Autosurf i manualsurf – co to jest?

Autosurf i manualsurf to dość często spotykane pojęcia w serwisach pozwalających zarabiać na reklamach. Różnice między nimi są minimalne, ale warto wiedzieć czym się różnią i jak wygląda zarabianie na tym. Ile możemy zarobić i czy w ogóle warto się tym interesować?

Autosurf a manualsurf – czym się różnią?

Zacznijmy od cechy wspólnej autosurfów i manualsurfów. W obu rodzajach chodzi o to, aby obejrzeć reklamy znajdujące się w rotacji. Oczywiście ich ilość jest ograniczona i to od samego serwisu zależy czy daną stronę możemy zobaczyć tylko raz w ciągu dnia, czy też nie ma na to żadnego limitu. Przeważnie w tym drugim przypadku otrzymujemy mniejsze wynagrodzenie, ale mamy więcej reklam w rotacji. Czym więc się różnią? W zasadzie po samej nazwie możemy już wywnioskować, ale różnica prezentuje się następująco:

  • autosurf – nie wymaga od nas żadnej aktywności poza włączeniem. Strony przeskakują samoczynnie, przeważnie po kilkunastu sekundach,
  • manualsurf – podobnie jak w powyższym, ale tutaj wymagana jest już nasza obecność. Najczęściej przy każdym przeskoczeniu strony musimy potwierdzić swoją obecność przy komputerze (lub telefonie) np. przepisując wyraz, wybierając prawidłowy wynik równania itp.

Autosurf cechuje również zdecydowanie niższa stawka za obejrzenie strony, ale myślę, że to akurat jest oczywiste. W zasadzie jedyną zaletą autosurfów jest to, że nie wymagają z naszej strony żadnej aktywności, poza samym włączeniem.

Ile możemy na tym zarobić?

W internecie jest wiele autosurfów i manualsurfów, nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Jako przykład do obliczeń niech posłuży jeden z serwisów, który oferuje obie możliwości zarabiania, czyli Szybkakasa24h.

W serwisie możemy również zakupić konto VIP, w którym punkty z surfów są odpowiednio mnożone (cena zależy od okresu na jaki ulepszamy konto):

  • Gold = punkty x4 (koszt roczny to 70 zł),
  • Silver = punkty x2 (koszt roczny to 40 zł).

Nie oszukujmy się, zarobki w surfach nie należą do najwyższych, ale przejdźmy do obliczeń wykorzystując wspomniany serwis. Godzina to 3600 sekund, więc ile w tym czasie zobaczymy stron w każdym surfie?:

  • autosurfie – 200 stron (3600 sekund / 18 na każdą stronę=200 stron na godzinę). Za każdą z nich jest 1,4 punkta, więc wychodzi 280 punktów na godzinę bez aktywności z naszej strony,
  • manualsurfie – tutaj ilość punktów uzależniona jest od czasu, który musimy spędzić na każdej stronie (czasem 15 sekund, czasem 30 itp). Punkty są jednak adekwatne do spędzonego czasu, a dokładniej 240 punktów na minutę, czyli 14400 punktów na godzinę.

Jak widać jest to już dość spora różnica, jeśli porównywać autosurf z manualsurfem. Niestety ilość stron w tym drugim jest zdecydowanie mniejsza, więc to też przekłada się na niższe zarobki niż mogłoby wynikać z obliczeń Musimy jeszcze pamiętać, że wyliczenia w przypadku manualsurfa nie uwzględniają czasu potrzebnego na potwierdzenie obecności przy komputerze.

No i teraz najważniejsza kwestia, czyli ile warte są punkty w serwisie. 800000 punktów to 10 złotych, które możemy wypłacić.

Podsumowując, na godzinę zarobimy:

  • w autosurfie: 0,35 gr,
  • w manualsurfie: do 18 gr. Oczywiście to tylko górna granica, którą nie sposób przeskoczyć. W rzeczywistości zarobek jest mniejszy, w zależności od tego jak szybko idzie nam odpowiadanie na pytanie przy przeskakiwaniu strony na kolejną.

Oczywiście w przypadku konta VIP zarobki będą odpowiednio większe, ale w dalszym ciągu zdecydowanie bez rewelacji.

Autosurf i manualsurf – jak zwiększyć zarobki?

Jedną z możliwości jest wspomniane ulepszenie konta do statusu VIP, ale najpierw musimy dobrze przekalkulować czy nam się to w ogóle opłaci. No i druga, ciekawsza opcja, gdyż nie wymaga żadnych nakładów finansowych to polecanie serwisu innym osobom za pomocą specjalnych reflinków. Dzięki temu otrzymamy dodatkowe punkty za każdą stronę wysurfowaną przez zaproszoną osobę.

Z jakimi zagrożeniami wiąże się zarabianie w ten sposób

Autosurfy i manualsurfy teoretycznie są łatwym sposobem na dodatkowy zarobek (bardzo nikły, ale jednak), ale korzystanie z nich niesie za sobą również pewne zagrożenia. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na serwisy, które nie moderują dodawanych stron i dodają wszystko jak leci. W takich serwisach możemy narazić się choćby na zawirusowanie komputera, a tego raczej nikt by nie chciał. Inna sprawa, że niestety nawet serwisy, które sprawdzają strony przed dodaniem, nie zawsze robią to z należytą starannością. Decydując się na zarabianie w ten sposób warto mieć to na uwadze, zwłaszcza, że zarobek z tego niewielki.

Jak inaczej zarabiać w internecie

Ze względu na niski potencjał zarobkowy autosurfów i manualsurfów warto zainteresować się również innymi możliwościami jakie daje internet. Nawet serwisy specjalizujące się w zarabianiu na reklamach przeważnie oferują zdecydowanie więcej opcji zarobkowych, które mogą okazać się po prostu bardziej opłacalne np. wykonywanie płatnych zadań.


klikanie w reklamy

W internecie jest wiele serwisów płacących za klikanie w reklamy i wykonywanie zadań, więc nie powinniśmy mieć żadnego problemu pod tym względem, choć nie jest to najbardziej dochodowy sposób zarabiania w internecie.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować i zarabiać w domu możemy na wiele różnych sposobów, a reklamy to tylko jeden z nich. Warto zwrócić uwagę, że większość z nich nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Opinie o autosurfach i manualsurfach

Zabawa w autosurfy (bo jak to inaczej nazwać?) jest zupełnie nieopłacalna i niestety nie zwróci się nam nawet za prąd. Wprawdzie możemy czasem odpalić siedząc przy komputerze i robiąc coś innego, ale zdecydowanie szkoda zachodu dla tak małych kwot. Zwłaszcza, że korzystanie z tego typu rozwiązań niesie za sobą pewne ryzyko, o czym zresztą już wspomniałem.

Manualsurfy z kolei wymagają ciągłej obecności przy komputerze, więc wcale nie wypadają lepiej. W internecie możemy w tym czasie zarobić zdecydowanie więcej wykorzystując inne metody. Wprawdzie sytuację możemy nieco polepszyć korzystając z zapraszania, ale musielibyśmy mieć naprawdę dużo aktywnych poleconych.

Co sądzicie o autosurfach i manualsurfach? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Autosurf i manualsurf – co to jest?”

Dodaj komentarz