Praca chałupnicza

Wiele osób marzy o tym, by nie wychodząc z domu móc zarobić pieniądze, a jest to jak najbardziej możliwe. Rozwiązaniem może być tak zwana praca chałupnicza, która jest świetnym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki. Sprawdza się szczególnie u osób, które z różnych względów nie mogą opuścić domu np. z powodu opieki nad dzieckiem. Chałupnictwo może przybierać różne formy, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na czym zatem możemy zarobić w domu?

Praca chałupnicza – co to?

Praca chałupnicza jak sama nazwa wskazuje (od dawnej nazwy domu – czyli chałupy), jest to praca, którą wykonywać możemy bez wychodzenia do miejsca pracy. Zlecone zajęcia wykonuje się bowiem we własnym domu. Może być to sposób na zarobienie pieniędzy dodatkowych, ale może stać się to również głównym źródłem zarobkowania. Wszystko zależy od czasu, chęci oraz oczywiście od intratności wybranego zajęcia. Nie możemy się nastawiać na to, że chałupnictwo od razu pozwoli zarabiać wysokie kwoty (przy małym nakładzie pracy), ale wszystko przyjdzie z czasem.

Propozycje pracy chałupniczej

Poniżej znajdują się propozycje najpopularniejszych prac chałupniczych oraz informacja odnośnie ofert, na które powinniśmy uważać. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednie zajęcie. Więcej informacji na temat wybranej metody po kliknięciu w link.

W domu przez internet


płatne ankiety online

Zarabianie na wypełnianiu płatnych ankiet przez internet to bez wątpienia jeden z łatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki nie wychodząc z domu. W zasadzie wystarczy, że zarejestrujemy się w wybranych panelach i zaczekamy na pierwsze ankiety,


jak zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu – choć wydaje się skomplikowane, wcale takie nie jest. Samo założenie bloga również jest bardzo proste i możemy to zrobić nawet za darmo,


freelancer praca

Praca jako freelancer (wolny strzelec) – zajęcie tego typu ma bardzo wielu zwolenników, choć czasem może wymagać pewnych umiejętności. Jest sporo serwisów, na których znajdziemy różnego rodzaju zlecenia.


copywriter praca

Praca jako copywriter zalicza się wprawdzie do freelancingu, ale warto osobno o niej wspomnieć, gdyż wiele serwisów specjalizuje się wyłącznie w tym. Copywriting polega na pisaniu artykułów na konkretny temat w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.


Własnoręczne wyroby

Dla osób posiadających zdolności manualne ciekawym rodzajem pracy chałupniczej może być rękodzieło (handmade), czyli własnoręcznie uszyte wyroby, na przykład ubrania, chusty, maskotki dla dzieci raz elementy wyprawki niemowlęcej. Jest to zajęcie o tyle dobre, że w dużej mierze zależy od osoby je wykonującej. To właśnie ona decyduje jak będzie wyglądał dany produkt i ile sztuk uszyje. Im ciekawsze i unikalne, a przede wszystkim wysokie jakościowo będą dane artykuły, tym więcej klientów będzie je wybierać.


handmade rękodzieło

Handmade (rękodzieło) może być bardzo ciekawym i jednocześnie dochodowym zajęciem. Wystarczy dobry pomysł, trochę umiejętności manualnych i już możemy zaczynać na tym zarabiać.


Gdzie sprzedawać rękodzieło?

Sprzedaż może odbywać się wśród znajomych, na portalach aukcyjnych, albo u sprzedawców którzy proponują podobne produkty. Z czasem możemy pokusić się również o założenie własnego sklepu internetowego.


jak założyć sklep internetowy

Założyć własny sklep internetowy może w zasadzie każdy, a sam proces jest stosunkowo prosty, gdyż możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Warto zwrócić uwagę, że możemy sprzedawać tam również produkty, których nie posiadamy (dropshipping). Nie tylko te wykonane własnoręcznie.


Pozostałe prace chałupnicze

Praca chałupnicza to obecnie, w dobie Internetu, wiele różnych możliwości. Zawsze jednak musimy pamiętać o tym, że niezależnie od wybranej działalności, na początku nigdy nie możemy nastawiać się na wysokie zarobki “od zaraz”. Wszystko bowiem wymaga czasu i konsekwencji, więc praca w domu również. Na początku drogi, pracy trzeba poświęcać sporo godzin. Dopiero po jakimś czasie będziemy mogli coraz bardziej się rozwijać, szukać nowych ścieżek i ustalać własny rytm – bardziej na zasadach swoich niż pracodawców, a początkowy trud stanie się opłacalny.

Trzeba zwrócić uwagę również na to, że niektóre oferty pracy w domu pozwalają na otrzymywanie stałego i regularnego wynagrodzenie, inne zaś są nieregularne i wymagają cierpliwości. To, jaki system wypracuje sobie dana osoba zależy często od cech osobowości, oraz zainteresowań i umiejętności. Decydując się na chałupnictwo, przy szukaniu ofert zawsze musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Łatwo możemy dać się oszukać naciągaczom, którzy piszą na przykład o wpłacaniu kaucji początkowych.

Inne popularne prace chałupnicze to:

 • składanie żabek,
 • sklejanie kopert,
 • szycie i haftowanie,
 • własne wyroby, na przykład biżuterii,

Jak widać, chałupnictwo daje do wyboru wiele różnych możliwości i zdecydowanie się na którąś z nich zależy od indywidualnych preferencji oraz umiejętności. Nie interesują Cię powyższe? W domu zarabiać możemy również na wiele innych sposobów, choć ciężko nazwać je pracą chałupniczą.


praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet ma naprawdę ogromny potencjał zarobkowy, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Możliwości jest bardzo dużo, a wiele z nich nie wymaga żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu. Powyżej znajdują się jedynie 3 przykładowe propozycje pracy w domu, gdyż wszystkie zostały już opisane w poprzednim wpisie.


Składanie długopisów najpopularniejszą pracą chałupniczą?

Jednym z najbardziej kojarzących się z pracą chałupniczą zajęć jest składanie długopisów. W Internecie znaleźć możemy wiele ogłoszeń, gdzie poszukuje się tego rodzaju pracowników, ale niestety w większości przypadków są to oszustwa, których schemat działania pozostaje bez zmian.


składanie długopisów

Składanie długopisów największą popularnością cieszyło się kilkanaście lat temu, ale w dalszym ciągu sporo osób interesuję się taką formą zarobku.


Bez względu na to, jakiej pracy w domu się podejmiemy, musimy pamiętać, by zlecenia przyjmować jedynie od osób zaufanych, polecanych przez innych lub posiadających stronę własnej firmy. Wystrzegać się należy osób, które żądają na wstępie opłaty manipulacyjnej. 

Czym charakteryzuje się praca w domu

Cechą charakterystyczną pracy chałupniczej jest to, że jej godziny możemy dopasować do indywidualnego rytmu i harmonogramu (nie tak jak w “zwykłej pracy”, gdzie przychodzi się na ustaloną godzinę). Jest to rozwiązanie bardzo korzystne. W ostatnich latach praca chałupnicza zyskuje na popularności, gdyż pozwala na osiąganie naprawdę zadowalających zarobków.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że chałupnictwo tak jak każdy inny rodzaj zatrudnienia wymaga uczciwości i zaangażowania. Fakt, że wykonuje się ją w zaciszu własnego domu, bez żadnych ram czasowych sprawia również, że potrzeba do niej dużej samodyscypliny, samozaparcia i konsekwencji w działaniach.

Dla kogo chałupnictwo

Chałupnictwo jest dla osób, które naprawdę chcą zarobić i są gotowe na czasem ciężką (tak jak normalnie) pracę. Wymaga przede wszystkim determinacji, ale musimy również zdać sobie sprawę z tego, że wszystko wymaga czasu i energii, a zyski przyjdą z czasem. W żadnym wypadku nie możemy się poddawać, gdyż na początku jest trochę trudniej, więc ciężko realizować założenia już w pierwszym miesiącu pracy.

Minusem chałupnictwa jest głównie nieregularność, gdyż nasze dochody zależą przede wszystkim od ilości zleceń. Natomiast kiedy zlecenia nadejdą, w domu możemy szybko zarobić znaczną kwotę.

Opinie

Chałupnictwo to bardzo ciekawa alternatywa dla etatu, choć nie sprawdzi się w każdym przypadku. Wymaga sporo samodyscypliny i zaangażowania, ale warto spróbować i samemu ocenić, gdyż praca w domu to zawsze kusząca perspektywa. Osoby, które chcą zarobić pieniądze dzięki pracy chałupniczej powinny zainteresować się przede wszystkim formą zarabiania, która umożliwiona jest poprzez rozwój technologii. Jest to między innymi: pisanie artykułów czy prowadzenie własnego internetowego bloga – te formy przynoszą zazwyczaj pewny i realny zysk.

Proszę nie pisać już komentarzy w stylu „jestem zainteresowana składaniem długopisów” itp. Pojawia się ich sporo, a nie oferuję tego typu pracy, ponieważ uważam, że są lepsze sposoby zarabiania. Pamiętajmy, że chałupnictwo to nie tylko składanie długopisów, choć najczęściej kojarzone jest właśnie z tym.

Co sądzicie o chałupnictwie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

24 komentarze do wpisu „Praca chałupnicza”

  • Już drugi wpis tego typu, więc napiszę, że na stronie nie ma ofert składania długopisów i sam się tym nie zajmuję. Są inne, lepsze sposoby zarabiania bez wychodzenia z domu 😉

   Odpowiedz
 1. Mam na imię Lucyna. Jestem samotną emerytką z II gr. inwalidzką z uwagi na narzą ruchu . Codzę olasce. Mam sprawne ręce i dość dobry wzrok. i chęć do pracy. Jestem konkretna. pdpowiedzialna ,pracowita.
  trochę za bardzo zaufałam swojej gospodarności, zakupiłam niezbędne rzeczy do swojego gospodarstwa
  ;spłacam raty,a troche tego jest. Odczuwam podwyżkę cen żywniści,Władze zapowiadają podwyżkę energii elektrycznej i gazy..
  Latwiej mi prosić o pracę niż o jakiś zasiłek Kłaniam sie pięknie i pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Witam chciałabym wykonywać jakąś pracę chałupniczą bardzo proszę o pomoc. Do pracy nie mogę iść ponieważ mam dziecko A nie ma mi kto pilnować więc interesowałaby mnie praca w domu. Prosze o pomoc i dziekuje

  Odpowiedz
  • Witam.
   Na stronie jest wiele różnych metod opisanych, a nie wiem, która z nich sprawdzi się w Pani przypadku najlepiej. Może pisanie artykułów na zlecenie?

   Odpowiedz
  • Na dobrą sprawę można wykorzystać do tego jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu np. telefon lub tablet, ale z pewnością nie będzie to równie wygodne. Może jakiś MLM, albo rękodzieło?

   Odpowiedz
  • Witam. Możliwości pracy w domu jest wiele, ale proponuję spróbować na początek pisania artykułów na zlecenie. Na blogu znaleźć można konkretne informacje na temat tego rodzaju pracy (copywriting).

   Odpowiedz
 3. Ludzie jeszcze wierzycie w coś takiego jak składanie długopisów, sklejanie kopert etc. Przecież to jest zwykłe oszustwo i niezły sposób na naciągnięcie naiwnych ludzi. Lepiej wejść do internetu i wypełniać ankiety, czy nawet klikać w reklamy. Szału nie ma, kokosów się nie zarobi, ale przynajmniej zapłaca.

  Odpowiedz
 4. Składałem kiedyś długopisy, ale szybko z tego odeszłem. Nie dość że bolały mnie palce to jeszcze zarobek z tego był średni.
  Teraz zajmuje się stronami internetowymi. Mam parę blogów i innych stron internetowych. Pomagam też innym z zakładaniu stron. Jak dla mnie taki sposób wykorzystania wolnego czasu jest lepszy niż długopisy. Prowadząc bloga piszesz o tym co lubisz robić a przy okazji może wpaść dodatkowy grosz np z reklam.

  Odpowiedz
 5. Dziwię się, że znajdują się jeszcze ludzie, którzy łapią się na oferty pracy typu skręcanie długopisów. To jest zupełnie nieopłacalne zajęcie, strata czasu. Jest mnóstwo sposobów na zarabianie on line, choćby programy afilacyjne czy MLM 🙂 Dobre pieniądze można też zarobić na copywritingu, wystarczy poćwiczyć warsztat i wyhaczać dobrze płatne oferty.

  Odpowiedz
 6. Właśnie zaczynam swoją przygodę z zarabianie pieniędzy w domu i pomimo jak narazie małej kwoty którą zrobiłam jestem zadowona z dodatkowego zajęcia.

  Odpowiedz
 7. W dzisiejszych czasach to jest wiecej cwaniaków i naciagaczy, niz konkretnych zleceniodawcow, ktorzy zapłaca za wykonana prace. Jest wiele sytuacji, ktore uniemozliwiaja zarabianie poza domem ale mało jest takich ofert.Handmade to tez nie jest pewnym zarobkiem , taki przesyt rynku, ze ciezko sie wstrzelic. Ogolnie słabo z mozliwoscia zarobkowania w domu…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz