Reklama na samochodzie za pieniądze

Sposobów na zarobek jest mnóstwo, wystarczy się odpowiednio rozejrzeć. Jednym z należących do tych łatwych jest umieszczenie reklamy na samochodzie za pieniądze, ponieważ nie wymaga to dodatkowego wysiłku. Ze względu na łatwość zarobku oferty tego typu wzbudzają spore zainteresowanie. Z jednej strony jest to ciekawy sposób na dodatkowe źródło dochodu, a z drugiej na promocję własnej firmy. Dla osób, które chcą w ten sposób zarobić problemem mogą być oferty, które niestety trudno znaleźć. Gdzie ich szukać?

Reklama na samochodzie jako sposób na zarobek

W teorii reklama na samochodzie to bardzo prosty sposób na zarobek i dochód pasywny. W zasadzie wystarczy znaleźć chętnego, który będzie nam regularnie płacił za taką właśnie reklamę, ale niestety tutaj cała prostota się kończy. Znalezienie firmy zainteresowanej taką formą reklamy to największy problem największy problem, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy w ten sposób. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale w większości przypadków bardzo trudne.

Ile można zarobić?

Zarobki w tej sytuacji uzależnione są od różnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście rozmiar reklamy, która się na samochodzie znajdzie. Wiadomo, że im większa reklama na samochodzie tym większe potencjalne zarobki. Te w Polsce przeważnie oscylują w granicach kilkuset złotych miesięcznie. Jest to, więc całkiem niezły i do tego nie wymagający większego zaangażowania sposób na zarobek. Przeważnie i tak jeździmy samochodem, a tak chociaż zwrócą się koszty paliwa (choć zależy to także od pokonywanych kilometrów). Drugą kwestią, która ma wpływ na zarobki jest również rodzaj posiadanego samochodu czy miasto, po którym samochód będzie się głównie poruszał.

Czy jest zapotrzebowanie?

Wpisując w wyszukiwarce frazę „reklama na samochodzie” znaleźć można kilka wpisów na ten temat. Niestety ciężko znaleźć konkretne firmy pośredniczące. Wychodzi na to, że w Polsce nie jest to jeszcze na tyle popularne by łatwo było znaleźć ofertę tego typu. Druga sprawa, że jest zdecydowanie więcej chętnych na umieszczenie reklamy niż osób, które chciałyby za taką reklamę zapłacić. Zdecydowana większość firm po prostu okleja samochody firmowe, więc nie ma dużego zapotrzebowania na tego typu usługi. 

Gdzie szukać ofert?

Szukając w internecie informacji na ten temat udało mi się znaleźć w zasadzie tylko 2 firmy (jedna aplikacja na telefon). Z czego jedna nie wykazuje na Facebook’u żadnej aktywności (ostatni post z 2011 roku), a druga to ta wspomniana aplikacja na telefon. Tu sprawa aktywności wygląda nieco lepiej, ale w dalszym ciągu posty są sprzed ponad roku. Dla zainteresowanych – wystarczy wpisać w Google Play „sticngo” i zainstalować aplikację na telefonie. Nie rejestrowałem się w aplikacji, ponieważ nie chcę oklejać samochodu – nie jest to, więc żadna rekomendacja tej firmy. Są jednak osoby, które interesuje tego typu sposób zarabiania, więc stąd pomysł na wpis.  Dobrze by było, gdyby osoby mające styczność z tą firmą (lub inną) podzieliły się opiniami w komentarzach.

Druga możliwość to dodanie ogłoszenia na portalach do tego przeznaczonych. W zależności od miejsca zamieszkania może znaleźć się chętny na tego typu reklamę, ale oczywiście nie musi.

Na co uważać umieszczając reklamę na samochodzie?

Decydując się na umieszczenie reklamy na samochodzie warto mieć na uwadze pewne kwestie. Jedną z nich jest wybór sposobu umieszczenia reklam na samochodzie. Dobrym wyborem będą różnego rodzaju naklejki, które łatwo dadzą się usunąć w przyszłości.

Ze względu na niską popularność tego typu rozwiązań nie brakuje oszustów. Bywa tak, że zdecydujemy się umieścić reklamę na samochodzie, a po określonym w umowie czasu – pieniędzy nie zobaczymy. Mało tego… może być tak, że reklamy z auta nie da się usunąć nie niszcząc lakieru. Strata w tej sytuacji jest podwójna bo nie dość, że oklejony samochód z reguły gorzej wygląda (choć mogą zdarzyć się wyjątki) to po pieniądzach ani śladu.

Jak inaczej zarabiać pieniądze?

W związku z tym, że ciężko o oferty tego typu w internecie, warto zainteresować się również innymi sposobami zarobku.

Dochód pasywny

dochód pasywny

Dochód pasywny warto wybrać w sytuacji, gdy nie mamy dużo wolnego czasu, a chcemy zarabiać dodatkowe pieniądze. Mamy kilka interesujących możliwości, które warto przejrzeć i wybrać coś dla siebie.

Praca w domu i zarabianie przez internet

praca w domu i zarabianie przez internet

Dysponując sporą ilością wolnego czasu możemy zainteresować się również sposobami zarabiania przez internet, których jest naprawdę sporo. W większości przypadków wystarczy tylko trochę wolnego czasu.

Reklama na samochodzie jako promocja własnej firmy

Decydując się na umieszczenie reklamy własnej firmy na swoim samochodzie sytuacja wygląda już znacznie lepiej. Firmy, które oferują tego typu reklamy jest w internecie już całkiem sporo, więc wystarczy skorzystać z popularnych portali z ogłoszeniami lub po prostu wpisać odpowiednią frazę w Google. W zależności od powierzchni samochodu oraz technologii wykonania, cena wahać się może od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Nie jest to jednak aż tak duży wydatek, a może pozwolić zyskać nowych klientów.

Decydując się na tego typu formę promocji najlepiej okleić własne, firmowe samochody, ale nie jest to jedyna możliwość. Jest sporo osób, które z chęcią umieszczą taką reklamę na własnym pojeździe w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. W tej sytuacji trzeba jedynie liczyć się ze stałymi kosztami miesięcznymi i w miarę upływu czasu ocenić czy taka reklama w ogóle się opłaca.

Jak inaczej reklamować własną firmę?

Oklejenie firmowych aut to ciekawe i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które może pomóc przyciągnąć nowych klientów, ale oczywiście nie jedyne. Warto rozważyć również inne formy promocji, a jedną z lepszych z pewnością jest własna strona firmowa.

jak założyć bloga

Zakładanie firmowej strony internetowej praktycznie nie różni się od zakładania bloga. Jest to stosunkowo prosta czynność, gdzie wystarczy wybór odpowiedniego szablonu i uzupełnienie odpowiednich informacji.

Oczywiście samo jej założenie nie wystarczy, gdyż bez żadnego ruchu nic na tym nie zyskamy. Musimy więc jakoś go zdobyć, a najlepszym na to sposobem jest pozycjonowanie strony lub innego rodzaju reklama np. korzystając z pomocy influencerów.

Pozycjonowanie stron

pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie strony internetowej możemy zlecić specjalnej agencji lub podjąć się tego samodzielnie. Nie jest to jednak proste zadanie, więc musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Influencer marketing

influencer

Influencer to wpływowa osoba, która posiada znaczne grono odbiorców w swoich mediach np. na blogu, kanale YT, Instagramie itp. Bardzo łatwo możemy nawiązać współpracę poprzez serwisy łączące reklamodawców z influencerami.

Czy oklejanie auta się opłaca? – Opinie

W sytuacji, gdy chcemy okleić własne auto i zarabiać w ten sposób zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu wybranie innych metod zarabiania pieniędzy. Niektóre z nich są równie łatwe i niewymagające, więc nie powinno być problemów.

Stając po drugiej stronie, jeśli zależy nam na reklamie własnej firmy jest to dobre posunięcie, które dobrze jest połączyć z innymi formami promocji.

Macie jakieś doświadczenia z reklamą na samochodzie? Podzielcie się opinią w komentarzu.

4 komentarze do wpisu „Reklama na samochodzie za pieniądze”

 1. No niestety w moim miasteczku ciężko o oferty tego typu, choć szukałem nie raz. Może w większych miastach wyglądałoby to lepiej, ale nic nie wymyślę, przeprowadzki żadnej nie planuję póki co.

  Odpowiedz
 2. Trzeba przyznać, że reklama na samochodzie to teraz niezbędny element strategii marketingowej, który trafia to sporej części odbiorców, dlatego właśnie w ten sposób postanowiłem rozreklamować swój biznes. Studio robimy-reklamy.pl przygotowało dla mnie bardzo oryginalną reklamę, która idealnie odwzorowuje moją wizję.

  Odpowiedz
 3. Umieszczenie niewielkiej reklamy na samochodzie prywatnym jest mało opłacalne dla firmy, a zdecydowanie lepsza jest duża reklama na własnych pojazdach.
  Alternatywą jest umieszczenie reklamy w internecie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz