Strona główna » Krypto » Lisk

Lisk

Lisk (lsk) jest dziesiątą pod względem kapitalizacji kryptowalutą, która pozwala tworzyć aplikacje wsparte na blockchainie za pomocą języka JavaScript. Jak powszechnie wiadomo, po javascript sięga się praktycznie wszędzie – zarówno w przypadku stron internetowych, jak i aplikacji na urządzenia mobilne. W związku z tym Lisk ma bardzo duży potencjał, z czego zdaje sobie sprawę coraz więcej osób. Czy rzeczywiście warto zainteresować się tą kryptowalutą? Gdzie można nią handlować?

Lisk / lsk – gdzie handlować?

Najlepszym miejscem do handlu lsk jest oczywiście giełda kryptowalut. Jedną z takich właśnie giełd jest Zonda Global, która umożliwia przechowywanie oraz handel tą kryptowalutą.

Nie tylko lisk / lsk pozwala zarabiać

Lisk jest jedną z bardzo wielu kryptowalut, na których można zarobić (lub stracić). W zależności od popytu oraz podaży ich ceny znacznie się wahają, więc czasem warto zainteresować się również innymi. Zróżnicowany portfel pozwala zmniejszyć ewentualne ryzyko oraz zwiększyć potencjalny zysk.


Sprawdź: kryptowaluty

Lisk / lsk to nowe i innowacyjne rozwiązanie

Data startu kryptowaluty Lisk przypada na 24 maja 2016 roku i można ją zakupić na giełdach kryptowalut. Mamy tutaj do dyspozycji platformę przez wielu uważaną za alternatywą dla Ethereum, dzięki której możliwe jest tworzenie aplikacji wykorzystujących język JavaScript. Odpowiednie środowisko, hosting i monetaryzacja – na to możemy liczyć, decydując się na tę kryptowalutę.

Każda z zarejestrowanych aplikacji posiada własne sidechain, za konfigurację którego odpowiedzialny jest jej twórca. Tak więc kwestia rozproszenia sytemu czy algorytmów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danego twórcy. Moduł pamięci podobnie jak głosowanie są zdecentralizowane. Dotyczy to także tożsamości i nazw użytkowników, wiadomości, sieci społecznych i sharing economy.

Lisk uznany został za pierwszą modularną kryptowalutę, dzięki której można szybko i bezproblemowo wdrożyć nowe funkcje. Jeśli chodzi zaś o przechowywanie tej kryptowaluty, to oficjalnym klientem platformy jest Lisk Nano.

Portfel dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej i mogą z niego korzystać zarówno użytkownicy systemu Windows, jak również Lunux i macOS. Nie ma tutaj też konieczności pobrania blockchainu.

Potencjał drzemiący w Lisk / lsk

Kryptowaluta ta bazuje na łańcuchach bocznych, dzięki czemu można rozciągać skalowalność cyfrowego systemu aktywów w sposób nieograniczony. Co więcej, nie odbije się to niekorzystnie na szybkość czy efektywność zasadniczego blockchaina ani też na bezpieczeństwo.

Na Lisk można przykładowo tworzyć system blogów społecznościowych i wykonywać transakcje anonimowe. Co więcej, możliwe jest tutaj zdecentralizowane przechowywanie. W przypadku lsk stosuje się uproszczoną implementację algorytmu konsolidacji BitShares. Sieć zabezpieczają delegaci mainchain, na których mogą głosować wszyscy posiadacze LSK. Aktywnych delegatów manchain, które mają szansę na zdobycie nagród generujących bloki, dostępnych jest sto jeden. Tak więc pozostali delegaci musza poczekać na osiągnięcie gotowości do wybrania czy zabezpieczenia strony. Z całą pewnością benefity finansowe zachęcają do tego, aby stać się aktywnym delegatem.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x