Money2money (M2M) – opinie i opis

Money2Money (M2M) jest jedną z popularniejszych sieci afiliacyjnych w kategorii bankowości i finansów. Zarabiamy tutaj promując różnego rodzaju produkty jak konta bankowe, kredyty, lokaty, ubezpieczenia itp. Jest to jeden z dłużej działających programów tego typu, który cieszy się dobrą reputacją i opiniami. Co warto o niej wiedzieć i jak zarabiać?

Money2Money (M2M) – jak zarabiać?

W Money2Money do wyboru mamy dwie formy współpracy:

 • Agent – bezpośredni kontakt i polecanie produktów,
 • Wydawca – zarabianie w internecie poprzez strony internetowe, portale społecznościowe itp.

Pierwszym ze sposobów zarabiania w Money2Money jest wykorzystanie gotowego szablonu strony ze wszystkimi dostępnymi produktami oraz różnego rodzaju kalkulatorami i porównywarkami. Domyślnie tego typu strona postawiona jest w subdomenie, ale możemy oczywiście wykorzystać do tego własną domenę internetową. Rzecz jasna, jest ona w pełni edytowalna, więc możemy dowolnie zmieniać wygląd, nagłówki, metatagi, stopkę itp.

jak zarabiać w Money2Money

Drugim sposobem zarabiania w M2M jest wykorzystanie dostępnych bannerów reklamowych do promowania na własnej stronie internetowej. Najlepiej oczywiście jeśli będzie ona powiązana tematycznie z promowanymi przez money2money produktami.

Warto zwrócić uwagę na poradnik, który znajdziemy w panelu po zalogowaniu. Opisuje on dokładnie jak możemy w ciągu kilku godzin zarobić ponad 500 zł.

Jak promować produkty M2M

Promowanie produktów finansowych tego typu, choć jest bardzo dochodowe to do najłatwiejszych nie należy. Musimy mieć odpowiednie medium, z dużym ruchem, które zagwarantuje widoczność takich bannerów wśród użytkowników. Sprawdzi się tutaj przede wszystkim własny blog, ale również social media. 


jak założyć bloga

Założenie bloga jest bardzo proste i możemy to zrobić nawet całkowicie za darmo, choć zbudowanie odpowiedniej grupy odbiorców wymaga już czasu. Warto zwrócić uwagę, że na blogu możemy potem zarabiać na wiele sposobów, nie tylko w sieciach afiliacyjnych.


influencer marketing

Influencer to wpływowa osoba, która wykorzystuje swoje profile do zarabiania. W zasadzie każdy może nim zostać, choć z pewnością nie jest to proste.


Dość popularne również są poradniki i mentoring oferowany na Facebooku (w formie postów sponsorowanych). Nie wiem dokładnie jakie informacje przekazują Ci „mentorzy” i czy faktycznie możemy liczyć na jakąkolwiek pomoc z ich strony, nie licząc linka do rejestracji, ale oferty takie są. Łatwo zauważyć, że ze względu na obiecywane wysokie zarobki, sporo osób traktuje to z góry jako oszustwo. Najprawdopodobniej chodzi o sposób na szybkie zarobienie przynajmniej kilkuset złotych, ale te same informacje w poradniku, który dostępny jest po zalogowaniu się do M2M.

Program poleceń

W Money2Money jest 2-poziomowy system poleconych, który możemy w bardzo fajny sposób wykorzystać. Wynagrodzenie procentowe wynosi odpowiednio 20% i 10%, więc całkiem sporo. Załóżmy, że zaprosimy do M2M 10 osób, a każda z nich zrobi to co zostało opisane w poradniku i zarobi 500 złotych.

10 osób x 20% z 500 złotych = 1000 złotych,

A co, jeśli każda z tych 10 osób, zaprosi również swoich 10 znajomych, którzy zrobią to samo? W takiej sytuacji będzie to aż 100 osób na drugim poziomie, co daje:

100 osób x 10% z 500 złotych = 5000 złotych,

Zakładając, że sami zrobiliśmy to co zostało opisane w poradniku to łącznie daje to 6500 złotych.

Oczywiście nie ma żadnego limitu w ilości zaproszonych do M2M osób oraz ofert, z których można skorzystać. Bez problemu możemy zarobić więcej jak 500 złotych, jak i zaprosić zdecydowanie więcej ludzi. Zwłaszcza inwestując w reklamę, bo przecież nie muszą to być osoby, które znamy osobiście. Mogą to być po prostu ludzie, którzy chcą szybko zarobić pieniądze, a sieci afiliacyjne takie jak Money2Money dają taką możliwość. W ten sposób możemy zbudować całkiem niezły dochód pasywny.

Panel boczny w Money2Money

 • Wiadomości – wszelkie aktualności z money2money, takie jak aktualne promocje bankowe czy polecane produkty.
 • Statystki – informacje odnośnie otwartych i wysłanych wniosków.
 • Rozliczenia
  • Do wypłaty – suma zarobionych pieniędzy w danym okresie.
  • Generuj rachunek – wypłata zarobionych w M2M pieniędzy.
  • Tabela prowizji – tutaj można przejrzeć stawki za polecanie konkretnego produktu.
 • Narzędzia
  • Opisy programów – widgety, reklamy oraz bezpośredni link do wniosku konkretnie wybranych produktów.
  • Linki – zbiór linków jeden pod drugim do wszystkich produktów z wybranej kategorii np. konta młodzieżowe.
  • Skracacz linków – po prostu skrócenie długiego linku do wniosku na krótszy i bardziej przyjazny.
  • Doradcy Money.pl – bezpłatna pomoc w wyborze produktu, którym zainteresowany jest użytkownik odwiedzający naszą stronę.
 • Edycja szablonu
  • Strony – tutaj możemy zmienić wygląd, edytować plik css, dodać kod zliczający ilość wysłanych wniosków czy odwiedzin strony.
  • Metatagów i opisów na stronach – tutaj wszystko jasne. Dotyczy to zarówno strony głównej jak i każdego produktu czy kategorii.
  • Nagłówka, stopki, sitemap.xml – również nie potrzeba dodatkowych wyjaśnień.
  • Usuń cache – usuwanie plików tymczasowych.
 • Badanie ruchu – mierzenie konwersji dla konkretnie wybranej domeny.
 • Dokumenty
  • Poradniki – różnego rodzaju porady mogące się przydać. Jeden z nich opisuje krok po kroku jak zarobić pierwsze pieniądze.
  • Pozostałe – ustawienia techniczne oraz dokumenty.
 • Kreacje reklamowe
  • Wygeneruj kod – bannery do konkretnej oferty z programu money2money. Do wyboru wiele rozmiarów.
  • Statystyki reklam – statystyki dotyczące konkretnych bannerów jak ilość wyświetleń i kliknięć.
 • Sieć partnerska
  • Zdobywaj partnerów – link do zapraszania znajomych. W programie są 2 poziomy poleconych (odpowiednio 20% i 10%).
  • Zgoda w sieci partnerskiej – zgoda dotycząca udostępniania danych osobowych osobie, która zaprosiła do programu M2M (nie jest obowiązkowa).
  • Poleceni partnerzy – statystki dotyczące zaproszonych osób oraz prowizji.
 • Konkursy i promocje – informacje odnośnie aktualnych konkursów w M2M, gdzie można zarobić dodatkowe pieniądze na promowaniu konkretnych ofert.
 • Reklamacje i kontakt nie trzeba objaśniać.

Modele rozliczeń M2M

 • CPL (Cost Per Lead) – wynagrodzenie za pozostawienie przez klienta swoich danych w formularzu kontaktowym.
 • CPS (Cost Per Sale) – wynagrodzenie za sprzedany produkt w zależności od jego wartości.
 • CPA (Cost Per Action) – wynagrodzenie za dokonaną akcję np. rejestracja klienta.
 • CPO (Cost Per Order) – wynagrodzenie za każdy sprzedany produkt niezależnie od jego wartości.

Wypłata z Money2Money

Wypłata zarobionych w M2M pieniędzy możliwa jest już po uzbieraniu 100 złotych. W ciągu miesiąca możemy wygenerować maksymalnie 2 rachunki, a sam przelew realizowany jest w ciągu 7 dni roboczych, więc pieniądze powinny trafić na nasze konto bankowe stosunkowo szybko.

Jak szybko zarobić w M2M bez promowania

W każdej sieci afiliacyjnej, a więc również w Money2Money możemy szybko zarobić przynajmniej kilkaset złotych bez żadnego promowania. Sposób ten został opisany w poradniku, który znajduje się już po zalogowaniu do panelu. oraz w innym wpisie dotyczącym szybkiego zarabiania pieniędzy, więc nie ma sensu wszystkiego powtarzać. Zainteresowanych tam właśnie odsyłam.


jak szybko zarobić pieniądze

Szybko zarobić pieniądze możemy na kilka sposobów, a sieci afiliacyjne to tylko jeden z nich.


Jak inaczej zarabiać w internecie?

Afiliacja bez wątpienia pozwala zarabiać spore pieniądze, ale wymaga odpowiedniego zaangażowania. Rzecz jasna Money2Money nie jest jedyną siecią afiliacyjną, więc czasem warto zarejestrować się w kilku, aby porównać stawki programów, które aktualnie nas interesują. Oczywiście nie jest to również jedyny sposób na zarabianie pieniędzy w internecie.


praca w domu i zarabianie przez internet

Sposobów na pracę w domu i zarabianie przez internet jest dość sporo, więc z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Niektóre z nich nie wymagają praktycznie żadnych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu.


Opinie o Money2Money

Program partnerski Money2Money działa już naprawdę długo i cieszy się bardzo dobrą opinią w internecie, choć stawki nie należą do najwyższych. Do plusów z pewnością możemy zaliczyć bardzo bogatą ofertę, ciekawe widgety i 2 poziomy poleconych, które w programach tego typu należą raczej do rzadkości. Większość sieci afiliacyjnych oferuje tylko jeden poziom, ze zdecydowanie niższym procentowym wynagrodzeniem.

Macie jakieś doświadczenia z siecią M2M? Podzielcie się opinią w komentarzu.

11 komentarzy do “Money2money (M2M) – opinie i opis”

 1. Ci, którzy zarabiają z M2M mają bardzo pozytywne opinie na temat tego programu partnerskiego. Ci którzy nie zarabiają, mają opinie negatywne – taka jest ludzka natura. M2M zawsze płaci terminowo, ma w portfolio bardzo dużo usług, które można promować.

  Odpowiedz
 2. Sprawdzałem różne sieci afiliacyjne i wydaje mi się, że m2m ma zdecydowanie najbogatszą ofertę, a do tego najlepsze widgety. Ze stawkami już bywa różnie bo można znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze.

  Odpowiedz
 3. Jak dla mnie jest to ciekawa oferta, tym bardziej, że mam niemałe pojęcie o bankowości. Jak do tego dodasz opis ciekawym, prostym językiem ale z doadtkiem fachowego języka bankowego to wyjdzie całkiem nieźle. Mógłbym spróbować tego tylko muszę doczytać czy przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie współpraca z jednym z polskich banków…

  Odpowiedz
 4. Ja założyłam sobie konto na tym portalu, ale szczerze mówiąc nie wiem jak zacząć tam zarabiać. Jakoś ta strona jest mi nie na reke, moze dlatego ze nie potrafie sprzedawać produktow finansowych, albo mieszkam w takiej miejscowości ze ciężko jest znaleźć chętnych na takie produkty. Ludzie po wielu oszustawach jakie się slyszy w internecie i w tv nie sa juz tak ufni…

  Odpowiedz
 5. Osobiście jestem w projekcie i naprawdę mozna zarobic, wszystko zależy od czasu, zaangazowania i systematyczności 🙂 Polecam współpracę

  Odpowiedz
 6. Jestem w tym projekcie już rok można zarobić sam mam dobre wyniki tu zależy od zangazowania trzeba mieć dobrego mentora i trochę wiedzy

  Odpowiedz
  • Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale nie ma żadnych planów, które trzeba zrealizować. Za każdy sprzedany produkt otrzymujemy prowizję. Są jednak różne konkursy, w których otrzymujemy dodatkowe wynagrodzenie za określoną ilość sprzedaży.

   Odpowiedz
  • Nie ma żadnego obowiązku zakładania kont bankowych, aby zarabiać w sieciach afiliacyjnych. Faktycznie często tak twierdzą osoby wystawiające „ogłoszenia o pracę”, ale tylko dlatego, żeby otrzymać prowizję za założenie tych kont.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz