Empik

Liderem na rynku dóbr kultury w Polsce jest znana chyba wszystkim sieć sklepów Empik, gdzie znaleźć można niezwykle bogatą ofertę różnego rodzaju artykułów.

Zobacz jak otrzymać kupony i kody rabatowe oraz cashback, czyli zwrot części pieniędzy wydanych w sklepach internetowych.

Co można kupić na Empik?

Warto wiedzieć, że marka ta pisze swoją historię na polskim rynku kulturalnym już od ponad sześćdziesięciu pięciu lat. Choć początkowo znana była jako Klub Międzynarodowej Prasy i Książki. Sama spółka Empik powstała w 1991 roku. Jej nazwa to akronim wyrazów: Elektronika Muzyka Prasa i Książki. Na terenie Polski istnieje 190 sklepów marki, a każdy z nich oferuje wiele różnorodnych produktów rozrywki, kultury i wiedzy. Co można tam znaleźć? Będą to:

 • książki,
 • prasa,
 • ebooki i audiobooki,
 • zabawki,
 • gry planszowe,
 • płyty z muzyką,
 • filmy,
 • gry i programy multimedialne,
 • artykuły papiernicze,
 • oryginalne gadżety,
 • bilety na imprezy rozrywkowe i kulturalne.

Produkty te kupowane są przez około 28 milionów klientów rocznie. Dzięki tak szerokiej ofercie osoby te mają pewność, że wybierają to, co najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.

Empik zaspokaja potrzeby każdego klienta

Empik za cel swojego działania stawia zaspokajanie potrzeb oraz wymagań klientów. Realizacja tego opiera się na przede wszystkim na wysokiej jakości produktach i na odpowiednio dobranej kadrze pracowników. Ci ostatni tworzą długofalową strategię sprzedaży i promocji firmy. Wszyscy klienci sklepów mogą mieć pewność, że znajdą w nich zarówno najmodniejsze ostatnio pozycje: publikacje masowe, bestsellery, nowości (nawet tytuły przedpremierowe), jak i pozycje
adresowane do koneserów: produkcji niszowe, niezależne i elitarne. Wybierać można dosłownie spośród setek tysięcy produktów Oferta Empiku zawsze obejmuje pozycje najbardziej wartościowe, najciekawsze, i które są inspirujące oraz intrygujące. Jest ona skierowana do odbiorców w każdym wieku, o różnych gustach i różnorodnych zainteresowaniach. Każdy z klientów na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pracownicy sklepu

Tak zwani „specjaliści” zajmują się przede wszystkim pozyskiwaniem nowych dostawców i nowych produktów. Ich zadania to także negocjowanie kontraktów i utrzymywanie dobrych relacji z wszystkimi kontrahentami. Natomiast, aby zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie bieżących procesów, pracownicy IT dbają o rozwój narzędzi informatycznych firmy. Robią to przez wdrażanie do nich najnowszych rozwiązań technologicznych. Do ich kompetencji należy również wspieranie analityków biznesowych oraz raportowanie (operacyjne i zarządcze). Kadra kierownicza sieci Empik nieustannie dąży do tego, by rozwijać potencjał zawodowy wszystkich pracowników, a co za tym idzie – skupia się na doskonaleniu ich umiejętności (wzmacniając to, co w nich najlepsze). Wszyscy pracownicy mają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach i dostęp do nowych technologii, a kadra kierownicza bierze udział w specjalnie dla nich przygotowywanych programach rozwojowych. Wszystkie te działania sprawiają, że Polacy tak chętnie wybierają opisywaną tutaj sieć sklepów- jeśli chodzi o ich zakupy dóbr kulturalnych.

Dodaj komentarz