Freebitcoin – opinie i opis kranika

W czasach dynamicznego rozwoju kryptowalut coraz więcej osób poszukuje sposobów na ich zdobycie bez konieczności inwestowania dużych sum pieniędzy. Jednym z popularnych rozwiązań są tzw. kraniki, które pozwalają na regularne otrzymywanie niewielkich ilości walut wirtualnych w zamian za wykonanie prostych czynności. Przykładem takiego serwisu jest FreeBitcoin, który stale się rozwija i oferuje wiele innych metod powiększania salda. Czy warto się zarejestrować? W poniższym artykule wyjaśnię wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące serwisu.

Freebitcoin – co to?

FreeBitcoin to popularny serwis internetowy, który umożliwia zdobywanie darmowych bitcoinów poprzez regularne wykonywanie prostych czynności. Działa od 2013 roku i jest jednym z najbardziej zaufanych kraników w świecie kryptowalut.

Jak zarejestrować się w Freebitcoin

Aby zbierać satoshi w kraniku FreeBitcoin, należy najpierw założyć konto. Można to zrobić za pomocą poniższego przycisku lub wpisując adres bezpośrednio w przeglądarce.

Do rejestracji wystarczy:

 • Adres e-mail – jest wymagany.
 • Hasło (password) – strona wygeneruje automatycznie, jeśli pole pozostanie puste.
 • ID zapraszającego (your refferer) – opcjonalny numer polecającego, który może zwiększyć ilość zdobywanego satoshi. Dokładniej wyjaśnię tę kwestię nieco później.

Po wypełnieniu formularza i rozwiązaniu captcha należy kliknąć przycisk „Sign up”, a następnie potwierdzić adres e-mail klikając w link, który znajduje się w wiadomości wysłanej przez FreeBitcoin.

Jak zbierać darmowe satoshi na FreeBitcoin

Po założeniu konta na freebitco.in można przejść do zbierania darmowych satoshi (części bitcoina). Najprostszym sposobem na to jest kliknięcie w przycisk „ROLL„, który znajduje się na dole strony w zakładce „FREE BTC„.

roll freebitcoin

Ilość satoshi otrzymywanych po każdym rollu zależy od wylosowanej liczby z przedziału od 0 do 10000 oraz aktualnego kursu bitcoina. Wartość monet przyznawanych za trafienie numeru „10000” zawsze wynosi 200 dolarów. Pozostałe nagrody są proporcjonalnie mniejsze, co przedstawia tabela znajdująca się nad przyciskiem.

Po każdym rollu dodatkowo otrzymuje się również:

 • Reward Points – punkty, które można wymieniać na nagrody.
 • Lottery Tickets – losy na cotygodniową loterię.

Warto dodać, że podstawową ilość otrzymywanych satoshi (za wylosowanie numeru od 0 do 9885) można zwiększyć aż 4750 razy grając w „Multiply BTC

Trzeba się liczyć z tym, że szanse na trafienie jakiejkolwiek liczby wyższej niż 9885 są niestety bardzo małe. Mi osobiście nigdy nie udało się wylosować numeru 10000, ale pozostałe trafiały się wiele razy.

Multiply BTC – co to jest?

Multiply BTC to gra, w której można pomnożyć swoje bitcoiny, obstawiając wyniki rzutu wirtualnej kości. Cała zabawa polega na wskazaniu, czy następna wylosowana liczba (od 0 do 10000) będzie większa (Bet HI) czy mniejsza (BET LO) od podanego przedziału.

multiply btc freebitcoin

Przedział liczbowy uzależniony jest od kursu, który każdy ustala sobie samodzielnie (współczynnik „Bet odds”). Na standardowych ustawieniach (2.00) jest on następujący:

 • Bet HI – od 5250 do 10000.
 • Bet LO – od 0 do 4750.

Jak łatwo zauważyć, szansa na trafienie jest nieco mniejsza niż 50%, podobnie jak w ruletce, która posiada dodatkowe pole „0”.

Gra w multiply btc zwiększa również ilość satoshi otrzymywanych po każdym rollu. Obecna wartość bonusu oraz informacje dotyczące kolejnego progu znajdują się na żółtym tle, tuż nad tabelą. Ilość otrzymywanych monet można zwiększyć maksymalnie 4750 razy.

bonus freebitcoin

Na powyższym zrzucie ekranu widać bonus w wysokości 28 satoshi do każdego rolla oraz informację, że postęp w osiągnięciu kolejnego progu (dodatkowe 14 monet) wynosi już 88,6232%. Maksymalna możliwa do osiągnięcia wartość przy tamtym kursie to 266 satoshi.

Ustawienia Multiply BTC

 • Max profit per bet – informacja odnośnie maksymalnej stawki na jeden zakład. Nie można modyfikować.
 • Bet amount – stawka pojedynczej gry. Można ją szybko podwajać lub dzielić na pół za pomocą przycisków znajdujących się powyżej.
 • Win profit – wysokość wygranej, jeśli wypadnie liczba ze wskazanego przedziału.
 • Bet odds – kurs zakładu, który wpisuje się samodzielnie. Współczynnik 2.00 oznacza, że w przypadku wygranej otrzymuje się stawkę razy dwa.
 • Win chance – procentowa szansa na trafienie.
 • Enable sounds – checkbox włączający lub wyłączający dźwięk.
 • Keyboard shortcuts – skróty klawiszowe do gry.
 • Disable animation – checkbox wyłączający lub włączający animacje.

W Multiply BTC można również włączyć dodatkową grę o jackpota, zaznaczając odpowiednie okienko. Informacje o koszcie i potencjalnej wygranej znajdują się w tabeli. Wygrana następuje po wylosowaniu liczby 8888, bez względu na wybrany przedział.

Auto bet w Multiply BTC

FreeBitcoin oferuje również automat do Multiply BTC, który będzie grał według określonych parametrów do czasu spełnienia podanych warunków.

strategia freebitcoin

W tym trybie, poza wspomnianymi wcześniej ustawieniami dostępne są również:

 • Base bet – stawka początkowa.
 • Max bet/win – stawka, po której automat może (On hitting max/bet win):
  • Return to base bet – powrócić do stawki początkowej.
  • Stop betting – przestać grać.
 • No. of rolls – liczba gier do rozegrania.
 • Bet on – sposób obstawiania:
  • HI – większe liczby z przedziału.
  • LO – mniejsze liczby z przedziału.
  • Alternate – na przemian (HI i LO).
 • Stop betting after – zatrzymuje grę po osiągnięciu:
  • Profit – zysku większego niż podany.
  • Loss – straty większej niż podana.
 • Randomize client speed – resetowanie ustawień klienta przed każdym zakładem.
 • Do not refresh – blokuje odświeżenie strony, gdy licznik czasu do następnego rolla (ze strony głównej) dobiegnie końca.

Po prawej stronie dostępne są jeszcze ustawienia, które określają co automat ma robić po każdym wygranym (on win) lub przegranym (on lose) zakładzie:

 • Return to base bet – powraca do stawki początkowej.
 • Increase bet by x% – zwiększa stawkę o x%.
 • Change odds to – zmienia kurs na podany.

Strategia Multiply BTC

Multiply BTC przy kursie ustawionym na „2.00” przypomina ruletkę, w której obstawia się czarne lub czerwone, parzyste lub nieparzyste itp. Z tego względu na FreeBitcoin można zastosować dokładnie takie same taktyki. Trzeba jednak mieć świadomość, że żadna strategia nie daje 100% szansy na wygraną. Gdyby było inaczej, kasyna nie miałyby racji bytu, a jak widać, istnieją i mają się całkiem dobrze.

Granie systemem często jest lepszym rozwiązaniem niż losowe obstawianie, ale nie gwarantuje pewnego zarobku. Jedną z najpopularniejszych strategii, której można spróbować na FreeBitcoin, jest podwajanie stawki po przegranej. W przypadku wygranej wraca się do ustalonej wcześniej stawki początkowej.

Najważniejsze ustawienia pod tą strategię to:

 • Bet odds – 2.00.
 • On win – return to base bet.
 • On lose – increase bet by 100%.

Podwajanie stawki po każdej porażce sprawia, że nawet po długiej serii nietrafionych zakładów, wygrana gwarantuje odzyskanie wcześniejszego wkładu i wyjście na plus o ustaloną stawkę. Im większa ilość satoshi na saldzie, tym bezpieczniejsza jest to taktyka.

Każdy może spróbować znaleźć swoją własną strategię, ale tak naprawdę żadna, również powyższa, nie daje gwarancji wygranej. Nawet bardzo długa seria porażek jest możliwa, choć na początku wydaje się mało prawdopodobna.

Rozegrałem wiele gier w Multiply BTC, próbując różnych, również wymyślanych strategii. Dlatego na podstawie własnych obserwacji i doświadczenia podpowiem, że warto ustalić sobie na początku jakiś cel kwotowy, najlepiej niezbyt wygórowany. Niestety, granie w nieskończoność z reguły kończy się wyzerowaniem salda, więc trzeba w odpowiednim momencie po prostu skończyć.

Zakładki umożliwiające zarabianie na FreeBitcoin

Kranik FreeBitcoin wyróżnia się na tle innych tym, że oferuje wiele możliwości powiększania salda. Poza odbieraniem darmowych satoshi co godzinę i graniem w Multiply BTC, można również brać udział w cotygodniowych loteriach, korzystać z opcji oszczędzania oraz zapraszać znajomych.

Betting

Betting polega na obstawianiu różnych wydarzeń, na przykład kto wygra Ligę Mistrzów, jaka będzie cena bitcoina w danym miesiącu itp. Na pierwszy rzut oka przypomina zakłady bukmacherskie, ale tutaj nie ma określonego kursu. Wszystkie wpłaty trafiają do wspólnej puli, która później jest dzielona pomiędzy osoby, które wytypowały prawidłowo, proporcjonalnie do postawionej kwoty.

Warto jednak zwrócić uwagę, że na FreeBitcoin jest dodatkowy mnożnik wagi czasu, który wpływa na wysokość wygranej. Ten czynnik zachęca do wcześniejszego zawierania zakładów przypisując im większą wagę niż zakładom późniejszym.

Rewards

Reward Points (RP) to specjalne punkty, które można wymienić na satoshi, nagrody rzeczowe lub dodatkowe bonusy. Są one jednym z elementów motywacyjnych zachęcających do regularnego korzystania z serwisu. Zdobywa się je poprzez:

 • Rollowanie w sekcji „Free BTC” – każde kliknięcie przycisku zapewnia określoną ilość RP (przeważnie 2), niezależnie od wylosowanej liczby.
 • Granie w Multiply BTC – każdorazowe obrócenie 500 satoshi daje 1 RP.
 • Zapraszanie znajomych – każdy roll poleconej osoby daje 1 dodatkowy Reward Point.
 • Koło fortuny (Wheel of Fortune) – określoną ilość RP można wylosować jako jedną z nagród.

Lottery

Lottery to cotygodniowa loteria, w której można zdobyć dodatkowe bitcoiny. Pula nagród dzielona jest pomiędzy 10 uczestników, którzy otrzymują różne sumy. Szansa na wygraną zależy od ilości posiadanych „ticketów” oraz ich ogólnej liczby w puli (wszystkich uczestników). Losy zdobywa się dokładnie tak samo jak Reward Points, w takiej samej ilości. Jedyną dodatkową możliwością ich pozyskania jest zakup za RP.

Warto dodać, że można wyłączyć swój udział w loterii, aby zamiast losów otrzymywać dwa razy więcej Reward Points. Aby to zrobić należy wejść w zakładkę „Profile”, rozwinąć sekcję „Disable lottery & interest” i zaznaczyć „Disable lottery”.

Win a Lambo

Win a Lambo to specjalna promocja organizowana przez FreeBitcoin, w której można wygrać luksusowy samochód Lamborghini lub 200 000$ w bitcoinie. Jest to jedna z najatrakcyjniejszych ofert dostępnych na platformie, mająca na celu przyciągnięcie uwagi użytkowników oraz nagrodzenie ich za aktywność. Losowanie odbywa się co 6 miesięcy.

Za każde obrócone 500 000 satoshi w Multiply BTC lub poprzez obstawianie, otrzymuje się 1 „Golden Ticket”. Losy można też kupić lub wylosować w kole fortuny.

Earn BTC

Earn BTC to funkcja, dzięki której można powiększać swoje saldo bez konieczności podejmowania dodatkowych działań. Przypomina konto oszczędnościowe, które nalicza odsetki od przechowywanych bitcoinów, z tą różnicą, że wypłata możliwa jest w dowolnym momencie, bez żadnych ograniczeń. Kapitalizacja odbywa się codziennie, a potencjalny zysk można sprawdzić za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie.

Refer

Refer to program umożliwiający zarabianie dodatkowych bitcoinów poprzez zapraszanie nowych użytkowników do korzystania z platformy. Prowizje z poleconych osób prezentują się następująco:

 • Free BTC – 50% nagrody podstawowej.
 • Multiply BTC / Betting – 0,40% zakładu.
 • Earn BTC – 25% podstawowego dziennego oprocentowania.
 • Sprzedaż tokenów – 50% opłaty transakcyjnej.

Ciekawą funkcją, odróżniającą FreeBitcoin od innych serwisów zarobkowych, jest możliwość ustawienia automatycznego refbacku. Polega ona na tym, że część zysków wygenerowanych przez zaproszone osoby trafia z powrotem na ich konto. Rozliczenie odbywa się raz w tygodniu. U siebie mam opcję włączoną, więc rejestrując się z mojego reflinka otrzymasz dodatkowe satoshi. Numer referrera: 4005547.

Contest

Contest to dwa comiesięczne konkursy, w których wygrywa 10 najlepszych osób. Odbywają się one w następujących kategoriach:

 • Zakładów (Wagering contest) – wygrywają osoby z największą sumą wszystkich zakładów w danym miesiącu (Multiply BTC i Betting). Pula nagród to 21 600$ w btc.
 • Poleceń (Referral contest) – wygrywają osoby z największą sumą wszystkich zakładów postawionych przez osoby zaproszone do platformy. Pula nagród to 10 900$ w btc.

Aktualny ranking jest stale dostępny, więc można na bieżąco monitorować swoje postępy i porównywać je z innymi użytkownikami.

Wheel of Fortune na FreeBitcoin

Wheel of Fortune na FreeBitcoin to dodatkowa funkcja, dzięki której można zdobywać różne nagrody kręcąc wirtualnym kołem fortuny. Wśród nich są:

 • Rolex lub 15 000$ w btc.
 • Telefon iPhone 12 PRO Max lub 1 500$ w btc.
 • Kupony na loterię (również golden tickety),
 • Karty podarunkowe do Amazon,
 • Punkty nagród (reward points),
 • Satoshi.

Za co otrzymuje się możliwość zakręcenia kołem?

Jednym ze sposobów na regularne kręcenie kołem fortuny jest akceptacja otrzymywania promocyjnych maili na adres podany przy rejestracji. Po udzieleniu zgody wystarczy kliknąć w bilet znajdujący się na samym dole każdej wiadomości od FreeBitcoin. Wygląda on następująco:

freebitcoin wheel of fortune

Aby zaakceptować wysyłkę należy:

 1. Zalogować się do Freebitcoin.
 2. Kliknąć w banner Wheel of Fortune znajdujący się na dole strony.
 3. Kliknąć przycisk „Subscribe now”.

Poza biletami z subskrypcji, aż do 16 dodatkowych zakręceń kołem można zyskać dzięki członkostwu premium.

Członkostwo premium na FreeBitcoin – na czym polega?

Członkostwo premium oferowane przez FreeBitcoin oparte jest na tokenach FUN. Ich zakup oraz przetrzymanie przez określony czas gwarantuje dodatkowe profity, uzależnione od posiadanej ilości. Są one łatwo wymienialne nie tylko w kraniku, ale również na giełdach takich jak Binance czy Bitfinex.

Posiadanie tokenów FUN zapewnia:

 • Cashback z Multiply BTC oraz Bettingu – część kwoty wydanej na grę wraca na saldo.
 • Zwiększenie profitów z Earn BTC – większe oprocentowanie trzymanych w kraniku satoshi.
 • Dodatkowe spiny w Wheel of Fortune – ilość otrzymywanych codziennie zakręceń kołem.

Minimalna ilość tokenów wymaganych do uzyskania określonych profitów przedstawia poniższa tabelka.

Ilość FUNCashbackBonus Earn BTCDodatkowe spiny WoF
2 500do 0,02%0%do 4
5 000do 0,04%0%do 6
12 500do 0,1%do 10%do 8
50 000do 0,4%do 10%do 10
125 000do 0,6%do 15%do 12
250 000do 0,8%do 20%do 14
500 000do 1%do 25%do 16
Otrzymywane profity zależą od tego, jak długo tokeny znajdują się na koncie w kraniku. Wprawdzie już od pierwszego dnia można liczyć na pewne korzyści, ale maksymalne osiąga się dopiero po 360 dniach.

Warto dodać, że tokeny FUN można zablokować na jakiś czas (od 15 do 365 dni), aby otrzymać dodatkowo do 25% rocznych odsetek.

Ile można zarobić na FreeBitcoin

FreeBitcoin ma potencjał zarobkowy, ale nie każdy jest w stanie go w pełni wykorzystać. Z samego rollowania można zarobić najwyżej kilkanaście złotych miesięcznie, zakładając, że trafiać się będą wyłącznie liczby z najniższego przedziału. Istotny jest także kurs bitcoina, który może negatywnie lub pozytywnie wpłynąć na ostateczny zarobek.

Jeśli chodzi o Multiply BTC, gra jest ryzykowna, więc ciężko mówić o pewnym zarobku. Jedyną szansą na sensowne zyski są wygrane na loterii, zakup tokenów FUN, zapraszanie znajomych lub skumulowanie większej ilości satoshi, aby korzystać z oprocentowanego salda.

Wypłata zarobków z FreeBitcoin

Wypłata z FreeBitcoin polega na przesłaniu zgromadzonych środków na wskazany portfel kryptowalut. Aby ją zlecić trzeba mieć na saldzie przynajmniej 30 000 satoshi, a dostępne metody różnią się jedynie czasem, w którym środki wysyłane są na wskazany adres. Dostępne metody to:

 • Auto – automatyczna wypłata co niedzielę, pod warunkiem, że na saldzie znajduje się wymagana ilość satoshi.
 • Slow – wypłata w ciągu 6-24 godzin.
 • Instant – szybka wypłata w 15 min, ale niestety charakteryzująca się większą opłatą za jej przetworzenie.

Jak wymienić bitcoina na pieniądze

Są różne sposoby wymiany bitcoina na pieniądze, na przykład przy pomocy giełdy kryptowalut. Aby to zrobić należy:

 • Założyć konto na giełdzie kryptowalut, na przykład Binance.
 • Przesłać monety z FreeBitcoin na giełdę.
 • Wymienić bitcoina na wybraną walutę, na przykład złotówki, dolary lub euro.
 • Wypłacić pieniądze na konto bankowe.

Ciekawą opcją są również bitomaty, czyli maszyny przypominające bankomaty, ale dokonujące operacji na kryptowalutach. Niestety występują jedynie w większych miastach, a wypłata w ten sposób wiąże się z wyższą prowizją.

Boty i skrypty do FreeBitcoin – jak działają?

Boty do FreeBitcoin to programy lub skrypty zaprojektowane w celu automatyzowania różnych działań na platformie. Najczęściej wykorzystywane są do klikania przycisku „ROLL” co godzinę, aby zdobywać darmowe satoshi bez konieczności ręcznego wykonywania tej czynności.

Warto mieć jednak świadomość, że samo rollowanie nie zapewnia dużych zysków, a korzystanie z zewnętrznego oprogramowania bywa ryzykowne. Można narazić się na blokadę konta, utratę środków oraz zagrożenia związane z malware i innymi formami złośliwego oprogramowania.

Jak zarabiać na kryptowalutach

Zbieranie monet w kranikach kryptowalut to ciekawy sposób na rozpoczęcie przygody z wirtualnymi monetami bez konieczności inwestowania własnych środków. Warto jednak zdać sobie sprawę, że można na nich zarabiać nie tylko w serwisach tego typu.

Opinie o FreeBitcoin

FreeBitcoin to jeden z najlepszych i najpopularniejszych kraników bitcoin. Samo rollowanie wprawdzie nie wyróżnia go od innych, ale dodatkowe możliwości powiększania salda już tak. Oferuje szeroki wachlarz funkcji, takich jak cotygodniowe loterie, program partnerski, gra Multiply BTC, Earn BTC oraz liczne konkursy i promocje. Ma bardzo dobre opinie w internecie i długą historię działania. Mimo wielu lat od rejestracji, w dalszym ciągu z niego regularnie korzystam. Dlatego uważam, że decydując się na zbieranie kryptowalut w kranikach, z pewnością warto zacząć właśnie od tego.

Macie jakieś doświadczenia z tym kranikiem? Jakieś ciekawe strategie i porady? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
JANEK
JANEK
5 lat temu

Wygląda ciekawie, ale ile da się na tym zarobić tak realnie? Metody wypłaty opisane ok, a jaki trzeba mieć otwarty portfel, żeby móc otrzymać wypłatę? i czy jest to w pełni darmowe?

ja
ja
4 lat temu

Gram i roluję botem – Sprawdzone osobiście, i faktycznie wypłacają nawet spore sumy. Ręcznie wypłacają z zimnego jak suma przekracza 80% zimnego. Jak na gorącym się skończy podpinają następny portfel. Polecam napisać sobie bota pod chrome z regułami, Tylko broń boże żadnych gotowców z sieci bo wtopicie = Sprawdza się 🙂

Btc
Btc
2 lat temu
Odpowiedz na  ja

Jak napisać takiego?

JarzabekPl
JarzabekPl
2 lat temu

Czy wiadomo co się dzieje? Ujęło mi niemało FUN tokenów…

Max
Max
8 miesięcy temu
Ocena :
     

Czy nadal stosujesz tą samą strategię w Multiply BTC? Czy znalazłeś coś bardziej optymalnego? Ja wskoczyłem na kranik z ciekawości i spróbowałem tej techniki i oczywiście 10 sekund i 1500 satoshi poszło się ehm 😀 ale było fajnie

Zmartwiony
Zmartwiony
7 miesięcy temu
Odpowiedz na  Łukasz Luboński

A powiedz mi proszę czy to normalne,że podstawowa nagroda sukcesywnie maleje? 🤔 U Ciebie na scr. Jest 9 satoshi jak ja zaczynałem było 6 a dziś już mam 3… Jaki może być powód bo chyba raczej nie jest to spowodowane wzrostem wartości BTC?

10
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx