Strona główna » Finanse » Faktury online

Faktury online

Jedne z najbardziej popularnych dokumentów handlowych, które są często wykorzystywane w relacjach biznesowych to z pewnością faktury. Na podstawie wspomnianych dokumentów możliwe jest udokumentowanie sprzedaży oraz wykonanie usług nie tylko w kraju, ale również za granicą. Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, faktury można wystawić zarówno w formie papierowej, jak również elektronicznej. Więc jakie są najczęściej używane rodzaje faktur?

Najbardziej popularne rodzaje faktur stosowane w obrocie gospodarczym

Wśród faktur z pewnością najbardziej popularna jest zwykła faktura. Zawiera ona dane takie jak datę wystawienia oraz numer, cenę netto zakupionego towaru, jak również dane adresowe przedsiębiorstwa kupującego oraz sprzedającego towar lub usługę. Na fakturze musi również widnieć między innymi stawka podatku VAT.

Kolejnym rodzajem tego typu dokumentu jest faktura podatnika zwolnionego z VAT. Jest to zmiana, która nastąpiła w 2014 roku, ponieważ nie tylko czynni podatnicy VAT, ale także osoby zwolnione z obowiązku płacenia podatku mogą wystawiać faktury. W przedsiębiorstwach bardzo często można także spotkać fakturę pro forma. Tego typu dokument nie niesie za sobą konsekwencji podatkowych, a jedynie informuje klienta o cenie danej usługi lub towaru. Faktura pro forma w żadnym wypadku nie zwalnia z obowiązku wystawienia standardowej faktury.

Następnym dokumentem jest faktura zaliczkowa, na mocy której można udokumentować różnego rodzaju przedpłaty. Wyróżnia się także fakturę końcową, która jest rozliczana po otrzymaniu zaliczek w przypadku wspomnianego wcześniej dokumentu. Z kolei w przypadku popełnienia błędu lub też gdy pojawią się pewne nieścisłości, może być wystawiona tak zwana faktura korygująca. Na jej podstawie można dokonać zmian w fakturze pierwotnej.

Faktury online to dobre rozwiązanie

Prawidłowe wystawienie faktury choć nie jest bardzo trudnym zadaniem to dla pracowników, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tą dziedziną może okazać się jednak skomplikowane. Z tego powodu warto wykorzystać najnowsze zdobycze techniki i zainstalować darmowe oprogramowanie, które nam pomoże w tym zadaniu.

Na stronie internetowej www.faktura.pl można znaleźć specjalny program, który z powodzeniem może być zainstalowany na każdym komputerze firmowym. Jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie, z którym poradzą sobie nawet osoby posiadające małe doświadczenie w tej dziedzinie. Jednak z takiego programu online mogą również z powodzeniem korzystać bardziej doświadczeni pracownicy, dla których będzie to także duże ułatwienie.

Wbrew pozorom różnych rodzajów faktur jest bardzo wiele. Zdecydowanie ułatwia to funkcjonowanie wielu przedsiębiorstwom. Aby szybko, a przede wszystkim prawidłowo rozliczyć faktury w formie elektronicznej, warto zdecydować się na popularny program do wystawiania faktur. Taki darmowy program do faktur to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa. Nie jest on kosztowny, dodatkowo jest to narzędzie bardzo intuicyjne, za pomocą którego można bardzo szybko wykonać pracę.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x