Strona główna » Opinie » Sweatcoin – opinie i opis aplikacji

Sweatcoin – opinie i opis aplikacji

W dzisiejszych czasach mało kto rozstaje się ze swoim smartfonem na dłużej, więc nic dziwnego, że zainteresowanie zarabianiem za jego pomocą stale rośnie. Jest wiele aplikacji, które to umożliwiają. Niektóre z nich wymagają konkretnych działań, a inne działają w tle i nabijają punkty praktycznie za samo jej posiadanie. Jedną z tych należących do tej drugiej kategorii jest Sweatcoin, czyli darmowa apka, która w pewnym sensie pozwala zarabiać na chodzeniu. Jak działa i co warto o niej wiedzieć?

Rejestracja

Chcąc zbierać punkty na chodzeniu musimy rzecz jasna najpierw pobrać sobie aplikację Sweatcoin klikając powyższy niebieski przycisk lub znajdując ją samodzielnie w odpowiednim sklepie. Po jej ściągnięciu pozostaje nam już tylko bardzo szybka rejestracja, która możliwa jest jedynie z wykorzystaniem konta Google. W zasadzie cały proces polega na wyrażeniu zgody na dostęp do aktywności fizycznej, połączeniu z GoogleFit oraz zezwoleniu na liczenie kroków w tle.

Sama aplikacja wprawdzie dostępna jest tylko po angielsku, ale poruszanie się po niej nie powinno sprawić większych problemów nawet bez dobrej znajomości tego języka.

Jak działa Sweatcoin

Sweatcoin to działająca w tle aplikacja, która korzystając z wbudowanych funkcji, takich jak akcelerometr i GPS śledzi nasze kroki za pomocą specjalnego algorytmu. Te zaś po zweryfikowaniu zamieniane są na punkty (w sumie na kryptowalutę) nazywające się zresztą tak samo jak apka, czyli sweatcoiny.

Za każde zrobione 1000 kroków otrzymujemy dokładnie 0,95 sweatcoin, które potem możemy wymienić na wybrane nagrody oraz SWEAT Token.

Do liczenia kroków konieczna jest piesza wędrówka, więc nie nabijemy punktów jeżdząc rowerem, czy też samochodem. Wprawdzie bez większych problemów można znaleźć oprogramowanie pozwalające wprowadzić w błąd moduł GPS, ale takie działania z reguły skutkują blokadą konta oraz utratą wszelkich zgromadzonych środków.

Zdobywanie punktów w Sweatcoin

Wprawdzie kryptowalutę w Sweatcoin otrzymujemy przede wszystkim za chodzenie, ale nie jest to jedyna możliwość nabijania punktów. Saldo możemy powiększyć również poprzez:

 • oglądanie reklam – losowa nagroda od 0 do 1000 sweatcoins (maksymalnie 3 dziennie),
 • zapraszanie znajomych – 5 sweatcoins za każdego.

Wróćmy jednak do rzeczy najistotniejszej, czyli chodzenia. Niestety sweatcoins możemy otrzymać jedynie za maksymalnie 10 000 kroków dziennie (chyba, że mamy konto premium). Warto również wspomnieć o tzw. „Daily 2x boost„, dzięki któremu każdego dnia możemy dwukrotnie zwiększyć zdobywaną na chodzeniu ilość punktów. Niestety tylko na 20 minut, więc warto korzystać z tego tylko w czasie, gdy nasza aktywność jest największa.

Jeśli zaś chodzi o SWEAT token, to otrzymujemy je tylko za pierwsze 5 000 kroków każdego dnia.

Konto premium w Sweatcoin

W Sweatcoin, poza darmowym kontem do dyspozycji mamy także subskrypcję premium, która kosztuje 159,99 zł rocznie (lub 31,99 zł za każdy miesiąc). Oczywiście możemy korzystać z aplikacji za darmo, gdyż takie ulepszenie jest tylko opcjonalne, więc nie musimy się na nie decydować. Jednak w przypadku zakupu zyskujemy dodatkowe korzyści w postaci:

 • podwójnej ilości punktów za kroki, bez limitu 10 000 na dzień,
 • dostępu do ekskluzywnych nagród i aukcji,
 • podwojenia wartości darowizn na cele charytatywne.

Jak widać cena za ulepszenie konta jest dość wysoka, ale każdy użytkownik może odebrać darmową subskrypcję premium na 1 tydzień, aby sprawdzić jaka jest różnica. W tym celu należy:

 1. wejść w ustawienia konta (pierwsza literka imienia z lewej strony u góry),
 2. przy napisie „Free” wybrać „Change”,
 3. przejść do zakładki „Premium”,
 4. kliknąć w przycisk „Start 1-week trial for free” znajdujący się na dole i wybrać wariant, gdyż płatność odnawia się cyklicznie (co miesiąc lub co rok). Dlatego na przynajmniej 24 godziny przed zakończeniem tygodnia trzeba zrezygnować z subskrypcji.

Wymiana punktów w Sweatcoin

Przejdźmy do kwestii dla wielu najistotniejszej, czyli wymiany zgromadzonych sweatcoins na nagrody. Niestety obecnie aplikacja nie oferuje zbyt wielu interesujących przedmiotów, czy nawet kart podarunkowych. Wprawdzie jakieś tam są, ale z pewnością nie każdemu przypadną do gustu. Niegdyś dostępna była także możliwość ich wymiany na gotówkę i wypłatę na PayPal, ale w obecnej chwili jej już nie ma. Niewykluczone jednak, że kiedyś powróci.

Zebrane w Sweatcoin punkty, poza ich wymianą możemy przeznaczyć również na darowizny lub udział w aukcjach internetowych dostępnych bezpośrednio w aplikacji.

Wymiana SWEAT Token

Poza sweatcoins zbieranymi bezpośrednio w aplikacji warto przypomnieć, że jest ona powiązana również z kryptowalutą SWEAT Token, a ta ma już jakąś realną wartość. Podobnie jak w przypadku sweatcoins, otrzymujemy ją aktywność, ale niestety znacznie mniej (przelicznik stale się zmienia) i tylko za pierwsze 5 000 kroków. Co ciekawe po uruchomieniu projektu każdy użytkownik aplikacji otrzymał za darmo ilość tokenów odpowiadającą zebranym do tamtej pory sweatcoins. Dlatego warto było pobrać apkę znacznie wcześniej z nadzieją, że kurs wzrośnie i uda się zebrane tokeny wymienić z jakimś sensownym zyskiem.

Jak utworzyć portfel do SWEAT Token

Chcąc zbierać również SWEAT tokeny musimy utworzyć w aplikacji stosowny portfel. Jak to zrobić?:

 1. wchodzimy w marketplace (2 ikona od lewej na dolnym pasku),
 2. wybieramy zakładkę „Crypto”,
 3. klikamy w okienko z informacją o tokenach SWEAT,
 4. potwierdzamy adres e-mail i zaznaczamy oświadczenie,
 5. wpisujemy kod, który otrzymamy na wskazanego maila.

W tym momencie mamy już utworzony swój portfel kryptowalut, który posłuży do zbierania tokenów SWEAT. Te można było otrzymać również tuż po uruchomieniu projektu, a ich ilość zależna była od zgromadzonej do tamtej pory sweatcoins.

Inne aplikacje do zarabiania

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Sweatcoin to ciekawa apka pozwalająca zarabiać na chodzeniu, choć niestety ilość dostępnych obecnie nagród nie jest zbyt duża. Jednak nie powinno to zniechęcać do zarabiania w ten sposób, gdyż na rynku znajdziemy także wiele innych aplikacji, które oferują znacznie więcej, a nawet pozwalają wypłacać pieniądze na portfele internetowe lub konto bankowe.

Aplikacja podobna do Sweatcoin

Co ciekawe, dostępna jest również inna apka, która pozwala zarabiać na chodzeniu, a mianowicie Stepler. Nie kolidują one ze sobą w żaden sposób, więc śmiało możemy wykorzystać zrobione kroki do odbierania nagród z obu jednocześnie.

Jak inaczej zarabiać w internecie

praca w domu i zarabianie przez internet

Wprawdzie aplikacje do zarabiania są ciekawym sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy, ale internet oferuje znacznie więcej możliwości, które warto znać. Te różnią się od siebie potencjałem zarobkowym oraz stopniem skomplikowania, ale do wielu z nich wystarczy jedynie trochę wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto w Sweatcoin

Jeśli aplikacja z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu lub znudzi się po czasie, to możemy w każdej chwili usunąć konto. W tym celu wystarczy:

 • wejść w konto (pierwsza litera imienia w lewym górnym rogu),
 • wybrać koło zębate w prawym górnym rogu,
 • kliknąć w „Delete Account”,
 • kliknąć w przycisk „Contact us”,
 • wybrać z rozwijanej listy „Delete account”,
 • wpisać powód rezygnacji,
 • kliknąć w ikonę papierowego samolotu znajdującą się w prawym górnym rogu,
 • kliknąć w link znajdujący się w wiadomości e-mail, którą otrzymamy od Sweatcoin.

Taką decyzję jednak warto wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się z utratą wszelkich zgromadzonych do tej pory środków.

Opinie o Sweatcoin

Aplikacja Sweatcoin działa na rynku już stosunkowo długo, a na jej temat znajdziemy w internecie wiele pozytywnych opinii. Jej największą zaletą jest to, że praktycznie nie wymaga żadnej dodatkowej aktywności i rozdaje darmowe kryptowaluty. Zarabiamy w niej na chodzeniu, czyli na czymś, co i tak codziennie robimy. Jednak patrząc z drugiej strony – co nam po tych punktach, jeśli nie będziemy mogli wymienić ich na coś, co nas zainteresuje? Oferowane obecnie nagrody są zwyczajnie słabe, więc pewnie mało kto znajdzie coś dla siebie. Pozostaje mieć nadzieję, że SWEAT token rozwinie projekt i zebrane sweatcoinsy w końcu się na coś przydadzą.

Macie jakieś doświadczenia z aplikacją Sweatcoin? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Alicja
Alicja
1 rok temu

Mam ta aplikacje ale mam problem z jej ogarnięciem, nie wiem czemu. Dzięki twojemu wpisowi mniej więcej zaczęłam rozumieć na tym ona polega i chyba będzie mi łatwiej się polubić z tą apką. Obecnie na koncie mam nie dużo tych sweatcoinsów ale teraz rozumiem dlaczego tak mało mam.

Radosław
Radosław
10 miesięcy temu

Witam wszystkich forumowiczów…. Mam takie pytanie , jak zamienić sweat Coiny w Sweat Tokeny w aplikacji???

3
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x