Revshare

Revshare

Rynek programów typu revshare powiększa się bardzo szybko. Przystąpienie do jednego z nich może być doskonałą okazją do szybkiego zdobycia dodatkowej gotówki, choć wiąże się to również z ryzykiem. Z reguły wszystkie programy revenue share opierają się na podobnym schemacie działania.

Zasady programów typu revenue share

Programy typu revenue share dzielą się ze swoimi użytkownikami przychodami uzyskiwanymi z reklam oraz innego rodzaju źródeł. Aby wziąć udział w podziale zysków, konieczne jest wykupienie w systemie usługi reklamowej, czyli adpacka. Pakiet reklam może posłużyć do promocji np. strony internetowej lub produktu. Należy go wykupić oraz wykonać określone czynności w systemie, zazwyczaj dotyczy to codziennego wyświetlania określonej ilości reklam. Wówczas użytkownik otrzymuje naliczenia z zakupionych adpacków, czyli swój udział w zyskach. Zarobki w programach revshare zależą w dużym stopniu od wysokości wkładu, jednak nie musi być on wcale duży. Im więcej zakupionych adpacków tym większy zysk. Programy typu revenue share nie są jednak produktami inwestycyjnymi, a naliczenia otrzymujemy wyłącznie gdy strona osiąga zysk.

Dodatkowe możliwości zarabiania w programach revshare

  • Zdobywanie poleconych – ta opcja dostępna jest w praktycznie każdym programie typu revshare. Wielu użytkowników niemal w całości opiera swoje zarobki na pozyskiwaniu nowych osób do programu. Do zarabiania w ten sposób konieczne jest znalezienie ludzi, którzy będą rejestrowali się w nowych programach z reflinka. Dzięki rejestracji otrzymuje on prowizję od zarobków każdego poleconego. Stawki w poszczególnych programach revenue share różnią się, jednak pozyskanie dużej liczby poleconych pozwala na bardzo duży zarobek bez praktycznie żadnego wkładu własnego. Użytkownik otrzymuje należność za wszystkie adpacki zakupione przez polecone osoby, a także inne ich zakupy reklamowe.
  • Wielopoziomowy system wynagrodzeń – programy revshare mają indywidualne schematy prowizji. W niektórych możliwe jest zarabianie nie tylko bezpośrednio na poleconych, ale również pozyskanych przez nich osobach. Zarobki w wielopoziomowym systemie wynagrodzeń rosną bardzo szybko, jednak wprowadzenie tylu osób do programu nie jest łatwe. Zazwyczaj wymaga przynajmniej kilku miesięcy intensywnej pracy oraz budowania korzystnego wizerunku. Najlepszym na to sposobem jest tzw. sponsoring. Polega on na przekazywanie innym zdobytej dotychczas wiedzy, w zamian za współpracę w programie. Bardzo często okres budowania całego zespołu jest długotrwały, ale niemal zawsze przynosi odpowiedni efekt.
  • oglądanie płatnych reklam – programy revenue share oferują również zarobek poprzez możliwość oglądania płatnych reklam. Są one umieszczone w systemie, a użytkownik otrzymuje z góry określone wynagrodzenie za obejrzenie każdej z nich. Zarobki z oglądania reklam nie są zbyt wysokie. Ich dzienna liczba ustalana jest indywidualnie przez program, jednak może zależeć również od ilości wykupionych pakietów. Stanowią one jednak raczej dodatek, ponieważ głównym źródłem zarobku w programach revshare są adpacki. Trzeba jednak pamiętać, że do otrzymania procentowych naliczeń z adpacków zazwyczaj wymagane jest codzienne obejrzenie określonej ilości reklam. Sposobem na dodatkowy zarobek może być również polecanie usług reklamowych serwisu oraz uzyskiwanie prowizji za sprzedaż autorskich produktów programu.

Ryzyko związane z programami revenue share

Z programami revenue share wiąże się przede wszystkim ryzyko niewypłacalności oraz nagłego upadku, prowadzącego do zamknięcia biznesu. Podstawowym problemem źle skonstruowanych systemów tego typu jest brak wypłacalności już kilka miesięcy od startu działalności. Zwykle wynika to z niezbyt skutecznych usług reklamowych oraz zbyt wysokich prowizji za polecanie, przez co firma nie ma na czym zarabiać. Bardzo często nie da się też skutecznie zweryfikować twórców programu revshare. Nie ujawniają oni swoich danych rejestrowych, a na stronie internetowej brakuje szczegółowych informacji o właścicielach. Stopniowo problem ten jest rozwiązywany, ponieważ twórcy programów wchodzą w większe interakcje z użytkownikami, biorą udział w webinarach oraz eventach. Dzięki temu budowane jest większe zaufanie, które może świadczyć o dużej stabilności programu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *