Cupsell – opinie i opis programu partnerskiego

Cupsell jest jest sklepem internetowym, który specjalizuje się w sprzedaży odzieży oraz innych gadżetów z własnym lub wybranym nadrukiem. Od pozostałych sklepów tego typu wyróżnia się tym, że wzory możemy wybierać również wśród sklepów innych użytkowników. Jak to dokładnie działa i jak możemy w ten sposób zarobić?

Cupsell – program partnerski

Przeważnie w programach partnerskich tylko promujemy wybrane produkty lub usługi za pomocą specjalnych linków, ale nie tutaj. W programie partnerskim Cupsell mamy zdecydowanie większą kontrolę nad procesem sprzedaży oraz kreacji produktu. Tworzymy tutaj własny sklep internetowy, w którym tworzymy wzory na koszulkach, bluzach, kubkach itp. Co ważne, sami też ustalamy ich cenę, ale całym procesem, czyli produkcją, dystrybucją i płatnościami zajmuje się Cupsell. Naszym zadaniem jest tylko odpowiednie wypromowanie sklepu, aby pozyskiwać klientów.

Tworzenie sklepu i zarządzanie nim

Cupsell sklep

Aby stworzyć sklep otwieramy zakładkę „Twoje konto” -> „Twoje sklepy”. Następnie musimy wypełnić odpowiednie pola, takie jak adres, nazwa, opis, banner czy logo sklepu. W tym momencie sklep w cupsell jest już utworzony, więc możemy przejść do zaawansowanych opcji, które pozwolą go spersonalizować.

Ustawienia sklepu:

 • Podstawowe – jest to to samo okno, które widoczne było w czasie tworzenia sklepu. Możemy tutaj wpisane dane edytować,
 • Zaawansowane – tutaj mamy możliwość podpięcia sklepu pod własną domenę internetową, ustawienia tła, ilości produktów na stronie, dodać dane kontaktowe czy podpiąć kod Google Analytics.

Zarządzanie sklepem

 • Asortyment – tutaj dodajemy wszystkie produkty, które mają być widoczne w naszym w sklepie. Ogranicza się to w zasadzie do wyboru kolorów, nadruków czy napisów. Oprócz gotowych szablonów możemy również wgrywać własne grafiki czy tworzyć napisy.
 • Kategorie – tutaj tworzymy dodatkowe kategorie w sklepie. W przypadku dużej ilości produktów ułatwi to nawigację potencjalnym klientom.
 • Strony (zakładki) – dodatkowe zakładki jak np. generator koszulek, który pozwoli klientowi na samodzielne wybranie wzoru.
 • Opinie o sklepie – oceny oraz opinie zostawione przez klientów

Pozostałe opcje

 • Promocja sklepu to po prostu bannery reklamowe czy ramka sklepu do wklejenia na stronę.
 • Szablony sklepu pozwalają zmienić domyślny wygląd na inny.
 • Dodaj nowy widget to różnego rodzaju dodatki do strony jak np. przycisk lubię to czy filmik na youtube.
 • Wyślij newsletter – pozwala wysłać wiadomość do ludzi, którzy kupili coś w naszym sklepie.

Generator Cupsell

Cupsell udostępnia nam wbudowany generator, który pozwala w łatwy sposób przygotować sobie koszulkę (i inne gadżety) z własnym wzorem. Po przygotowaniu możemy ją sobie zwyczajnie kupić lub dodać jako produkt w naszym sklepie, jeśli mamy zamiar na tym zarabiać. Sama obsługa generatora jest dziecinnie prosta i nie powinna nikomu sprawić żadnego problemu. Na dobrą sprawę wystarczy, że wybierzemy kolor koszulki, a następnie wgramy grafikę z dysku (lub wybierzemy z dostępnych). Warto dodać, że w generatorze możemy również w bardzo łatwy sposób dodać dodać napis. Po wszystkim wystarczy, że dopasujemy wielkość liter i ustalimy położenie, jak w zwykłym programie graficznym.

Jak sprzedawać produkty?

Samo stworzenie sklepu oraz przygotowanie odpowiednich wzorów to oczywiście nie wszystko. Następnym krokiem, zdecydowanie trudniejszym jest już sprzedaż. Koszulki z nadrukiem są produktem, z którym ciężko się przebić ze względu na dużą konkurencję. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, więc czasem zwyczajnie warto spróbować. Do promowania sklepu możemy wykorzystać różnego rodzaju reklamy, social media oraz wziąć się za pozycjonowanie.

Zarobki w Cupsell

Własny sklep może zagwarantować naprawdę niezły dochód pasywny, jeśli odpowiednio go wypromujemy. Warto zauważyć, że prowizja w tym programie partnerskim jest całkowicie zależna od nas. Cupsell ma bowiem ustaloną własną cenę każdego produktu do którego doliczamy swoją marżę w postaci stałej kwoty, jak np. 10 zł lub procentowej np. 15% ceny bazowej. Bez wątpienia cupsell ma bardzo duży potencjał zarobkowy, choć wszystko zależy od ustalonej marży oraz tego ile sztuk jesteśmy w stanie sprzedać. Czasem warto zdecydować się na mniejszy zysk na jednej, jeśli przełożyć może się to na zdecydowanie większą sprzedaż.

Program poleceń

Warto zwrócić również uwagę, że cupsell posiada dwupoziomowy system poleconych. Jest to świetny sposób na dodatkowe zwiększenie osiąganych zarobków, jeśli oczywiście polecone osoby będą aktywne w tym programie partnerskim. Otrzymujemy tutaj 1 zł od każdej sprzedanej sztuki przez osobę poleconą oraz 0,50 zł z drugiego poziomu.

Wypłata z Cupsell

Dla każdego z pewnością najprzyjemniejsza część działania w programie partnerskim czyli wypłata. Minimalne saldo konta potrzebne, aby ją zlecić to 200 zł. W przypadku firm jest to standardowe rozliczenie na podstawie wystawionej faktury VAT, a w przypadku osób fizycznych musimy podpisać umowę o dzieło i przesłać do siedziby firmy. Wszystkie wypłaty realizowane są na konto bankowe w ciągu 14 dni od otrzymania rachunku lub umowy.

Najlepsze sklepy

Wchodząc na stronę główną sklepu możemy łatwo zauważyć listę najpopularniejszych sklepów stworzonych przez użytkowników. Nie wiem co decyduje o tym, które sklepy się tam znajdą, ale z pewnością warto tam być. Dzięki temu mamy duże szanse na kolejne zamówienia od osób, które po prostu wchodzą na stronę główną sklepu.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Cupsell jest bardzo dobrym programem partnerskim, choć wymaga sporego zaangażowania w promocję. Bez wątpienia najpopularniejszy, jeśli chodzi o koszulki z nadrukiem, ale warto wypróbować również inne programy partnerskie. Zwłaszcza, że jest to jeden z ciekawszych i bardziej dochodowych sposobów na zarabianie przez internet. Jest wiele programów z zupełnie innych branż, które są warte uwagi. Warto zwrócić uwagę również na pozostałe sposoby zarabiania pieniędzy w sieci.


praca w domu i zarabianie przez internet

Pracować w domu i zarabiać przez internet możemy na wiele różnych sposobów, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Opinie o Cupsell

Cupsell sam w sobie jest bardzo ciekawym sklepem internetowym, ale, jeśli chodzi o zarabianie to z pewnością nie jest to sposób dla każdego. Jest w nim bardzo duży potencjał zarobkowy, ale i niestety bardzo duża konkurencja. Mimo to warto spróbować, ponieważ założenie takiego sklepu nie wymaga od nas ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Rzecz jasna chodzi o koszty związane z hostingiem www oraz domeną, gdyż na ewentualną promocję musimy już wyłożyć.

Macie jakieś doświadczenia ze sklepem? Podzielcie się nimi w komentarzu.

12 komentarzy do “Cupsell – opinie i opis programu partnerskiego”

 1. Fajna stronka. Można zarobić i to całkiem sporo, wystarczy dobra promocja sklepu, zresztą jak w każdym programie partnerskim.

  Odpowiedz
 2. To jeden z tych sposobów zarabiania przez Internet, nad którymi trzeba trochę posiedzieć.Żeby otworzyć swój własny sklep z koszulkami na CupSell, musisz mieć dobry pomysł na wzory i umieć te wzory wykonać (albo znaleźć kogoś, kto za niewielką opłatą lub za jakiś procent przyszłego zysku ci w tym pomoże). Ale – jeśli nic nie sprzedasz, nic też nie tracisz.

  Odpowiedz
 3. Zamawiałam kiedyś koszulkę w tym sklepie, ale nie miałam pojęcia, że można w ten sposób również zarabiać. Samo stworzenie wzorów prosta sprawa, ale nie sądzę, że uda mi się znaleźć klientów bez inwestowania w reklamę.

  Odpowiedz
 4. Kupiłam tam bluzę, którą ze względu na kiepską jakość tkaniny musiałam zwrócić zgodnie z zasadami (w ciągu 14 dniu, bez śladów użytkowania). Zwrotu dokonałam przeszło miesiąc temu, do dziś nie mam środków na koncie, jedynie mailową informację o otrzymanym zwrocie. Nie ma kontaktu telefonicznego. Na maile, żadnej reakcji. Szczerze nie polecam. Kiepskie jakościowo ciuchy z dobrymi zdjęciami, które wprowadzają w błąd. Niestety oszuści i złodzieje.

  Odpowiedz
  • Umowę trzeba podpisać przy każdej wypłacie zgromadzonych środków, a kwestie podatkowe załatwia Cupsell i wysyła odpowiedni PIT na koniec roku.

   Odpowiedz
   • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli raz w roku zgłaszam to na swoim PIT, np tytułem inne dochody? Czy trzeba być ponadto płatnikiem VAT?

    Odpowiedz
    • W zasadzie nic nie musisz robić, gdyż wszystko załatwia Urząd Skarbowy, a odpowiednią informację dostanie od Cupsell. Wystarczy zalogować się na swoje konto (usługa e-PIT), zobaczyć czy wszystko się zgadza i zatwierdzić ;). Nie musisz być również płatnikiem VAT.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz