Strona główna » Finanse » Kantor walutowy Alior Bank – opinie

Kantor walutowy Alior Bank – opinie

Kantor należący do Alior Bank, to dobry wybór dla osób, które chcą dokonywać wymiany walut online. Gwarantuje on przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji i w przeciwieństwie do tradycyjnych kantorów – wymiany możemy dokonać przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia. Oferuje on również rozwiązania gotówkowe, więc środki w dowolnej z podstawowych walut (PLN, EUR, USD, GBP) możemy wypłacić w każdym oddziale Alior Banku. Co warto wiedzieć o tym kantorze i jak zacząć?

Kantor Alior Bank – jak zacząć?

By mieć możliwość wymiany waluty w kantorze Alior najpierw musimy założyć konto na stronie. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna i odbywa się przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Prowadzenie rachunków, przelewy i karta wielowalutowa również są darmowe.

Chcąc rozpocząć wymianę wystarczy, że zasilimy swój rachunek w kantorze, wybierzemy interesującą nas walutę i ją kupimy (lub sprzedamy).

Oferta kantoru walutowego Alior Banku

Kantor walutowy Alior Banku dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla klientów biznesowych, oferując jednocześnie wymianę po korzystnym kursie. Umożliwia wykonywanie przelewów krajowych i walutowych, a wymiany w tym kantorze są w pełni bezpieczne, gdyż dba o to Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Rejestrując się otwieramy nie tylko rachunek, ale otrzymujemy również kartę wielowalutową.

Karta wielowalutowa

Kantor Alior Banku oferuje liczne udogodnienia dla swoich klientów, a jednym z nich jest m.in. karta walutowa. Możemy ją za darmo zamówić do rachunków prowadzonych w najpopularniejszych walutach (EUR, USD i GBP). Oczywiście jest wyposażona w technologię PayPass, więc przyda się nie tylko do zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, ale również do płatności zbliżeniowych. Czym charakteryzuje się taka karta wielowalutowa?

  • pozwala płacić w prawie 160 walutach,
  • oferuje bezpośrednie płatności w 23 walutach dostępnych w kantorze walutowym,
  • wydanie oraz obsługa takiej karty jest za darmo,
  • umożliwia płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych (również zagranicznych),
  • pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu na całym świecie jest bez opłat,
  • automatycznie wybiera waluty płatności.

Dodatkowe usługi

Ponadto Kantor Alior banku oferuje nam również usługi z zakresu zleceń walutowych, do których należą zlecenia:

  • z limitem ceny – umożliwia sprzedaż lub kupno konkretnej waluty po żądanym kursie,
  • cykliczne – również polega na kupnie bądź sprzedaży waluty, ale odbywa się ono w konkretnym dniu miesiąca. Takie zlecenie możemy wykorzystać np. do spłacania rat kredytu zaciągniętego w obcej walucie,
  • mieszane cykliczne – jest to połączenie dwóch powyższych, a więc zlecenie cykliczne wraz z monitorowaniem kursu.

Opłaty – ile kosztuje korzystanie?

Otwarcie oraz korzystanie z konta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a korzystając z Walutowego Kantoru Alior banku możemy bezpłatnie i bez ograniczeń realizować przelewy w złotówkach. Ponadto za darmo mamy możliwość wypłaty gotówki w placówkach Alior Banku, bankomatach własnych, Euronet, Cash4You oraz innych bankach krajowych. Bezpłatna jest także pierwsza transakcja w bankomatach za granicą w danym miesiącu kalendarzowym. Reszta kosztów uzależniona jest od tego, którą wersję konta posiadamy.

Gdzie jeszcze wymieniać waluty

kantor internetowy i wymiana walut

Wprawdzie waluty możemy wymieniać nie tylko w internecie, ale również stacjonarnie. Jednak to właśnie ten sposób cieszy się większą popularnością ze względu na korzystne kursy oraz możliwość załatwienia wszystkiego bez wychodzenia z domu. W internecie jest kilka kantorów, na które warto zwrócić uwagę.

Opinie o kantorze walutowym Alior Bank

Kantor walutowy Alior Bank jest dobrym rozwiązaniem dla osób oraz przedsiębiorstw, które zamiast korzystać ze stacjonarnych kantorów, wolą wymieniać waluty online. Takie transakcję pozwalają oszczędzać nie tylko czas, ale również pieniądze, gdyż pozwalają wymienić walutę po korzystnym kursie, w dowolnym dla nas momencie. Kantor Walutowy Alior Banku to także wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić kursy walut oraz stan swoich środków.

Macie jakieś doświadczenia z kantorem walutowym Alior Bank? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x