Strona główna » Opinie » Selkar – opinie o księgarni internetowej i programie partnerskim

Selkar – opinie o księgarni internetowej i programie partnerskim

Selkar jest jedną z największych polskich księgarni internetowych, o wiarygodności której świadczyć może stały i sprawdzony właściciel DKS Sp. z. o. o. z siedzibą w Białymstoku. Na rynku sklep obecny jest od 2004 roku, zdobywając przez ten czas wiele wyróżnień i nagród branżowych. Posiada również własny program partnerski, który przeznaczony jest przede wszystkim dla osób promujących książki na swoich serwisach. Co warto wiedzieć o księgarni i jak zarabiać wykorzystując wspomniany program partnerski?

Oferta księgarni Selkar

Selkar oferuje przede wszystkim książki i podręczniki, ale nie oznacza to, że nie znajdziemy w ofercie również innych produktów. Co innego możemy zakupić w tej księgarni?:

Warto zauważyć, że księgarnia często oferuje różne promocje i rabaty, dzięki którym możemy nieco zaoszczędzić na zakupie wybranych produktów. Oczywiście te pojawiają się jedynie okazjonalnie, ale możemy liczyć na jeden stały rabat za zapisanie do newslettera, który wynosi 8%. Jest to już całkiem przyzwoity procent, który z pewnością przełoży się na dodatkowe oszczędności – zwłaszcza u osób, które lubią dużo czytać i regularnie kupują książki.

Program lojalnościowy – Klub selkar.pl

Klub selkar.pl jest programem lojalnościowym, dzięki któremu możemy zdobywać punkty, a te z kolei wymieniać później na nagrody.

program partnerski selkar

Za co otrzymujemy punkty:

  • rejestrację w selkar.pl – za samo założenie konta dostajemy na start 50 punktów, ale oczywiście tylko jednorazowo,
  • zapis do newslettera – 200 punktów, również jednorazowo,
  • zakupy (musimy być zalogowani) – 10 punktów za każde wydane 1 zł,
  • pisanie recenzji przeczytanych książek – 50 punktów za każdą zatwierdzoną,

Czasem do oferty trafiają również produkty, za które otrzymać możemy dodatkowe punkty.

Współpraca promocyjna

jak napisać książkę

Selkar od lat wspiera również niezależnych twórców w promocji ich własnych książek. Współpraca polega na organizowaniu konkursów na fanpage oraz blogu, reklamie banerowej, wysyłce newslettera, patronatów itp. Jest to dobry sposób na zdobycie dodatkowych czytelników, jeśli zdecydujemy się napisać i wydać własną książkę.

Program partnerski Selkar

Program partnerski przeznaczony jest przede wszystkim dla blogerów, zwłaszcza tych zajmujących się recenzowaniem książek i komiksów. Jednak z uwagi na rozbudowaną ofertę i duże zasoby sklepu, na promowaniu produktów skorzystać możemy także mając inne serwisy o nieco odmiennej tematyce. Część działów możemy z powodzeniem wykorzystać przez niemal dowolną witrynę, dlatego warto znaleźć pośród produktów interesujące nas pozycje.

Rejestracja w programie partnerskim Selkar

Rejestracja w księgarni Selkar jest bardzo prosta, bowiem wystarczy nam do tego imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Do programu partnerskiego wprawdzie nie potrzebujemy osobnego konta, ale musimy zaznaczyć w formularzu dodatkowo „zarejestruj jako partnera”. Dzięki temu, poza normalną funkcjonalnością serwisu otrzymamy dostęp do wspomnianego programu partnerskiego.

Ile można zarobić

W programie partnerskim Selkar wysokość podstawowej prowizji wynosi 8%, więc całkiem przyzwoicie. Ciężko jednak dokładnie określić ile możemy w ten sposób zarobić, gdyż do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Konkretna wysokość zarobków zależy od ilości pozyskanych zamówień oraz kwoty na jaką zostały one zrealizowane.

Ceny książek i pozostałych artykułów są bardzo zróżnicowane, ale zakładając, że sprzedamy 10 książek w w cenie 30 złotych, to nasz zarobek wyniesie 24 złote. Kwota może wydawać się niewielka, ale jeśli jesteśmy w stanie sprzedawać dużą ich ilość, to wtedy możemy liczyć już na całkiem niezły zarobek.

Jak zarabiać

W programie partnerskim stroną sprzedażową jest sam sklep selkar.pl, do którego możemy kierować klientów. Jednak do dyspozycji mamy również generator linków, więc możemy promować nie tylko stronę główną, ale również konkretne produkty lub kategorie. Co więcej, możemy skorzystać także z widgetu zaprojektowanego w JavaScript, który służy do prezentowania najnowszych i najbardziej popularnych książek. Oczywiście skrypt ten podlega edycji, dzięki czemu możemy dostosować go pod kątem przynależności do konkretnych kategorii, ilości prezentowanych pozycji oraz wymiarów zdjęć.

Gdzie promować produkty

programy partnerskie

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego promowania. Na dobrą sprawę możemy to robić wszędzie, nawet zostawiając linki na forach, wysyłając znajomym itp. Jednak najlepsze efekty możemy uzyskać wykorzystując sprawdzone metody promocji, które w każdym programie partnerskim i sieci afiliacyjnej wyglądają tak samo. Różnią się jedynie produktem lub usługą, na której zarabiamy.

Wypłata z programu partnerskiego Selkar

Wypłatę otrzymujemy na wskazane konto bankowe, a minimalny próg niezbędny by ją zlecić to 100 złotych. Zarabiając bez działalności Selkar przyśle nam na koniec roku stosowny PIT, który musimy uwzględnić w zeznaniu podatkowym. W przypadku firm rozliczenie odbywa się na podstawie rachunku lub faktury, a te będące płatnikami VAT mogą liczyć na prowizję w formie kwoty netto.


ranking kont bankowych

Bez konta bankowego ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie, więc posiada je w zasadzie każdy. Jednak trzymanie się stale jednej instytucji jest mało opłacalne, gdyż na lepsze warunki mogą niestety liczyć jedynie nowi klienci. Co więcej, często banki oferują również dodatkowe pieniądze za założenie konta – przynajmniej kilkaset złotych.

Opinie

Selkar to duża i solidna księgarnia internetowa, która ma wiele pozytywnych opinii w internecie. Poza bogatą ofertą, warto zwrócić uwagę na możliwość dokonywania płatności przy pomocy PayPala, czyli najpopularniejszego portfela internetowego.

Oczywiście pojawiają się też negatywne opinie na temat księgarni, które w głównej mierze dotyczą dwóch problemów. Pierwszym z nich są zdarzające się problemy z dostępnością książek, które normalnie widniały na stronie, więc wysyłka mocno się opóźnia. Drugi, często powtarzający się zarzut to długo trwające zwroty pieniędzy za zakup w przypadku rezygnacji z zamówienia lub zwrotu książki.

Korzystaliście z księgarni internetowej Selkar lub jej programu partnerskiego? Podzielcie się opinią w komentarzu.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zarabianiem w internecie zainteresowałem się wiele lat temu, sprawdzając różne możliwości. W 2015 roku zdecydowałem się na założenie tego bloga, aby opisywać różnorodne metody generowania dochodu online. Jeśli nie ma we wpisie informacji, których szukasz lub potrzebujesz pomocy - daj znać! (Dane kontaktowe w stopce).

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x