Aliexpress

Aliexpress

Aliexpress jest chińskim portalem zakupowym, który działa już od kilku lat. Jest – można by powiedzieć – zagranicznym odpowiednikiem naszego Allegro, na którym można kupić praktycznie wszystko – od elektroniki, przez odzież, aż do kosmetyków. Na serwisie Aliexpress mamy jednak znacznie większą ofertę produktową. Charakterystyczną cechą portalu są również wyjątkowe niskie ceny. Zasługą tak atrakcyjnej oferty serwisu jest fakt, że często kupujemy od samych producentów (omijając tym samym pośredników).

Zobacz jak otrzymać kody rabatowe i cashback czyli zwrot części pieniędzy wydanych w sklepach internetowych.

Cło i podatek VAT na Aliexpress

W przypadku, gdy kupowane przez nas produkty w jednej paczce nie mają wartości wyższej niż 150 euro, nie musimy martwić się o opłatę cła. Natomiast jeśli chodzi o podatek VAT, to możliwe jest również jego uniknięcie. Jak to zrobić? Dokonać zakupów na kwotę mniejszą niż 22 euro. Zwolnione z opodatkowania są również produkty, które zamawiamy do celów prywatnych, a ich wartość nie przekracza 45 euro.

Urząd Celny może zatrzymać naszą paczkę. Jednak są to niezwykle rzadkie i raczej odosobnione przypadki. Jeśli będzie to miało miejsce w naszym przypadku, otrzymamy list z UC z zapytaniem o zawartość paczki i jej wartość.

Bezpieczeństwo transakcji na Aliexpress

Sprawdzanie produktów z Chin może budzić spore wątpliwości, jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji. Ta kwestia jest zabezpieczona przez serwis. Sprzedający otrzymuje pieniądze za zamówione produkty, dopiero gdy potwierdzimy ich odbiór. Jeśli wysłane przedmioty budzą nasze zastrzeżenia, możliwe jest zgłoszenie problemu do serwisu i ubieganie się o całkowity lub częściowy zwrot zapłaconej kwoty.

Płatności za produkty zakupione w Aliexpress dokonuje się przy pomocy serwisu Przelewy24. Zrealizowanie opłaty możliwe jest również innymi sposobami. Jednak płatność za pośrednictwem internetowego konta bankowego zdaje się być najszybsza i najprostsza.

Jak kupować na Aliexpress

1. Wejdź na stronę Aliexpress.com.
2. Następnie zarejestruj się przy pomocy panelu rejestracji widocznego po prawej stronie ekranu. Jeśli zależy Ci na szybkiej rejestracji, możesz wybrać opcję rejestracji przez Facebook. Jeśli nie chcesz łączyć swojego konta na Aliexpress z Facebook, wybierz rejestrację przez maila.
3. Po wypełnieniu formularzy rejestracyjnych musimy przejść do swojej skrzynki mailowej i potwierdzić rejestrację. Po kliknięciu przycisku “Continue” w otrzymanym mailu zostaniemy przekierowani na stronę Aliexpress, gdzie zostaniemy poproszeni o dokończenie rejestracji.
4. Dokończenie rejestracji jest równoznaczne z założeniem pełnoprawnego konta, a to oznacza, że możemy rozpocząć zakupy.
5. Na początku wybierzmy kategorię produktów (ze strony głównej), która nas interesuje. Po wybraniu interesującego nas artykułu sprawdźmy opinie innych kupujących. Jeśli nic nie będzie budzić naszych wątpliwości, zaznaczamy u góry stronę “Free shipping” i “Ship to Poland”.
6. Klikamy na “Buy now” i wypełniamy dane do wysyłki. Wybieramy również metodę płatności odpowiednią dla Polski. Po przesłaniu pieniędzy mailowo otrzymujemy potwierdzenie i … gotowe!

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *