Reklama na samochodzie za pieniądze

Reklama na samochodzie za pieniądze

Sposobów na zarobek jest mnóstwo, wystarczy się odpowiednio rozejrzeć. Kolejnym należącym do tych łatwych jest umieszczenie reklamy na samochodzie za pieniądze, ponieważ nie wymaga to dodatkowego wysiłku. Ze względu na łatwość zarobku oferty tego typu wzbudzają spore zainteresowanie. Nie wszyscy mają zamiar oklejać swój samochód, choć chętnych nie brakuje. Niestety znaleźć oferty tego typu nie jest wcale łatwo. Gdzie szukać?

Reklama na samochodzie - ile można zarobić?

Zarobki w tej sytuacji uzależnione są od różnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście rozmiar reklamy, która się na samochodzie znajdzie. Wiadomo, że im większa reklama na samochodzie tym większe potencjalne zarobki. Te w Polsce przeważnie oscylują w granicach kilkuset złotych miesięcznie. Jest to, więc całkiem niezły i do tego nie wymagający większego zaangażowania sposób na zarobek. Przeważnie i tak jeździmy samochodem, a tak chociaż zwrócą się koszty paliwa (choć zależy to także od pokonywanych kilometrów). Drugą kwestią, która ma wpływ na zarobki jest również rodzaj posiadanego samochodu czy miasto, po którym samochód będzie się głównie poruszał.

Reklama na samochód - gdzie szukać ofert?

Wpisując w wyszukiwarce frazę „reklama na samochodzie” znaleźć można kilka wpisów na ten temat. Niestety ciężko znaleźć konkretne firmy pośredniczące. Wychodzi na to, że w Polsce nie jest to jeszcze na tyle popularne by łatwo było znaleźć ofertę tego typu. No i do tego jest zdecydowanie więcej chętnych niż zapotrzebowanie. Warto zainteresować się również innymi sposobami, które pozwolą generować dochód pasywny.

Dochód pasywny

Dochód pasywny

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia czym jest dochód pasywny. Jest to nic innego jak dochód bez wykonywania pracy lub, gdy raz…

Szukając w internecie informacji na ten temat udało mi się znaleźć w zasadzie tylko 2 firmy (jedna aplikacja na telefon). Z czego jedna nie wykazuje na Facebook’u żadnej aktywności (ostatni post z 2011 roku), a druga to ta wspomniana aplikacja na telefon. Tu sprawa aktywności wygląda nieco lepiej, ale w dalszym ciągu posty są sprzed ponad roku. Dla zainteresowanych – wystarczy wpisać w Google Play „sticngo” i zainstalować aplikację na telefonie. Nie rejestrowałem się w aplikacji, ponieważ nie chcę oklejać samochodu – nie jest to, więc żadna rekomendacja tej firmy. Są jednak osoby, które interesuje tego typu sposób zarabiania, więc stąd pomysł na wpis.  Dobrze by było, gdyby osoby mające styczność z tą firmą (lub inną) podzieliły się opiniami w komentarzach.

Druga możliwość to dodanie ogłoszenia na portalach do tego przeznaczonych. W zależności od miejsca zamieszkania może znaleźć się chętny na tego typu reklamę.

Na co uważać umieszczając reklamę na samochodzie?

Decydując się na umieszczenie reklamy na samochodzie warto mieć na uwadze pewne kwestie. Jedną z nich jest wybór sposobu umieszczenia reklam na samochodzie. Dobrym wyborem będą różnego rodzaju naklejki, które łatwo dadzą się usunąć w przyszłości.

Ze względu na niską popularność tego typu rozwiązań nie brakuje oszustów. Bywa tak, że zdecydujemy się umieścić reklamę na samochodzie, a po określonym w umowie czasu – pieniędzy nie zobaczymy. Mało tego… może być tak, że reklamy z auta nie da się usunąć nie niszcząc lakieru. Strata w tej sytuacji jest podwójna bo nie dość, że oklejony samochód z reguły gorzej wygląda (choć mogą zdarzyć się wyjątki) to po pieniądzach ani śladu.

Reklama na samochód jako promocja własnej firmy

Decydując się na umieszczenie reklamy własnej firmy na samochodzie sytuacja wygląda już znacznie lepiej. Ofert tego typu w internecie jest już całkiem sporo, więc wystarczy skorzystać z popularnych portali z ogłoszeniami lub po prostu wpisać odpowiednią frazę w Google. W zależności od powierzchni samochodu oraz technologii wykonania, cena wahać się może od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Nie jest to jednak aż tak duży wydatek, a może pozwolić zyskać nowych klientów.

Decydując się na tego typu formę promocji nie trzeba wcale obklejać własnego samochodu. Jest sporo osób, które z chęcią umieszczą taką reklamę na własnym pojeździe w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. W tej sytuacji trzeba jedynie liczyć się ze stałymi kosztami miesięcznymi i w miarę upływu czasu ocenić czy taka reklama w ogóle się opłaca.

Macie jakieś doświadczenia z reklamą na samochodzie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

3 Komentarze

  1. No niestety w moim miasteczku ciężko o oferty tego typu, choć szukałem nie raz. Może w większych miastach wyglądałoby to lepiej, ale nic nie wymyślę, przeprowadzki żadnej nie planuję póki co.

  2. Trzeba przyznać, że reklama na samochodzie to teraz niezbędny element strategii marketingowej, który trafia to sporej części odbiorców, dlatego właśnie w ten sposób postanowiłem rozreklamować swój biznes. Studio robimy-reklamy.pl przygotowało dla mnie bardzo oryginalną reklamę, która idealnie odwzorowuje moją wizję.

  3. Umieszczenie niewielkiej reklamy na samochodzie prywatnym jest mało opłacalne dla firmy, a zdecydowanie lepsza jest duża reklama na własnych pojazdach.
    Alternatywą jest umieszczenie reklamy w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *