Praca chałupnicza to nie tylko składanie w domu

Wiele osób marzy o tym, aby móc zarabiać pieniądze nie wychodząc z domu. Jest to jak najbardziej możliwe, a ciekawym rozwiązaniem może być tak zwana praca chałupnicza, która jest świetnym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki. Sprawdza się szczególnie u osób, które z różnych względów nie mogą opuścić domu np. z powodu opieki nad dzieckiem. Chałupnictwo może przybierać różne formy, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co to właściwie jest i na czym możemy zarobić w domu?

Chałupnictwo – co to?

Chałupnictwo, a w zasadzie praca chałupnicza to zajęcie zarobkowe, które wykonywać możemy w domu. Nazwa wzięła się od dawnej nazwy domu, czyli chałupy. Wprawdzie chałupnictwo jest przede wszystkim sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stało się również głównym źródłem utrzymania. Wszystko zależy od czasu, chęci oraz oczywiście od intratności wybranego zajęcia. Nie możemy się nastawiać na to, że chałupnictwo od razu pozwoli zarabiać wysokie kwoty (przy małym nakładzie pracy), ale z czasem wszystko jest możliwe i bardzo prawdopodobne. Możliwości jest wiele. Do wielu wystarczy internet, ale w przypadku bardziej manualnych zajęć możemy liczyć na dowóz materiałów do domu.

Praca w domu przez internet

Na początek propozycje pracy w domu przez internet, gdyż jest znacznie łatwiejsza, możemy zacząć od razu i co najważniejsze – bez kaucji. W zasadzie wystarczy założyć konto w odpowiednim serwisie i po prostu działać.

Wypełnianie ankiet w domu

płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet przez internet to bez wątpienia jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki, który nie wymaga opuszczania własnego domu. Oczywiście możemy zarabiać w ten sposób również w innych miejscach np. za pomocą telefonu, pod warunkiem, że mamy tam dostęp do internetu. Wystarczy, że założymy konto w wybranym panelu i zaczekamy na pierwsze płatne ankiety.

Zarabianie przy pomocy aplikacji na telefon

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Obecne smartfony posiadają coraz to więcej funkcji, więc nic dziwnego, że możliwe jest również zarabianie pieniędzy za ich pomocą. Służą do tego specjalne aplikacje, które są naprawdę zróżnicowane. Wprawdzie nie wszystkie, ale sporo z nich pozwala zarabiać nawet w domu np. leżąc na wygodnym łóżku.

Praca jako freelancer

freelancer praca

Freelancing, czyli praca jako wolny strzelec to zajęcie, które ma bardzo wielu zwolenników. Praca polega na podejmowaniu się różnych zleceń i wykonywaniu ich. Co ważne, często trafiają się zlecenia, które nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności np. przepisywanie tekstów, wyszukiwanie informacji itp. Jedną z ciekawszych form freelancingu jest copywriting, czyli pisanie tekstów o określonej długości na podany temat.

Praca jako influencer

influencer - kto to i jak nim zostać

Influencer to osoba, która jest w stanie oddziaływać na ludzi, z którymi ma trwałe relacje. Najprościej mówiąc, praca w ten sposób polega na wykorzystywaniu do zarabiania pieniędzy bloga, czy też mediów społecznościowych np. Instagrama, Facebooka, TikToka, YouTube itp. Co ważne, konta w tych serwisach (również bloga) możemy założyć całkowicie za darmo i wcale nie musimy mieć ogromnych zasięgów. Nawet mikroinfluencerzy potrafią sporo zarobić.

Chałupnictwo z pominięciem internetu

Internet znacznie ułatwia zarabianie pieniędzy, ale decydując się na chałupnictwo wcale nie musimy go wykorzystywać. Oczywiście tylko, jeśli chodzi o samą pracę, gdyż warto się nim wspomóc biorąc się za odpowiedni marketing. Jest kilka ciekawych możliwości, które warto wziąć pod uwagę, jeśli mamy nieco zdolności manualnych.

Własnoręczne wyroby

handmade rękodzieło

Rękodzieło to bardzo ciekawy rodzaj pracy chałupniczej dla osób posiadających zdolności manualne. Mogą to być własnoręcznie wykonane wyroby, na przykład ubrania, chusty, maskotki dla dzieci, elementy wyprawki niemowlęcej itp. Jest to zajęcie o tyle dobre, że w zasadzie efekt końcowy zależy tylko i wyłącznie od nas. To właśnie my decydujemy jak będzie wyglądał dany produkt i ile sztuk wykonamy. Im ciekawsze i unikalne, a przede wszystkim wysokie jakościowo będą dane artykuły, tym więcej klientów będzie je wybierać.


Gdzie sprzedawać rękodzieło?

jak założyć sklep internetowy

Oczywiście wykonanie to jedno, a sprzedaż drugie. Na początku możemy podpytać znajomych czy nie są zainteresowani lub poszukać sklepów internetowych, które oferują tego typu produkty, gdyż nawiązanie współpracy nie jest specjalnie trudne. Warto też wykorzystać media społecznościowe, a w dłuższej perspektywie czasu, jeśli taka praca chałupnicza przypadnie nam do gustu, możemy pokusić się nawet o założenie własnego sklepu internetowego. Co ciekawe, jest to stosunkowo proste, gdyż możemy skorzystać z gotowych rozwiązań.

Chałupnictwo z dowozem do domu

Praca chałupnicza wprawdzie nie wymaga wychodzenia z domu, ale do realizacji pewnych zleceń potrzebne nam będą materiały. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na wybór oferty, która ich wymaga. Przykładem może być choćby składanie długopisów, które niestety często wykorzystywane jest przez oszustów, ale do tego wrócimy za chwilę. Co wtedy z takimi materiałami? Najczęściej w ogłoszeniu widnieje informacja, że te wraz z dowozem do domu mamy zapewnione, a naszym jedynym zadaniem jest je poskładać i odesłać. Niestety wybierając takie oferty najczęściej nie obejdzie się bez kaucji, więc powinniśmy szczególnie uważać.

Popularne prace chałupnicze z dowozem do domu to:

  • składanie długopisów,
  • składanie żabek,
  • sklejanie kopert,
  • składanie teczek,
  • szycie i haftowanie.

Oczywiście to, że są popularne i często wyszukiwane nie oznacza od razu, że powinniśmy się nimi interesować. Są dużo lepsze zajęcia, które nie wymagają wkładu własnego i kaucji.

Na jakie oferty pracy chałupniczej uważać

oferty pracy

Decydując się na oferty znajdujące się na popularnych portalach z ogłoszeniami musimy uważać, gdyż niestety dają duże pole do manewru, jeśli chodzi o oszustwa. Powinniśmy się wystrzegać przede wszystkim tych, w których za takie materiały musimy najpierw zapłacić kaucję. Najczęściej w takiej sytuacji zostajemy bez pieniędzy, które wydaliśmy i z materiałami, których nikt nie chce.

Składanie długopisów najpopularniejszą ofertą pracy chałupniczej?

składanie długopisów

Jednym z najbardziej kojarzących się z pracą chałupniczą zajęć jest składanie długopisów. W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń, gdzie poszukuje się tego rodzaju pracowników, ale niestety w większości przypadków są to oszustwa, których schemat działania pozostaje bez zmian i wymaga kaucji. Wprawdzie składanie długopisów największą popularnością cieszyło się kilkanaście lat temu, ale w dalszym ciągu sporo osób interesuje się tego typu formą zarobku.

Jaką pracę chałupniczą wybrać?

praca w domu i zarabianie przez internet

Jak widać, chałupnictwo daje do wyboru wiele różnych możliwości i zdecydowanie się na którąś z nich zależy od indywidualnych preferencji oraz umiejętności. Zarabianie w ten sposób ma naprawdę ogromny potencjał zarobkowy, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Na dobrą sprawę, większość metod nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu i przede wszystkim chęci. Oczywiście w domu zarabiać możemy również na wiele innych sposobów, choć ciężko nazwać je pracą chałupniczą.

Bez względu na to, jakiej pracy w domu się podejmiemy, musimy zawsze pamiętać, aby zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na chałupnictwo z dowozem do domu. Najważniejsze jest to, aby zlecenia przyjmować jedynie od osób zaufanych, polecanych przez innych, których łatwo zweryfikować. Z kolei wystrzegać się powinniśmy osób, które żądają na wstępie opłaty manipulacyjnej, czyli kaucji. 

Czym charakteryzuje się praca w domu

Cechą charakterystyczną pracy chałupniczej jest to, że jej godziny możemy dopasować do indywidualnego rytmu i harmonogramu (nie tak jak w “zwykłej pracy”, gdzie przychodzimy na ustaloną godzinę). Jest to rozwiązanie bardzo korzystne i wygodne, a dodatkowo pozwala na osiąganie naprawdę zadowalających zarobków. Warto dodać, że w ostatnich latach praca chałupnicza znacznie zyskała na popularności.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że chałupnictwo tak jak każdy inny rodzaj zatrudnienia wymaga uczciwości i zaangażowania. Fakt, że wykonuje się ją w zaciszu własnego domu, bez żadnych ram czasowych sprawia również, że potrzeba do niego dużej samodyscypliny, samozaparcia i konsekwencji w działaniach.

Dla kogo praca chałupnicza

Chałupnictwo jest dla osób, które naprawdę chcą zarobić i są gotowe na czasem ciężką (tak jak normalnie) pracę. Wymaga przede wszystkim determinacji, ale musimy również zdać sobie sprawę z tego, że na wszystko potrzeba czasu i energii, a zyski nie zawsze przyjdą od razu. Jednak w żadnym wypadku nie możemy się poddawać, gdyż na początku jest zawsze trochę trudniej, więc czasem ciężko realizować założenia już w pierwszym miesiącu pracy.

Ile można zarobić na pracy chałupniczej

Minusem chałupnictwa jest głównie nieregularność, gdyż nasze dochody zależą przede wszystkim od ilości zleceń. Natomiast kiedy zlecenia nadejdą, możemy w domu szybko zarobić znaczną kwotę. Warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre oferty pracy w domu pozwalają na otrzymywanie stałego i regularnego wynagrodzenia, inne zaś są nieregularne i wymagają cierpliwości. To, jaki system wypracuje sobie dana osoba zależy często od cech osobowości, oraz zainteresowań i umiejętności. Decydując się na chałupnictwo, przy szukaniu ofert zawsze musimy kierować się zdrowym rozsądkiem, gdyż łatwo możemy dać się oszukać naciągaczom. Najłatwiej naciąć się na oferty z dowozem do domu, w których piszą oni o wpłacaniu kaucji początkowych.

Praca chałupnicza to w dobie internetu, wiele różnych możliwości. Zawsze jednak musimy pamiętać o tym, że niezależnie od wybranej działalności, na początku nigdy nie możemy nastawiać się na wysokie zarobki “od zaraz”. Wszystko bowiem wymaga czasu i konsekwencji, więc praca w domu również. Na początku drogi, pracy trzeba poświęcać naprawdę sporo godzin. Dopiero po jakimś czasie będziemy mogli coraz bardziej się rozwijać, szukać nowych ścieżek i ustalać własny rytm – bardziej na zasadach swoich niż pracodawców, a początkowy trud stanie się opłacalny.

Opinie o pracy w domu

Chałupnictwo to bardzo ciekawa alternatywa dla etatu, choć nie u każdego się sprawdzi. Wymaga sporo samodyscypliny i zaangażowania, ale mimo to warto spróbować i samemu ocenić, gdyż praca w domu to zawsze kusząca perspektywa. Osoby, które chcą zarobić pieniądze dzięki pracy chałupniczej powinny zainteresować się przede wszystkim formą zarabiania, która możliwa jest dzięki rozwojowi technologii. Są to wszystkie zajęcia, które możemy wykonywać przez internet bez wpłacania jakiejkolwiek kaucji.

Proszę też nie pisać już komentarzy w stylu „jestem zainteresowana składaniem długopisów, żabek, szyciem” itp. Pojawia się ich naprawdę sporo, a sam nie oferuję tego typu pracy. Uważam, że są lepsze sposoby zarabiania, a chałupnictwo to nie tylko składanie długopisów, choć najczęściej kojarzone jest właśnie z tym.

Co sądzicie o chałupnictwie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Anita Duk
Anita Duk
5 lat temu

Jestem zainteresowana skladaniem długopisów

Agnieszka
Agnieszka
5 lat temu

Również jestem zaineresowana składaniem długopisów .

Składanie długopisów
Składanie długopisów
5 lat temu

Czy ta praca jest aktualna

Magdalena
Magdalena
5 lat temu

Witam interesuję mnie ta praca składanie długopisów, jestem matką samotna.

Jolanta
Jolanta
5 lat temu

Chciałbym dorobić dodatkowe pieniądze przy składaniu długopisów

Ewa
Ewa
5 lat temu

Jestem zainteresowana składaniem długopisów.

Lucyna
Lucyna
5 lat temu

Mam na imię Lucyna. Jestem samotną emerytką z II gr. inwalidzką z uwagi na narzą ruchu . Codzę olasce. Mam sprawne ręce i dość dobry wzrok. i chęć do pracy. Jestem konkretna. pdpowiedzialna ,pracowita.
trochę za bardzo zaufałam swojej gospodarności, zakupiłam niezbędne rzeczy do swojego gospodarstwa
;spłacam raty,a troche tego jest. Odczuwam podwyżkę cen żywniści,Władze zapowiadają podwyżkę energii elektrycznej i gazy..
Latwiej mi prosić o pracę niż o jakiś zasiłek Kłaniam sie pięknie i pozdrawiam

Anna
Anna
5 lat temu

Witam chciałabym wykonywać jakąś pracę chałupniczą bardzo proszę o pomoc. Do pracy nie mogę iść ponieważ mam dziecko A nie ma mi kto pilnować więc interesowałaby mnie praca w domu. Prosze o pomoc i dziekuje

Kasia
Kasia
5 lat temu

Jaka oferujecie prace w domu nie internetowym bo nie mam komputera??

bozena
bozena
5 lat temu

Witam poszukuję pracy którą mogłabym wykonywać w domu przez internet bylabym wdzięczna za pomoc dziękuję

Ewelina
Ewelina
5 lat temu

Witam na czym polega u panstwa praca chalupnicza.

Malwina
Malwina
5 lat temu

Jestem zainteresowana jak można się z wami skontaktować

JANEK
JANEK
5 lat temu

Ludzie jeszcze wierzycie w coś takiego jak składanie długopisów, sklejanie kopert etc. Przecież to jest zwykłe oszustwo i niezły sposób na naciągnięcie naiwnych ludzi. Lepiej wejść do internetu i wypełniać ankiety, czy nawet klikać w reklamy. Szału nie ma, kokosów się nie zarobi, ale przynajmniej zapłaca.

Iiiiii
Iiiiii
1 rok temu
Odpowiedz na  JANEK

Może mi pan podać stronę.gdzie mam szukać pracy reklam

Henryk
Henryk
4 lat temu

Składałem kiedyś długopisy, ale szybko z tego odeszłem. Nie dość że bolały mnie palce to jeszcze zarobek z tego był średni.
Teraz zajmuje się stronami internetowymi. Mam parę blogów i innych stron internetowych. Pomagam też innym z zakładaniu stron. Jak dla mnie taki sposób wykorzystania wolnego czasu jest lepszy niż długopisy. Prowadząc bloga piszesz o tym co lubisz robić a przy okazji może wpaść dodatkowy grosz np z reklam.

wiolkapippi
wiolkapippi
4 lat temu

Dziwię się, że znajdują się jeszcze ludzie, którzy łapią się na oferty pracy typu skręcanie długopisów. To jest zupełnie nieopłacalne zajęcie, strata czasu. Jest mnóstwo sposobów na zarabianie on line, choćby programy afilacyjne czy MLM 🙂 Dobre pieniądze można też zarobić na copywritingu, wystarczy poćwiczyć warsztat i wyhaczać dobrze płatne oferty.

Urszula
Urszula
4 lat temu

Właśnie zaczynam swoją przygodę z zarabianie pieniędzy w domu i pomimo jak narazie małej kwoty którą zrobiłam jestem zadowona z dodatkowego zajęcia.

('-')
('-')
4 lat temu

W dzisiejszych czasach to jest wiecej cwaniaków i naciagaczy, niz konkretnych zleceniodawcow, ktorzy zapłaca za wykonana prace. Jest wiele sytuacji, ktore uniemozliwiaja zarabianie poza domem ale mało jest takich ofert.Handmade to tez nie jest pewnym zarobkiem , taki przesyt rynku, ze ciezko sie wstrzelic. Ogolnie słabo z mozliwoscia zarobkowania w domu…

Jadwiga
Jadwiga
2 lat temu

Witam serdecznie . Składanie długopisów to istna bzdura dla naiwnych. Brałam w tym udział wpłaciłam kaucję . w zamian otrzymałam grubą kopertę w którym był katalog z pracami chałupniczymi i przekaz z kwotą bardzo wysoką do odesłania .Po wysłaniu cisza a upłyneło już 5 lat . DLATEGO NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ

Kams
Kams
1 rok temu

Niektórzy ludzie naprawdę niszczą system. Wiecie co czytacie czy nie czytacie tylko wchodzicie w ciemno i jęczycie gdzie popadnie? Rozbiegnijcie sie,walnijcie głową w ścianę to może zmądrzejecie

Izabella
Izabella
1 rok temu

Ludzie nie potrafią czytać! W jakim społeczeństwie żyjemy?! Masakra!!

Angelika
Angelika
10 miesięcy temu
Ocena :
     

Fajnie dorobić chociaż 20 zł do domowego budżetu w przyjemny sposób. Każdy korzysta z telefonu przegląda nie potrzebne strony fla zabicia czasu . A można w wolnym czasie zarobic parę zł

30
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx