Cupsell

Cupsell jest jest sklepem internetowym, który specjalizuje się w sprzedaży odzieży oraz innych gadżetów z własnym lub wybranym nadrukiem. Od pozostałych sklepów tego typu wyróżnia się tym, że wzory możemy wybierać wśród sklepów innych użytkowników. Jak to dokładnie działa i jak możemy w ten sposób zarobić?

Cupsell – program partnerski

Program partnerski Cupsell znacznie różni się od pozostałych. Mamy tu zdecydowanie większą kontrolę nad procesem sprzedaży oraz kreacji produktu. Tworzymy tutaj własny sklep internetowy, tworzymy wzory na koszulkach, bluzach, kubkach itp. Sami ustalamy ich cenę i jest to w zasadzie wszystko na czym musimy się skupić. Zarówno produkcję, dystrybucję jak i płatności załatwia za nas strona Cupsell.

Tworzenie sklepu i zarządzanie nim

Cupsell sklep

Aby stworzyć sklep otwieramy zakładkę „Twoje konto” -> „Twoje sklepy”. Następnie będzie trzeba wypełnić odpowiednie pola takie jak adres, nazwa, opis, banner czy logo sklepu. W tym momencie sklep w cupsell jest już utworzony więc można przejść do zaawansowanych opcji, które pozwolą go spersonalizować.

Ustawienia sklepu:

 • Podstawowe – jest to to samo okno, które widoczne było w czasie tworzenia sklepu. Można tutaj wpisane dane edytować.
 • Zaawansowane – możliwość podpięcia sklepu pod własną domenę, ustawić tło, ilość produktów na stronie, dodać dane kontaktowe czy podpiąć kod Google Analytics.

Zarządzanie sklepem

 • Asortyment – tutaj dodajemy wszystkie produkty, które mają być widoczne w naszym w sklepie. Ogranicza się to w zasadzie do wyboru kolorów, nadruków czy napisów. Oprócz gotowych szablonów można również wgrywać własne grafiki czy tworzyć napisy.
 • Kategorie – tutaj tworzymy dodatkowe kategorie w sklepie. W przypadku dużej ilości produktów ułatwi to nawigację potencjalnym klientom.
 • Strony (zakładki) – dodatkowe zakładki jak np. generator koszulek, który pozwoli klientowi na samodzielne wybranie wzoru.
 • Opinie o sklepie – oceny oraz opinie zostawione przez klientów

Pozostałe opcje

 • Promocja sklepu to po prostu bannery reklamowe czy ramka sklepu do wklejenia na stronę.
 • Szablony sklepu pozwalają zmienić domyślny wygląd na inny.
 • Dodaj nowy widget to różnego rodzaju dodatki do strony jak np. przycisk lubię to czy filmik na youtube.
 • Wyślij newsletter – pozwala wysłać wiadomość do ludzi, którzy kupili coś w naszym sklepie.

Generator Cupsell

Cupsell pozwala wykorzystać wbudowany generator, aby w łatwy sposób przygotować sobie koszulkę z własnym wzorem. Można ją potem zwyczajnie kupić dla siebie lub dodać jako produkt w naszym sklepie, jeśli mamy zamiar na tym zarabiać. Sama obsługa generatora jest dziecinnie prosta i nie powinna sprawić żadnego problemu. Wystarczy w zasadzie wybrać kolor, a następnie wgrać obrazek z dysku (lub wybrać z dostępnych). W generatorze można również dodać napis. Potem wystarczy dopasować wielkość i ustalić położenie, jak w zwykłym programie graficznym.

Jak sprzedawać produkty?

Samo stworzenie sklepu oraz przygotowanie odpowiednich wzorów to oczywiście nie wszystko. Następnym krokiem, zdecydowanie trudniejszym jest sprzedaż. Koszulki z nadrukiem są produktem, z którym ciężko się przebić ze względu na dużą konkurencję. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, więc czasem zwyczajnie warto spróbować.

Zarobki w Cupsell

Prowizja w tym programie partnerskim jest całkowicie zależna od nas. Cupsell ma bowiem ustaloną własną cenę każdego produktu do którego doliczamy swoją marżę. Może to być zarówno stała kwota jak np. 10 zł lub procentowa np. 15% ceny bazowej. Cupsell ma bardzo duży potencjał zarobkowy, choć wszystko zależy od ustalonej marży oraz tego ile sztuk jesteśmy w stanie sprzedać. Czasem warto zdecydować się na mniejszy zysk na jednej, jeśli przełożyć może się to na zdecydowanie większą sprzedaż.

Program poleceń

Warto zwrócić również uwagę, że cupsell posiada dwupoziomowy system poleconych. Jest to świetny sposób na dodatkowe zwiększenie osiąganych zarobków, jeśli oczywiście osoby polecone są w programie partnerskim odpowiednio aktywne. Otrzymujemy tutaj 1 zł od każdej sprzedanej sztuki przez osobę poleconą oraz 0,50 zł z drugiego poziomu.

Wypłata z Cupsell

Dla każdego z pewnością najprzyjemniejsza część działania w programie partnerskim czyli wypłata. Minimalne saldo konta potrzebne, aby ją zlecić to 200 zł. W przypadku firm jest to standardowe rozliczenie na podstawie wystawionej faktury VAT. W przypadku osób fizycznych należy podpisać umowę o dzieło i przesłać do siedziby firmy. Wszystkie wypłaty realizowane są na konto bankowe w ciągu 14 dni od otrzymania rachunku lub umowy.


ranking kont bankowych

Aktualnie ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta bankowego, więc warto wiedzieć, który bank aktualnie ma najlepszą ofertę, dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Zwłaszcza, że na zmianie konta bankowego często możemy zarobić dodatkowe pieniądze.


Najlepsze sklepy

Wchodząc na stronę główną sklepu łatwo zauważyć listę najpopularniejszych sklepów stworzonych przez użytkowników. Nie wiem co decyduje o tym, które sklepy się tam znajdą, ale z pewnością warto się tam znaleźć. Jest to duża szansa na kolejne zamówienia od osób, które po prostu wchodzą na stronę główną sklepu.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Cupsell jest bardzo dobrym programem partnerskim, choć wymaga sporego zaangażowania w promocję. Bez wątpienia najpopularniejszy, jeśli chodzi o koszulki z nadrukiem, ale warto wypróbować również inne programy partnerskie, z zupełnie innych branż oraz pozostałe sposoby zarabiania pieniędzy w internecie.


programy partnerskie

Programy partnerskie to jeden z ciekawszych i bardziej dochodowych sposobów na zarabianie przez internet, ale wymaga sporo zaangażowania. W sieci jest sporo programów wartych uwagi.


praca w domu i zarabianie przez internet

Zarabiać i pracować w domu możemy na wiele różnych sposobów, a niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Opinie o Cupsell

Cupsell sam w sobie jest bardzo ciekawym sklepem internetowym, ale, jeśli chodzi o zarabianie to z pewnością nie jest to sposób dla każdego. Jest w nim bardzo duży potencjał zarobkowy, ale i duża konkurencja. Mimo to warto spróbować, ponieważ założenie sklepu nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów (mowa o domenie oraz hostingu od Cupsell).

Macie jakieś doświadczenia ze sklepem? Podzielcie się nimi w komentarzu.

8 komentarzy do wpisu „Cupsell”

 1. Fajna stronka. Można zarobić i to całkiem sporo, wystarczy dobra promocja sklepu, zresztą jak w każdym programie partnerskim.

  Odpowiedz
 2. To jeden z tych sposobów zarabiania przez Internet, nad którymi trzeba trochę posiedzieć.Żeby otworzyć swój własny sklep z koszulkami na CupSell, musisz mieć dobry pomysł na wzory i umieć te wzory wykonać (albo znaleźć kogoś, kto za niewielką opłatą lub za jakiś procent przyszłego zysku ci w tym pomoże). Ale – jeśli nic nie sprzedasz, nic też nie tracisz.

  Odpowiedz
 3. Zamawiałam kiedyś koszulkę w tym sklepie, ale nie miałam pojęcia, że można w ten sposób również zarabiać. Samo stworzenie wzorów prosta sprawa, ale nie sądzę, że uda mi się znaleźć klientów bez inwestowania w reklamę.

  Odpowiedz
 4. Kupiłam tam bluzę, którą ze względu na kiepską jakość tkaniny musiałam zwrócić zgodnie z zasadami (w ciągu 14 dniu, bez śladów użytkowania). Zwrotu dokonałam przeszło miesiąc temu, do dziś nie mam środków na koncie, jedynie mailową informację o otrzymanym zwrocie. Nie ma kontaktu telefonicznego. Na maile, żadnej reakcji. Szczerze nie polecam. Kiepskie jakościowo ciuchy z dobrymi zdjęciami, które wprowadzają w błąd. Niestety oszuści i złodzieje.

  Odpowiedz
  • Umowę trzeba podpisać przy każdej wypłacie zgromadzonych środków, a kwestie podatkowe załatwia Cupsell i wysyła odpowiedni PIT na koniec roku.

   Odpowiedz
   • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli raz w roku zgłaszam to na swoim PIT, np tytułem inne dochody? Czy trzeba być ponadto płatnikiem VAT?

    Odpowiedz
    • W zasadzie nic nie musisz robić, gdyż wszystko załatwia Urząd Skarbowy, a odpowiednią informację dostanie od Cupsell. Wystarczy zalogować się na swoje konto (usługa e-PIT), zobaczyć czy wszystko się zgadza i zatwierdzić ;). Nie musisz być również płatnikiem VAT.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz