Money2money (M2M) – opinie i opis

Sposobów na pracę w domu jest wiele, ale to zarabianie w sieciach afiliacyjnych z pewnością możemy zaliczyć do tych lepszych i bardziej dochodowych. Takich sieci w internecie jest dość sporo, a jedną z ciekawszych bez wątpienia jest Money2Money (w skrócie M2M), który skupia się na produktach finansowych. Co warto o niej wiedzieć, jak zarabiać i na co uważać?

Money2Money (M2M) – co to?

Money2Money (M2M) to jedna z popularniejszych sieci afiliacyjnych z kategorii bankowości i finansów, w której zarabiamy przede wszystkim na promowaniu wybranych produktów. Wśród nich znajdziemy głównie konta bankowe, kredyty, lokaty, ubezpieczenia itp. Warto dodać, że jest to jedna z dłużej działających sieci afiliacyjnych, która w dalszym ciągu cieszy się dobrymi opiniami i reputacją.

Money2Money (M2M) – jak zarabiać?

W Money2Money do wyboru mamy dwie formy współpracy – jako:

 • agent – bezpośredni kontakt i polecanie produktów,
 • wydawca – zarabianie w internecie poprzez strony internetowe, portale społecznościowe itp.

Pierwszy wariant, czyli praca jako agent raczej nie wymaga zbyt wielu wyjaśnień. Najczęściej osoby decydujące się zarabiać w ten sposób wynajmują jakiś mały lokal, reklamują go i czekają na potencjalnych klientów z danego miasta. My jednak skupimy się na tej drugiej opcji, czyli promowaniem z wykorzystaniem internetu.

Jak promować

Pierwszym ze sposobów zarabiania przez internet w Money2Money jest wykorzystanie gotowego szablonu strony ze wszystkimi dostępnymi produktami oraz różnego rodzaju kalkulatorami i porównywarkami. Domyślnie tego typu gotowiec postawiony jest w subdomenie, ale możemy oczywiście wykorzystać do tego własną domenę internetową. Co ważne, jest ona w pełni edytowalna, więc możemy dowolnie zmieniać wygląd, nagłówki, metatagi, stopkę itp.

jak zarabiać w Money2Money

Oczywiście do zarabiania w M2M możemy wykorzystać również dostępne bannery reklamowe, które umieścimy np. na własnej stronie internetowej. Jednak w tym wypadku najlepiej, jeśli będzie ona powiązana tematycznie z promowanymi przez money2money produktami.

W zasadzie jest jeszcze jedna opcja, która pozwala samodzielnie i bez promowania zarobić ponad 500 złotych. Szczegóły na ten temat znajdziemy w poradniku, który dostępny jest w panelu po zalogowaniu.

Gdzie promować produkty M2M

praca w domu i zarabianie przez internet

Promowanie produktów finansowych tego typu, choć jest bardzo dochodowe, to niestety do najłatwiejszych nie należy. Chcąc zarobić musimy mieć odpowiednie medium z dużym ruchem, które zagwarantuje widoczność takich bannerów wśród użytkowników. Dlatego sprawdzi się tutaj przede wszystkim własny blog oraz social media, choć nie jest to jedyna możliwość promowania. W zasadzie w każdej sieci afiliacyjnej i programie partnerskim sposób promowania wygląda praktycznie tak samo i różni się jedynie produktami.

Czy trzeba zakładać konta bankowe, żeby zarabiać w M2M?

oferty pracy

Sporo osób zastanawia się, czy trzeba założyć konto w banku (a najlepiej kilka), aby zarabiać w Money2Money. Odpowiedź brzmi: NIE, choć faktycznie w internecie znajdziemy sporo fikcyjnych ofert pracy, z których dowiemy się, że jest to konieczne. W M2M możemy zarabiać bez zakładania czegokolwiek, nie licząc samej rejestracji w serwisie.

Program poleceń

W Money2Money znajdziemy 2-poziomowy system poleconych, który możemy w bardzo fajny sposób wykorzystać. Dlatego też pojawia się wiele ofert mentoringu, pracy, czy też poradników z wykorzystaniem tej sieci afiliacyjnej. Wynagrodzenie procentowe programie partnerskim wynosi odpowiednio 20% i 10%, więc całkiem sporo. Załóżmy, że zaprosimy do M2M 10 osób, a każda z nich wykona wszystkie kroki zarabiając nieco ponad 500 złotych.

10 osób x 20% z 500 złotych = 1000 złotych,

Jak widać z obliczeń, zarobimy w prosty sposób dodatkowe 1000 złotych. Na tym jednak nie koniec, bowiem każda z tych 10 osób może zaprosić do programu kolejne, które zrobią to samo. Przyjmijmy, że też będzie to 10 osób, więc na drugim poziomie będziemy mieli ich już 100.

100 osób x 10% z 500 złotych = 5000 złotych,

Zakładając, że sami zastosowaliśmy się do poradnika, to łącznie mamy 6500 złotych, a na tym nie koniec, bowiem w M2M nie ma żadnego limitu ilości zaproszonych osób oraz ofert, z których możemy skorzystać. Oczywiście nie musimy zapraszanych osób znać osobiście, a w internecie znajdzie się wielu chętnych na szybki zarobek. Wprawdzie możemy w ten sposób zbudować całkiem niezły dochód pasywny, ale nie na tym w głównej mierze opiera się zarabianie w sieciach afiliacyjnych.

Co znajdziemy w panelu bocznym Money2Money

 • Wiadomości – wszelkie aktualności z money2money, takie jak aktualne promocje bankowe, czy też polecane produkty.
 • Statystki – informacje odnośnie otwartych i wysłanych wniosków.
 • Rozliczenia
  • Do wypłaty – suma zarobionych pieniędzy w danym okresie.
  • Generuj rachunek – wypłata zarobionych w M2M pieniędzy.
  • Tabela prowizji – tutaj można przejrzeć stawki za polecanie konkretnego produktu.
 • Narzędzia
  • Opisy programów – widgety, reklamy oraz bezpośredni link do wniosku konkretnie wybranych produktów.
  • Linki – zbiór linków jeden pod drugim do wszystkich produktów z wybranej kategorii np. konta młodzieżowe.
  • Skracacz linków – po prostu skrócenie długiego linku do wniosku na krótszy i bardziej przyjazny.
  • Doradcy Money.pl – bezpłatna pomoc w wyborze produktu, którym zainteresowany jest użytkownik odwiedzający naszą stronę.
 • Edycja szablonu
  • Strony – tutaj możemy zmienić wygląd, edytować plik css, dodać kod zliczający ilość wysłanych wniosków czy odwiedzin strony.
  • Metatagów i opisów na stronach – tutaj wszystko jasne. Dotyczy to zarówno strony głównej jak i każdego produktu czy kategorii.
  • Nagłówka, stopki, sitemap.xml – również nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień.
  • Usuń cache – usuwanie plików tymczasowych.
 • Badanie ruchu – mierzenie konwersji dla konkretnie wybranej domeny.
 • Dokumenty
  • Poradniki – różnego rodzaju porady mogące się przydać. Jeden z nich opisuje krok po kroku jak zarobić pierwsze pieniądze.
  • Pozostałe – ustawienia techniczne oraz dokumenty.
 • Kreacje reklamowe
  • Wygeneruj kod – bannery do konkretnej oferty z programu money2money. Do wyboru wiele rozmiarów.
  • Statystyki reklam – statystyki dotyczące konkretnych bannerów jak ilość wyświetleń i kliknięć.
 • Sieć partnerska
  • Zdobywaj partnerów – link do zapraszania znajomych. W programie są 2 poziomy poleconych (odpowiednio 20% i 10%).
  • Zgoda w sieci partnerskiej – zgoda dotycząca udostępniania danych osobowych osobie, która zaprosiła do programu M2M (nie jest obowiązkowa).
  • Poleceni partnerzy – statystki dotyczące zaproszonych osób oraz prowizji.
 • Konkursy i promocje – informacje odnośnie aktualnych konkursów w M2M, gdzie możemy zarobić dodatkowe pieniądze na promowaniu konkretnych ofert.
 • Reklamacje i kontakt nie trzeba objaśniać.

Modele rozliczeń M2M

 • CPL (Cost Per Lead) – wynagrodzenie za pozostawienie przez klienta swoich danych w formularzu kontaktowym.
 • CPS (Cost Per Sale) – wynagrodzenie za sprzedany produkt w zależności od jego wartości.
 • CPA (Cost Per Action) – wynagrodzenie za dokonaną akcję np. rejestracja klienta.
 • CPO (Cost Per Order) – wynagrodzenie za każdy sprzedany produkt niezależnie od jego wartości.

Wypłata z Money2Money

Pieniądze zarobione w M2M możemy wypłacić już po uzbieraniu przynajmniej 100 złotych na saldzie, a sam przelew realizowany jest w ciągu 7 dni roboczych. W ciągu miesiąca możemy wygenerować maksymalnie 2 takie rachunki.


ranking kont bankowych

Bez konta bankowego ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, więc w zasadzie każdy je posiada. Warto jednak co jakiś czas zmienić instytucję, aby dodatkowo zarobić, choćby polecając je samemu sobie poprzez M2M. Co więcej, wybierając odpowiednie promocje możemy otrzymać również pieniądze za założenie konta, a więc zarobić podwójnie.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

praca w domu i zarabianie przez internet

Afiliacja bez wątpienia pozwala zarabiać spore pieniądze, ale wymaga odpowiedniego zaangażowania w promocję. Jednak nie jest to jedyny sposób na zarabianie w internecie. Dlatego warto zainteresować się również pozostałymi, gdyż wiele z nich nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz chęci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Opinie o Money2Money

Program partnerski Money2Money działa już naprawdę długo i cieszy się bardzo dobrą opinią w internecie, choć stawki nie należą do najwyższych. Do plusów z pewnością możemy zaliczyć bardzo bogatą ofertę, ciekawe widgety i 2 poziomy poleconych, które w programach tego typu należą raczej do rzadkości. Większość sieci afiliacyjnych oferuje tylko jeden poziom, ze zdecydowanie niższym procentowym wynagrodzeniem. Wprawdzie pojawiają się czasem negatywne opinie i zarzuty, że M2M to oszustwo. Jednak praktycznie wszystkie są od osób, które dostały informację, że zarabianie wymaga zakładania kilku kont, a jest to nieprawdą.

Macie jakieś doświadczenia z siecią M2M? Podzielcie się opinią w komentarzu.

57 komentarzy do “Money2money (M2M) – opinie i opis”

 1. Ci, którzy zarabiają z M2M mają bardzo pozytywne opinie na temat tego programu partnerskiego. Ci którzy nie zarabiają, mają opinie negatywne – taka jest ludzka natura. M2M zawsze płaci terminowo, ma w portfolio bardzo dużo usług, które można promować.

  Odpowiedz
 2. Sprawdzałem różne sieci afiliacyjne i wydaje mi się, że m2m ma zdecydowanie najbogatszą ofertę, a do tego najlepsze widgety. Ze stawkami już bywa różnie bo można znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze.

  Odpowiedz
 3. Jak dla mnie jest to ciekawa oferta, tym bardziej, że mam niemałe pojęcie o bankowości. Jak do tego dodasz opis ciekawym, prostym językiem ale z doadtkiem fachowego języka bankowego to wyjdzie całkiem nieźle. Mógłbym spróbować tego tylko muszę doczytać czy przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie współpraca z jednym z polskich banków…

  Odpowiedz
 4. Ja założyłam sobie konto na tym portalu, ale szczerze mówiąc nie wiem jak zacząć tam zarabiać. Jakoś ta strona jest mi nie na reke, moze dlatego ze nie potrafie sprzedawać produktow finansowych, albo mieszkam w takiej miejscowości ze ciężko jest znaleźć chętnych na takie produkty. Ludzie po wielu oszustawach jakie się slyszy w internecie i w tv nie sa juz tak ufni…

  Odpowiedz
 5. Osobiście jestem w projekcie i naprawdę mozna zarobic, wszystko zależy od czasu, zaangazowania i systematyczności 🙂 Polecam współpracę

  Odpowiedz
 6. Jestem w tym projekcie już rok można zarobić sam mam dobre wyniki tu zależy od zangazowania trzeba mieć dobrego mentora i trochę wiedzy

  Odpowiedz
  • Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale nie ma żadnych planów, które trzeba zrealizować. Za każdy sprzedany produkt otrzymujemy prowizję. Są jednak różne konkursy, w których otrzymujemy dodatkowe wynagrodzenie za określoną ilość sprzedaży.

   Odpowiedz
   • Chcę przystąpić do m2m ale obawiam się, ze trzeba założyć 6 kont, przecież to wszystko będzie widniało na mnie, wiec na jakiej zasadzie później to działa, ze ludzie takie duże pieniądze zarabiają?

    Odpowiedz
    • Faktycznie w „ofertach pracy” można trafić na takie informacje, ale nie jest to prawda, że trzeba zakładać jakiekolwiek konta. Faktycznie zarobimy na tym dodatkową prowizję, ale jest to jedynie opcjonalne. Afiliacja polega przede wszystkim na promowaniu konkretnych produktów np. bankowych, w zamian za odpowiednią prowizję, choć faktycznie sporo osób idzie na łatwiznę i wystawia takie naciągane oferty pracy. Wprawdzie nie jest to nielegalne, ale wmawianie komuś, że trzeba założyć ileś kont, aby zarabiać jest już niezbyt etyczne.

     Odpowiedz
    • Tak zakładasz 6 kont , bo musisz poznać produkty, które będziesz sprzedawać od A do Z . Również te konta są niezbędne aby zastosować u siebie metodę,,6 sloikow ,, która mówi o oszczędzaniu i gospodarowaniu pieniędzmi. Nie inwestujesz żadnych pieniędzy, jeżeli sie zaangażujesz i znajdziesz czas na działanie to na pewno osiągniesz sukces i wysokie kwoty 🙂

     Odpowiedz
     • Powtórzę po raz kolejny – MOŻNA założyć te konta, aby dostać dodatkową prowizję, ale nie ma takiego obowiązku. Co tu trzeba niby poznawać?;)

     • Ja nie muszę zakładać kont
      Działam na kilka sposobów zasięg na fanpage 3500 tyś wnioski wpadają jak bułeczki ?

  • Nie ma żadnego obowiązku zakładania kont bankowych, aby zarabiać w sieciach afiliacyjnych. Faktycznie często tak twierdzą osoby wystawiające „ogłoszenia o pracę”, ale tylko dlatego, żeby otrzymać prowizję za założenie tych kont.

   Odpowiedz
 7. No dobrze, a czy ktoś może podpowiedzieć jak zacząć zarabiać. Bo zarejestrować się, wygenerować link czy baner to żadna sztuka… Co dalej?

  Odpowiedz
  • Możliwości są różne, ale pisałem o tym we wpisie ogólnym o programach partnerskich i sieciach afiliacyjnych, gdyż w każdym wygląda to praktycznie tak samo – różnią się jedynie produktami, prowizjami itp. Najlepsza, choć długa i niełatwa droga to założenie własnego bloga, kanału na YT, czy działania w social mediach. Jednym słowem zarabianie w ten sposób nie jest łatwe, ale późniejsze wynagrodzenie z reguły rekompensuje trud. Pod warunkiem, że wykażemy się wytrwałością w dążeniu do celu, gdyż wiele osób po prostu szybko się poddaje ze względu na brak szybkich efektów.

   Odpowiedz
 8. Witam. Powiedzcie mi gdzie promujecie produkty. Założyłem konto przez mentora ale chce działać sam. Chodzi o money 2 money. Poprzez linki do tych produktów zarabiamy?

  Odpowiedz
  • Zgadza się, zarabiamy, jeśli ktoś złoży wniosek (i np. założy konto, weźmie pożyczkę itp.) przez nasz link. Promować można w różnych miejscach, ale najlepiej chyba wystartować z własną stroną internetową.

   Odpowiedz
 9. Ja jestem gdzieś od marca i id początku kwietnia i nie szło mi to polecanie zarobiłam mało i też moja mentorka mi mówiła że trzeba założyć konta a potem okazało się żenię musi się tylko żeby mieć dojście do systemu Panu prowadzącemu żeby zapłacić 150zl nikt mi nie chce pomóc w tym każdy zeruje tylko na kasie żeby tylko sam zarobił a nie drugiemu pomoc bo jak ktoś nie ma kasy by zapłacić za to, to co nie ma zarabiać. Najpierw trzeba zarobić by komuś zapłacić. Chcą mi pomóc ale żebym była u tego kogoś co mi pomoże a nie u kogoś innego a ja nie chce usuwać konta i potem od nowa to samo robić, chce zarabiać ale żeby mi ktoś pomógł bez tego pomógł to nie

  Odpowiedz
  • Witaj Wiwa!
   Jeśli chodzi o pomoc to problem, polega nie na tym, że każdy chce zedrzeć kasę, lecz o kontakt mailowy i dlatego każdy zabiega by do niego się rejestrować, bo ja Cię nie znam i nie mam kontaktu z Tobą to jak to wykonać?
   Spróbuj porozmawiać z obecnym mentorem mailowo i zacznij działać, może załapiesz, o co chodzi, bez niczyjej pomocy własny sukces jest najdroższy!

   Odpowiedz
 10. Witam jestem od miesiąca w programie m2m proszę mi powiedzieć czy jeśli wysyłasz kampanie na grupach FB czy można coś zarobić?za odp z góry dziękuję

  Odpowiedz
  • Hej,
   Sam nie działam na żadnych grupach, nie wystawiam ogłoszeń itp. (promuję tylko na blogu), ale skoro ludzie w dalszym ciągu tak robią, to wychodzi na to, że można. Na pewno zależy też od tego, co to są za grupy 😉

   Odpowiedz
 11. Cześć chciałabym się zarejestrować w m2m ale nikt nie potrafi mi dokładnie powiedzieć na czym to polega. Dziewczyna u której miałabym się zarejestrować mówi ogólnikowo ale nie potrafi mi nic wytłumaczyć dlatego obawiam się czy sobie poradzę.

  Odpowiedz
  • Najprościej mówiąc zarabianie w M2M polega na promowaniu produktów finansowych. Można też dostać prowizję zakładając np. konta na siebie i z tego korzystają osoby wrzucające na portale z ogłoszeniami takie „oferty pracy”.

   Odpowiedz
 12. Witam wszystkich
  Założyłam konto na m2m ale gdy w drugim etapie kazano mi założyć 6 kont usunęłam je
  Pisałam do swojego pracodawcy i on powiedział że nie mogę zrezygnować z tej pracy na drugim etapie bo musiałabym zapłacić karę 500 zł
  Dodam że trzy dni temu przyszła mi umowa dzierżawy powierzchni reklamowej
  Konta na m2m nie da się już odzyskać
  Boje się zakładać te konta bo nie wiem czy to nie jakieś oszustwo
  Pracodawca powiedział że mogę dopiero zrezygnować w 3 etapie

  Odpowiedz
  • Niestety takich fikcyjnych ofert pracy w internecie nie brakuje, gdyż ludzie wykorzystują m2m (i inne sieci afiliacyjne) do tego typu praktyk. Za rezygnację nie ma żadnej kary, a umowa dzierżawy przychodzi bezpośrednio od m2m (rzekomy „pracodawca” nie ma z nią nic wspólnego). W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości proszę się ze mną skontaktować bezpośrednio – zakładka „kontakt”.

   Odpowiedz
 13. Ja jestem mega zadowolona z M2M. Działam od lutego tego roku. Zarobki wyższe niż pracując na etacie. Zarobiłam 27 tyś siedząc w domu. Pracując kiedy i ile chcę. A głupie opinie radzę pomijać i samemu się przekonać się, że warto!

  Odpowiedz
 14. Hej dzialam sama nie mam zadnego mentora bo kazalu mikonta zajladac, dzialan od ponad miesiaxa wpadlo ponad 50 wnioskow ale zaden jeszcze nie rozliczony? Dlaaaczego

  Odpowiedz
 15. Witam,
  Czy usunięcie konta praktycznie zaraz po przejściu do modułu 2 przynosi jakieś konsekwencje prawne i finansowe ? Umowa dzierżawy wygląda strasznie…

  Odpowiedz
   • Witam zastanawiam się dopiero nad tym i o tym co wyżej koleżanka napisała możesz opisac o co własnie w tym chodzi „umowy dzierżawy powierzchni reklamowej’ ?

    Odpowiedz
    • Jest to standardowy rodzaj umowy w sieciach afiliacyjnych, więc nie ma się czego obawiać. Do niczego ona nie zobowiązuje, ale nakłada obowiązek samodzielnego rozliczania należnych podatków (jeśli osiągniemy jakikolwiek dochód).

     Odpowiedz
 16. Witam. Kusi mnie zacząć tak zarabiać ale po przeczytaniu negatywnych opinii aż się boję wgl założyć Tam konto. Czy to jest bezpieczne?

  Odpowiedz
  • Tak. M2M jest normalną siecią afiliacyjną, w której można zarabiać polecając produkty finansowe. Nie ma konieczności zakładania żadnych kont bankowych na siebie.

   Odpowiedz
 17. Mi się nie podoba nieprawdziwość informacji. Założyłam konta, zaciągnęłam pożyczki, przeszłam wszystkie etapy. Spodobało mi się. Wiem, że mogłabym pójść dalej. Ale 2 miesiąc a pieniądz z bonusów bankowych jak nie było tak nie ma. Przykre, chciałam w to pójść. Mentor milczy. Nie chcę się zniechęcać ale żeby pójść dalej potrzebowałabym choć połowy z tego co obiecano. Jeśli jednak okaże się że pieniądze z prowizji danych banków dotrą to uważam że należy informować ze zaczniemy zarabiać dopiero w 3 miesiącu a nie po

  Odpowiedz
  • Nieprawdziwość informacji, to już niestety kwestia mentora. Jedni uczciwie podchodzą do tematu, a inni wykorzystują niewiedzę, aby samemu zarobić – stąd milczenie…. On swoją prowizję już dostał, więc szuka kolejnych osób. Dlatego przed wejściem w jakikolwiek biznes lub program warto poszukać najpierw informacji oraz opinii.

   Odpowiedz
 18. Hmmm poszukałam, zapoznałam sie z opiniami, mentor ewidentnie pochodzi spod Pana skrzydeł Panie Łukaszu. Nie jest winny wymaganiom jakie narzucają banki. Informujcie odgórnie ludzi, że zanim zaczną zarabiać to mina przynajmniej 2 miesiące. Nie zniechęcam, chodzi mi tylko o słowo firmy

  Odpowiedz
  • Banki nie narzucają wymagań – żeby zarabiać w sieci afiliacyjnej nie trzeba zakładać żadnego konta bankowego, ani brać pożyczki (jedynie MOŻNA). Co do zarabiania po ok. 2 miesiącach, to się zgadza, bo mniej więcej tyle trwa walidacja wniosków, ale to już zupełnie inna kwestia.

   Od ładnych paru lat nie działam w M2M, więc wątpliwe, aby mentor pochodził spod moich skrzydeł. Druga sprawa, że nigdy nie działałem w ten sposób i nie zamierzam.

   Odpowiedz
 19. No tak . Po założeniu konta wszystko działa , po roku no niestety nie, pożyczka jest ,warunki spełnione ,jakiej kolwiek wypłaty brak, no poczekamy choć miął miesiąc. Poczekam zobaczymy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz