Perfect Money

Perfect Money to jeden z najpopularniejszych procesorów płatniczych. Został stworzony w 2007 roku jako narzędzie do przelewania środków pieniężnych pomiędzy osobami biorącymi udział w internetowych programach zarobkowych. Obecnie to jeden z najpopularniejszych procesorów pozwalających na zarobkowanie na funduszach wysokiego ryzyka. Korzystanie z procesora jest darmowe, a przelewy zewnętrzne obłożone są jednymi z najniższych na rynku prowizjami.

Perfect Money – o procesorze

Z portfela korzystać może każdy – nawet osoba, która nie zna języka angielskiego, ponieważ cały interfejs dostępny jest w języku polskim. W związku z tym z rejestracją nie powinno być najmniejszych problemów.

Większość portfeli internetowych wykorzystuje login i hasło do logowania, ale nie Perfect Money. Tutaj jest to ID, które po rejestracji zostanie wysłane na adres mailowy, więc trzeba zachować wiadomość lub zapisać sobie nadany numer. Oczywiście, oprócz ID potrzebne będzie hasło.

Wpłaty i wypłaty

Pieniądze do procesora płatniczego (lub z niego) można przekazać na kilka sposobów:

 • przelew bankowy (jedynie przy kwotach 300+ USD),
 • wpłata gotówkowa – depozyty przetwarzane są przez lokalnych dealerów (niestety opcja niedostępna w Polsce),
 •  e-voucher – zasilenie konta za pomocą specjalnego kodu, który kupić można nawet na Allegro,
 • kantory wymiany – wpłata za pomocą kantorów partnerskich, która świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych kwot,
 • bitcoin – portfel umożliwia przechowywanie tej kryptowaluty, więc możliwość przesłania jej na portfel nie powinna dziwić,
 • wymiana środków – zwykły transfer środków od innego użytkownika (możliwe są również pożyczki, ale o tym niżej).

Oczywiście dochodzą do tego wypłaty z serwisów zarobkowych, ponieważ Perfect Money jest dość popularny i często wykorzystywany.

Pożyczki

Perfect Money pozwala również pożyczać pieniądze innym lub od innych użytkowników. Jak to bywa w przypadku pożyczek, każda jest odpowiednio oprocentowana. Oferty złożyć można zarówno jako pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca, a następnie tylko oczekiwać na zainteresowanych. Niestety spora część użytkowników nie oddaje pożyczonych pieniędzy, więc warto wcześniej dane konto zweryfikować oraz sprawdzić reputację.

Oprocentowanie

Wszystkie zdeponowane na naszym koncie środki są oprocentowane na 4% w skali roku. Warto dodać, że PM jest jedną z nielicznych platform tego typu, która oferuje użytkownikom stałe oprocentowanie i pozwala zarabiać nawet bez dokonywania transakcji.

Weryfikacja konta

Zweryfikowanie konta polega na przesłaniu skanów dokumentu tożsamości, czyli takiego, który zawiera zdjęcie. Można przesłać swój dowód osobisty, lub prawo jazdy.

Kolejny etap weryfikacji polega na przesłaniu skanu rachunku za media (wodę, prąd czy gaz), na którym będzie widniał nasz adres.

Trzeci i ostatni etap weryfikacji obejmuje potwierdzenie numeru telefonu. Polega ona zapisaniu 4-cyfrowego kodu podanego przez telefon w języku angielskim. Następnie należy ten kod wpisać w odpowiednim miejscu na stronie internetowej. Konto uznaje się za zweryfikowane, gdy przejdzie się te 3 etapy.

Program poleceń

W procesorze płatniczym nie zabrakło również programu partnerskiego. Za każą zaproszoną osobę otrzymać można 1% minimalnego salda miesięcznego raz na rok. Swój reflink znaleźć można wchodząc w „historię”. Można też wykorzystać swój ID, aby stworzyć taki link ręcznie. Będzie on wyglądał następująco: https://perfectmoney.is/signup.html?ref=ID, gdzie za „ID” trzeba tylko wstawić swój własny numer.

Opłaty w Perfect Money

Założenie konta na platformie jest bezpłatne. Operator pobiera jednak prowizje od przelewów, które są realizowane za pomocą procesora. Prowizja ta zależy od faktu, czy konto jest zweryfikowane czy też nie.

 • przelew bankowy, Bitcoin, karta Visa, e-voucher, e-waluta, kantory wymiany,
 • przelew wewnętrzny: 0.5% (konto niezweryfikowane: 1.99%),
 • przelew bankowy: depozyt: od 0%, wypłata od 1.5%,
 • Bitcoin: depozyt – 0%, wypłata: 2.5%

Do czego się przydaje?

Perfect Money wykorzystywany jest głównie przez osoby, które zajmują się na poważnie zarabianiem przez internet, ponieważ niektóre serwisy zarobkowe (dotyczy to głównie tych zagranicznych) nie pozwalają wypłacać pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe. W internecie zarabiać możemy na wiele różnych sposobów.

Inne portfele internetowe

Perfect Money świetnie się sprawdza jako portfel i każdy, kto interesuje się zarabianiem przez internet na poważnie powinien mieć tam konto. Mimo to nie jest to jedyny procesor płatniczy, który może pomóc w dokonywaniu szybkich transakcji w internecie. Warto zapoznać się również z pozostałymi.

Opinie o Perfect Money

Portfel cieszy się dobrymi opiniami w internecie i za jego pomocą wypłacać można z wielu serwisów zarobkowych. Na duży plus z pewnością oprocentowanie konta, co w przypadku portfeli internetowych jest rzadkością. W zasadzie jest to chyba jedyny oprocentowany procesor płatniczy. Wewnętrzne pożyczki są również ciekawym rozwiązaniem, choć niestety często jest problem z wyegzekwowaniem środków.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

1 komentarz do wpisu “Perfect Money”

 1. Samo oprocentowanie fajna sprawa, ale raczej nie zagwarantuje dużych zarobków. W zasadzie oprocentowanie bardzo podobne do klasycznej lokaty, ale zdecydowanie lepsze to niż nic 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz