Składanie teczek w domu – czy na tej pracy można zarobić?

Praca w domu cieszy się stale rosnącą popularnością, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że w internecie znajdziemy wiele ofert tego typu. Wprawdzie spora część z nich faktycznie pozwala zarobić – czasem nawet niemało. Jednak niestety nie brakuje również oszustów, którzy tylko wykorzystują to zainteresowanie dla własnych korzyści. Dlatego przeglądając jakąkolwiek ofertę pracy warto zastanowić się, czy nie wygląda ona podejrzanie oraz w miarę możliwości zasięgnąć opinii ludzi, którzy z niej skorzystali. Jednym z takich zajęć, na które w dalszym ciągu możemy trafić w internecie, a budzi pewne wątpliwości jest składanie teczek. Na czym polega taka praca i czy faktycznie idzie na niej zarobić?

Jak wygląda składanie teczek w domu

Składanie teczek kartonowych jest zajęciem, które w dalszym ciągu cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż nie wymaga w zasadzie żadnych umiejętności. Jednak w obecnych czasach, przed aplikowaniem do takiej oferty warto zastanowić się, czy faktycznie zapotrzebowanie na tego typu usługi dalej jest? Przecież aktualnie dostępna technologia sprawiła, że większość prostych prac wykonują maszyny, więc płacenie za to ludziom stało się zwyczajnie nieopłacalne. Maszyna zrobi to zdecydowanie szybciej i przede wszystkim taniej, jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję taśmową.

Załóżmy jednak, że jedna z takich ofert pracy byłaby prawdziwa. Na czym polegałoby nasze zajęcie? Po otrzymaniu gotowych materiałów, składamy je w całość i odsyłamy do zleceniodawcy. Teoretycznie proste i nie budzące większych zastrzeżeń zajęcie, ale czy, aby na pewno? Sprawdźmy najpierw jak wyglądają takie oferty.

Jak wyglądają oferty pracy polegające na składaniu teczek

Znalezienie oferty pracy polegającej na składaniu teczek kartonowych nie jest przesadnie skomplikowane. W zasadzie wystarczy, że wpiszemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce, a natrafimy na przynajmniej kilka z nich. Wszystkie są do siebie bardzo podobne, ale weźmy tylko pierwszą z brzegu, aby dokładniej się jej przyjrzeć.

Do złożenia mamy zestawy po 500 lub 1000 szt. z wynagrodzeniem w wysokości 18 groszy za sztukę. Informacje na temat czasu potrzebnego do ich złożenia są różne, ale załóżmy, że minuta na jedną w zupełności wystarczy. Wychodzi ok 10,8 zł na godzinę, więc stawka jest nawet prawdopodobna i raczej nie budzi większych podejrzeń. Zwłaszcza biorąc pod uwagę prostotę zajęcia i to, że pracujemy w domu o dowolnie wyznaczonych godzinach. Jednak to, że wygląda wiarygodnie nie oznacza od razu, że taka oferta jest prawdziwa. Najczęściej jest to oszustwo, którego mechanizm jest już bardzo dobrze znany, choćby z ofert polegających na skręcaniu długopisów.

Na czym polega oszustwo?

Podejmując się pracy polegającej na składaniu teczek najpierw musimy mieć do tego odpowiednie materiały. Tych rzecz jasna nie musimy posiadać w domu, gdyż wszystkie otrzymujemy od zleceniodawcy. W zasadzie jest to dość logiczne, ale niestety za otrzymane materiały musimy najpierw zapłacić zaliczkę. To z kolei może już budzić pewne wątpliwości. Wprawdzie zleceniodawca zobowiązuje się do odkupienia złożonych już teczek, ale niestety tak wygląda to tylko w teorii. Praktyka pokazuje, że po wykonaniu takiego przelewu kontakt z reguły się urywa, a my zostajemy i bez pracy i bez pieniędzy. Dlatego chcąc zarobić w domu warto wybierać tylko sprawdzone oferty.

Dlaczego oferty tego typu pracy dalej widnieją w internecie?

oferty pracy

Oszukiwanie ludzi było i z pewnością jeszcze długo będzie jednym z lepszych sposobów na zarobek, więc ofert tego typu niestety ciężko uniknąć. Co więcej, wiele z nich bardzo długo się utrzymuje w internecie, gdyż stosunkowo niewielka kwota sprawia, że mało komu chce się zgłaszać sprawę na policję. Dlatego przeglądając jakąkolwiek ofertę zawsze musimy zachować czujność – zwłaszcza, jeśli wymaga ona od nas jakiejś wpłaty na początek.

Jak pracować w domu w inny sposób

praca w domu i zarabianie przez internet

W internecie wprawdzie znajdziemy wiele ofert pracy, które są zwykłym oszustwem, ale nie oznacza to, że nie możemy w domu zarobić. Co więcej, chałupnictwo przy odpowiednim zaangażowaniu może być naprawdę dochodowym zajęciem, więc zdecydowanie warto się nim zainteresować. Możliwości jest sporo, a część z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Opinie o pracy polegającej na składaniu teczek

Składanie teczek to rodzaj pracy w domu, którym zupełnie nie warto się interesować. Już nawet pomijając fakt, że to oszustwo, to zajęcie samo w sobie z pewnością byłoby bardzo nużące i wcale nie tak dobrze wynagradzane. Bez wątpienia są zdecydowanie lepsze możliwości zarabiania pieniędzy – zwłaszcza z wykorzystaniem internetu.

Może macie jakieś doświadczenie ze składaniem teczek? Podzielcie się opinią w komentarzu.

4 komentarze do “Składanie teczek w domu – czy na tej pracy można zarobić?”

  1. Szukałam kiedyś na wiele tego typu ofert, niestety większość czyli jakieś 90 procent to oszustwo. Często wymagają np. zapłaty za wysyłkę ( bez żadnej gwarancji że ta wysyłka będzie), bądź tylko wyłudzają dane osobowe -co jest z resztą karalne. Do dziś nawet na samym FB czy innych portalach społecznościowych potrafią się ogłaszać puste konta z ofertami pracy tego typu . Przykre to że tyle oszustów jest ,ale co zrobić? Jedyne co możemy zrobić to zwracać uwagę na tego typu oszustwa.

    Odpowiedz
  2. W moim mieście działa firma, która daje do składania serwetki. Dostajesz materiał, umowę zlecenie i składasz w domu. Ale biorą ludzi tylko po znajomości (jak to zwykle bywa), więc każdy z ulicy pracy u nich nie dostanie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz