OkPay

OkPay jest coraz popularniejszym, wirtualnym procesem płatniczym. Oficjalnie rozpoczął swoją działalność w 2009 roku, zaledwie dwa lata po uruchomieniu pierwszych prac nad projektem. Obecnie jego główna siedziba znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. OkPay to portfel internetowy z bardzo przejrzystymi zasadami funkcjonowania. System ten pozwala na wykonywanie bezproblemowych transakcji między różnymi procesami płatniczymi, a także sprawną współpracę z wieloma programami zarobkowymi.

UWAGA: 28 marca 2018r Okpay zostało zamknięte a środki o konta przeniesione do MoneyPolo, więc poniższe informacje są nieaktualne.

 

Rodzaje kont

Podstawowym celem firm jest wsparcie dla rozwoju mikropłatności w małych przedsiębiorstwach, jednak oferta przeznaczona jest także dla użytkowników innego typu. OkPay standardowo pozwala na posiadanie dwóch odmiennych typów konta, które przeznaczone są dla osób o różnych potrzebach i wymaganiach. Rachunek osobisty umożliwia wykonywanie płatności w imieniu osoby prywatnej, co jest najlepszym rozwiązaniem dla zwykłych użytkowników. Konto dla firmy pozwala natomiast na dokonywanie transakcji pod nazwą własnego przedsiębiorstwa. Wariant ten zawiera wiele opcji dodatkowych dla płatności masowych. Dzięki temu jest szczególnie przydatny w przypadku prowadzenia własnej działalności zarobkowej, na przykład sklepu internetowego.

Prowizje i opłaty

Posiadanie portfela internetowego wymaga opłacania niektórych jego funkcjonalności oraz możliwości. Rejestracja, prowadzenie konta oraz usługi SMS w OkPay są całkowicie darmowe. Przeliczanie walut zgodne jest z obecnym kursem, od którego zależą także poszczególne opłaty za płatności wykonywane bezpośrednio wewnątrz procesora płatniczego. Przelewy i przekazy pieniężne przy wpłatach na konto funkcjonują jako bezpłatne usługi, natomiast kwoty pobierane przy wypłatach są minimalne. Za przywrócenie zamkniętego wcześniej konta w OkPay zapłacić trzeba 10 euro.

Procesor płatniczy OkPay

W systemie możliwe jest posiadanie nawet kilku kont na to samo nazwisko. Procesor obsługuje praktycznie wszystkie najważniejsze waluty światowe, jednak płatności zwrotne typu chargebacks nie są w nim akceptowane. Cechą charakterystyczną systemu płatniczego oferowanego przez OkPay jest położenie dużego nacisku na wysoki poziom bezpieczeństwa. Dostęp do poszczególnych funkcji musi być za każdym razem potwierdzany przez użytkownika, np. odpowiedzią na pytanie, odczytaniem i wpisaniem kodu weryfikacyjnego czy wygenerowaniem darmowego hasła SMS. Dodatkową zaletą tego portfela internetowego jest całkowicie spolszczony interfejs.

Zobacz też inne portfele internetowe


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx