Stepler – opinie i opis aplikacji

Obecne telefony komórkowe posiadają szereg funkcji, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również potrafią ułatwić codziennie funkcjonowanie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że za ich pomocą możliwe jest także zarabianie. Nie tylko przy pomocy zwykłej przeglądarki, ale również wykorzystując dedykowane aplikacje, które często płacą nawet za wydawałoby się błahe czynności. Jedną z nich jest apka Stepler, która wynagradza użytkowników za samo chodzenie. Wprawdzie nie otrzymamy pieniędzy bezpośrednio, ale zebrane punkty możemy wykorzystać do odbioru różnego rodzaju nagród. Co warto o niej wiedzieć i jak działa?

Rejestracja w Stepler

Chcąc zarabiać na chodzeniu musimy oczywiście najpierw pobrać aplikację i się zarejestrować. Ta dostępna jest zarówno w Google Play, jak i App Store, a do założenia konta możemy wykorzystać Facebook’a lub zrobić to za pomocą numeru telefonu. W kolejnym oknie wybieramy swój kraj (możemy go później zmienić w ustawieniach), zezwalamy na dostęp do czujnika kroków i na koniec synchronizujemy z aplikacją, która będzie mierzyła kroki np. Google Fit. Cały proces zakładania konta przebiega naprawdę szybko, bez względu na wybraną metodę rejestracji, która możliwa jest po ukończeniu 13 lat.

Na czym zarabiamy w aplikacji Stepler

Aplikacja Stepler pozwala zarabiać przede wszystkim na chodzeniu, choć możemy zdobywać punkty również w inny sposób. Jednak, jeśli o same kroki chodzi, to niestety nie da rady nabijać ich w nieskończoność. W aplikacji jest bowiem dzienny limit wynoszący 20 000, a za każde 1000 kroków otrzymujemy 1 punkt. Jednak to nie wszystko, gdyż w aplikacji dostępne są także dodatkowe bonusy w postaci progów, za których osiągnięcie otrzymujemy kolejne nagrody:

 • 5000 kroków – 2 punkty,
 • 10 000 kroków – 3 punkty,
 • 15 000 kroków – 5 punktów,
 • 20 000 kroków – 10 punktów.

Progi te oczywiście się sumują, więc robiąc 20 000 kroków dziennie otrzymamy łącznie 40 punktów (20 z kroków i 20 z bonusów).

Punkty w aplikacji możemy otrzymać również za:

 • obejrzenie reklamy (raz dziennie) – 3 punkty,
 • polubienie aplikacji na Facebook’u (jednorazowo) – 10 punktów,
 • zaobserwowanie aplikacji na Instagramie (jednorazowo) – 10 punktów,
 • połączenie aplikacji z Facebook’iem (jednorazowo) – 10 punktów.
 • zapraszanie znajomych – 10 punktów za każdego.

Program poleceń aplikacji Stepler

Możliwość zapraszania znajomych do aplikacji tego typu, to obecnie standard, który pozwala znacznie przyspieszyć tempo zdobywania punktów. Dlatego programem poleceń warto się zainteresować – zwłaszcza, że nie ma żadnego limitu ilości pozyskanych poleconych. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy gdzie i jak ich zdobywać, ponieważ bazowanie jedynie na prawdziwych znajomych i rodzinie nie przyniesie aż tak dużych korzyści.

Nagrody w aplikacji Stepler

Największą wadą aplikacji Stepler jest to, że nie wymienimy zdobytych w niej punktów bezpośrednio na pieniądze. Do dyspozycji mamy jedynie nagrody, które niestety nie każdego zadowolą, choć ich liczba stale się zwiększa. Obecnie są to przede wszystkim kupony i kody rabatowe do sklepów, ale punkty możemy wymienić również na:

 • atrakcje np. weekend spa, lot balonem, wycieczka,
 • produkty np. Apple Iphone PRO, Apple Watch Series, Samsung Galaxy.

Dlaczego powstała aplikacja płacąca za chodzenie?

Brak ruchu to stale nasilający się problem społeczny, z którym coraz trudniej walczyć. Ludziom zwyczajnie brakuje motywacji do codziennej aktywności, a to niestety odbija się na zdrowiu, które ma się tylko jedno. Stąd też pomysł na aplikację Stapler, która oferując dodatkowe nagrody zachęca ludzi do przynajmniej minimalnego ruchu każdego dnia.

Inne aplikacje do zarabiania pieniędzy

aplikacje do zarabiania pieniędzy

Stepler to bardzo ciekawa aplikacja mobilna, która w pewnym sensie pozwala zarabiać bez większego wysiłku, ale też nie jedyna. Wprawdzie niewiele jest takich, które płacą praktycznie za nic, bo wystarczy chodzić, ale pozostałe apki również warto wziąć pod uwagę. Zwłaszcza, że większość z nich oferuje normalne wynagrodzenie pieniężne w postaci przelewu, a nie jedynie nagrody i kody rabatowe.

Jak inaczej zarabiać przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Aplikacje mobilne to łatwy, ze względu na dużą mobilność sposób zarabiania przez internet, ale warto zainteresować się również innymi. Metod zdobywania gotówki w sieci jest naprawdę sporo, a wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu i przede wszystkim chęci.

Jak usunąć konto w Stepler

Jeśli aplikacja z jakiegoś powodu nie przypadnie nam do gustu lub zwyczajnie znudzi się po czasie, to w każdej chwili możemy z niej zrezygnować. Chcąc to zrobić musimy jedynie wejść w ustawienia (koło zębate w prawym dolnym rogu), kliknąć przycisk „Usuń konto” i potwierdzić swoją decyzję. Warto ją jednak wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż wiąże się to z utratą wszystkich zebranych punktów.

Opinie o aplikacji Stepler

Sam zamysł aplikacji jest bardzo ciekawy, ale niestety ze względu na dużą łatwość w zdobywaniu punktów i limit dzienny, nie otrzymamy ich zbyt wiele w ciągu dnia. To z kolei sprawia, że zebranie na jakąś „lepszą” nagrodę potrafi zająć naprawdę dużo czasu. Z drugiej strony apka nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych działań z naszej strony, poza aktywnością fizyczną, do której w pewnym stopniu zachęca. W internecie aplikacja ma bardzo dobre opinie, więc najlepiej po prostu wypróbować ją samemu, przejrzeć dostępne nagrody i dopiero wtedy ocenić.

Macie jakieś doświadczenia z aplikacją Stepler? Podzielcie się opinią w komentarzu.

1 komentarz do “Stepler – opinie i opis aplikacji”

 1. Ogólnie spoko aplikacja bo i tak chodzę sporo, ale nagrody mogłoby być lepsze. Mam nadzieję, że z czasem będzie ich przybywać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz