Strona główna » Zarabianie » HYIP – co to jest i jak działają takie programy?

HYIP – co to jest i jak działają takie programy?

Szukając szybkich sposobów na pomnażanie pieniędzy (również tych mniejszych) nie sposób nie natknąć się w końcu na informacje o programach typu HYIP. Te kuszą bardzo wysoką stopą zwrotu, choć niestety cechują się również naprawdę wysokim ryzykiem utraty kapitału. Zasada ich działania jest bardzo prosta, ale czy w ogóle warto się nimi interesować?

HYIP – co to?

HYIP (z angielskiego High Yield Investment Program), to internetowe programy inwestycyjne, które charakteryzują się często wręcz niewiarygodnie wysoką stopą zwrotu w bardzo krótkim czasie. Jak łatwo się domyślić, tak duży zysk oferowany jest nie bez powodu. Ma on zachęcić ludzi zainteresowanych szybkim zarobkiem do rejestracji i wpłaty depozytu. Dzięki temu do programu trafi więcej pieniędzy, a właściwie do twórców, których głównym celem jest zawinięcie się z kasą w odpowiednim momencie. Oczywiście nie oznacza to, że na HYIP nie można zarobić.

Jak wygląda zarabianie w takich programach

Zarabianie w programach HYIP wygląda prawie tak samo, jak w revshare. Różnica polega na tym, że tutaj nie musimy wykazywać się w zasadzie żadną dodatkową aktywnością, aby czerpać zyski. Najczęściej jedyne co musimy zrobić, to wpłacić pieniądze i wypłacić je po określonym czasie. Jednak to czy nam się to uda przed upadkiem programu, to już zupełnie inna kwestia.

Nie możemy również zapominać o możliwości zapraszania kolejnych osób do programu, bez czego istnienie tego typu stron praktycznie nie miałoby sensu. Dzięki tej opcji otrzymujemy także dodatkowe profity za każdą osobę, która zarejestruje się do programu za pomocą naszego reflinka i dokona depozytu.

Czy na programach HYIP faktycznie można zarobić?

Mimo, że programy HYIP tworzone są tylko z myślą o zarobku twórców, to zwykły użytkownik internetu również może na nich zarobić. Jednak z reguły udaje się to jedynie osobom, które zarejestrują się jako pierwsze. Ważne jest bowiem, aby zdążyć wypłacić pieniądze zanim strona całkowicie upadnie i stanie się niewypłacalna. Wyjątkiem są bardzo mocno promowane programy, gdzie przez długi czas jest napływ nowych użytkowników i te z niższą stopą zwrotu.

Niektórzy z pewnością zastanawiają się jaki interes mają w tym twórcy, aby w ogóle wypłacać ludziom jakiekolwiek pieniądze, zamiast od razu zostawić je dla siebie. Odpowiedź jest prosta. W ten sposób budują wiarygodność programu, a to przekłada się na większy napływ nowych użytkowników chętnych do zainwestowania swoich pieniędzy i promowania strony dalej. Oczywiście sama wypłacalność nie wystarczy, aby ludzie chcieli polecać stronę innym, więc niezbędny jest również odpowiednio skonstruowany program partnerski. Dlatego osoby, które zaproszą kolejnych inwestorów mogą liczyć na dodatkowe korzyści finansowe.

Skąd pieniądze na wypłaty w programach HYIP

W programach HYIP pieniądze na wypłaty biorą się zazwyczaj wyłącznie z wpłat kolejnych użytkowników, choć twórcy często to ukrywają. Jak łatwo zauważyć, swoim sposobem działania przypominają one klasyczne piramidy finansowe, a te na dłuższą metę nie mają żadnych szans na przetrwanie. W końcu nastąpi moment, gdy zobowiązania finansowe staną się zdecydowanie większe, od pieniędzy wpłacanych przez dopiero dołączające do programu osoby.

Jak działają programy HYIP

piramida finansowa

W programach HYIP pieniądze na wypłaty biorą się zazwyczaj wyłącznie z wpłat kolejnych użytkowników, choć twórcy często to ukrywają. Jak łatwo zauważyć, swoim sposobem działania przypominają one klasyczne piramidy finansowe, a te na dłuższą metę nie mają żadnych szans na przetrwanie. W końcu nastąpi moment, gdy zobowiązania finansowe staną się zdecydowanie większe, od pieniędzy wpłacanych przez dopiero dołączające do programu osoby.

Jak długo wypłacają takie programy?

Programów HYIP jest obecnie dość sporo. Te starsze upadają, a w ich miejsce ciągle pojawiają się nowe, które w końcu czeka ten sam los. Jeśli chodzi o ich długość działania, to niestety nie ma na to żadnej reguły. Część z nich upada już po kilku dniach i zamienia się w SCAM, a niektóre z nich z powodzeniem działają nawet parę lat. Wszystko zależy od popularności danego programu oraz modelu biznesowego. Z reguły im wyższa stopa zwrotu i krótszy czas inwestycji, tym szybszy upadek.

Gdzie szukać informacji o programach HYIP

Na programy typu HYIP raczej ciężko natknąć się przypadkowo, więc chcąc spróbować swoich sił trzeba umieć je sobie znaleźć. W tym celu warto sprawdzać:

  • monitory HYIP,
  • fora internetowe (np. HyipForum.pl),
  • odpowiednie grupy na FB.

Czym jest monitor HYIP? Jest to po prostu określenie strony zajmującej się sprawdzaniem wypłacalności programu. Znajdziemy na niej nie tylko obecny status, ale również datę startu, obsługiwane procesory płatnicze, minimalny depozyt i inne istotne informacje.

Jak wygląda wypłata z programu HYIP

Programy HYIP ze względu na swój sposób działania i bardzo wysokie ryzyko utraty kapitału budzą wiele kontrowersji. Dlatego też nie wypłacimy z nich pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe, czy nawet PayPala, gdyż ten zwyczajnie takich stron nie obsługuje. W związku z tym do przeprowadzania transakcji niezbędny będzie dodatkowy, akceptowany przez wybrany program portfel internetowy.

Alternatywy dla HYIP

w co inwestować pieniądze

Programy HYIP wprawdzie pozwalają szybko zarobić pieniądze, ale z pewnością nie każdemu się to uda. Wchodząc w nie musimy liczyć się przede wszystkim z bardzo dużym ryzykiem utraty kapitału, a na to nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego czasem warto postawić na alternatywne metody inwestowania pieniędzy, a tych nie brakuje – zarówno tych długoterminowych, jak i krótkoterminowych.

Podsumowanie i opinie

Programy HYIP niegdyś cieszyły się zdecydowanie większą popularnością jak dziś. Jednak mimo nieco słabnącego zainteresowania, w dalszym ciągu jest wiele takich stron i spore grono osób inwestujących tam swoje pieniądze. Zachęcają one nie tylko potencjalnie szybkim zyskiem, ale również bardzo niskim wymaganym depozytem. Z reguły, aby zacząć wystarczy kilka lub kilkanaście dolarów wpłaty, więc spróbować może w zasadzie każdy. Jednak mimo to, programy tego typu z całą pewnością nie zapewnią stałego i pewnego źródła zarobku. Mogą prowadzić również do utraty całego kapitału, więc nie warto inwestować pieniędzy, z których stratą ciężko byłoby się pogodzić.

Macie jakieś doświadczenia z programami HYIP? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
sebastian02
sebastian02
1 rok temu

Jest to jedno wielkie oszustwo bardzo łatwo jest stracić pieniądze. Piramida finansowa która wpłaciła tylko osoba z góry tabeli a na reszcie osobach zarabiają grube pieniądze.

Alicja
Alicja
1 rok temu

Uważam, że da się zarobić w ten sposób , jednakże nie zawsze jest to uczciwe a często jest to ryzykowny sposób poprzez utratę tego co się w to włoży. Z drugiej strony są ludzie ,którzy na tym wychodzą bardzo dobrze ,ale często to ludzie którzy siedzą w tym temacie znacznie dłużej i wiedzą jak w tej dziedzinie zarabiać aby najmniej stracić a więcej wynieść.

Dilstey
Dilstey
1 rok temu
Odpowiedz na  Alicja

Da się na tym zarobić wystarczy troche zaangażowania i poświęconego czasu a można wyjść na tym na prawde dobrze

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x