agencja marketingowa Harbingers

Dash

Twórcą dash jest Evan Duffield. Posiada ona otwarty kod źródłowych (dostępny dla wszystkich) i jest walutą zdecentralizowaną, co sprawia, że praktycznie niemożliwe jest jej wyśledzenie.

Gdzie handlować dash?

Bitbay giełda

Zonda Global (wcześniej BitBay) jest giełdą pozwalającą zarówno na handel jak i po prostu przechowywanie kryptowaluty Dash.

Zbieranie kryptowaluty dash w kranikach

Dash można zbierać w kranikach, które oddają za darmo część tej kryptowaluty oraz handlować nią na giełdzie, o której mowa niżej. Co do kraników to wystarczy tylko kliknąć odpowiedni przycisk co określony czas. Jednym z takich właśnie kraników jest Moon Dash.

moon dash

Jak zarabiać na kryptowalutach

Dash jest tylko jedną z wielu kryptowalut, na których możemy zarabiać. Zarówno handlując nimi na giełdzie, jak i zbierając w kranikach.

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Zbieranie kryptowalut w kranikach to najprostszy sposób, aby wejść w ich posiadanie, choć oczywiście nie są to bardzo duże ilości. Najlepsze kraniki…

Kryptowaluty

kryptowaluty

W obiegu jest naprawdę dużo kryptowalut, choć niestety nie na każdej da się zarobić. Sporo zależy od ich popularności oraz…

Od czego się zaczęło?

Dashcoin debiutował na rynku kryptowalut w styczniu 2014 roku pod nazwą Xcoin. Już po dziesięciu dniach od jej startu zmieniono jej nazwę na Darkcoin. A po ponad roku Darkcoin stał się znanym nam dzisiaj Dashcoinem. Dashcoin mimo dość krótkiej historii już kilkunastu miesiącach bytności na rynku osiągnął ogromny sukces. Znalazło się dla niego miejsce w pierwszej piątce najlepiej skapitalizowanych walut w 2015 roku. Wartość jednego dashcoina wynosiła wtedy 15 USD. Celem twórcy dashcoina jest uzyskanie przodującej pozycji na rynku walut anonimowych. Chce, aby był on bardziej rozpoznawalny nawet od samego bitcoina.

Dystrybucja dash

Podaż dashcoin zmniejsza się co roku nieco inaczej niż w przypadku większości walut anonimowych. Obserwujemy tutaj około 7% spadek, a nie 50%. Podaż ma zmniejszać się stopniowo, aż do roku 2150, w którym to osiągnie poziom zero. Procent nagrody waluty trafia do masternodów, górników, a także na cele rozwojowe dla niej (około 10%.)

Jako ciekawostkę można uznać fakt, że na samym początku istnienia waluty, w kodzie wystąpił błąd, który umożliwiał kopanie kryptowaluty niewielkim kosztem. Wielu twierdzi, że było to celowe działanie jej twórcy, a nie przypadek. Trudno jednak pomyśleć, że miałoby to być oszustwo ze strony Duffielda, gdyż jeśli by takim było, to swój interes „zwinąłby” już w trakcie bańki w maju 2014. Pozostaje on wbrew spekulacjom nadal członkiem fundacji, która pracuje nad kryptowalutą.

Bezpieczeństwo i prywatność

Już na wstępie podkreślaliśmy, że wyśledzenie transakcji daschoinem jest praktycznie niemożliwe. Co jednak możemy dowiedzieć się więcej na temat prywatności i bezpieczeństwa posługiwania się tą kryptowalutą?

W teorii przeprowadzenie ataku, który umożliwiłby wykrycie prawdziwych adresów, jest realne. Jednak zagrożenie to miałoby miejsce dopiero wtedy, gdy atakujący byłby właścicielem znacznej części masternodów. Praktyka mówi jednak, że trudno wyobrazić sobie osobę, którą – zwyczajnie – byłoby na to stać. Ponadto dash oferuje wbudowaną opcję miksowania monet. Jest ona skuteczniejsza, gdy posiadamy ich więcej i są one liczniejsze. Monety – jeśli tego chcemy – możemy przesyłać w sposób standardowy (jak w bitcoinie).

Co jeszcze warto wiedzieć o dash?

To, co zasługuje na uwagę, jeśli chodzi o dashcoin, to szybkość przesyłania, która jest aż 4-krotnie szybsza niż w przypadku bitcoina. Ponadto do naszej dyspozycji oddane są również transfery natychmiastowe, a na sieci (obecnie) nie występują żadne zatory.

Dashcoin zdaje się być jedną z kryptowalut, które z pewnością zasługują na uwagę. Stabilne i rozsądne decyzje jej twórcy do dalszej przyszłości dashcoin, mogą być dobrem sygnałem dla inwestorów dla długofalowych inwestycji.

Dodaj komentarz