Strona główna » Opinie » Perfect Money – opinie i opis portfela

Perfect Money – opinie i opis portfela

Perfect Money to jeden z najpopularniejszych procesorów płatniczych. Został stworzony w 2007 roku jako narzędzie do przelewania środków pieniężnych pomiędzy osobami biorącymi udział w internetowych programach zarobkowych. Obecnie jest to portfel internetowy wykorzystywany przede wszystkim do zarabiania na programach wysokiego ryzyka. Korzystanie z procesora jest w pełni darmowe, a przelewy zewnętrzne obłożone są jednymi z najniższych na rynku prowizjami. Jak działa procesor i co warto o nim wiedzieć?

Perfect Money – o procesorze

Z portfela korzystać może każdy – nawet osoba, która nie zna języka angielskiego, ponieważ cały interfejs dostępny jest w języku polskim. Wprawdzie tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia, ale nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z poruszaniem się po stronie, a więc również z rejestracja.

Większość portfeli internetowych wykorzystuje login i hasło do logowania, ale nie Perfect Money. Tutaj mamy ID, które po rejestracji otrzymamy na wskazany adres mailowy. Ten numer najlepiej sobie gdzieś zapisać, gdyż będzie niezbędny do logowania. Rzecz jasna poza ID potrzebne będzie hasło, ale to już możemy wymyślić sobie samodzielnie.

Wpłaty i wypłaty

Jeśli chodzi o wypłatę i wpłatę pieniędzy z procesora płatniczego, mamy na to kilka sposobów:

  • przelew bankowy (jedynie przy kwotach 300+ USD),
  • wpłata lub wypłata gotówkowa – depozyty przetwarzane są przez lokalnych dealerów (niestety opcja niedostępna w Polsce),
  • e-voucher – zasilenie konta za pomocą specjalnego kodu, który kupić można nawet na Allegro lub wykorzystanie dostępnych środków na utworzenie takiego vouchera. Ten z kolei możemy spróbować również sprzedać na Allegro,
  • kantory wymiany – wpłata lub wypłąta za pomocą kantorów partnerskich. Opcja ta pozwala na realizowanie transakcji pomiędzy różnymi portfelami np. z Perfect Money na Skrill i odwrotnie. Rzecz jasna musimy liczyć się tutaj z dodatkową prowizją, gdyż są to serwisy niezależne od PM,
  • bitcoin – portfel umożliwia przechowywanie tej kryptowaluty, więc możliwość przesłania jej na portfel (i z niego) nie powinna dziwić,
  • wymiana środków – zwykły transfer środków między użytkownikami (możliwe są również pożyczki, ale o tym niżej).

Oczywiście kolejną formą wpłaty, o której warto wspomnieć są wypłaty z serwisów zarobkowych. Wprawdzie Perfect Money jest popularny i często wykorzystywany jedynie przez serwisy wysokiego ryzyka, ale sporo osób z nich korzysta. Zatem nie uświadczymy go w panelach ankietowych, czy choćby serwisach płacących za klikanie w reklamy (no może z pewnymi wyjątkami np. Paidverts).

Jak wpłacić i wypłacić pieniądze z porfela

Proces wpłaty i wypłaty środków jest stosunkowo prosty ze względu na obecność języka polskiego, choć tłumaczenie nie jest idealne. Mylące mogą być jedynie zakładki, które nazywają się odpowiednio „wprowadzenie” i „wyprowadzenie”. Tam też znajdziemy opcje dotyczące wpłat i wypłat. Dalsze czynności powinny być już zrozumiałe.

Opłaty w Perfect Money

Założenie konta na platformie jest całkowicie bezpłatne. PM pobiera jednak prowizje od przelewów, które są realizowane za pomocą tego procesora. Prowizja ta zależy od tego, czy konto jest zweryfikowane czy też nie. Jak wyglądają opłaty w przypadku konkretnego rodzaju przelewu:

  • wewnętrzny: 0.5% (konto niezweryfikowane: 1.99%),
  • bankowy: depozyt: od 0%, wypłata od 1.5%,
  • Bitcoin: depozyt – 0%, wypłata: 2.5%.

Wybierając voucher prowizja jest taka sama, jak w przypadku przelewu bankowego.

Pożyczki w Perfect Money

pożyczki społecznościowe

Perfect Money pozwala również pożyczać pieniądze innym lub od innych użytkowników. Jak to bywa w przypadku pożyczek, każda jest odpowiednio oprocentowana, więc teoretycznie możemy na tym nawet zarobić. Niestety tylko teoretycznie, gdyż większa część użytkowników procesora nie oddaje pożyczonych pieniędzy. Wprawdzie wcześniej możemy dane konto zweryfikować oraz sprawdzić reputację, ale i to nie daje żadnej gwarancji, że otrzymamy pieniądze. Oferty złożyć możemy zarówno jako pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca, ale decydując się na taką formę zarabiania lub szukając pożyczki, lepiej wybrać inne serwisy.

Oprocentowanie Perfect Money

Z pewnością spory plus należy się procesorowi za oprocentowanie wszystkich zdeponowanych w portfelu środków. Jest to bowiem ciekawy sposób na oszczędzanie, głownie ze względu na procent składany i kapitalizację odsetek. Warto również zwrócić uwagę, że oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku znacznie przewyższa te oferowane choćby na lokatach bankowych. Co więcej, PM jest naprawdę jedną z nielicznych platform tego typu, która pozwala zarabiać swoim użytkownikom również bez dokonywania transakcji.

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta wprawdzie nie jest niezbędna, ale bez niej korzystanie z konta będzie mocno ograniczone. Warto to zrobić również ze względu na niższe prowizje w stosunku do konta niezweryfikowanego. Rzecz jasna będziemy musieli ją przejść również, jeśli zechcemy wyprowadzić pieniądze z procesora na konto bankowe. Proces weryfikacji składa się z 3 etapów:

  1. przesyłamy skan dokumentu tożsamości, czyli takiego, który zawiera zdjęcie. Możemy przesłać swój dowód osobisty, lub prawo jazdy,
  2. przesyłamy skanu rachunku za media (wodę, prąd czy gaz), na którym będzie widniał nasz adres,
  3. potwierdzamy numeru telefonu. Cały proces polega na podaniu 4-cyfrowego kodu, który usłyszymy przez telefon. Oczywiście w języku angielskim, więc dla niektórych może to być problem. Kod, który usłyszymy musimy wpisać w odpowiednim miejscu na stronie internetowej.

Po przejściu tych 3 etapów konto osiągnie status zweryfikowanego.

Program poleceń

W procesorze płatniczym nie zabrakło również programu partnerskiego, choć jest trochę ukryty. Za każą zaproszoną osobę otrzymujemy tutaj 1% minimalnego salda miesięcznego raz na rok. Swój reflink znalejdziemy wchodząc w „historię”, choć możemy też wykorzystać swój ID, aby stworzyć taki link ręcznie. Będzie on wyglądał następująco: https://perfectmoney.is/signup.html?ref=ID, gdzie w miejsce „ID” musimy tylko wstawić swój własny numer (ten sam co do logowania).

Do czego przydaje się Perfect Money

praca w domu i zarabianie przez internet

Perfect Money wykorzystywany jest głównie przez osoby, które zajmują się na poważnie zarabianiem przez internet, a zwłaszcza serwisami wysokiego ryzyka jak np. revshare. Jest tak, ponieważ większość takich serwisów (dotyczy to głównie tych zagranicznych) nie pozwala wypłacać pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe. Niestety nie jest to najpopularniejszy procesor płatniczy, ale w dalszym ciągu znajdziemy go w niektórych serwisach.

Alternatywy dla Perfect Money

elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

Perfect Money świetnie się sprawdza jako portfel, jeśli korzystamy z serwisów, które go obsługują. Dobrze go mieć, choć nie jest to jedyny procesor płatniczy, który pomoże wypłacać pieniądze z serwisów zarobkowych i dokonywać szybkich transakcji w internecie. W związku z tym, warto zapoznać się również z pozostałymi.

Opinie o Perfect Money

Portf cieszy się dobrymi opiniami w internecie, choć za jego pomocą nie wypłacimy z wielu serwisów zarobkowych. Na duży plus z pewnością oprocentowanie konta, co w przypadku portfeli internetowych jest rzadkością. W zasadzie jest to chyba jedyny oprocentowany procesor płatniczy. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są wewnętrzne pożyczki, choć niestety wymagają dopracowania. Pomysł bardzo dobry, ale niestety bardzo często jest problem z wyegzekwowaniem środków.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Jasio
Jasio
4 lat temu

Samo oprocentowanie fajna sprawa, ale raczej nie zagwarantuje dużych zarobków. W zasadzie oprocentowanie bardzo podobne do klasycznej lokaty, ale zdecydowanie lepsze to niż nic 😉

Paweł
Paweł
3 lat temu

Czyli, żeby przesłać swoje środki z PM na konto bankowe, trzeba tymi trzema etapami zweryfikować swoje konto? Trochę tego dużo w wymaganiach i jest w tym lekka przesada, bo nie każdy ma na swoje nazwisko rachunki za wodę, czy gaz. Czy może coś źle zrozumiałem?

Krzycho81
Krzycho81
3 lat temu

Witam mam pytanko, dostałem evoucher Perfect Money. Gdzie go mogę wykorzystać np jakiś sklep jak Allegro lub stronę gdzie voucher mogę wymienić na gotówkę. Dziękuję za odpowiedź

Wojciech
Wojciech
2 lat temu

Nie wysyłajcie pieniedzy na ta platformę pm ponieważ tam kradną pieniadze skradziono mi 2500tys zł i napisałem donich to odpowiedź była taka że oni zato nie odpowiadaja

ja
ja
2 lat temu

ja nie polecam tej strony przy wyprowadzeniu pieniedzy na konto bankowe PM masz ekstra koszty (w moim przypadku bylo to 134 euro) + % przy wpisaniu kwoty jaka chcesz wypaci

Martin
Martin
2 lat temu
Odpowiedz na  ja

A otrzymałeś w ogóle pieniądze? Złodziejstwo w biały dzień, dziś przy zleceniu wypłaty 650 euro na moje konto chcą przelać 515 euro. Prowizja za przelew od perfect money 50 euro + prowizja od ich lokalnego operatora walutowego 93 $ . Dramat za wypłatę żeby tyle pobierać. Teraz nie wiem co robić, czy te pieniądzę w ogóle dotrą. Napewno nikomu nie polecam tej strony!!!

blum
blum
2 lat temu

ale wypłata tylko na swoje konto bankowe, czy dowolne?

pytanie o depozyt
pytanie o depozyt
1 rok temu

Witam wszystkich mam pytanie do osób które często korzystają z PM.
Czy jeżeli zleciłem depozyt w PM (przelew bankowy z mojego konta) a mój bank ma problem z realizacją przelewu czy w PM mogę go anulować bez konsekwencji i zlecić z innego konta w innym swoim banku?

15
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x