Selkar – opinie o księgarni internetowej i programie partnerskim

Selkar jest jedną z największych polskich księgarni internetowych, o wiarygodności której świadczyć może stały i sprawdzony właściciel DKS Sp. z. o. o. z siedzibą w Białymstoku. Na rynku sklep obecny jest od 2004 roku, zdobywając przez ten czas wiele wyróżnień i nagród branżowych. Posiada również własny program partnerski, który przeznaczony jest przede wszystkim dla osób promujących na swoich serwisach książki. Co warto wiedzieć o księgarni i jak zarabiać w jej programie partnerskim?

Oferta księgarni Selkar

Selkar oferuje przede wszystkim książki i podręczniki, ale nie oznacza to, że nie znajdziemy w ofercie również innych produktów. Co innego możemy zakupić w tej księgarni?:

Warto zauważyć, że księgarnia często oferuje różne promocje i rabaty, dzięki którym możemy nieco zaoszczędzić na zakupie wybranych produktów. Oczywiście takie promocje pojawiają się okazjonalnie, ale możemy liczyć na jeden stały rabat za zapisanie do newslettera, który wynosi 8%. Jest to już całkiem przyzwoity procent, który pozwala oszczędzać pieniądze, jeśli regularnie dokonujemy zakupu książek.

Klub Selkar – program lojalnościowy

Klub selkar.pl jest programem lojalnościowym, dzięki któremu możemy zdobywać punkty, a te z kolei wymieniać na nagrody.

program partnerski selkar

Za co otrzymujemy punkty:

  • rejestrację w selkar.pl – dzięki temu dostajemy na starcie 50 punktów, oczywiście tylko jednorazowo,
  • zapis do newslettera – 200 punktów, również jednorazowo,
  • zakupy (musimy być zalogowani) – 10 punktów za każde wydane 1 zł,
  • pisanie recenzji przeczytanych książek – 50 punktów za każdą zatwierdzoną,

Czasem do oferty trafiają również produkty, za które otrzymać możemy dodatkowe punkty.

Współpraca promocyjna

Selkar od lat wspiera niezależnych twórców w promocji książek, więc oferują również współpracę. Polega ona na organizowaniu konkursów na fanpage oraz na blogu, reklamie banerowej, wysyłce newslettera, patronatów itp. Może to być ciekawy sposób, na dodatkową promocję dla osób, które zdecydowały się na wydanie własnej książki. Warto dodać, że często organizują również akcje szerzące czytelnictwo.


jak napisać i wydać książkę

Napisać i wydać książkę teoretycznie może każdy, choć nie każda pozycja osiągnie sukces na rynku. Oczywiście trzeba mieć lekkie pióro i coś ciekawego do przekazania, więc nie każdy się w tym odnajdzie.


Program partnerski Selkar

Program partnerski przeznaczony jest przede wszystkim dla blogerów, zwłaszcza tych zajmujących się recenzowaniem książek i komiksów. Jednak z uwagi na rozbudowaną ofertę i duże zasoby sklepu, na promowaniu produktów skorzystać możemy także mając inne serwisy o nieco odmiennej tematyce. Część działów możemy z powodzeniem wykorzystać przez niemal dowolną witrynę, dlatego warto znaleźć pośród produktów interesujące pozycje.

Rejestracja w programie partnerskim Selkar

Rejestracja w programie partnerskim księgarni Selkar jest bardzo prosta. Nie musimy wprawdzie zakładać osobnego konta dla programu partnerskiego, ale musimy zaznaczyć podczas rejestracji „zarejestruj jako partnera”. Dzięki temu, poza normalną funkcjonalnością księgarni, otrzymamy dostęp do programu partnerskiego. Do samej rejestracji wystarczy nam imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło.

Ile można zarobić

W programie partnerskim Selkar wysokość podstawowej prowizji wynosi 8%, więc całkiem przyzwoicie. Ciężko jednak dokładnie określić ile możemy w ten sposób zarobić, gdyż każdy przypadek jest indywidualny. Wszystko zależy od ilości od kwoty oraz ilości pozyskanych zamówień. Ceny książek i pozostałych artykułów są bardzo zróżnicowane, ale zakładając, że sprzedamy 10 książek wartych 30 złotych, nasz zarobek wyniesie 24 złote. Kwota wydaje się niewielka, ale jeśli jesteśmy w stanie sprzedawać dużą ich ilość, wtedy mamy z tego już całkiem przyzwoity zarobek.

Gdzie i jak promować

W programie partnerskim stroną sprzedażową jest sam sklep selkar.pl, do którego możemy kierować klientów. Co ważne, do dyspozycji mamy również generator linków, więc możemy klientów kierować nie tylko na stronę główną, ale również na konkretne produkty lub kategorie. Warto dodać, że możemy skorzystać także z widgetu zaprojektowanego w JavaScript, który służą do prezentowania najnowszych i najbardziej popularnych książek. Oczywiście skrypt ten podlega edycji, dzięki czemu możemy dostosować go pod kątem przynależności do konkretnych kategorii, ilości prezentowanych pozycji oraz wymiarów zdjęć.

Pozostaje jeszcze kwestia miejsca promowania. Na dobrą sprawę możemy to robić wszędzie, nawet zostawiając linki na różnych forach, czy też wysyłając znajomym. Nie jest to jednak zbyt efektowna metoda. Dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się influencer marketing lub założenie własnego bloga. Warto dodać, że jego założenie otwiera przed nami naprawdę wiele ciekawych możliwości zarobkowych, a programy partnerskie to tylko jedna z nich.


jak założyć bloga

Założyć bloga może w zasadzie każdy, nawet wykorzystując do tego całkowicie darmowe rozwiązania. Proces jest bardzo szybki i prosty, więc nikomu nie powinien przysporzyć problemów.


Wypłata z programu partnerskiego Selkar

Wypłatę otrzymujemy na wskazane konto bankowe, a minimalny próg niezbędny by ją zlecić to 100 złotych. Stosowny PIT, który musimy uwzględnić w zeznaniu podatkowym Selkar przyśle nam na koniec roku. W przypadku firm rozliczenie odbywa się na podstawie rachunku lub faktury, a firmy będące płatnikami VAT mogą liczyć na prowizję w formie kwoty netto.

Opinie

Selkar to duża i solidna księgarnia internetowa, o której znajdziemy wiele pozytywnych opinii w internecie. Poza bogatą ofertą, warto zwrócić uwagę na możliwość dokonywania płatności przy pomocy PayPala, czyli najpopularniejszego portfela internetowego. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się opinie negatywne. Te z kolei, w głównej mierze dotyczą dwóch problemów. Pierwszy z nich to zdarzające się problemy z dostępnością książek, które normalnie widniały na stronie, przez co wysyłka mocno się opóźnia. Drugi, często powtarzający się zarzut to długo trwające zwroty pieniędzy w przypadku rezygnacji z zamówienia lub zwrotu książki.

Korzystaliście z księgarni internetowej Selkar? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz