Bitbond

Pożyczkę w postaci Bitcoina? Nikt chyba nie dziwi się, że nie trzeba było długo czekać na takie oferty. Już od kilku lat (blisko 4) działa serwis o nazwie Bitbond, który oferuje społecznościowe pożyczki w Bitcoinach. Można tutaj zarówno zarabiać udzielając pożyczek, jak i korzystając z nich.

rejestracja

Pożyczki społecznościowe w Bitbond

W ciągu pierwszych trzech lat działalności przy pomocy serwisu Bitbond udzielono pożyczek na równowartość 3 000 000 złotych. Działalność strony obejmuje użytkowników z ponad 120 krajów na całym świecie. A liczba zainteresowanych ciągle rośnie. Bitbond jest jedną ze stron internetowych, która oferuje pożyczki społecznościowe w formie Bitcoina, jednak nie jest oczywiście jedyna. W sieci znajdziemy wiele tego typu serwisów. Bitbond specjalizuje się w pożyczkach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Liczby, które przedstawia się w statystykach serwisu Bitbond, mogą działać alarmująco na instytucje bankowe, jak również tych, którzy zajmują się pożyczaniem pieniędzy w walutach tradycyjnych. Obecnie świat jest pełen skrajności. I obok osób, którym kompletnie nie zależy na zachowaniu prywatności (publikują istotne dane na profilach społecznościowych i dzielą się nimi z mało bliskimi znajomymi) są również ci, którzy bardzo cenią sobie dyskrecję. Można byłoby powiedzieć „po co?”, przecież „ja nie mam nic do ukrycia”. I rzeczywiście większość uczciwych obywateli mogłoby dojść do takiego podobnego wniosku (oprócz oczywiście tych, którzy zwyczajnie nie chcą dzielić się informacjami na temat stanu swojej majętności z sąsiadem), to jednak współcześnie zapominamy o tym, jak dostęp do poufnych informacji (zwłaszcza finansowych) może zostać wykorzystany przez przestępców. Dla tych, którzy cenią sobie dyskrecję, idealne są właśnie kryptowaluty. A wraz z nimi również pożyczki społecznościowe w ich postaci.

Pożyczki społecznościowe w postaci Bitcoina — dlaczego warto?

Pożyczki społecznościowe już w samym swoim założeniu mają na celu wyeliminowanie lichwiarskich i nieuczciwych firm pożyczkowych. Niewątpliwie kolejną z wielu zalet korzystania z serwisów typu Bitbond jest zminimalizowanie kosztów walutowych. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie Bitcoina oraz technologii Blockchain. Dzięki temu ani pożyczkodawca, ani też pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do korzystania z usług instytucji bankowych, a także kantorów.

Wykorzystując Bitboind do pożyczek społecznościowych, możemy mieć dostęp do finansowania podmiotów rynków wschodzących, ale i tych już również rozwiniętych. Bitbond ma swój własny, niezależny od instytucji finansowych, system scoringowy, który opiera się głównie na informacjach z kont bankowych pożyczkobiorcy. Aby zweryfikować się jako pożyczkobiorca, wystarczy 15 minut. Tyle zajmie nam wypełnienie formularza, weryfikacja wideo (przedstawienie dokumentu), a także przesłanie dokumentów potwierdzających obecne miejsce zamieszkania i opisujących obecną sytuację finansową. Kolejnym krokiem jest również podłączenie dwóch kont internetowych (również społecznościowych), na ich bazie określana jest automatycznie zdolność kredytowa.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx