Składanie długopisów

Składanie długopisów

Składanie długopisów mimo upływu czasu w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością. Pewnie każdy słyszał o takiej możliwości zarobku, więc w internecie tego typu ofert nie brakuje. Niestety w większości przypadków są to oszustwa, z którymi praktycznie nic nie można zrobić. Jak to wygląda i na co uważać?

Składanie długopisów w domu - jak to wygląda?

Składanie długopisów jest najczęściej kojarzone z pracą chałupniczą, ale sprawa wcale nie wygląda tak kolorowo. W wielu przypadkach cały proceder wygląda w ten sposób, że firma wymaga uiszczenia opłaty za długopisy w częściach i deklaruje, że odkupi je tuż po złożeniu. Oczywiście kwota, za którą firma je odkupi będzie zdecydowanie większa, więc wynagrodzenie rzędu 2 do 3 tysięcy są czymś normalnym. No, ale niestety tak to wygląda tylko w teorii, ponieważ często takie długopisy trzeba wtedy samemu sprzedać, co nie jest z pewnością zadaniem łatwym.

Znaleźć również można oferty, które wymagają wysłania płatnego smsa, który rzekomo pozwoli sprawdzić czy na danym terenie jest zapotrzebowanie na tego typu pracę. Takich ofert również należy się wystrzegać.

Co zamiast skręcania długopisów?

Dawniej z pewnością nie było tak dużo możliwości, więc skręcanie długopisów mogło wydawać się ciekawą ofertą. Aktualnie dużo lepszym wyjściem jest wykorzystanie internetu w celach zarobkowych, a jest na to wiele możliwości. Praca w domu pozwala zminimalizować ryzyko oszustwa i nie wymaga (w większości przypadków) wkładu finansowego. Ważne jednak, aby przed podjęciem tego typu pracy przejrzeć opinie na jej temat.

Kto najlepiej wychodzi na składaniu długopisów?

Wykorzystywanie naiwności ludzkiej od zawsze było jednym z lepszych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy, tak jest i w tym przypadku. Najlepiej na tym wychodzą, więc osoby, które oferują pracę taką jak właśnie składanie długopisów. W przypadku wielu ofert można podejrzewać, że są to pojedyncze osoby, które znalazły kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od naiwnych ludzi. Zwłaszcza tyczy się to ofert, które wymagają wysłania smsa lub dokonania przelewu. Łatwo powiązać to z innym, równie popularnym oszustwem jakim są subskrybcje sms.

W tego typu ofertach pozostawiona forma kontaktu to najczęściej zwykłe adresy mailowe na darmowych skrzynkach pocztowych, takich jak gmail. Szanująca się firma powinna mieć własną domenę, a co za tym idzie, również adres pocztowy i stronę internetową, choć na dobrą sprawę nawet to nie gwarantuje uczciwości. Koszt utrzymania strony nie należy do wysokich, więc i to nie jest żadnym wyznacznikiem.

Pierwsza z brzegu oferta na składanie długopisów

Teraz trochę na temat pierwszej konkretnej oferty dotyczącej składania długopisów, jaką udało mi się znaleźć w wyszukiwarce. W kwestii zarobków netto (na rękę) prezentuje się to następująco:

  • 1500 szt. – wynagrodzenie 1000 zł.
  • 3000 szt. – wynagrodzenie 2010 zł.
  • 6000 szt – wynagrodzenie 4380 zł.
Wychodzi więc jakieś 67 do 73 groszy za 1 złożony długopis, w zależności od pakietu. Nie mam pojęcia ile długopisów jest w stanie złożyć przeciętna osoba, ponieważ się tym nigdy nie zajmowałem. No, ale nie na tym polega oszustwo, więc nie ma co roztrząsać czy jest to dobre, czy niskie wynagrodzenie. Co trzeba zrobić by zacząć pracę? Wysłać 12,50 zł. na rzekomą przesyłkę kurierską, która nigdy nie dotrze. Kwota wydaje się mała, więc pewnie sporo osób spróbuje, ale patrząc z drugiej strony… Jeśli uda się oszukać 1000 osób w ten sposób, daje to 12500 złotych zarobku dla oszusta. Jest to już kwota niemała, a pewnie da się w ten sposób oszukać zdecydowanie więcej osób. Wystarczyło wpisać w wyszukiwarce nazwę rzekomej firmy Homework, by znaleźć wiele negatywnych opinii od oszukanych ludzi.

Super oferta na składanie długopisów

Tutaj już kilka minut szukania dłużej, ale lepsze stawki i przede wszystkim konkrety na temat czasu, który potrzebny jest na złożenie długopisu. Co jest najciekawsze? To, że oferta dokładnie od tej samej osoby i firmy Homework. No to lecimy:

  • 4000 sztuk – 3560 złotych,
  • 6000 sztuk – 5600 złotych.
Stawki zdecydowanie lepsze jak w ofercie poprzedniej, mimo, że firma ta sama. Wychodzi jakieś 89 do 93 groszy za jeden złożony długopis. Ile czasu potrzeba na złożenie takiego długopisu? Według oferty wystarczy na to 30 sekund. Łatwo, więc policzyć, że w minutę daje to jakieś 1,80 zł. czyli 108 złotych na godzinę. Po co pracować w ogóle na etacie skoro takie pieniądze można zarobić w domu? Podobnie jak w powyższym ogłoszeniu, aby podjąć pracę wystarczy zrobić przelew na kwotę 12,50 zł. Po ilości ogłoszeń tego typu, na różnych portalach z ofertami pracy, śmiało można podejrzewać, że ilość oszukanych jest znacznie większa, tylko nikt z tym nic nie zrobi, ponieważ kwota nie jest duża.

Składanie długopisów - opinie

W internecie ciężko znaleźć pozytywne opinie na temat składania długopisów. Nawet, jeśli jakieś opinie się znajdą to są to opinie negatywne od ludzi, którzy dali się oszukać w ten sposób. Najbardziej zaskakuje popularność tego typu zajęcia, która w dalszym ciągu nie maleje, mimo większej świadomości ludzi oraz łatwości w znajdywaniu informacji na dany temat.

Może ktoś próbował podjąć się składania długopisów? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

    1. Przykro mi, ale nie oferuję tego typu pracy, ale raczej ciężko o legalne oferty, więc proponuję spróbować wykorzystać internet do zarabiania pieniędzy.

  1. No niestety dałam się złapać na dokładnie to samo ogłoszenie od tej pseudo firmy Homework. Ze względu na niską kwotę nic z tym nie zrobię, ale oszukanych na pewno jest zdecydowanie więcej. Dziwne, że serwisy z ogłoszeniami nic z tym nie robią.

  2. To skręcanie długopisów to jedno wielkie oszustwo… Nie dajcie się nabrać. Każą albo wysyłać smsa, albo robić przelew, a potem cisza… Zero kontaktu. Ja niestety dałam się nabrać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *