Strona główna » Krypto » Altcoin – co to jest i gdzie kupić?

Altcoin – co to jest i gdzie kupić?

Kryptowaluty w ostatnich latach cieszą się stale rosnącą popularnością, więc z pewnością każdy zdążył o nich przynajmniej usłyszeć. Wprawdzie ich liczba jest ogromna, ale od długiego czasu najpopularniejszą i w dalszym ciągu najwięcej wartą pozostaje bitcoin. Jednak nie oznacza to, że na altcoinach nie można zarobić, gdyż często jest wręcz przeciwnie. Czym właściwie są i co warto o nich wiedzieć?

Altcoin – co to jest?

Altcoin to słowo pochodzące z języka angielskiego (alt-coin), które w dosłownym tłumaczeniu oznacza alternatywną monetę. Jednak w tym przypadku odnosi się do kryptowalut, więc chodzi o każdą nową wirtualną monetę, która pojawiła się po bitcoinie. Warto zauważyć, że bitcoin powstał w 2009 roku, a pierwszy altcoin w roku 2011.

Jak zarabiać na kryptowalutach

jak zarabiać na kryptowalutach jak bitcoin

Najprostszą i najbardziej oczywistą opcją, jeśli chodzi o zarabianie na kryptowalutach jest ich kupno z myślą o późniejszej sprzedaży. Jednak jest to tylko jedna z wielu możliwości, dzięki którym możemy wejść w ich posiadanie, aby później na nich zarobić. Dlatego też warto znać pozostałe sposoby, a tyczy się to nie tylko altcoinów, ale również wspomnianego już bitcoina.

Gdzie kupić kryptowaluty

jak kupić kryptowaluty bitcoin

Kupno altcoinów praktycznie niczym nie różni się od kupowania bitcoina, choć ze względu na niższą popularność możemy spotkać się z pewnymi utrudnieniami. Wprawdzie w internecie nie powinniśmy mieć większych problemów z ich zakupem, ale np. taki bitomat już nie pozwoli nam na zakup innych kryptowalut. Chyba, że chodzi o jakiś naprawdę popularny altcoin, wtedy jest szansa, że nam się to uda.

Pierwszy altcoin

Wprawdzie nie jest to bardzo istotna informacja, ale można potraktować ją jako ciekawostkę. Pierwszy altcoin powstał w 2011 roku i nazywał się Namecoin (bitcoin w 2009 roku). Ten jednak nie zdobył aż tak dużej popularności jak drugi z nich, czyli Litecoin, który cechował się prawie czterokrotnie większą podażą oraz znacznie mniejszym czasem kopania kryptowaluty. W kolejnych latach pojawiały się kolejne altcoiny, które często zajmowały miejsce poprzedników.

Najpopularniejsze altcoiny

Altcoinów są tysiące i ciągle powstają nowe, ale nie wszystkie mają wystarczającą siłę przebicia, aby się utrzymać. Dlatego też ciężko wskazać te najważniejsze i z potencjałem, choć niektóre z nich od wielu lat utrzymują się w czołówce. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć np:

  • ethereum (ETH) – bazuje na własnym blockchainie i służy przede wszystkim do obsługi inteligentnych kontraktów,
  • ripple (XRP) – w odróżnieniu od innych kryptowalut nie wymaga wydobywania, a wykorzystywana jest przede wszystkim przy płatnoścach bankowych,
  • litecoin (LTC) – zwany ulepszonym bitcoinem, gdyż charakteryzuje się lepszą wydajnością wydobywania oraz niższymi kosztami przelewu
  • monero (XMR) – obecnie uznawana jest za najbardziej anonimową kryptowalutę.

Jak sprawdzić kurs altcoinów

Kurs altcoinów możemy sprawdzić w łatwy sposób wykorzystując do tego wyszukiwarkę np. Google. Jeśli interesuje nas konkretna kryptowaluta, to wystarczy, że wpiszemy tam jej nazwę + słowo „kurs„, a zobaczymy jej cenę oraz wykres, na którym widać jak zmieniała się jej wartość w danym okresie. Z kolei, jeśli chcemy ogólnie sprawdzić kursy, a nie mamy żadnej szczególnej upatrzonej, to dobrym wyborem są różne giełdy kryptowalut.

Bitcoin czy altcoin – opinie

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą i w dalszym ciągu jest tą najpopularniejszą, ale przy obecnej wartości wydaje się, że dużo łatwiej zarobić na altcoinach – pod warunkiem, że wybierzemy właściwą. Jednak zważywszy na ich ilość nie jest to wcale takie proste, gdyż o wielu z nich słuch po prostu zaginie w stosunkowo krótkim czasie.

Z drugiej strony, bitcoin jest już na tyle popularny, że oferuje wiele innych możliwości zdobywania tej kryptowaluty – nie tylko poprzez jej zakup, co w przypadku altcoinów nie jest już tak oczywiste. Dlatego może okazać się bezpieczniejszym wyborem, gdyż zdobywać go możemy nawet bez inwestycji.

Co sądzicie? Lepiej postawić na bitcoina czy jakiegoś altcoina? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x