Szablony stron internetowych

Szablony stron internetowych

Aby odnieść sukces, praktycznie w każdej branży potrzebna jest porządna strona internetowa, która jest najlepszą wizytówką firmy i doskonałym wabikiem na potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się strony oparte na prostych i intuicyjnych systemach CMS (WordPress, Joomla itp.). To właśnie dzięki tym systemom można w kilka minut uruchomić własną stronę internetową i zarządzać nią bez potrzeby programowania. Olbrzymim plusem CMS-ów jest również to, że można w bardzo prosty sposób podpiąć pod nie różnorodne szablony stron internetowych. W Internecie jest bardzo wiele profesjonalnych serwisów, które oferują darmowe albo płatne szablony stron internetowych do wszystkich najpopularniejszych CMS-ów.

Szablony stron internetowych – czym są?

Gotowy szablon strony to nic innego jak szkielet strony internetowej. Szablony wordpress określają najważniejsze właściwości strony takie jak: tło, kolory, rozmiar czcionki, układ poszczególnych elementów itp. Każdy z szablonów posiada przykładową zawartość (zdjęcia, tekst, filmiki itp.), dzięki której można sprawdzić, jak nasza strona będzie się prezentować.

Gdzie kupić gotowe szablony wordpress, joomla itp. ?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, gotowe szablony można kupić na specjalnych serwisach internetowych, takich jak np. templatemonster.com. Dzięki prostej wyszukiwarce można wybrać odpowiedni CMS oraz kategorię, która nas interesuje. Szablony joomla kosztują od 150 do nawet 7000zł. Warto wspomnieć również i o tym, że oprócz samych szablonów możemy dokupić do nich również profesjonalną instalację i serwis wraz z hostingiem. Pamiętać należy o tym, że jeden szablon możemy wykorzystać wyłącznie na jednej domenie. Bardzo często mamy również możliwość wykupienia szablonu na wyłączność. W takim przypadku będziemy mieć 100% pewność, że jesteśmy jedynym nabywcą danego szablonu i co najważniejsze będziemy mieć prawo do korzystania z szablonu na bardzo wielu domenach.

Jakie szablony stron internetowych wybrać?

Oferta darmowych i płatnych szablonów jest naprawdę bardzo szeroka. Wybranie najlepszego motywu może więc być naprawdę trudnym i czasochłonnym zadaniem. W pierwszej kolejności warto inwestować w szablony WordPress i Joomla, które bardzo często są rozwijane i na bieżąco aktualizowane przez twórców. Wybierając mniej popularne CMS-y należy liczyć się z tym, że szablony do nich mogą nie wyświetlać się prawidłowo na wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach i urządzeniach mobilnych.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *