Strona główna » Zarabianie » PTP – co to jest i jak na tym zarabiać?

PTP – co to jest i jak na tym zarabiać?

PTP ma wiele znaczeń, ale nas interesuje głównie to, które pozwala robić pieniądze w internecie, czyli Paid To Promote. Metoda ta związana jest z zarabianiem na reklamach, więc znajdziemy ją w niektórych serwisach pozwalających zarabiać w ten sposób. Zasada działania jest stosunkowo prosta, choć nie zawsze się opłaca. Co warto o niej wiedzieć i jak zarabiać w ten sposób?

PTP – co to jest?

PTP (Paid to Promote) to jeden z wielu sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki, który związany jest z zarabianiem na reklamach. Ta metoda zarabiania polega na promowaniu konkretnych stron za pomocą specjalnego linku, najczęściej w innych serwisach zarobkowych. Najprościej mówiąc, wykupujemy wyświetlenia na jednej stronie, po to, aby zarabiać w drugiej.

Jak to działa?

PTP to sposób zarabiania, w którym za każde prawidłowe wyświetlenie strony otrzymujemy 1 kredyt, który następnie możemy wymienić na pieniądze. To czy wyświetlenie zostanie zaliczone, czy też nie, zależy od konkretnego serwisu oraz jego wymagań. Wyróżniamy przede wszystkim wejścia:

 • UV (unique visits) – są to wizyty unikalne w ciągu 24h, czyli kredyty otrzymujemy tylko za każdego nowego użytkownika, który otworzy daną witrynę. Po 24 godzinach wejście takiego internauty na stronę również traktowane będzie jako unikalne.
 • nonUV (non unique visits) – nieunikalne wizyty. Tutaj otrzymujemy kredytki nawet, jeśli dany użytkownik widział już niedawno daną stronę. Liczy się każde wyświetlenie.

Wejścia unikalne cechują się lepszą stawką, jednak czasem lepiej zdecydować się na nonUV. Wszystko zależy od tego co i gdzie zamierzamy promować, ale najlepiej samemu sprawdzić, które wejścia generują większy zysk.

Polskie serwisy pozwalające zarabiać na PTP

Sejfik

Sejfik jest bardzo rozbudowanym serwisem, który pozwala zarabiać zarówno na wejściach unikalnych jak i nieunikalnych. Stawka za 1000 kredytów to 1,70 zł.

 • UV = 1 kredyt,
 • UV za kliknięcie jednej reklamy w rotatorze= 0,4 lub 0,25 kredyta, w zależności od miejsca promowania,

zielony mail

W Zielony mail otrzymujemy 2 zł za 1000 kredytów.

 • UV = 1 kredyt,
 • UV za jedną reklamę w rotatorze = 0,5 kredyta,
 • nonUV = 0,25 kredyta.

Świat Reklam

W Świat reklam otrzymujemy 2 zł za 1000 kredytów.

 • UV = 1 kredyt,

Puls reklamy

W Puls reklamy otrzymujemy 2 zł za 1000 kredytów.

 • UV = 1 kredyt,

Imperium Reklamy

W Imperium reklamy otrzymujemy 1 zł za 1000 kredytów.

 • nonUV = 1 kredyt.

Zasady płatnego promowania

Oczywiście w przypadku PTP nie możemy sobie wrzucać takich linków w dowolne miejsca. Każda strona ma swoje własne zasady i przed przystąpieniem do promowania powinniśmy je przeczytać. Poniżej jako przykład zasady dotyczące płatnego promowania w powyższych serwisach.

Sejfik

W przypadku sejfika jest kilka ciekawych warunków, które trzeba spełnić i zasad:

 1. Kredytki możemy wymieniać na pieniądze tylko wtedy, gdy nasza aktywność w reklamach punktowych wynosi przynajmniej 20%, choć mamy możliwość obniżenia tego wymogu do 1%. Warunkiem jest ulepszenie konta do statusu VIP z aktywnym pakietem promotora PTP. Decydując się na to otrzymujemy również dodatkowo +4% do każdej wymiany kredytów na gotówkę,
 2. PTP nie może znajdować się w ramkach iframe, choć są pewne wyjątki,
 3. nie możemy wstawiać linku PTP jako adresu obrazka oraz stosować innych technik, które powodują wywołanie strony bez jej prawidłowego wyświetlenia,
 4. źródło wejść musi być widoczne (zaliczane jest maksymalnie 25 bezpośrednich wejść dziennie tzn. bez źródła odwiedzin),
 5. zabronione jest stosowanie oprogramowania oraz systemów, które służą do generowania sztucznych odwiedzin.

Serwisy Arial-Media

Pozostałe serwisy na liście (Zielony Mail, Imperium Reklamy, Puls Reklamy i Świat Reklam) należą do firmy Arial-Media, więc zasady mają praktycznie takie same.

 1. Promować możemy tylko polskich serwisach GTPR, które są wypłacalne i nie mają żadnych regulaminowych haczyków dotyczących wypłaty. Listę zaakceptowanych serwisów możemy przejrzeć klikając w „zaakceptowane strony”, gdzie znajdziemy również statystyki dotyczące wszystkich kliknięć, tych zaakceptowanych oraz średni CPM,
 2. Nie możemy promować poprzez umieszczanie w innym PTP, autosurfy, manualsurfy oraz przez wysyłanie znajomym linku.

Gdzie promować?

Do promowania PTP najczęściej wykorzystuje się inne serwisy pozwalające zarabiać na klikaniu w reklamy, więc sprawdzą się również te z powyższej listy. Sama zasada płatnego promowania jest bardzo prosta – kupujemy wejścia w jednym serwisie i kierujemy go na ten drugi (ten, w których chcemy zarabiać na PTP). Oczywiście, aby zarobić musimy dobrze wybrać oba serwisy oraz sprawdzić czy tego typu promowanie jest w ogóle dozwolone.

W teorii wszystko ładnie wygląda, gdyż zakup wejść jest z reguły znacznie niższy od oferowanego wynagrodzenia. Niestety w praktyce nie zawsze się to opłaca, gdyż spora część wejść może zostać odrzucona. Przykładem może być choćby reklama wymagająca wejścia unikalnego, która nie zostanie zaliczona, jeśli kliknie w nią użytkownik, który już ją widział (u kogoś innego). Pewnym wyjściem z sytuacji jest podniesienie nieco stawki, aby nasza reklama wyświetlała się wyżej lub skorzystanie z mniej popularnych serwisów. Do promocji mogą posłużyć również serwisy specjalizujące się w wymianie ruchu, choć jest to mało opłacalne. Co więcej, wymagają sporo klikania, więc mało komu się chce.

Niektóre serwisy pozwalają promować również na własnych stronach lub blogach. Wtedy możemy zamieścić na jednej podstronie PTP z kilku serwisów i dopiero tak przygotowaną stronę promować dalej. Dzięki temu kupując jedno wyświetlenie zyskamy kredyty w wielu serwisach, co jest już znacznie bardziej opłacalne.


jak założyć bloga

Założenie własnego bloga jest stosunkowo proste i otwiera przed nami naprawdę wiele możliwości zarobkowych, nie tylko związanych z PTP. Co ciekawe, możemy go założyć nawet zupełnie za darmo, więc warto spróbować.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Płatne promowanie jest tylko jednym z wielu sposobów zarabiania na reklamach, które znajdziemy w popularnych serwisach płacących za tego typu aktywność. Wprawdzie możemy w ten sposób sobie dorobić, ale zarabianie w internecie to nie tylko reklamy. Warto przejrzeć również inne możliwości, gdyż jest ich naprawdę sporo, a niektóre nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim chęci.

Ile możemy zarobić na PTP

Płatne promowanie wymaga od nas pewnych nakładów finansowych na początek, choć nie są one duże. Z reguły w serwisach pozwalających zarabiać na reklamach znajdziemy oferty służącą do promowania PTP np. w sejfiku jest to 1000 wejść za 50 gr. Teraz weźmy za przykład serwis, który płaci 2 złote za 1000 kredytek, a za jedno unikalne wejście otrzymujemy 1 kredyt. Rachunek byłby prosty: 2 złote zarobku – 50 groszy na reklamę = 1,50 zł zysku. Niestety jest to tylko teoria, gdyż nie każde wejście zostanie zaliczone (dlatego warto przejrzeć również statystyki zaakceptowanych wejść).

Dlaczego nie są akceptowane?

Przyczyny mogą być różne, ale najczęściej po prostu nie są to unikalne wizyty lub użytkownik opuści stronę jeszcze przed jej załadowaniem. Pewnym wyjściem z sytuacji jest zwiększenie czasu, który użytkownik musi spędzić na stronie, aby zaliczyć reklamę. W ten sposób zwiększy się również zarobek punktowy takiego użytkownika, więc nasza reklama pojawi się wyżej. Takie działanie znacznie zwiększy prawdopodobieństwo unikalnej wizyty, ale też niestety wiąże się z nieco wyższymi kosztami.

Opinie o PTP

Płatne promowanie teoretycznie nie jest zbyt skomplikowane, ale przy nieumiejętnym podejściu przyniesie tylko straty. Najlepiej sprawdzić samodzielnie różne warianty na małych stawkach, a dopiero wtedy podejmować ewentualną decyzję dotyczącą zarabiania na PTP. Dobrym wyborem mogą okazać się mniej popularne i nowe serwisy, gdyż konkurencja na nich będzie mniejsza. Dzięki temu będziemy mieli więcej zaliczonych unikalnych wejść, również w rotatorach. Jednak płatne promowanie ma to do siebie, że niestety nie daje żadnej gwarancji zarobku.

Macie jakieś doświadczenia z płatnym promowaniem? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Emma73wp
Emma73wp
3 lat temu

Obecnie korzystam z dwóch serwisów Sejfik i Zielony Mail.
Zdecydowanie Polecam. Sporo stron do kilkania i szybko można wymienić punkty na pieniądze. Dodatkowo dość często linki są aktualizowane, co zwiększa szansę na zarobek.
Pozostałe strony z artykułu muszę sprawdzić.

Agata
Agata
3 lat temu

Cześć! Korzystam z kilku wymienionych serwisów. Moim ulubionym jest Sejfik. Bardzo wygodne i proste zajęcie. Pracuje kiedy chce i ile chce. Płatne linki są bardzo często, więc zbieranie pieniędzy idzie szybko.
Chętnie sprawdzę pozostałe serwisy.

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x