Wypełnianie wniosków – na czym polega praca?

Szukając pracy na portalach z ogłoszeniami, nie sposób nie natknąć się na oferty polegające na wypełnianiu wniosków. Charakteryzują się one wysokimi zarobkami i niewielkimi wymaganiami, co z pewnością wzbudza zainteresowanie. Chociaż ich opisy różnią się od siebie, wszystkie w gruncie rzeczy sprowadzają się do tego samego: zakładania kont bankowych. Na czym dokładnie polega wypełnianie wniosków i dlaczego należy uważać na takie oferty?

Na czym polega wypełnianie wniosków

Praca przy wypełnianiu wniosków polega na podawaniu swoich danych w formularzach, które służą do zakładania kont bankowych. Za każdy nowo otwarty rachunek, osoba wystawiająca ogłoszenie otrzymuje stosowną prowizję. Ta z reguły wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, więc przy większej ilości, rzekomy pracodawca ma już całkiem niezły zarobek z sieci afiliacyjnej.

Możliwe nawet, że podzieli się częścią wynagrodzenia, lecz nie jest to regułą. Najprawdopodobniej tylko poinformuje, aby szukać kolejnych osób skłonnych zakładać konta bankowe. Dla lepszego efektu, zarabiający w ten sposób często określają się ekspertami afiliacji, choć w rzeczywistości z ekspertami mają niewiele wspólnego.

Czy można zarobić na wypełnianiu wniosków

Zarabianie na wnioskach jest jak najbardziej możliwe, o czym świadczy duża ilość ofert pracy tego typu. Jednak zamiast ryzykować brakiem wynagrodzenia za założone konto, lepiej po prostu samodzielnie zarejestrować się w sieci afiliacyjnej i ominąć pośrednika.

Jak zarobić samodzielnie zakładając konto w banku

Chcąc zarobić na samodzielnym założeniu konta w banku, należy przede wszystkim zarejestrować się w jakiejś sieci afiliacyjnej lub programie partnerskim. Następnie, w zależności od wyboru, trzeba znaleźć odpowiednią kampanię i skopiować z niej link do wniosku. Ten z kolei wystarczy wkleić w przeglądarkę i wypełnić stosowny formularz.

Jak zarobić na założeniu konta w banku na przykładzie sieci afiliacyjnej LeadStar:


leadstar

LeadStar posiada w swojej ofercie wiele ciekawych produktów i usług, nie tylko finansowych.


  1. Zarejestrować się za pomocą powyższego przycisku lub przechodząc bezpośrednio na stronę.
  2. Wejść w zakładkę „Katalog programów”.
  3. Znaleźć konto osobiste (branża „finanse”).
  4. Kliknąć przycisk „Dołącz” pod kolumną „Status” i zaczekać na akceptację.
  5. Wejść w zakładkę „Twoje programy”.
  6. Znaleźć zgłoszone konto osobiste i kliknąć w nie.
  7. Otworzyć zakładkę „Linki tekstowe” i skopiować link prosty do schowka.
  8. Wkleić ten link w przeglądarkę i wypełnić wniosek.
zakładanie kont bankowych leadstar

Prowizja z sieci afiliacyjnej to nie jedyne pieniądze, które można otrzymać za założenie konta. Decydując się na otwarcie nowego rachunku, warto sprawdzić, który jest obecnie na promocji, aby w łatwy sposób zarobić przynajmniej kilkaset złotych więcej. Dla przykładu, wybierając eKonto w mBanku łączny zarobek wyniesie nawet 930 złotych (w chwili pisania tego artykułu). Jest to 720 złotych od banku i do 220 złotych z sieci afiliacyjnej:

  • CPS – 110 zł za założenie konta przez nowego klienta, który nigdy nie był klientem banku i wykonanie co najmniej 1 aktywności (przelew zewnętrzny, płatność kartą lub BLIK) w przeciągu 45 dni od otwarcia rachunku.
  • CPA – 110 zł za aktywny rachunek założony za pośrednictwem urządzeń mobilnych z minimum 5 transakcjami (przelew zewnętrzny, płatność kartą lub BLIK).

Jeśli konto zostanie założone nie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, prowizja CPA wyniesie 80 złotych, a nie 110.

Czy samodzielne zakładanie konta bankowego jest legalne?

Marketing afiliacyjny w gruncie rzeczy polega na promowaniu produktów i usług innym osobom, w zamian za określoną prowizję. Jednak można go wykorzystać, aby otrzymać pieniądze za samodzielne założenie konta w banku. Jest to działanie legalne i w pełni akceptowalne przez sieci afiliacyjne. Niektóre nawet do tego zachęcają, udostępniając specjalne poradniki.

Co ciekawe, takie oferty pracy polegające na wypełnianiu wniosków są niezgodne z regulaminem sieci afiliacyjnych. Ogłoszeniodawcy zwykle wykorzystują ruch motywowany, który jest zabroniony w większości przypadków i polega na zachęcaniu użytkowników do wykonania określonych działań poprzez oferowanie nagród lub innych form motywacji, takich jak pieniądze.

Czy wypełnianie wniosków jest bezpieczne?

Wypełnianie wniosków samo w sobie jest bezpieczne, gdy odbywa się na oficjalnych stronach banków. Należy jednak unikać podawania danych osobowych w wiadomościach prywatnych, ponieważ mogą one zostać użyte do kradzieży tożsamości i innych oszustw finansowych.

Drugą istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wynagrodzenie za wykonaną „pracę”. Niestety w internecie nie brakuje oszustów, więc istnieje duża szansa, że osoba wystawiająca ogłoszenie po prostu nie zapłaci. Wszystko opiera się na reflinkach, więc nie ma tu żadnej wiążącej umowy. W tej sytuacji ciężko byłoby wyegzekwować zapłatę za założenie konta w banku.

Jak poznać oferty pracy polegające na zakładaniu kont bankowych

Rozpoznanie oferty pracy, która w rzeczywistości polega na zakładaniu kont bankowych jest stosunkowo proste. Takie ogłoszenia z reguły charakteryzują się:

  1. Nierealistycznie wysokimi zarobkami – jeśli oferta pracy obiecuje nieproporcjonalnie wysokie wynagrodzenie w stosunku do wymaganego wysiłku lub umiejętności, może to być sygnał ostrzegawczy.
  2. Niewielkimi lub żadnymi wymaganiami – oferty, które nie wymagają żadnych specjalistycznych umiejętności, doświadczenia czy wykształcenia, a jedynie danych do logowania, powinny wzbudzić podejrzenia.
  3. Brakiem przejrzystości – jeśli w ogłoszeniu nie ma szczegółów dotyczących pracodawcy, lokalizacji biura, konkretnych zadań lub jest niejasne co do procesu zatrudnienia, warto być bardziej ostrożnym.
  4. Szybkim procesem rekrutacji – jeśli rozpoczęcie pracy odbywa się bez standardowego procesu rekrutacyjnego, takiego jak rozmowy kwalifikacyjne, może to świadczyć o próbie szybkiego przyciągnięcia jak największej liczby osób.

Co z ekspertami afiliacji?

Chociaż prawdziwa afiliacja może być bardzo dochodowa, to niestety nie jest prosta. Promowanie produktów i usług wśród osób faktycznie zainteresowanych bywa znacznie trudniejsze niż publikowanie fikcyjnych ofert pracy. Dlatego osoby działające w ten sposób nie powinny nazywać się ekspertami afiliacji, ponieważ w gruncie rzeczy niewiele o niej wiedzą.

wypełnianie wniosków działania

To prawda, że takie działania pozwalają szybko zarobić pieniądze, ale tylko do czasu. Wystarczy, że ktoś zgłosi takiego delikwenta za działania niezgodne z regulaminem, a prowizja nie zostanie przyznana. Ponadto częste nadużycia mogą wiązać się z blokadą kampanii, a nawet całego konta.

Podsumowanie i opinie

Wypełnianie wniosków i zakładanie kont bankowych to nie jest prawdziwa praca, choć często tak jest przedstawiana w ogłoszeniach. Faktycznie, można zarobić na marketingu afiliacyjnym i to całkiem sporo, ale nie warto robić tego w ten sposób. Na dłuższą metę, takie działania są nie tylko ryzykowne, ale także nieetyczne. Wmawianie ludziom, że muszą otworzyć jeden lub więcej rachunków bankowych, aby zarabiać, to manipulacja i wprowadzanie w błąd. Każdy może zarejestrować się za darmo w sieci afiliacyjnej i samodzielnie promować produkty, bez pomocy tak zwanego „eksperta”, którego umiejętności ograniczają się do wystawiania ogłoszeń i namawiania do zakładania kont bankowych.

Spotkaliście się z ofertami polegającymi na wypełnianiu wniosków i zakładaniu kont bankowych? Co o tym sądzicie? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz, masz pomysł na nowy temat lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat. Zostaw komentarz!x