Strona główna » Krypto » Coinpot – opinie i opis portfela kryptowalut

Coinpot – opinie i opis portfela kryptowalut

Coinpot był portfelem kryptowalut połączonym z kranikami, dzięki czemu waluta tam zbierana trafiała bezpośrednio na portfel – bez konieczności manualnych wypłat. Oczywiście nic nie stało na przeszkodzie, aby przechowywać tam również kryptowaluty zebrane w innych miejscach.

Ważna informacja

Niestety coinpot zaprzestał działalności z dniem 28 lutego 2021 roku, a powiązane z nim kraniki kryptowalut przestały działać już z dniem 31 stycznia 2021 roku. Wszystkie zgromadzone tam kryptowaluty należało wypłacić przed zamknięciem strony, gdyż w przeciwnym razie przepadały, bez możliwości ich odzyskania. Jakie alternatywy aktualnie warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o sam portfel i kraniki?

Alternatywy dla Coinpota

portfel bitcoin i kryptowalut

Coinpot był dość solidnym portfelem kryptowalut, zwłaszcza dla osób zbierających kryptowaluty w kranikach. Niestety wraz z zamknięciem portfela przestały działać również kraniki, więc nie pozostało nic innego, jak tylko znaleźć dobrą alternatywę.

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut, z których zebrane coinsy trafiały bezpośrednio na portfel coinpot przestały już istnieć, ale w dalszym ciągu do dyspozycji mamy ciekawe alternatywy. Jedynym minusem może być fakt, że zarobki ze wszystkich nie trafiają do jednego portfela, więc wypłaty musimy realizować manualnie. Nie jest to jednak duży problem.

Kraniki wysyłające bezpośrednio na Coinpot

Poniżej lista kraników, które wysyłały zebrane coinsy bezpośrednio do portfela. Niestety aktualnie tylko w ramach ciekawostki, gdyż już nie istnieją.

Bitfun

Bit Fun kumulował satoshi aż do czasu ich odebrania, ale z czasem przyrost ten był coraz mniejszy. Minimalny czas jaki musieliśmy odczekać przed odebraniem to 3 minuty.


Bonusbitcoin

Bonus Bitcoin pozwalał odbierać satoshi co 15 minut. W tym kraniku otrzymywaliśmy dodatkowo bonus w wysokości 5% do zarobionych w ciągu ostatnich 3 dni satoshi.


Moonbitcoin

Moon Bitcoin również kumulował satoshi aż do czasu ich odebrania, z tym, że czas minimalny, który musieliśmy odczekać wynosił 5 minut. Dodatkowo z każdym dniem kranik doliczał bonus do „claima” w wysokości 1% (do czasu osiągnięcia 100%). Warunkiem było jednak codzienne logowanie. Spod szyldu Moon dostępne były również inne kraniki pozwalające zbierać litecoin, dogecoin, dash oraz bitcoin cash.

Coinpot – jakie kryptowaluty obsługiwał?

Coinpot pozwalał nam przechowywać bitcoina (+ bitcoin cash) oraz 3 altcoiny:

Co więcej, oprócz samego przechowywania umożliwiał także kopanie kryptowalut. W tym celu musieliśmy wybrać opcję „Mine + nazwa wybranej kryptowaluty”, która dostępna była po kliknięciu strzałki.

Coinpot pełnił również funkcję kantoru, więc nie mieliśmy problemu z zamienianiem jednych kryptowalut na drugie, w obrębie portfela. To ile otrzymywaliśmy uzależnione było od aktualnego kursu wybranych kryptowalut.


Tokeny

Za każdy „claim”, czyli odebranie części kryptowaluty z kranika otrzymywaliśmy również 1 „Coinpot Token„. Zebrane tokeny mogliśmy potem wymienić na wybraną kryptowalutę. Ich ilość mogliśmy również przed wymianą pomnożyć na 3 sposoby:

  • Mine tokens. Tak jak w przypadku kopania kryptowalut, udostępnialiśmy moc obliczeniową komputera w zamian za określoną ilość tokenów,
  • Play lottery.  Loteria odbywająca się co godzinę i każdy mógł kupić dowolną ilość kuponów, które zwiększały szansę wygranej. Do wylosowanej osoby trafiało 50% zebranej puli, a pozostałe 50% dzielone było na kolejne 5 osób (po 10%). Szanse trafienia oraz ilość aktualnie kupionych losów widać było na bieżąco.
  • Play multiplier. Komputer losował liczbę z przedziału od 0 do 999, a my musimy przed losowaniem wytypować z jakiego przedziału będzie dana liczba. W zależności od wybranego mnożnika (od x2 do x1000), szanse na wygraną wynosiły od 50% do 0,1%.

Co z zebranymi w portfelu kryptowalutami?

jak kupić kryptowaluty bitcoin

Rzecz jasna zbieranie kryptowalut w portfelu to jedno, ale wymiana ich na prawdziwe pieniądze to drugie. Z tym jednak nie ma najmniejszego problemu, a jest na to przynajmniej kilka możliwości. Oczywiście każda z nich ma swoje wady i zalety, więc warto znać je wszystkie..

Wyzwania Coinpot

Od 1 marca 2019 roku w portfelu Coinpot dostępne były również dodatkowe wyzwania, które pozwalały zdobywać tokeny. Za każde zadanie mogliśmy otrzymać od 1 do 5 gwiazdek. Za każdą gwiazdkę było 100 tokenów, a oprócz tego osoba z największą ilością na koniec każdego miesiąca otrzymywała aż 10 000 000 tokenów, więc warto było się tym zainteresować. Kolejne 24 osoby również mogły liczyć na tokeny, ale były to odpowiednio mniejsze ilości:

  • 2-gie miejsce = 5 000 000,
  • 3-cie miejsce = 3 000 000,
  • 4-te miejsce = 2 000 000,
  • 5-te miejsce = 1 000 000,

I tak dalej, aż do 25 miejsca. Za jakie zadania otrzymywaliśmy gwiazdki?

Faucet Claims

Ilość kliknięć w „claim”, bez względu na wartość kryptowaluty jaką otrzymamy. Wyzwania te podzielone były na dzienne, miesięczne i bez ograniczenia czasowego.

Referral Faucet Claims

Jak powyżej, z tą różnicą, że chodziło o kliknięcia osób zaproszonych za pomocą specjalnego reflinka. Tutaj nie mieliśmy wyzwań dziennych i miesięcznych, a jedynie bez ograniczenia czasowego.

Lottery Tickets Bought

Ilość kupionych losów na loterię, również z podziałem na dzienne, miesięczne oraz bez ograniczenia.

Lottery Wins

Ilość wygranych na loterii, bez ograniczenia czasowego.

Lottery Runner Up

Ilość loterii, w których zajęliśmy drugie miejsce. Również bez ograniczenia czasowego.

Lottery buy exactly 999 tickets in a round

Kolejne wyzwanie Coinpot, które nie miało ograniczenia czasowego. Wystarczyło kupić dokładnie 999 losów na kolejne losowanie.

Multiplier rolls

Ilość rozegranych gier „multiply” również podzielona na wyzwania dzienne, miesięczne i bez ograniczenia.

Multiplier total staked

Łączna ilość postawionych tokenów w grze „multiply”. Było to również wyzwanie dzienne, miesięczne oraz bez ograniczenia czasowego.

Multiplier roll exactly 999

Musieliśmy w grze „multiply” trafić dokładnie liczbę 999, ale na szczęście to wyzwanie nie miało ograniczenia czasowego.

Conversions

Gwiazdki przyznawane za dowolne zamiany pomiędzy coinsami, a tokenami.

Bonus Stars

Dodatkowe gwiazdki przyznawane za ogólną ilość zebranych gwiazdek. Zadanie bez ograniczenia czasowego.

Mining Coinpot Tokens

Łączna ilość wykopanych tokenów przez czas nieokreślony.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

bitcoin - jak zacząć zarabianie

Popularność kryptowalut stale rośnie, więc nie ulega wątpliwości, że można na nich całkiem nieźle zarobić. Wprawdzie pierwszą i najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin, więc oferuję najwięcej możliwości zarobkowych, ale nie jest jedyną. W związku z tym warto zainteresować się również pozostałymi, gdyż niektóre sposoby pozwalają pozyskiwać je nawet za darmo.

Opinie o Coinpot

Na duży plus z pewnością zasługiwało połączenie z kranikami, które pozwalały otrzymywać automatycznie na portfel zebrane coinsy. Była to spora oszczędność czasu oraz brak konieczności manualnych wypłat. Dodatkowo, wprowadzone tokeny pozwalały na ciekawy zarobek, więc coinpot był bez wątpienia wartym uwagi portfelem kryptowalut. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że wielu popularnych nie obsługiwał.

Macie jakieś doświadczenia z portfelem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Don
Don
3 lat temu

Coinpot to SCAM nie wypłaca zarobionych pieniędzy. Oznacza to, że z kranów, które dokonują automatycznych wpłat na ten „microwalet” nigdy nie otrzyma się pieniędzy. Do jakiegoś czasu wypłacał.

damian 82x11
damian 82x11
3 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Ja od wczoraj próbuje wypłacić LTC i nic tak samo jak BTC a zainwestowałem 3000 zł. Jak mam odzyskać te pieniądze gdzie mogę zgłosić wyłudzenie z strony CoinPot.

Marcin
Marcin
3 lat temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

Czesc,
Dwa dni temu zleciłem również wypłatę dzisiaj dostałem info ze transakcja jest anulowana z komunikatem ze naruszyłem regulamin. Jesteś w stanie podpowiedziec jak odzyskać transakcję?

lorinkaa
lorinkaa
2 lat temu
Odpowiedz na  Don

wlasnie sie dowiedzialam o zamknieciu strony m dlaczego nie rozsylali zadnego info o planach jej zamkniecie ? czy moje kryptowaluty zbierane kilka lat tak poprostu przepadly ? jest jakas szansa jak to odzyskac

leniuszek
leniuszek
3 lat temu

jakwypłacić krypto zcoinpota zbierałem w kranikach jest tego sporo ale jak to odebrać

Aga
Aga
3 lat temu

Niestety Coinpot juz nic nie wyplaci. Juz kilkanascie opinii przeczytalam że nie wypłaca i moja własna wyplata zostala skasowana.

11
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x