Money2money (M2M)

Money2Money (M2M) jest jednym z popularniejszych programów partnerskich w kategorii bankowości i finansów. Zarabiamy tutaj promując różnego rodzaju produkty jak konta bankowe, kredyty, lokaty, ubezpieczenia itp. Jest to jeden z dłużej działających programów tego typu cieszący się dobrą reputacją. Po zalogowaniu dostępny jest również ciekawy poradnik opisujący dokładnie jak można w ciągu kilku godzin zarobić ponad 500zł. W Money2Money możliwe są dwie formy współpracy:

 • Agent – bezpośredni kontakt i polecanie produktów.
 • Wydawca – zarabianie w internecie poprzez strony internetowe, portale społecznościowe itp.

Money2Money (M2M) – jak zarabiać?

Pierwszym ze sposobów zarabiania w Money2Money jest wykorzystanie gotowego szablonu strony ze wszystkimi dostępnymi produktami oraz różnego rodzaju kalkulatorami i porównywarkami. Domyślnie tego typu strona postawiona jest w subdomenie, ale można oczywiście wykorzystać do tego własną domenę. Jest ona oczywiście w pełni edytowalna,więc można zmieniać wygląd, nagłówki, metatagi, stopkę itp.

jak zarabiać w Money2Money

Drugim sposobem zarabiania w M2M jest wykorzystanie dostępnych bannerów reklamowych do promowania na własnej stronie. Najlepiej oczywiście jeśli strona będzie powiązana tematycznie z promowanymi przez money2money produktami.

Jak promować produkty M2M

Promowanie produktów finansowych tego typu, choć jest bardzo dochodowe to do najłatwiejszych nie należy. Trzeba mieć odpowiednie medium, z dużym ruchem, które zagwarantuje widoczność takich bannerów wśród użytkowników. Sprawdzić się tutaj może blog, kanał na YouTube itp. 


jak zarabiać na blogu

Prowadzenie bloga może być bardzo dochodowe i otwiera wiele możliwości zarobku za jego pomocą. Zbudowanie odpowiedniej grupy odbiorców wymaga czasu ale samo założenie bloga nie jest skomplikowane i możemy to zrobić nawet za darmo.


jak zarabiać na YouTube

Założenie kanału na YouTube jest banalnie proste, ale jego odpowiednie wypromowanie już niekoniecznie. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować, gdyż zarabianie na YouTube ma naprawdę spory potencjał.


Dość popularne również są poradniki i mentoring oferowany na Facebooku (w formie postów sponsorowanych). Nie wiem dokładnie jakie informacje przekazują Ci „mentorzy” i czy faktycznie można liczyć na jakąkolwiek pomoc z ich strony, nie licząc linka do rejestracji. Ze względu na obiecywane zarobki sporo osób traktuje to z góry jako oszustwo, ale najprawdopodobniej chodzi o te same informacje, które dostępne są w poradniku, już po zalogowaniu się do M2M.

Program poleceń

W Money2Money jest 2-poziomowy system poleconych, który można w bardzo fajny sposób wykorzystać. Wynagrodzenie procentowe wynosi odpowiednio 20% i 10%, więc teraz trochę matematyki. Załóżmy, że zaprosimy do M2M 10 osób, a każda z nich zrobi to co zostało opisane w poradniku i zarobi 500 złotych.

10 osób x 20% z 500 złotych = 1000 złotych,

A co, jeśli każda z tych 10 osób, zaprosi również swoich 10 znajomych, którzy zrobią to samo? W takiej sytuacji będzie to aż 100 osób na drugim poziomie, co daje:

100 osób x 10% z 500 złotych = 5000 złotych,

Zakładając, że sami zrobiliśmy to co zostało opisane w poradniku to łącznie daje to 6500 złotych.

Oczywiście nie ma żadnego limitu w ilości zaproszonych do M2M osób oraz ofert, z których można skorzystać. Bez problemu można zarobić więcej jak 500 złotych, jak i zaprosić zdecydowanie więcej ludzi. Zwłaszcza inwestując w reklamę, bo przecież nie muszą to być znajomi, których znamy osobiście. Mogą to być po prostu ludzie, którzy chcą szybko zarobić pieniądze, a programy partnerskie takie jak Money2Money dają taką możliwość.

Panel boczny w Money2Money

 • Wiadomości – wszelkie aktualności z money2money jak aktualne promocje bankowe czy polecane produkty.
 • Statystki – informacje odnośnie otwartych i wysłanych wniosków.
 • Rozliczenia
  • Do wypłaty – suma zarobionych pieniędzy w danym okresie.
  • Generuj rachunek – wypłata zarobionych w M2M pieniędzy.
  • Tabela prowizji – tutaj można przejrzeć stawki za polecanie konkretnego produktu.
 • Narzędzia
  • Opisy programów – widgety, reklamy oraz bezpośredni link do wniosku konkretnie wybranych produktów.
  • Linki – zbiór linków jeden pod drugim do wszystkich produktów z wybranej kategorii np. konta młodzieżowe.
  • Skracacz linków – po prostu skrócenie długiego linku do wniosku na krótszy i bardziej przyjazny.
  • Doradcy Money.pl – bezpłatna pomoc w wyborze produktu, którym zainteresowany jest użytkownik odwiedzający naszą stronę.
 • Edycja szablonu
  • Strony – tutaj możemy zmienić wygląd, edytować plik css, dodać kod zliczający ilość wysłanych wniosków czy odwiedzin strony.
  • Metatagów i opisów na stronach – tutaj wszystko jasne. Dotyczy to zarówno strony głównej jak i każdego produktu czy kategorii.
  • Nagłówka, stopki, sitemap.xml – również nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień.
  • Usuń cache – usuwanie plików tymczasowych.
 • Badanie ruchu – mierzenie konwersji dla konkretnie wybranej domeny.
 • Dokumenty
  • Poradniki – różnego rodzaju porady mogące się przydać. Jeden z nich opisuje krok po kroku jak zarobić pierwsze pieniądze.
  • Pozostałe – ustawienia techniczne oraz dokumenty.
 • Kreacje reklamowe
  • Wygeneruj kod – bannery do konkretnej oferty z programu money2money. Do wyboru wiele rozmiarów.
  • Statystyki reklam – statystyki dotyczące konkretnych bannerów jak ilość wyświetleń i kliknięć.
 • Sieć partnerska
  • Zdobywaj partnerów – link do zapraszania znajomych. W programie są 2 poziomy poleconych (odpowiednio 20% i 10%).
  • Zgoda w sieci partnerskiej – zgoda dotycząca udostępniania danych osobowych osobie, która zaprosiła do programu M2M (nie jest obowiązkowa).
  • Poleceni partnerzy – statystki dotyczące zaproszonych osób oraz prowizji.
 • Konkursy i promocje – informacje odnośnie aktualnych konkursów w M2M, gdzie można zarobić dodatkowe pieniądze na promowaniu konkretnych ofert.
 • Reklamacje i kontakt nie trzeba objaśniać.

Modele rozliczeń M2M

 • CPL (Cost Per Lead) – wynagrodzenie za pozostawienie przez klienta swoich danych w formularzu kontaktowym.
 • CPS (Cost Per Sale) – wynagrodzenie za sprzedany produkt w zależności od jego wartości.
 • CPA (Cost Per Action) – wynagrodzenie za dokonaną akcję np. rejestracja klienta.
 • CPO (Cost Per Order) – wynagrodzenie za każdy sprzedany produkt niezależnie od jego wartości.

Wypłata z Money2Money

Wypłata zarobionych w M2M pieniędzy możliwa jest już po uzbieraniu 100 złotych. W ciągu miesiąca możemy wygenerować maksymalnie 2 rachunki, a sam przelew realizowany jest w ciągu 7 dni roboczych, więc pieniądze powinny trafić na nasze konto bankowe stosunkowo szybko.

Jak szybko zarobić w M2M bez promowania

W każdej sieci afiliacyjnej, a więc również w Money2Money możemy szybko zarobić przynajmniej kilkaset złotych bez żadnego promowania. Sposób ten został opisany w poradniku, który znajduje się już po zalogowaniu oraz w innym wpisie dotyczącym szybkiego zarabiania pieniędzy, więc nie ma sensu wszystkiego powtarzać. Zainteresowanych tam właśnie odsyłam.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Money2Money nie jest jedyną siecią afiliacyjną, więc czasem warto zarejestrować się w kilku, aby porównać stawki programów, które aktualnie nas interesują. Oczywiście nie jest to jedyny sposób na zarabiania pieniędzy w internecie. Warto znać również pozostałe.


afiliacja marketing

Afiliacja bez wątpienia pozwala zarabiać spore pieniądze, ale wymaga odpowiedniego zaangażowania. Sieci afiliacyjne różnią się między sobą stawkami i oferowanymi produktami oraz usługami, więc warto przejrzeć przynajmniej kilka z nich.


praca w domu i zarabianie przez internet

Sposobów na zarabianie w domu jest dość sporo, więc z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Opinie o Money2Money

Program partnerski Money2Money działa już naprawdę długo i cieszy się dobrą opinią w internecie, choć stawki nie należą do najwyższych. Do plusów trzeba zaliczyć jednak bardzo bogatą ofertę i 2 poziomy poleconych, które w programach tego typu należą raczej do rzadkości. W większości przypadków jest to tylko jeden poziom.

Macie jakieś doświadczenia z siecią M2M? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Podobał się wpis? Podziel się nim udostępniając!

6 komentarzy do wpisu „Money2money (M2M)”

 1. Ci, którzy zarabiają z M2M mają bardzo pozytywne opinie na temat tego programu partnerskiego. Ci którzy nie zarabiają, mają opinie negatywne – taka jest ludzka natura. M2M zawsze płaci terminowo, ma w portfolio bardzo dużo usług, które można promować.

  Odpowiedz
 2. Sprawdzałem różne sieci afiliacyjne i wydaje mi się, że m2m ma zdecydowanie najbogatszą ofertę, a do tego najlepsze widgety. Ze stawkami już bywa różnie bo można znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze.

  Odpowiedz
 3. Jak dla mnie jest to ciekawa oferta, tym bardziej, że mam niemałe pojęcie o bankowości. Jak do tego dodasz opis ciekawym, prostym językiem ale z doadtkiem fachowego języka bankowego to wyjdzie całkiem nieźle. Mógłbym spróbować tego tylko muszę doczytać czy przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie współpraca z jednym z polskich banków…

  Odpowiedz
 4. Ja założyłam sobie konto na tym portalu, ale szczerze mówiąc nie wiem jak zacząć tam zarabiać. Jakoś ta strona jest mi nie na reke, moze dlatego ze nie potrafie sprzedawać produktow finansowych, albo mieszkam w takiej miejscowości ze ciężko jest znaleźć chętnych na takie produkty. Ludzie po wielu oszustawach jakie się slyszy w internecie i w tv nie sa juz tak ufni…

  Odpowiedz
 5. Osobiście jestem w projekcie i naprawdę mozna zarobic, wszystko zależy od czasu, zaangazowania i systematyczności 🙂 Polecam współpracę

  Odpowiedz

Dodaj komentarz