Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe

Inwestorzy ciągle poszukują nowych możliwości do skutecznego pomnażania swoich pieniędzy. I nie ma co ukrywać, że takich opcji jest coraz więcej. Rozwój internetu i społeczności internetowych pozwala inwestorom nieco inaczej spojrzeć na kwestie generowania dodatkowego zarobku. Bez cienia wątpliwości jedną z bardziej interesujących form inwestycji są pożyczki społecznościowe. Nie jest jednak dla nikogo tajemnicą, że ta branża — mimo dużego potencjału — niesie ze sobą również pewne ryzyko. Pożyczki społecznościowe działają oczywiście w dwie strony – można zarówno ich udzielać jak i je brać.

Pożyczki społecznościowe – ranking

W polskiej przestrzeni internetowej istnieje wiele serwisów, które umożliwiają zarówno branie, jak i udzielanie pożyczek społecznościowych. Pomimo jasnych odgórnych reguł będących uniwersalnymi dla wszystkich tego typu inicjatyw, to jednak poszczególne z nich, co nieco różnią się między sobą. Poniżej te, które nie tylko są jednymi z najbardziej popularnych, ale również cechują się największym zaufaniem odbiorców.

Skąd wzięły się pożyczki społecznościowe?

Kryzys finansowy w 2008 roku spowodował, że banki mniej chętnie zaczęły dawać kredyty. A jeśli pożyczki klientowi banku udzielano, to jej warunki, nie były już tak korzystne, jak wcześniej. To zdarzenie — choć trudne mówić o nim, jak o incydencie, gdyż na ów kryzys finansjera “pracowała” przez długie lata — spowodowało, że na rynku pojawiła się pewna luka, która rychło została wypełniona.

Liczba osób, która miała zapotrzebowanie na pożyczki, wcale nie zmalała, a wręcz — nietrudno się tego nie spodziewać — nawet wzrosła. Ten popyt spowodował, że szybko znaleźli się chętni, na udzielanie pożyczek pieniężnych. Owi “dobroczyńcy” zauważyli, że pożyczanie pieniędzy na kredyt, to doskonała forma inwestycji. W niektórych przypadkach mniej lub bardziej ryzykowna, lecz w około 90% przynosząca stałe zyski.

Pożyczki społecznościowe to obecnie całkiem pokaźny segment polskiego rynku kredytowego, który określa się bezpiecznie na około 250 milionów złotych. Jednak — jak można się domyślić — cały czas rośnie, a Polska jest na dobrej drodze, aby zwiększył się on do rozmiarów największych rynków pożyczek społecznościowych w całej Europie.

Na czym polega pożyczka społecznościowa ?

Niezależnie od serwisu, w jakim zdecydujemy się pożyczać pieniądze, cały proces wygląda praktycznie tak samo. Na stronach mamy do czynienia z pożyczkobiorcami i pożyczkodawcami. Ci pierwsi określają swoje zapotrzebowanie finansowe w ramach projektów. Często również serwisy umożliwiają im samodzielne określenie stopy procentowej i ewentualnych bonusów finansowych za udzielenie pożyczki. Rola pożyczkodawcy polega tutaj na wyszukanie interesującej i najbardziej korzystnej dla niego oferty, a także częściowe lub całkowite jej sfinansowanie.

Zostaw komentarz

1 Komentarz

  1. Ostatnio pożyczki społecznościowe są na topie. Trudno się z resztą dziwić dla kogoś z żyłką przedsiębiorczości to świetna opcja. Polecam ze swojej strony Future Capital. Ktoś ma sprawdzone jakieś portale pozyczek spolecznosciowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *