Selkar

Selkar jest jedną z największych polskich księgarni internetowych. Jej program partnerski przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które promują na swoich serwisach książki.

rejestracja

Prowizje i rozliczenia w Selkar

Wysokość podstawowej prowizji w programie partnerskim Selkar wynosi 8%. Plik cookie generowany w momencie wejścia klienta do sklepu za pomocą linku partnerskiego, ważny jest przez trzy miesiące. Naliczana jest również prowizja wieczna, która wynosi 2% i ważna jest bez żadnych ograniczeń czasowych. Pozwala ona na otrzymanie 2% od każdego dokonanego przez poleconego klienta zakupu. Dzięki temu przez pierwsze 3 miesiące współpracy otrzymać można w rzeczywistości aż 10% prowizji. Prowizja drugiego poziomu wynosi natomiast 20%. Przychody dla osób fizycznych rozliczane są na podstawie umowy o dzieło, którą po wydrukowaniu należy podpisać i wysłać do siedziby firmy.

Selkar – materiały i narzędzia reklamowe

W programie partnerskim stroną sprzedażową jest sam sklep selkar.pl, do którego można kierować klientów. Do dyspozycji partnerów pozostawiony został kompletny zestaw narzędzi marketingowych. Dotyczy to przede wszystkim praktycznego generatora linków, za pomocą którego można bezproblemowo wygenerować link partnerski do dowolnej podstrony znajdującej się w serwisie. Selkar pozwala partnerom na korzystanie z banerów graficznych, które zaprojektowane zostały do promowania konkretnych wydań lub promocji w sklepie. Pośród narzędzi znajdują się również widgety zaprojektowane w JavaScript, które służą do prezentowania najnowszych i najbardziej popularnych książek. Podlegają one edycji, dzięki czemu można je dostosować pod kątem przynależności do konkretnych kategorii, wyświetlania określonych elementów czy ilości prezentowanych pozycji. Sklep udostępnia partnerom także plik .xml zawierający wszystkie produkty przystosowane do dowolnego wykorzystania.

Program partnerski Selkar

O wiarygodności selkar.pl świadczyć może stały i sprawdzony właściciel, którym jest DKS Sp. z. o. o. z siedzibą w Białymstoku. Na rynku sklep obecny jest od 2004 roku, zdobywając przez ten czas wiele wyróżnień i nagród branżowych, takich jak m.in. Laur Klienta w kategorii Odkrycie roku 2010 czy wysokie pozycje w Rankingu Zaufane Opinie 2010. Program partnerski przeznaczony jest przede wszystkim dla blogerów, zwłaszcza tych zajmujących się recenzowaniem książek i komiksów. Jednak z uwagi na rozbudowaną ofertę i duże zasoby sklepu, na promowaniu produktów skorzystać mogą także właściciele innych serwisów o zbliżonej tematyce. Część działów może być z powodzeniem wykorzystana przez niemal dowolną witrynę, dlatego warto znaleźć pośród produktów interesujące pozycje.

Wypłata z Selkar

Minimalny próg do wypłaty należności to 100 złotych. Selkar przekazuje swoim partnerom PIT na koniec roku rozliczeniowego, który trzeba uwzględnić w zeznaniu podatkowym. W przypadku firm rozliczenie odbywa się na podstawie rachunku lub faktury. Firmy będące płatnikami VAT mogą liczyć na prowizję w formie kwoty netto.

Zobacz też inne programy partnerskie

Dodaj komentarz