Perfect Money

perfect money

Perfect Money to jeden z najpopularniejszych procesorów płatniczych. Został stworzony w 2007 roku jako narzędzie do przelewania środków pieniężnych pomiędzy osobami biorącymi udział w internetowych programach zarobkowych. Obecnie to jeden z najpopularniejszych procesorów pozwalających na zarobkowanie na funduszach wysokiego ryzyka. Korzystanie z procesora jest darmowe, a przelewy zewnętrzne obłożone są jednymi z najniższych na rynku prowizjami.

Z serwera korzystać może każdy – nawet osoba, która nie zna języka angielskiego. Cały interfejs dostępny jest w języku polskim.

rejestracja

Wpłaty i wypłaty

Pieniądze do procesora płatniczego można przekazać na kilka sposobów. Najlepszym rozwiązaniem dla Polaków jest skorzystanie z internetowego konta wymiany walut. Pozwala to na przelewanie pieniędzy każdemu użytkownikowi. Innym sposobem jest wymiana środków pieniężnych z innym, zaufanym użytkownikiem. Jednak ta opcja dostępna jest dla niewielu nowych użytkowników procesora.

Nie można wpłacać ani wypłacać pieniędzy bezpośrednio z Perfect Money na konto bankowe ani wpłacać z konta na procesor. Dzieje się tak z tego powodu, że PM wspiera inwestycje wysokiego ryzyka, które najczęściej okazują się nielegalnymi piramidami finansowymi. Podając dane bankowe podawałoby się tym samym różnym służbom punkt zaczepienia do prowadzenia dochodzeń. W takiej sytuacji służby żadnych danych nie mają.

Opłaty w Perfect Money

Założenie konta na platformie jest bezpłatne. Operator pobiera jednak prowizje od przelewów, które są realizowane za pomocą procesora. Prowizja ta zależy od faktu, czy konto jest zweryfikowane czy też nie. Przy kontach zweryfikowanych pobierana jest prowizja w wysokości 0,5%, dla niezweryfikowanych wynosi ona aż 1,9%.

Weryfikacja konta

Zweryfikowanie konta polega na przesłaniu skanów dokumentu tożsamości, czyli takiego, który zawiera zdjęcie. Można przesłać swój dowód osobisty, lub prawo jazdy. Kolejny etap weryfikacji polega na przesłaniu skanu rachunku za media (wodę, prąd czy gaz), na którym będzie widniał nasz adres. Trzeci i ostatni etap weryfikacji obejmuje potwierdzenie numeru telefonu. Polega ona zapisaniu 4-cyfrowego kodu podanego przez telefon w języku angielskim. Następnie należy ten kod wpisać w odpowiednim miejscu na stronie internetowej. Konto uznaje się za zweryfikowane, gdy przejdzie się te 3 etapy.

Oprocentowanie

Wszystkie zdeponowane na naszym koncie środki są oprocentowane na 4% w skali roku. Warto dodać, że PM jest jedną z nielicznych platform tego typu, która oferuje użytkownikom stałe oprocentowanie i pozwala zarabiać nawet bez dokonywania transakcji.

Zobacz też inne procesory płatnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *