Jak napisać książkę

Jak napisać książkę

Patrząc na ilość wydawanych co roku książek można odnieść wrażenie, że samo napisanie książki i jej wydanie jest bardzo łatwe. Jednak wbrew pozorom i pierwsza część jaką jest napisanie książki, i druga jaką jest znalezienie wydawcy nie są łatwe. Metody pisania, jak i wydawania są różne, ale przede wszystkim trzeba mieć dużo cierpliwości, samozaparcia i czasu, aby podołać z jednym i drugim. Zatem jak napisać książkę?

Jak napisać książkę – początki

Nie da się ukryć, że do pisania książki trzeba mieć lekkie pióro i pomysł do opisania. Ale sama znajomość gramatyki czy posługiwania się ciekawymi wyrazami nie wystarczy. Trzeba jeszcze umieć planować i myśleć strategicznie. Od czego zaczyna się książkę? Od pomysłu na fabułę. Zawsze trzeba wypisać sobie wszystkie pomysły na fabułę, jej zakończenie, a także zrobić krótki opis każdego z bohaterów, aby na takiej bazie móc sformułować wystarczającą ilość tekstu, aby można go było nazwać książką.

Skąd czerpać pomysły na fabułę?

Kopiowanie innych autorów nigdy nie jest dobrym pomysłem. Można zostać posądzonym o plagiat, a to dla autora książek jest zniewagą największą, ale też czytelnicy takiej książki nie odbiorą dobrze, bo “to przecież już było”. Najlepiej jest wymyślić coś samemu, co nie będzie kopią niczego innego. Brzmi trudno? Jeśli nie wiesz co chcesz opisać najpewniej nigdy nie znajdziesz tematu, więc zacznij po prostu pisać i pisać aż wpadniesz na coś genialnego.

Metodyka pisania

Każda osoba lubi pracować inaczej. Dla jednych pisanie książek to zawód, dla innych tylko hobby. Dlatego też niektóre osoby mają terminy, w których muszą napisać np. kolejny rozdział, a inni pracują kiedy chcą lub mają na to czas. Nie musimy się sugerować metodą pracy innych. Możemy wybrać sposób pracy jaki nam najbardziej pasuje.

Jeśli wiesz już jak napisać książkę, a może nawet jest już ona gotowa to czas na kolejny krok czyli jej wydanie. Zobacz jak wydać książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *