Jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu

Rozwój internetu przyczynił się do ogromnych możliwości zarobkowych za jego pośrednictwem. Jednym ze sposobów na regularny dochód jest zarabianie na blogu lub stronie internetowej. W jaki sposób sprawić, aby witryna zyskała potencjał umożliwiający zarabianie pieniędzy? Jakie są możliwości generowania dochodu z ruchu na stronie lub blogu?

Codziennie w sieci pojawia się mnóstwo nowych blogów oraz portali tematycznych. Naprawdę wysokie zarobki jest w stanie generować jedynie mały odsetek z nich. Wiąże się to z ogromną ilością pracy poświęconej na prowadzenie i promocję bloga. Przede wszystkim należy pamiętać, że zarabianie na blogu bezpośrednio łączy się z ilością osób które regularnie go odwiedzają i obserwują i komentują. By uzyskać takie wyniki, treść bloga musi być unikalna interesująca z punktu widzenia czytelnika. Właściciel strony powinien umieć nie tylko przyciągnąć do takiego miejsca w sieci nowych czytelników, ale także zatrzymać ich na stałe.

Przede wszystkim przyczynia się do tego ciekawy i wartościowy content, który napisany jest lekkim językiem i zawiera przydatne informacje. Przykładem mogą być bardzo dobre blogi o modzie, gotowaniu, czy też prowadzeniu domu. Najwięcej czytelników trafia na bloga dzięki skutecznemu jego pozycjonowaniu, wobec tego nie można zaniedbać tej kwestii. Jako, że jest to proces wymagający fachowej wiedzy oraz regularnej pracy, najlepiej te czynności powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Osobiście natomiast zająć się stroną merytoryczną bloga, czyli tworzeniem wartościowych wpisów oraz umieszczeniem wysokiej jakości zdjęć.

Zarówno czytelnicy jak i reklamodawcy, mając tak ogromny wybór blogów i stron, nie zainteresują się propozycją średniej jakości. Jeżeli więc mamy zamiar zarabiać na blogu to stronę techniczną trzeba dopiąć na ostatni guzik.

Jak zarabiać na blogu, który ma swoich użytkowników

Internet daje nieskończone możliwości reklamy oraz promocji. Dlatego też właściciele firm lub specjalne agencje do tego stworzone, poszukują miejsc, w których można by promować pewne produkty i usługi. Okazuje się, że takimi miejscami są między innymi prywatne blogi i strony www, które odwiedzają nawet setki tysięcy osób miesięcznie. Bloger zaś może taką powierzchnię reklamową udostępnić na swojej stronie, na przykład serwisowi reklamowemu Google czy tym podobnym systemom. Jak zarabiać na blogu:

Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której…
Artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane

Reklamy, które pojawiają się w każdym miejscu zniechęcają społeczeństwo do zapoznania się z ich treścią. Osoby pracujące nad rozwojem marketingu…
Reklama kontekstowa

Reklama kontekstowa

Szukasz skutecznego sposobu na zwiększenie skuteczności reklamy swoich produktów lub usług? Dobrym rozwiązaniem może być reklama kontekstowa. Dzięki niej zyskasz…
Afiliacja

Afiliacja

Afiliacja jest jednym z bardziej dochodowych sposobów zarabiania w internecie, ale wymaga większego zaangażowania, zwłaszcza z początku. Marketing afiliacyjny z pewnością…

Oczywiście powyższe propozycje to nie jedyne sposoby zarabiania na blogu. Ciekawe możliwości to również:

  • Reklama bannerowa czyli bannery stron, które wyświetlają się w miejscach do tego wyznaczonych. Można dogadać się indywidualnie z konkretnym reklamodawcą co do stawki, miejsca i czasu emisji lub wykorzystać firmę pośredniczącą,
  • Sprzedaż własnych produktów jak np. różnego rodzaju ebooki, koszulki, kubki czy szkolenia,
  • Płatny dostęp do treści. Wartościowe blogi czasem pobierają opłaty za dostęp do konkretnych artykułów lub plików, ale w dalszym ciągu jest to rzadko spotykana praktyka,
  • Bezpośrednia współpraca z markami. Do popularnych blogerów znane marki same się zgłaszają. W zależności od tematyki mogą to być np. recenzje czy opinie dotyczące przesłanych produktów.

Jaki sposób zarabiania jest najlepszy?

Mając własny blog ze sporym ruchem nie ma potrzeby ograniczać się do wyboru jednej metody zarabiania. Warto połączyć wiele z nich, aby zarobki był jeszcze większe. Czasem reklamy mogą nie dawać satysfakcjonujących zarobków, ponieważ wielu użytkowników korzysta z programów blokujących reklamy. Pewnym wyjściem z sytuacji są okienka z prośbą o wyłączenie AdBlocka, ale z pewnością większość zwyczajnie je zignoruje. Pozostałe metody nie są w żaden sposób blokowane i pozwalają całkiem nieźle zarobić.

Blog to często dopiero początek dalszej kariery

Prowadzenie popularnego bloga czy strony www, otwiera również wiele możliwości związanych z reklamą, ale już poza internetem. Na przykład najbardziej znani i lubiani blogerzy biorą udział w reklamach telewizyjnych. W ten sposób można znacząco zwiększyć zarobki, ponieważ na jednej takiej akcji idzie wzbogacić się o nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Telewizje śniadaniowe również bardzo często zapraszają do udziału w rozmowach znanych blogerów. Odwiedzają także eventy i wydarzenia, za które co prawda nie otrzymują bezpośrednio wynagrodzenia, jednakże wypływają z nich pewne korzyści materialne.

Trzeba jednak pamiętać, że taka kariera czeka jedynie tych najciężej pracujących i mających najlepszy pomysł na siebie blogerów. By zacząć zarabianie na blogu od dzisiaj, trzeba przede wszystkim znaleźć niezagospodarowaną niszę i okazać się w niej ekspertem. To stopniowo może doprowadzić do popularności oraz pieniędzy. Jak wynika z rozmów z najbogatszymi polskimi blogerkami, wymaga to jednak mnóstwa ciężkiej pracy.

Ile można zarobić na blogu

Zarabianie na blogu możliwe jest na wiele różnych sposobów, a potencjał zarobkowy jest tutaj naprawdę bardzo duży. Od wielu czynników zależy ile zarobimy na takim blogu, ale bez wątpienia mogą to być kwoty, które pozwolą całkowicie zrezygnować z etatu. Oczywiście nie każdy będzie w stanie osiągnąć taką popularność, ale nawet mniejsze kwoty mogą stanowić całkiem miły dodatek do pensji.

Jak założyć bloga

Założenie bloga jest bardzo proste i w zasadzie wystarczy kilka minut, aby taki blog już stał i mógł być odwiedzany przez internautów. Oczywiście dodawanie wpisów już trochę trwa, ale sam blog można postawić naprawdę szybko. Po założeniu nie pozostanie już nic innego jak tylko zdobyć odwiedzających, co może już trochę zająć.

Jak założyć bloga

Jak założyć bloga

Mimo, że sprawa jest stosunkowa prosta to w dalszym ciągu nie każdy wie jak założyć bloga. Jest to zdecydowanie prostsze niż…

Jaką tematykę wybrać, aby zarobić?

Czasem przychodzi taki moment, że poważnie myślimy o założeniu bloga, ale zupełnie nie mamy pojęcia jakiej tematyki się podjąć. Możemy oczywiście wybrać tematykę z dużym potencjałem zarobkowym, ale zdecydowanie lepszym wyjściem jest po prostu wybór związany z naszymi zainteresowaniami. Dużo lepiej prowadzi się bloga, na który artykuły piszemy z przyjemnością i wiemy o czym pisać niż pisanie na siłę tylko po to, aby zarabiać. Im wyższe zainteresowanie danym tematem, tym lepsze stawki możemy uzyskać. Finanse to jeden z tematów, który pozwala dobrze zarobić ze względu na wysokie prowizje i zainteresowanie tematem.

Blog jako promocja własnej firmy

Firmy świadczące określone usługi również często decydują się na założenie bloga, który pozwala pozyskiwać kolejnych klientów. Dobrze wypozycjonowane artykuł gwarantują dużą ilość odwiedzin osób zainteresowanych danym tematem, co często przekłada się na zainteresowanie produktem lub usługą oferowaną przez firmę.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Własny blog to bez wątpienia jeden z lepszych i ciekawszych pomysłów na zarabianie pieniędzy w internecie, ale oczywiście nie jedyny. Warto poznać również pozostałe możliwości, które czasem można bardzo dobrze połączyć z zarabianiem na blogu.

Influencer marketing

Influencer marketing

Opinia wpływowej osoby jest dużo bardziej wiarygodna niż tradycyjna reklama, więc często wykorzystuje się influencerów w marketingu. Obie strony zyskują.…
Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…

Zarabianie na blogu - opinie

Własny blog to jeden z lepszych sposobów zarabiania pieniędzy, który dostępny jest w zasadzie dla każdego. Założenie bloga jest bardzo proste i możemy to zrobić całkowicie za darmo, choć z pewnymi ograniczeniami. Jest również możliwość skorzystania z własnego hostingu oraz domeny, co pozwoli na zniesienie wszelkich ograniczeń, ale wymagać będzie od nas wkładu finansowego. Nie jest to, jednak duża kwota, więc nie powinniśmy tego nawet odczuć, a dobry blog bardzo szybko na siebie zarobi.

Macie jakieś doświadczenia z zarabianiem na blogu? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

2 Komentarze

  1. Jeśli blog jest ciekawy i przyciąga dużą rzeszę czytelników to reklamodawcy sami się znajdą i zapłacą za umieszczenie ich baneru. Wydaje mi się , że najczęściej czytane blogi zawierają tematykę mody i kuchni. Orientuje się ktoś czy blog, na którym zamieszczane będą reklamy jest darmowy czy za jego założenie trzeba zapłacić?

    1. Nie ma znaczenia czy blog jest darmowy, czy płatny. Na obu można zarabiać, choć często darmowe hostingi dorzucają swoje reklamy, na które nie mamy wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *