBay jest giełdą, która pozwala zakupić, a następnie sprzedać kryptowaluty z zyskiem (lub stratą). Sam zakup nie jest jednak jedyną metodą pozyskiwania kryptowalut, które później można spieniężyć. Najpopularniejsze z nich zbierać można również w popularnych kranikach kryptowalut.

kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut to jeden z prostszych sposobów ich pozyskiwania, gdyż wymaga od nas jedynie kliknięcia odpowiedniego przycisku. Czas zbierania uzależniony jest od wybranego kranika, ale najpopularniejsze z nich…

Opinie o BitBay

BitBay jest polską giełdą, która wprowadza regularnie nowe kryptowaluty. Nie ma problemów z wypłatami i ma bardzo dobre opinie w internecie. Z pewnością warto dać giełdzie szansę.

Macie jakieś doświadczenia z giełdą? Podzielcie się opinią w komentarzu.

2 komentarze do “Bitbay”

 1. Serwis przejrzysty i przede wszystkim dostępny w języku polski. Duży plus za weryfikację użytkownika, która poza przesłaniem skanu dowodu osobistego polega jeszcze na zrobieniu sobie zdjęcie twarzowe z dowodem w ręku. Założenie konta jest niezwykle proste.

  Odpowiedz
 2. Korzystam z BitBaya do wymiany coinsów zebranych w kranikach i nigdy nie było problemów. Nie jest to jedyna giełda, ale zdecydował się na nią dlatego, że jest to giełda polska. Ostatnio próbuje również zarobić na kupnie i sprzedaży, choć z początku bałem się utraty kapitału.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz