Kantor Alior Bank

Kantor walutowy Alior Bank to rozwiązanie dla osób, które chcą dokonywać wymiany walut online. Kantor Alior gwarantuje bezpieczeństwo transakcji i w przeciwieństwie to tradycyjnych kantorów, wymiany możemy dokonać przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia. Oferują on również rozwiązania gotówkowe. Środki w jednej z walut ( PLN, EUR, USD, GBP) można wypłacić w każdym oddziale Alior Banku. Klienci kantoru Alior mają dostęp do transakcji w 13 walutach.

Kantor Alior Bank – jak zacząć?

By mieć możliwość wymiany waluty w kantorze Alior należy zarejestrować się na portalu. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna oraz odbywa się wyłącznie przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Prowadzenie rachunków także jest bezpłatne. By rozpocząć wymianę należy zasilić swój rachunek w kantorze walutowym. Wymiany walutowe w tym kantorze są w pełni bezpieczne, gdyż zabezpiecza je Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Ponadto Kantor Walutowy Alior umożliwia wykonywanie przelewów krajowych i walutowych. Warto zaznaczyć, że kantor Alior Banku dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jaki dla klientów biznesowych, oferując jednocześnie wymianę po korzystnym kursie.

Karta wielowalutowa

Kantor Walutowy Alior oferuje liczne udogodnienia dla swoich klientów. Należ do nich m.in. karty walutowe, które można zamówić do rachunków prowadzonych w najpopularniejszych walutach (EUR, USD i GBP). Karta nie wymaga opłat, jest wyposażona w technologię PayPass. Można nią płacić za granicą oraz w zagranicznych sklepach internetowych. Czym charakteryzuje się taka karta wielowalutowa?

  • umożliwia płatności w prawie 160 walutach,
  • bezpośrednie płatności w 23 walutach dostępnych w kantorze walutowym,
  • wydanie oraz obsługa karty za darmo,
  • umożliwia płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych (również zagranicznych),
  • pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatu na całym świecie za darmo,
  • automatyczny wybór waluty płatności.

Dodatkowe usługi

Ponadto Kantor Alior banku oferuje nam również usługi z zakresu zleceń walutowych, należą do nich: zlecenie z limitem ceny, zlecenie cykliczne oraz zlecenie mieszane cykliczne. Pierwsze z nich umożliwia sprzedaż lub kupno konkretnej waluty po żądanym kursie. Zlecenie cykliczne też polega na kupnie bądź sprzedaży waluty, ale odbywa się ono konkretnego dnia miesiąca. Takie zlecenie można wykorzystać np. do spłacania rat kredyty zaciągniętego w obcej walucie. Ostatnia z usług to synteza dwóch pozostałych. Umożliwia ona ustalenie zlecenia cyklicznego wraz z monitorowaniem kursu.

Ile kosztuje korzystanie?

Jak już wspomniano otwarcie oraz korzystanie z konta nie pociąga za sobą żadnych kosztów. Osoby korzystające z Walutowego Kantoru Alior banku mogą bezpłatnie i bez ograniczeń realizować przelewy w złotówkach. Ponadto bezpłatnie można też wypłacić gotówkę w placówkach Alior Banku, bankomatach własnych oraz Euronet, Cash4You lub innych banków krajowych. Bezpłatna jest także pierwsza transakcja w bankomatach za granicą w miesiącu kalendarzowym. Reszta kosztów zależna jest od tego, którą wersję kosztową konta posiadamy.

Gdzie jeszcze wymieniać waluty

Kantor internetowy należący do banku to nie jedyna możliwość wymiany walut przez internet. Poza takimi kantorami są jeszcze te kojarzące ze sobą ludzi, którzy chcą sprzedać daną walutę, z tymi, którzy chcą ją kupić. Są również specjalne konta, które mogą być traktowane jak kantor, ponieważ pozwalają wypłacać praktycznie w dowolnej walucie po międzynarodowym kursie wymiany. Przykładem takiego konta jest Revolut.

Kantory internetowe i wymiana walut online

kantor internetowy i wymiana walut

Waluty możemy wymieniać nie tylko w internecie, ale to właśnie ten sposób cieszy się dużą popularnością ze względu na korzystne kursy oraz możliwość załatwienia wszystkiego bez wychodzenia z domu. W internecie jest kilka kantorów, na które warto zwrócić uwagę.

Opinie o kantorze Alior Bank

Podsumowując Kantor Alior Bank jest dobrym rozwiązaniem dla osób bądź przedsiębiorstw, które zamiast korzystać z tradycyjnych kantorów, chcą wymieniać waluty online. Takie transakcję oszczędzają czas raz pieniądze, a także pozwalają wymienić walutę po korzystnym kursie, w dowolnym dla nas momencie. Kantor Walutowy Alior Banku oferuje też wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają klientowi na bieżąco śledzić kursy walut oraz stan swoich środków.

Macie jakieś doświadczenia z kantorem? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz