Kryptowaluty dla początkujących – jak zacząć?

O kryptowalutach z pewnością większość osób zdążyła już przynajmniej usłyszeć, ale w dalszym ciągu mało kto wie jak na nich zarabiać. Mimo, że są to monety wirtualne niemające swojego fizycznego odpowiednika, to stosunkowo łatwo możemy je wymienić na prawdziwe pieniądze. Oczywiście pod warunkiem, że mamy jakieś w swoim wirtualnym portfelu, dlatego najpierw musimy je w jakiś sposób pozyskać. Jednak nie będzie to skomplikowane nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały z nimi styczności. Zatem jakie kryptowaluty dla początkujących będą najlepsze i jak zacząć?

Jak zacząć swoją przygodę z monetami wirtualnymi

Jako, że kryptowaluty istnieją jedynie wirtualnie, to zaczynając z nimi swoją przygodę powinniśmy wiedzieć jak się je przechowuje. Służą do tego specjalne portfele kryptowalut, które dostępne są w postaci:

 • strony internetowej,
 • aplikacji na telefon lub komputer,
 • sprzętowej.

Wprawdzie są to jedynie podstawowe informacje, ale w przypadku osób zupełnie początkujących nie ma potrzeby dalszego rozwijania tematu. Przynajmniej na tym etapie, gdyż wszelkie serwisy, na których takie kryptowaluty zdobędziemy lub kupimy pełnią od razu funkcję portfela online. Oczywiście obracając większą ilością monet warto się tym tematem bardziej zainteresować, aby zadbać o ich lepsze bezpieczeństwo i łatwiejszy dostęp.

Jak zacząć zarabianie na kryptowalutach

Teoretycznie zarabianie na kryptowalutach jest bardzo proste, gdyż opiera się jedynie na sprzedaży wirtualnych monet po określonym kursie. Jednak zanim je spieniężymy, musimy najpierw wejść w ich posiadanie. Tutaj możliwości mamy dwie:

 • kupno,
 • zdobycie w serwisach, które w pewnym sensie rozdają je za darmo.

Zacznijmy od opcji pierwszej, czyli kupna kryptowaluty z myślą o jej późniejszej sprzedaży z zyskiem. Teoretycznie sprawa wygląda banalnie – kupujemy po określonej cenie i sprzedajemy drożej, gdy kurs wzrośnie. Jednak w praktyce niestety wcale nie jest to takie proste jak może się wydawać – zwłaszcza dla osób początkujących. Istnieje bowiem spore ryzyko utraty włożonych środków, gdyż kurs wirtualnych monet jest naprawdę bardzo nieprzewidywalny.

Gdzie kupić kryptowaluty

jak kupić kryptowaluty bitcoin

O ile wychodzenie z zyskiem na różnicach kursowych nie jest proste, to samo kupno kryptowaluty oraz jej późniejsza sprzedaż już tak. Dlatego cała transakcja nie powinna przysporzyć większych problemów nawet osobom, które są zupełnie początkujące w tym temacie.

Sposoby zdobywania kryptowalut dla początkujących

Skoro opcję z kupowaniem kryptowalut mamy już za sobą, czas przejść do zdobywania ich w inny sposób, czyli z wykorzystaniem z serwisów zarobkowych. Jest to dobry sposób, aby wejść w ich posiadanie, gdyż po części otrzymujemy wirtualną walutę za darmo. Nie w pełni, ponieważ, aby je dostać musimy poświęcić swój czas wolny, ale przynajmniej nie wydawamy na to ani złotówki. Dlatego ta metoda może okazać się lepszym wyborem dla początkujących, gdyż nie grozi utratą zainwestowanego kapitału.

Takie darmowe kryptowaluty możemy dostać:

 • zbierając je w kranikach kryptowalut,
 • grając w gry,
 • wykonując zadania,
 • wypełniając ankiety,
 • pasywnie korzystając ze specjalnej przeglądarki,
 • chodząc (dzięki licznikowi kroków),
 • zbierając airdropy.

Więcej na temat każdej metody poniżej.

Kraniki kryptowalut

kraniki kryptowalut

Zbieranie monet w kranikach kryptowalut jest banalnie proste, nawet dla osób całkowicie początkujących. Wystarczy założyć konto w wybranych serwisach i raz na jakiś czas kliknąć odpowiedni przycisk, aby otrzymać określoną ilość coinsów. Wprawdzie nie są to duże ilości, ale za to nie wymagają żadnej większej aktywności z naszej strony – wystarczy raptem kilka sekund.

Granie w gry i wykonywanie zadań

Rollercoin to gra przęglądarkowa, która jest sumulatorem kopania kryptowalut. Moc wydobywczą zwiększamy grając w gry, wykonując zadania lub kupując koparki za zdobyte monety.


freecash

Freecash to serwis, w którym znajdziemy gry mobilne, płatne zadania oraz ankiety. Co ciekawe, zdobyte punkty możemy wymienić nie tylko na kryptowaluty, ale również od razu na pieniądze.

Korzystanie z przęglądarki

brave browser

Brave Browser jest dobrą przeglądarką, która może stanowić ciekawą alternatywę dla tych najpopularniejszych, a dodatkowo pozwala zbierać darmową kryptowalutę BAT. Wprawdzie musimy wtedy włączyć specjalne okienko reklamowe, ale jest one mało inwazyjne, wręcz niezauważalne. Wracając jednak do samej przeglądarki, wśród ciekawszych funkcji mamy domyślne blokowanie reklam na odwiedzanych stronach internetowych, bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek oraz obsługę sieci TOR. Przeglądarka dostępna jest zarówno na komputery, jak i telefony.

Chodzenie

sweatcoin

Sweatcoin to aplikacja do zarabiania na telefonie, która w zamian za codzienną aktywność nagradza nas kryptowalutą SWEAT. To ile jej otrzymamy uzależnione jest od ilości zrobionych w ciągu dnia kroków.

Airdropy

airdrop crypto

Airdropy to kolejny łatwy sposób pozwalający pozyskać darmowe kryptowaluty, choć niestety ich spieniężenie może być dla początkujących już nieco trudniejsze. Jest tak, ponieważ zrzuty są narzędziem marketingowym, którego głównym celem jest zwiększenie popularności danej monety. Jak łatwo się domyślić, dotyczą one jedynie nowych projektów, które rzadko notowane są na giełdach.

Jakie kryptowaluty dla początkujących

Monet wirtualnych jest naprawdę ogrom, więc osoby dopiero zaczynające z nimi swoją przygodę mogą zastanawiać się jakie kryptowaluty dla początkujących będą najlepsze. Jest to zupełnie zrozumiałe, aczkolwiek odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka oczywista.

Z jednej strony najrozsądniejszym wyborem wydaje się być bitcoin, czyli pierwsza i zarazem najpopularniejsza wirtualna moneta. Istnieje już wiele lat, a jej kurs w dalszym ciągu stoi na bardzo wysokim poziomie. Ponadto znajdziemy ją na każdej giełdzie i w wielu serwisach zarobkowych, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z późniejszą wymianą na pieniądze. Nie tylko przez internet, ale nawet lokalnie np. w specjalnych bitomatach.

Jednak patrząc na to z drugiej strony, mniej popularne altcoiny mogą zaliczyć ogromne wzrosty w krótkim czasie, co pozwoli nam bardzo szybko zarobić pieniądze. W przypadku bitcoina niestety jest to mało realne, ze względu na już wysoki kurs.

Oczywiście nie oznacza to od razu, że altcoiny będa lepszym wyborem od bitcoina. Wprawdzie łatwiej o spory zysk nawet przy niewielkich wzrostach, ponieważ ich kurs jest znacznie niższy (często liczony w groszach), ale mogą też nagle zniknąć z rynku. Oczywiście nie dotyczy to każdego altcoina, ale zawsze trzeba brać taką ewentualność pod uwagę i liczyć się z możliwością utraty kapitału.

Decydując się na zbieranie darmowych kryptowalut z reguły nie musimy zastanawiać się nad wyborem, gdyż przeważnie dany serwis narzuca nam już konkretną monetę. Czasem jedynie pozwala wybrać między kilkoma z nich, ale najczęściej jest to właśnie bitcoin lub popularne i stabilne altcoiny.

Czy dla początkujących to łatwy sposób na zarobek?

Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy przez internet, to kryptowaluty dla początkujących są całkiem niezłym wyborem. Wprawdzie dla osób nieobeznanych jeszcze w temacie mogą wydawać się nieco skomplikowane, ale są to tylko pozory. Wystarczy tylko zacząć i nieco zagłębić się w temat, aby zobaczyć, że jest to stosunkowo prosty sposób na zarobek. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę zbieranie wirtualnych monet bez wydawania własnych pieniędzy. W przypadku inwestowania sprawa wygląda już nieco inaczej, choć sam proces kupna i sprzedaży kryptowaluty nie jest zbyt skomplikowany. W zasadzie jedyna trudność, to wybór tej odpowiedniej, dzięki której będziemy mogli wyjść na tym z zyskiem.

Czy kryptowaluty dla początkujących faktycznie są takie skomplikowane? Czy może jest to na tyle proste, że w ciągu maksymalnie kilku dni można wszystko zrozumieć? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
RastaONT
RastaONT
1 rok temu

Sam kiedyś zaczynałem przygodę z krypto walutami i poza czerpaniem informacji z internetu miałem też „mentora”. Pomagał mi we wszystkim, a w tym artykule jest po krótce opisane wszystko czego potrzebujemy na początek. Sam ze swojego doświadczenia tak jak wyżej napisano polecam inwestować w Altcoina ponieważ w krótkim czasie możemy zarobić dużo bo często są notowane jego skoki wartości. Można też założyć portfel na metamusk i tak jak też napisano szukać Airdropów. Niedawno kiedy nowa krypto waluta wchodziła na rynek zrobili airdropa i rozdawali krypto o wartości okolo 100Zł dla pierwszych 1000 zgłaszających się. Bardzo dobry sposób na dorobienie lub… Czytaj więcej »

nn121p
nn121p
1 rok temu

Jak zaczynałam inwestować w kryptowaluty, musiałam uczyć się metodą prób i błędów. a tutaj jest wszystko bardzo dobrze opisane dla początkujących jak i średniozaawansowanych.

Beata2861
Beata2861
1 rok temu

Wiadomo jako początkujący musisz się najpierw rozeznać w temacie i poświęcić trochę czasu aby ogarnąć temat. Na początku żar jej nie będzie wielki ale z dnia na dzień masz możliwość zarobienia na prawdę dużych pieniędzy.

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx