Kantor internetowy – wymiana walut online

Jeszcze niedawno załatwianie spraw związanych z finansami osobistymi, kojarzyło się ze staniem w kolejkach, dziesiątkami druczków i masą zmarnowanego czasu. Jednak wraz z rozwojem technologii FinTech, wszystko to uległo zmianie. Aktualnie wiele spraw związanych z finansami, możemy załatwić przy pomocy kilku kliknięć myszki. Przykładem może być wymiana walut i kantor internetowy.

Kantory internetowe – ranking

Dlaczego warto wymieniać walutę przez internet

Oczywiście oprócz takich sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni do dokonania transakcji fizycznej, lub poprzez usługę bankowości, to możemy także znaleźć kilka plusów w wymianie walut. Do sytuacji przymusowych zaliczymy na pewno obowiązek spłaty kredytu, rachunków i tak dalej. Jednak czasem, jeśli mamy duszę przedsiębiorcy i lubimy wyszukiwać różne okazje, może okazać się, że wymiana walut przyniesie nam pewne korzyści.

Tak może być przykładowo osiągnięcie zysku na różnicy między ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (spreadem). Gdy widzimy, że jakaś waluta ma tendencję spadkową, załamuje się, to w kulminacyjnym punkcie warto wymienić pieniądze na tę walutę (oczywiście, gdy jesteśmy pewni, że jej wartość wzrośnie), aby następnie zyskać, chociażby kilkadziesiąt złotych, lub przy większych kwotach kilkaset na wymianie.

Drugą korzystną dla nas sytuacją, może być trafienie na produkt, który możemy korzystniej kupić za granicą i zachować go dla siebie, lub z korzyścią sprzedawać w naszym kraju w narodowej walucie. Tak właśnie zaczyna się tworzyć małe biznesy lub po prostu można zarabiać małe kwoty, które następnie będziemy przeznaczali na oszczędności.

Kantor internetowy – jaka podstawa prawna?

Tutaj pojawia się pewien problem. W Polsce nadal brakuje konkretnej ustawy, obejmującej działalność kantorów internetowych. Przyjęto, że będzie w ich wypadku obowiązywało prawo, które nałożone jest na jednostki stacjonarne. Mimo że może wydawać się to trochę dziwne, niektórzy przedsiębiorcy próbują wymusić stworzenie konkretnego prawa, ponieważ wtedy wszystko byłoby jasno określone, czego teraz niestety brakuje.

Dzięki tym regulacjom możemy upewnić się, że mamy do czynienia z konkretnym kantorem. Wystarczy spojrzeć do konkretnych rejestrów danych instytucji i na podstawie REGON-u, NIP-u i znalezieniu kantoru w KRS-ie, możemy upewnić się, czy działa on w pełni legalnie.

Możemy być także bezpieczni o nasze pieniądze, ponieważ taki kantor internetowy, nawet jeśli nie posiada fizycznej gotówki, musi posiadać sejf z kuloodporną szybą, a także jest zmuszony do odpowiedniego przeszkolenia swoich pracowników. Mamy więc do czynienia z profesjonalistami o określonych kwalifikacjach i nie musimy obawiać się amatorszczyzny.

Rodzaje kantorów online

Przede wszystkim, należy uważać w przypadku takich podmiotów, tak jak w sumie w przypadku każdego przedsiębiorstwa, z którego oferty wyłącznie korzystamy przez Internet. Takie kantory zazwyczaj nie mają fizycznych siedzib i jedyna możliwość potwierdzenia ich realności, to sprawdzenie ich danych w konkretnych instytucjach.

Zanim przystąpimy do sprawdzenia danego internetowego punktu wymiany waluty, powinniśmy także zapoznać się z ich rodzajami, ponieważ w zależności od naszych wymagań, niektóre z nich mogą się dla nas okazać korzystniejsze.

Należący do banku

Kantory internetowe powstałe, jako przedsiębiorstwa należące do banków, lub jako internetowe platformy dotychczasowych kantorów stacjonarnych. W takim przypadku bank zazwyczaj wymaga, aby usługobiorca posiadał konto w konkretnym banku i to na nim dokonywał wszelkich rozliczeń. W innym przypadku pobiera się nawet kilkuzłotową prowizję. W skrócie są to internetowe platformy, wcześniej założonych stacjonarnych firm np. Kantor Alior Bank.

Kojarzące ze sobą ludzi wymieniających waluty

Kantory kojarzące ze sobą osoby, które chcą sprzedać walutę po danej cenie, z tymi którzy chcą ją kupić także po konkretnej cenie. Można to określić działaniem na zasadzie giełdy. W takim miejscu możemy spotkać się z naprawdę ciekawymi ofertami, na których możemy wiele zyskać, ponieważ nie ma tu ściśle określonych kwot, lecz wszystko zależy od stron transakcji. Do kantorów internetowych tego typu należy choćby walutomat.

Odpowiedniki punktów stacjonarnych

Kantory internetowe, jako odpowiedniki stacjonarnych punktów. W takim wypadku istnieje tylko internetowa platforma, gdzie podane są dane przedsiębiorstwa, na którego konto wysyłamy daną kwotę (po wcześniejszej rejestracji na koncie), a następnie otrzymujemy konkretną ilość waluty wartości wcześniej przesłanych przez nas pieniędzy. Transakcje odbywają się na linii konsument-kantor.

W przypadku kantorów internetowych coraz częściej możemy spotkać się z tym że wszystko dzieje się przez Internet, lecz firma nadal podlega odpowiedniemu prawu.

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy

W dzisiejszym świecie posiadamy tyle ciekawych rozwiązań, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak wiedzieć, że powinniśmy dążyć do ułatwienia sobie życia, tak aby posiadać, jak najwięcej czasu dla siebie.

Dokonywanie transakcji w kantorach internetowych może być dla nas bardzo korzystne pod wieloma względami. Posiadają one korzystniejsze ceny niż kantory stacjonarne, a wszystko dzieje się o wiele szybciej. Możemy być w każdym miejscu na świecie, a jedyne czego potrzebujemy, to dostęp do Internetu.

Nie ma więc chyba, nad czym zbyt długo się zastanawiać. Każdy jednak ma wolny wybór, lecz lepiej jest nie przegapić okazji. Wiele takich platform internetowych dla przyciągnięcia klientów stosuje różnego rodzaju promocje, na których można naprawdę zyskać. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na przelicznik walut w wybranych kantorach internetowych.

Kursy w kantorze internetowym

Większa część Polaków, chcąc wymienić pieniądze na konkretną walutę, udaje się do banków, lub stacjonarnych kantorów. W zależności od potrzeb można skorzystać z różnych kantorów, które, mimo że należą do jednego przedsiębiorstwa, mogą oferować różne stawki, w zależności od tego, gdzie się znajdują.

Innych cen możemy się spodziewać w zwykłym stacjonarnym punkcie, innych na lotnisku, a jeszcze innych na granicach państw. Każde z tych miejsc posiada swoje ustalone ceny, które są mniej lub korzystniejsze dla konsumenta. Prócz różnicy w cenach walut, musimy także pogodzić się z kosztami transakcji, a także obsługi. Nie spotkamy się z tym w każdym miejscu, jednak wciąż wiele stacjonarnych punktów korzysta z takiej możliwości osiągnięcia przychodów.

Jednak oprócz takich stacjonarnych punktów, mamy także możliwość skorzystania z wymiany walut przez Internet. Dla wielu z nas może to się okazać najlepsza opcja i to z niej będziemy najczęściej korzystali. Kantor internetowy jest przeważnie wygodniejszy i ma lepszą ofertę.

Jak dokonać wymiany walut?

Jest to bardzo łatwa sprawa i wymaga tylko kilku kroków. Najlepiej jest postąpić w ten sposób:

  • Zapoznaj się z ofertą konkretnych kantorów, ich umowami, regulacjami i wymogami.
  • Otwórz konto walutowe w wybranym przez siebie banku (niektóre kantory preferują konkretne banki). Musisz posiadać także konto zwykłe.
  • Zarejestruj się na platformie kantoru, pamiętaj, aby upewnić się, że jest ona chroniona.
  • Dokonaj transakcji według instrukcji.
  • Czekaj na gotówkę.To już wszystko. Oprócz założenia konta w banku wszystko można zrobić za pomocą komputera, nie tracąc na to zbyt dużo czasu. Wystarczy kilka kliknięć myszką i już wszystko gotowe. W zależności od tego, w jakim banku posiadamy konto, na pieniądze możemy oczekiwać od kilku godzin do nawet kilkunastu dni. Możemy także zamówić dostarczenie pieniędzy kurierem, co jest ciekawą opcją, gdy chcemy otrzymać od razu fizyczną gotówkę.

Wymiana walut online – opinie

Korzystacie z kantorów internetowych? Podzielcie się opinią na ich temat w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj mi znać!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x