Praca chałupnicza

Praca chałupnicza

Wiele osób marzy o tym, by nie wychodząc z domu móc zarobić pieniądze. Rozwiązaniem może być tak zwana praca chałupnicza. Taka forma zarobkowania jest szczególnie przydatna osobom niepełnosprawnym i tym, którzy mają inne problemy – na przykład samotnym rodzicom z małym dzieckiem. Chałupnictwo może przybierać różne formy. Na czym można zarobić w domu?

Praca chałupnicza jak sama nazwa wskazuje (od dawnej nazwy domu – czyli chałupy), jest to praca, którą wykonywać można bez wychodzenia do miejsca pracy. Zlecone zajęcia wykonuje się bowiem we własnym domu. Może być to sposób na zarobienie pieniędzy dodatkowych, ale może stać się to również głównym źródłem zarobkowania. Wszystko zależy od czasu, chęci oraz oczywiście od intratności wybranego zajęcia. Nie można się nastawiać na to, że chałupnictwo od razu pozwoli zarabiać wysokie stawki (przy małym nakładzie pracy), ale wszystko przyjdzie z czasem.

Cechą charakterystyczną pracy chałupniczej jest to, że jej godziny można dopasować do indywidualnego rytmu i harmonogramu (nie tak jak w “zwykłej pracy”, gdzie przychodzi się na ustaloną godzinę). Jest to rozwiązanie bardzo korzystne. W ostatnich latach praca chałupnicza zyskuje na popularności, gdyż pozwala na osiąganie naprawdę zadowalających zarobków.

Nie można jednak zapominać o tym, że chałupnictwo tak jak każdy inny rodzaj zatrudnienia wymaga uczciwości i zaangażowania. Fakt, że wykonuje się ją w zaciszu własnego domu, bez żadnych ram czasowych sprawia również, że potrzeba do niej dużej samodyscypliny, samozaparcia i konsekwencji w działaniach.

Propozycje pracy chałupniczej

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

W domu przez internet

Płatne ankiety online

Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę…
Praca jako freelancer

Praca jako freelancer

Setki, a nawet tysiące godzin przepracowanych na etacie z czasem mogą nas doprowadzić do wniosku, że ten rodzaj pracy po…
Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przyczynił się do ogromnych możliwości zarobkowych za jego pośrednictwem. Jednym ze sposobów na regularny dochód jest zarabianie na blogu lub…

Własnoręczne wyroby

Dla osób posiadających zdolności manualne ciekawym rodzajem pracy chałupniczej może być rękodzieło (handmade) czyli własnoręcznie uszyte wyroby, na przykład ubrania, chusty, maskotki dla dzieci raz elementy wyprawki niemowlęcej. Jest to zajęcie o tyle dobre, że w dużej mierze zależy od osoby je wykonującej. To właśnie ona decyduje jak będzie wyglądał dany produkt i ile sztuk uszyje. Im ciekawsze i unikalne, a przede wszystkim wysokie jakościowo będą dane artykuły, tym więcej klientów będzie je wybierać.

Handmade / Rękodzieło

Handmade / Rękodzieło

Jeśli masz dobre umiejętności manualne i głowę pełną pomysłów to tworzenie rękodzieła może być dla Ciebie. Jeśli potrafisz robić swetry…

Gdzie sprzedawać?

Sprzedaż może odbywać się wśród znajomych, na portalach aukcyjnych, albo u sprzedawców którzy proponują podobne produkty. Z czasem można także założyć swój własny sklep internetowy. Osoby, które chcą zarobić pieniądze dzięki pracy chałupniczej powinny także zainteresować się innymi formami zarobków, które umożliwione są poprzez rozwój technologii, takimi jak: pisanie artykułów czy prowadzenie własnego internetowego bloga – te formy przynoszą zazwyczaj pewny i realny zysk.

Jak założyć sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowy

Założenie sklepu internetowego jest proste – w rezultacie powstały ich już dziesiątki tysięcy. Trudno się dziwić – niektórzy dostawcy systemów…
Aukcje internetowe

Aukcje internetowe

Aukcje internetowe to jeden z wielu sposobów na zarabianie w sieci jak i szukania oszczędności. Można z tego uczynić swój sposób…

Na jakie oferty uważać?

Jednym z najbardziej kojarzących się z pracą chałupniczą zajęć jest składanie długopisów. Największą popularnością cieszyło się ono kilkanaście lat temu, ale jest aktualne również i dzisiaj. Skręcanie długopisów jest bowiem zajęciem, które nie sprawdza się w trybie maszynowym. W Internecie znaleźć można wiele ogłoszeń, gdzie poszukuje się tego rodzaju pracowników, ale w większości przypadków są to oszustwa, więc niestety trzeba uważać.

Trzeba pamiętać, by zlecenia przyjmować od osób zaufanych – polecanych przez innych lub posiadających stronę własnej firmy. Wystrzegać się należy osób, które żądają na wstępie opłaty manipulacyjnej. 

Składanie długopisów

Składanie długopisów

Składanie długopisów mimo upływu czasu w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością. Pewnie każdy słyszał o takiej możliwości zarobku, więc w…

Chałupnictwo - pozostałe prace

Praca chałupnicza to obecnie, w dobie Internetu, wiele różnych możliwości. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, że niezależnie od wybranej działalności, na początku nigdy nie można nastawiać się na wysokie zarobki “od zaraz”. Wszystko bowiem wymaga czasu i konsekwencji, więc praca w domu również. Na początku drogi, pracy trzeba poświęcać sporo godzin. Dopiero po jakimś czasie będzie można coraz bardziej się rozwijać, szukać nowych ścieżek i ustalać własny rytm – bardziej na zasadach swoich niż pracodawców, a początkowy trud stanie się opłacalny.

Trzeba zwrócić uwagę również na to, że niektóre oferty pracy w domu pozwalają na otrzymywanie stałego i regularnego wynagrodzenie, inne zaś są nieregularne i wymagają cierpliwości. To, jaki system wypracuje sobie dana osoba zależy często od cech osobowości, oraz zainteresowań i umiejętności. Decydując się na chałupnictwo, przy szukaniu ofert zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Łatwo można dać się oszukać naciągaczom, którzy piszą na przykład o wpłacaniu kaucji początkowych.

Inne popularne prace chałupnicze to:

 • składanie żabek,
 • sklejanie kopert,
 • szycie i haftowanie,
 • własne wyroby, na przykład biżuterii,

Jak widać, chałupnictwo daje do wyboru wiele różnych możliwości i zdecydowanie się na którąś z nich zależy od indywidualnych preferencji oraz umiejętności.

Nie interesują Cię powyższe? W domu zarabiać można również na wiele innych sposobów, choć ciężko nazwać je pracą chałupniczą.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Dla kogo chałupnictwo

Chałupnictwo dedykowane jest osobom, które naprawdę chcą zarobić i są gotowe na czasem ciężką (tak jak normalnie) pracę. Wymagana jest od nich determinacja, oraz zdanie sobie sprawy z tego, że wszystko wymaga czasu i energii, a zyski przyjdą z czasem. Takie osoby nie mogą się poddawać, kiedy na początku jest trochę trudniej, a ich założenia nie są zrealizowane już w pierwszym miesiącu pracy.

Minusem chałupnictwa jest nieregularność – dochody uzależnione są ilości zleceń. Natomiast kiedy zlecenia nadejdą, w domu zarobić można znaczną kwotę.

Podsumowanie

Chałupnictwo to bardzo ciekawa alternatywa dla etatu, choć nie sprawdzi się w każdym przypadku. Warto spróbować i samemu ocenić, ponieważ praca w domu to zawsze kusząca perspektywa.

Proszę nie pisać już komentarzy w stylu “jestem zainteresowana składaniem długopisów” itp. Pojawia się ich sporo, a nie oferuję tego typu pracy, ponieważ uważam, że są lepsze sposoby zarabiania. Pamiętajmy, że chałupnictwo to nie tylko składanie długopisów, choć jest z nim najczęściej kojarzone.

Zostaw komentarz

24 Komentarze

  1. Już drugi wpis tego typu, więc napiszę, że na stronie nie ma ofert składania długopisów i sam się tym nie zajmuję. Są inne, lepsze sposoby zarabiania bez wychodzenia z domu 😉

 1. Witam interesuję mnie ta praca składanie długopisów, jestem matką samotna.

 2. Chciałbym dorobić dodatkowe pieniądze przy składaniu długopisów

 3. Mam na imię Lucyna. Jestem samotną emerytką z II gr. inwalidzką z uwagi na narzą ruchu . Codzę olasce. Mam sprawne ręce i dość dobry wzrok. i chęć do pracy. Jestem konkretna. pdpowiedzialna ,pracowita.
  trochę za bardzo zaufałam swojej gospodarności, zakupiłam niezbędne rzeczy do swojego gospodarstwa
  ;spłacam raty,a troche tego jest. Odczuwam podwyżkę cen żywniści,Władze zapowiadają podwyżkę energii elektrycznej i gazy..
  Latwiej mi prosić o pracę niż o jakiś zasiłek Kłaniam sie pięknie i pozdrawiam

 4. Witam chciałabym wykonywać jakąś pracę chałupniczą bardzo proszę o pomoc. Do pracy nie mogę iść ponieważ mam dziecko A nie ma mi kto pilnować więc interesowałaby mnie praca w domu. Prosze o pomoc i dziekuje

  1. Witam.
   Na stronie jest wiele różnych metod opisanych, a nie wiem, która z nich sprawdzi się w Pani przypadku najlepiej. Może pisanie artykułów na zlecenie?

  1. Na dobrą sprawę można wykorzystać do tego jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu np. telefon lub tablet, ale z pewnością nie będzie to równie wygodne. Może jakiś MLM, albo rękodzieło?

 5. Witam poszukuję pracy którą mogłabym wykonywać w domu przez internet bylabym wdzięczna za pomoc dziękuję

  1. Witam. Możliwości pracy w domu jest wiele, ale proponuję spróbować na początek pisania artykułów na zlecenie. Na blogu znaleźć można konkretne informacje na temat tego rodzaju pracy (copywriting).

  1. Witam,
   Nie oferuję tego typu pracy, ale na blogu znaleźć można wiele różnych sposobów na zarabianie w domu 😉

 6. Ludzie jeszcze wierzycie w coś takiego jak składanie długopisów, sklejanie kopert etc. Przecież to jest zwykłe oszustwo i niezły sposób na naciągnięcie naiwnych ludzi. Lepiej wejść do internetu i wypełniać ankiety, czy nawet klikać w reklamy. Szału nie ma, kokosów się nie zarobi, ale przynajmniej zapłaca.

 7. Składałem kiedyś długopisy, ale szybko z tego odeszłem. Nie dość że bolały mnie palce to jeszcze zarobek z tego był średni.
  Teraz zajmuje się stronami internetowymi. Mam parę blogów i innych stron internetowych. Pomagam też innym z zakładaniu stron. Jak dla mnie taki sposób wykorzystania wolnego czasu jest lepszy niż długopisy. Prowadząc bloga piszesz o tym co lubisz robić a przy okazji może wpaść dodatkowy grosz np z reklam.

 8. Dziwię się, że znajdują się jeszcze ludzie, którzy łapią się na oferty pracy typu skręcanie długopisów. To jest zupełnie nieopłacalne zajęcie, strata czasu. Jest mnóstwo sposobów na zarabianie on line, choćby programy afilacyjne czy MLM 🙂 Dobre pieniądze można też zarobić na copywritingu, wystarczy poćwiczyć warsztat i wyhaczać dobrze płatne oferty.

 9. Właśnie zaczynam swoją przygodę z zarabianie pieniędzy w domu i pomimo jak narazie małej kwoty którą zrobiłam jestem zadowona z dodatkowego zajęcia.

 10. W dzisiejszych czasach to jest wiecej cwaniaków i naciagaczy, niz konkretnych zleceniodawcow, ktorzy zapłaca za wykonana prace. Jest wiele sytuacji, ktore uniemozliwiaja zarabianie poza domem ale mało jest takich ofert.Handmade to tez nie jest pewnym zarobkiem , taki przesyt rynku, ze ciezko sie wstrzelic. Ogolnie słabo z mozliwoscia zarobkowania w domu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *