Składanie długopisów

Składanie długopisów

Składanie długopisów mimo upływu czasu w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością. Pewnie każdy słyszał o takiej możliwości zarobku, więc w internecie tego typu ofert nie brakuje. Niestety w większości przypadków są to oszustwa, z którymi praktycznie nic nie można zrobić. Jak to wygląda i na co uważać?

Składanie długopisów w domu – jak to wygląda?

Składanie długopisów jest najczęściej kojarzone z pracą chałupniczą, ale sprawa wcale nie wygląda tak kolorowo. W wielu przypadkach cały proceder wygląda w ten sposób, że firma wymaga uiszczenia opłaty za długopisy w częściach i deklaruje, że odkupi je tuż po złożeniu. Oczywiście kwota, za którą firma je odkupi będzie zdecydowanie większa, więc wynagrodzenie rzędu 2 do 3 tysięcy są czymś normalnym. No, ale niestety tak to wygląda tylko w teorii, ponieważ często takie długopisy trzeba wtedy samemu sprzedać, co nie jest z pewnością zadaniem łatwym.

Znaleźć również można oferty, które wymagają wysłania płatnego smsa, który rzekomo pozwoli sprawdzić czy na danym terenie jest zapotrzebowanie na tego typu pracę. Takich ofert również należy się wystrzegać.

Kto najlepiej wychodzi na składaniu długopisów?

Wykorzystywanie naiwności ludzkiej od zawsze było jednym z lepszych sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy, tak jest i w tym przypadku. Najlepiej na tym wychodzą, więc osoby, które oferują pracę taką jak właśnie składanie długopisów. W przypadku wielu ofert można podejrzewać, że są to pojedyncze osoby, które znalazły kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od naiwnych ludzi. Zwłaszcza tyczy się to ofert, które wymagają wysłania smsa, ponieważ od razu przychodzi na myśl inne, równie popularne oszustwo jakim są subskrybcje sms.

W tego typu ofertach pozostawiona forma kontaktu to najczęściej zwykłe adresy mailowe na darmowych skrzynkach pocztowych, takich jak gmail. Szanująca się firma powinna mieć własną domenę, a co za tym idzie, również adres pocztowy i stronę internetową.

Co zamiast skręcania długopisów?

Dawniej z pewnością nie było tak dużo możliwości, więc skręcanie długopisów mogło wydawać się ciekawą ofertą. Aktualnie dużo lepszym wyjściem jest wykorzystanie internetu w celach zarobkowych, a jest na to wiele możliwości. Praca w domu pozwala zminimalizować ryzyko oszustwa i nie wymaga (w większości przypadków) wkładu finansowego. Ważne jednak, aby przed podjęciem tego typu pracy przejrzeć opinie na jej temat.

Może ktoś próbował podjąć się składania długopisów? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *