Strona główna » Zarabianie » Wypełnianie wniosków – na czym polega praca?

Wypełnianie wniosków – na czym polega praca?

Szukając pracy na portalach z ogłoszeniami, nie sposób nie natknąć się na oferty polegające na wypełnianiu wniosków. Charakteryzują się one wysokimi zarobkami i niewielkimi wymaganiami, co z pewnością wzbudza zainteresowanie. Chociaż ich opisy różnią się od siebie, wszystkie w gruncie rzeczy sprowadzają się do tego samego: zakładania kont bankowych. Na czym dokładnie polega wypełnianie wniosków i dlaczego należy uważać na takie oferty?

Na czym polega wypełnianie wniosków

Praca przy wypełnianiu wniosków polega na podawaniu swoich danych w formularzach, które służą do zakładania kont bankowych. Za każdy nowo otwarty rachunek, osoba wystawiająca ogłoszenie otrzymuje stosowną prowizję. Ta z reguły wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, więc przy większej ilości, rzekomy pracodawca ma już całkiem niezły zarobek z sieci afiliacyjnej.

Możliwe nawet, że podzieli się częścią wynagrodzenia, lecz nie jest to regułą. Najprawdopodobniej tylko poinformuje, aby szukać kolejnych osób skłonnych zakładać konta bankowe. Dla lepszego efektu, zarabiający w ten sposób często określają się ekspertami afiliacji, choć w rzeczywistości z ekspertami mają niewiele wspólnego.

Czy można zarobić na wypełnianiu wniosków

Zarabianie na wnioskach jest jak najbardziej możliwe, o czym świadczy duża ilość ofert pracy tego typu. Jednak zamiast ryzykować brakiem wynagrodzenia za założone konto, lepiej po prostu samodzielnie zarejestrować się w sieci afiliacyjnej i ominąć pośrednika.

Jak zarobić samodzielnie zakładając konto w banku

Chcąc zarobić na samodzielnym założeniu konta w banku, należy przede wszystkim zarejestrować się w jakiejś sieci afiliacyjnej lub programie partnerskim. Następnie, w zależności od wyboru, trzeba znaleźć odpowiednią kampanię i skopiować z niej link do wniosku. Ten z kolei wystarczy wkleić w przeglądarkę i wypełnić stosowny formularz.

Jak zarobić na założeniu konta w banku na przykładzie sieci afiliacyjnej LeadStar:


leadstar

LeadStar posiada w swojej ofercie wiele ciekawych produktów i usług, nie tylko finansowych.


  1. Zarejestrować się za pomocą powyższego przycisku lub przechodząc bezpośrednio na stronę.
  2. Wejść w zakładkę „Katalog programów”.
  3. Znaleźć konto osobiste (branża „finanse”).
  4. Kliknąć przycisk „Dołącz” pod kolumną „Status” i zaczekać na akceptację.
  5. Wejść w zakładkę „Twoje programy”.
  6. Znaleźć zgłoszone konto osobiste i kliknąć w nie.
  7. Otworzyć zakładkę „Linki tekstowe” i skopiować link prosty do schowka.
  8. Wkleić ten link w przeglądarkę i wypełnić wniosek.
zakładanie kont bankowych leadstar

Prowizja z sieci afiliacyjnej to nie jedyne pieniądze, które można otrzymać za założenie konta. Decydując się na otwarcie nowego rachunku, warto sprawdzić, który jest obecnie na promocji, aby w łatwy sposób zarobić przynajmniej kilkaset złotych więcej. Dla przykładu, wybierając eKonto w mBanku łączny zarobek wyniesie nawet 930 złotych (w chwili pisania tego artykułu). Jest to 720 złotych od banku i do 220 złotych z sieci afiliacyjnej:

  • CPS – 110 zł za założenie konta przez nowego klienta, który nigdy nie był klientem banku i wykonanie co najmniej 1 aktywności (przelew zewnętrzny, płatność kartą lub BLIK) w przeciągu 45 dni od otwarcia rachunku.
  • CPA – 110 zł za aktywny rachunek założony za pośrednictwem urządzeń mobilnych z minimum 5 transakcjami (przelew zewnętrzny, płatność kartą lub BLIK).

Jeśli konto zostanie założone nie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, prowizja CPA wyniesie 80 złotych, a nie 110.

Czy samodzielne zakładanie konta bankowego jest legalne?

Marketing afiliacyjny w gruncie rzeczy polega na promowaniu produktów i usług innym osobom, w zamian za określoną prowizję. Jednak można go wykorzystać, aby otrzymać pieniądze za samodzielne założenie konta w banku. Jest to działanie legalne i w pełni akceptowalne przez sieci afiliacyjne. Niektóre nawet do tego zachęcają, udostępniając specjalne poradniki.

Co ciekawe, takie oferty pracy polegające na wypełnianiu wniosków są niezgodne z regulaminem sieci afiliacyjnych. Ogłoszeniodawcy zwykle wykorzystują ruch motywowany, który jest zabroniony w większości przypadków i polega na zachęcaniu użytkowników do wykonania określonych działań poprzez oferowanie nagród lub innych form motywacji, takich jak pieniądze.

Czy wypełnianie wniosków jest bezpieczne?

Wypełnianie wniosków samo w sobie jest bezpieczne, gdy odbywa się na oficjalnych stronach banków. Należy jednak unikać podawania danych osobowych w wiadomościach prywatnych, ponieważ mogą one zostać użyte do kradzieży tożsamości i innych oszustw finansowych.

Drugą istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wynagrodzenie za wykonaną „pracę”. Niestety w internecie nie brakuje oszustów, więc istnieje duża szansa, że osoba wystawiająca ogłoszenie po prostu nie zapłaci. Wszystko opiera się na reflinkach, więc nie ma tu żadnej wiążącej umowy. W tej sytuacji ciężko byłoby wyegzekwować zapłatę za założenie konta w banku.

Jak poznać oferty pracy polegające na zakładaniu kont bankowych

Rozpoznanie oferty pracy, która w rzeczywistości polega na zakładaniu kont bankowych jest stosunkowo proste. Takie ogłoszenia z reguły charakteryzują się:

  1. Nierealistycznie wysokimi zarobkami – jeśli oferta pracy obiecuje nieproporcjonalnie wysokie wynagrodzenie w stosunku do wymaganego wysiłku lub umiejętności, może to być sygnał ostrzegawczy.
  2. Niewielkimi lub żadnymi wymaganiami – oferty, które nie wymagają żadnych specjalistycznych umiejętności, doświadczenia czy wykształcenia, a jedynie danych do logowania, powinny wzbudzić podejrzenia.
  3. Brakiem przejrzystości – jeśli w ogłoszeniu nie ma szczegółów dotyczących pracodawcy, lokalizacji biura, konkretnych zadań lub jest niejasne co do procesu zatrudnienia, warto być bardziej ostrożnym.
  4. Szybkim procesem rekrutacji – jeśli rozpoczęcie pracy odbywa się bez standardowego procesu rekrutacyjnego, takiego jak rozmowy kwalifikacyjne, może to świadczyć o próbie szybkiego przyciągnięcia jak największej liczby osób.

Co z ekspertami afiliacji?

Chociaż prawdziwa afiliacja może być bardzo dochodowa, to niestety nie jest prosta. Promowanie produktów i usług wśród osób faktycznie zainteresowanych bywa znacznie trudniejsze niż publikowanie fikcyjnych ofert pracy. Dlatego osoby działające w ten sposób nie powinny nazywać się ekspertami afiliacji, ponieważ w gruncie rzeczy niewiele o niej wiedzą.

wypełnianie wniosków działania

To prawda, że takie działania pozwalają szybko zarobić pieniądze, ale tylko do czasu. Wystarczy, że ktoś zgłosi takiego delikwenta za działania niezgodne z regulaminem, a prowizja nie zostanie przyznana. Ponadto częste nadużycia mogą wiązać się z blokadą kampanii, a nawet całego konta.

Podsumowanie i opinie

Wypełnianie wniosków i zakładanie kont bankowych to nie jest prawdziwa praca, choć często tak jest przedstawiana w ogłoszeniach. Faktycznie, można zarobić na marketingu afiliacyjnym i to całkiem sporo, ale nie warto robić tego w ten sposób. Na dłuższą metę, takie działania są nie tylko ryzykowne, ale także nieetyczne. Wmawianie ludziom, że muszą otworzyć jeden lub więcej rachunków bankowych, aby zarabiać, to manipulacja i wprowadzanie w błąd. Każdy może zarejestrować się za darmo w sieci afiliacyjnej i samodzielnie promować produkty, bez pomocy tak zwanego „eksperta”, którego umiejętności ograniczają się do wystawiania ogłoszeń i namawiania do zakładania kont bankowych.

Spotkaliście się z ofertami polegającymi na wypełnianiu wniosków i zakładaniu kont bankowych? Co o tym sądzicie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. Ciekawość i chęć powiększenia zysków doprowadziła mnie do założenia tego bloga, na którym opisuję różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli coś jest niejasne, brakuje we wpisie istotnych informacji lub potrzebujesz pomocy - daj znać!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x