Bitbond

Pożyczkę w postaci Bitcoina? Nikt chyba nie dziwi się, że nie trzeba było długo czekać na takie oferty. Już od kilku lat (blisko 4) działa serwis o nazwie Bitbond, który oferuje społecznościowe pożyczki w Bitcoinach. Można tutaj zarówno zarabiać udzielając pożyczek, jak i korzystając z nich.

rejestracja

Pożyczki społecznościowe w Bitbond

W ciągu pierwszych trzech lat działalności przy pomocy serwisu Bitbond udzielono pożyczek na równowartość 3 000 000 złotych. Działalność strony obejmuje użytkowników z ponad 120 krajów na całym świecie. A liczba zainteresowanych ciągle rośnie. Bitbond jest jedną ze stron internetowych, która oferuje pożyczki społecznościowe w formie Bitcoina, jednak nie jest oczywiście jedyna. W sieci znajdziemy wiele tego typu serwisów. Bitbond specjalizuje się w pożyczkach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Liczby, które przedstawia się w statystykach serwisu Bitbond, mogą działać alarmująco na instytucje bankowe, jak również tych, którzy zajmują się pożyczaniem pieniędzy w walutach tradycyjnych. Obecnie świat jest pełen skrajności. I obok osób, którym kompletnie nie zależy na zachowaniu prywatności (publikują istotne dane na profilach społecznościowych i dzielą się nimi z mało bliskimi znajomymi) są również ci, którzy bardzo cenią sobie dyskrecję. Można byłoby powiedzieć „po co?”, przecież „ja nie mam nic do ukrycia”. I rzeczywiście większość uczciwych obywateli mogłoby dojść do takiego podobnego wniosku (oprócz oczywiście tych, którzy zwyczajnie nie chcą dzielić się informacjami na temat stanu swojej majętności z sąsiadem), to jednak współcześnie zapominamy o tym, jak dostęp do poufnych informacji (zwłaszcza finansowych) może zostać wykorzystany przez przestępców. Dla tych, którzy cenią sobie dyskrecję, idealne są właśnie kryptowaluty. A wraz z nimi również pożyczki społecznościowe w ich postaci.

Pożyczki społecznościowe w postaci Bitcoina — dlaczego warto?

Pożyczki społecznościowe już w samym swoim założeniu mają na celu wyeliminowanie lichwiarskich i nieuczciwych firm pożyczkowych. Niewątpliwie kolejną z wielu zalet korzystania z serwisów typu Bitbond jest zminimalizowanie kosztów walutowych. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie Bitcoina oraz technologii Blockchain. Dzięki temu ani pożyczkodawca, ani też pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do korzystania z usług instytucji bankowych, a także kantorów.

Wykorzystując Bitboind do pożyczek społecznościowych, możemy mieć dostęp do finansowania podmiotów rynków wschodzących, ale i tych już również rozwiniętych. Bitbond ma swój własny, niezależny od instytucji finansowych, system scoringowy, który opiera się głównie na informacjach z kont bankowych pożyczkobiorcy. Aby zweryfikować się jako pożyczkobiorca, wystarczy 15 minut. Tyle zajmie nam wypełnienie formularza, weryfikacja wideo (przedstawienie dokumentu), a także przesłanie dokumentów potwierdzających obecne miejsce zamieszkania i opisujących obecną sytuację finansową. Kolejnym krokiem jest również podłączenie dwóch kont internetowych (również społecznościowych), na ich bazie określana jest automatycznie zdolność kredytowa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x