Strona główna » Opinie » Solid Trust Pay

Solid Trust Pay

Solid Trust Pay był jednym z systemów umożliwiających płatności przez internet, który istniał od 2006 roku. Swoją siedzibę miał w Kanadzie, a dokładniej w Montrealu. By zwiększyć bezpieczeństwo transakcji procesor umożliwiał zakup karty zwanej TrustCard czyli karty kodów, która była wymagana przy dokonywaniu transakcji. Była ona oczywiście tylko opcjonalna (nie było wymogu jej posiadania), a koszt jej wyrobienia wynosił 30$. Co warto wiedzieć o portfelu?

Niestety portfel zakończył swoją działalność, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko zainteresować się innymi portfelami internetowymi. Poniższe informacje dotyczące STP są już więc nieaktualne.

Alternatywy dla Solid Trust Pay


elektroniczne portfele internetowe procesory płatnicze

W internecie mamy do dyspozycji wiele portfeli internetowych, które warto znać. Jeśli poważnie traktujemy zarabianie przez internet powinniśmy posiadać konta w przynajmniej kilku z nich.


Rodzaje kont

Solid Trust Pay można otworzyć dwa rodzaje rachunku:

 • Konto osobiste – polecane dla większości użytkowników, którzy korzystają z płatności online.
 • Konto biznesowe – dla osób, które chcą wprowadzić STP jako procesor płatności na stronie internetowej.

Opłaty w Solid Trust Pay

 • Rejestracja i prowadzenie konta – darmowe.
 • Wysyłanie pieniędzy między użytkownikami – darmowe.
 • Przelew wewnętrzny:
  • Konto osobiste: 1,50% + 0,25$.
  • Konto biznesowe: 2,5% + 0,30$.
 • Depozyt z banku: 10-20$.
 • Depozyt z karty kredytowej: 5-6,9% + 1,50$.
 • Wypłata na konto bankowe: 15 do 50$.
 • Wypłata na kartę kredytową: 5$ lub 5$ + 3% za priorytet.
 • Wypłata na kartę debetową (STPCard): od 3 do 5$ lub 3$ + 2% za priorytet.

Karta STP

Na stronie można wyrobić sobie kartę umożliwiającą wypłatę pieniędzy z bankomatów oraz wykorzystywanie jej do płatności środkami z konta stp. Jednorazowy koszt wyrobienia takiej karty to 39,50$, a do jej wydania niezbędne będzie przesłanie skanu dowodu osobistego + dodatkowego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. By zamówić taką kartę trzeba wybrać „My Banks and Counts” –> „Buy STP debits cards”

Weryfikacja konta

Weryfikować należy wszystkie konta biznesowe poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego wraz z innym dokumentem potwierdzającym adres. Konta osobiste wymagają weryfikacji tylko w przypadku, gdy operujemy dużymi kwotami. Weryfikacji dokonuje się klikając odpowiednio „My Account” -> „Verify Account”.

Opinie o Solid Trust Pay

Solid Trust Pay nie należy do popularnych portfeli internetowych i w zasadzie mało kto z niego korzysta. Oczywiście sporo serwisów pozwala na wypłatę zgromadzonych środków na ten procesor płatniczy, ale do wyboru przeważnie mamy dużo lepsze alternatywy. Warto wiedzieć, że istnieje, choć na dobrą sprawę nie jest niezbędny.

Co sądzicie o Solid Trust Pay? Korzystacie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x