10 najlepszych motywów WordPress 2018

Jeśli szukacie rozwiązania do stworzenia strony internetowej, na pewno nie ominiecie WordPress. Na obecną chwilę jest to całkowity lider rynku gotowych systemów zarządzania treścią. Według danych ze strony organizacji W3Techs.com od 21 września 2018 r., wśród wszystkich stron na świecie zbudowanych w oparciu o jeden ze znanych CMS, 59,9% realizowane są za pomocą WordPress (rys. 1). Jest to na prawdę dużo. Zwłaszcza, gdy porównywać wyniki WordPress i Joomla!, obejmującego drugą pozycję w rankingu.

Popularność WordPress

Rysunek 1. Popularność WordPress według danych W3Techs.com

W Internecie można znaleźć sporo artykułów na temat popularności WordPress, wad i zalet tego systemu. Dlatego nie będziemy powtarzać się. Dodamy tylko, że w ciągu ostatnich kilku lat WordPress stał się popularnym celem dla cyberzłodziei i spamerów na całym świecie. Dlatego zwiększyła się liczba włamań na strony zarządzane przez ten system. Jednak regularne aktualizacje systemu i wtyczek oraz użycie dodatków tylko od zaufanych dostawców pozwoli zabezpieczyć stronę przed większością włamań. Dodatkowe informacje o zabezpieczeniu strony możecie znaleźć na stronie wordress.org oraz popularnych blogach technicznych.

Jeśli w końcu wybraliście WordPress i planujecie użyć go do tworzenia strony www, będziecie potrzebowali stylowe szaty graficzne. Aby pomóc w poszukiwaniu, przygotowaliśmy zestaw z najlepszymi motywami dla WordPress z oferty Template Monster. Podane templatki poświęcone są popularnym tematom niszowych. A dzięki wygodnym opcjom personalizacji oraz dostępnym rozszerzeniom będziecie mogli ich użyć do innych celów.

Do przewag podanych motywów warto dodać responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na wszystkich urządzeniach użytkowników. Oprócz tego motywy mają poprawny kod, dlatego nie musicie dopasowywać go pod wymagania wyszukiwarek internetowych. Wasza strona będzie przyjazna dla SEO.

Razem z motywem dostaniecie dokumentacje, która pomoże szybciej opanować opcje produktu. A jeśli pojawią się jakieś pytania oraz problemy, możecie zgłosić to na ich czacie. Specjaliści Template Monster dostępni są 24/7 i pomogą szybko rozwiązać problem.

Więcej informacji o produktach znajdziecie w opisach poniżej.

Monstroid2

Monstroid2 to uniwersalne rozwiązanie pozwalające stworzyć wiele różnych stron www. To wszystko jest możliwe dzięki obecności 20 motywów potomnych o popularnych tematach niszowych. Oprócz tego templatka zawiera ponad 300 gotowych układów stron i wygodne opcje personalizacji. Do tego warto także dodać ponad 500 szablonów dla Elementora, które pomogą zbudować praktycznie dowolne projekty stron www.

Wygląd strony domowej zależy od wybranego motywu potomnego. Jednak możecie być pewni, że każdy z nich trafi w gust odwiedzających. Na stronie głównej umieszczone są kluczowe sekcje z informacjami o witrynie. Przy tym strona nie będzie obciążona nadmierną ilością elementów graficznych oraz skryptów, więc będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach użytkowników.

Nowa wersja Monstroid 2 zawiera tylko kluczowe rozszerzenia i jest kompatybilna z cudzymi wtyczkami dla WordPress. Motyw zawiera Contact Form 7, Kava Extra, Cherry PopUps i Elementor. Oprócz tego do templatki były dodane rozbudowane rozszerzenia JET od zespołu ZEMEZ. Dzięki nim możecie korzystać z szeregu widgetów podczas tworzenia strony za pomocą wizualnego edytora. Templatka także ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

monstroid2

Szczegóły |  Demo

EasyJet

Jeszcze jedno wielofunkcyjne rozwiązanie do tworzenia szerokiego spektrum stron zaczynając od portfolio fotograficznego, a kończąc stroną biznesową. Dlatego aby wyświetlać odpowiednie tematy motyw posiada 12 kreatywnych układów strony domowej. Dzięki nim oraz wygodnym opcjom personalizacji można szybko dopasować wygląd motywu do potrzeb projektu.

Każdy układ strony domowej ma swoje ciekawostki. Jednak wszystkie one mają oryginalny projekt, który zawiera niezbędne sekcje do prezentacji strony. Przy tym motyw nie jest obciążony elementami graficznymi oraz skryptami. Dlatego strona będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach użytkowników. Należy wspomnieć także o wygodnej nawigacji, dzięki czemu osoby odwiedzające mogą szybko znaleźć interesujące informacje.

easyjet

Motyw został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu możecie korzystać z rozbudowanych wtyczek wchodzących w zestaw frameworku. Do templatki były dodane także dodatkowe wtyczki, w tym Elementor oraz JetElements. Za pomocą wizualnego edytora Elementor możecie tworzyć nietypowe projekty stron i zarządzać elementami na nich dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Constuctor

Poszukujecie rozwiązania dla firmy pracującej w branży architektury i planowania przestrzennego? W tym przypadku na pewno musicie zwrócić uwagę na motyw Constuctor. Ten motyw ma charakterystyczny projekt w którym główny nacisk został postawiony na jakościowe obrazki i dużą typografię. Warto także wydzielić proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi odwiedzających od zapoznania się z zawartością strony.

Na stronie domowej znajduje się duży suwak, który można używać do prezentacji wybranych projektów firmy. Poniżej umieszczona jest sekcja z przeglądem usług i historii przedsiębiorstwa. Do wglądu odwiedzających dostępna jest informacja o realizowanych projektach (portfolio) i najnowszych wpisach z bloga. W nagłówku i stopce znajduje się krótka informacja kontaktowa oraz przyciski do profili strony w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych rozdziałów strony można przez rozwijane menu górne.

constructor

Do motywu Constuctor były dodane popularne wtyczki Cherry, w tym: Cherry PopUps, Trending Post, Cherry Projects, Cherry Sidebars, Cherry Testimonials itd. Templatka posiada także wizualny edytor treści Power Builder i 25+ modułów treściowych. Dzięki temu możecie dodawać różne elementy na stronę i zarządzać nimi w jednym kliknięciem myszką. Motyw również ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

JohnnyGo

Za pomocą tego motywu możecie tworzyć różne witryny o tematyce budowlanej. Templatka zawiera 17 układów strony domowej, które poświęcone są popularnym tematom niszowym. Oprócz tego do użytku dostępne są wygodne opcje personalizacji oraz rozbudowane wtyczki. To wszystko pozwoli szybko stworzyć stronę firmową i w najlepszy sposób przedstawić usługi dla klientów. Oprócz tego możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Templatka jest całkowicie kompatybilna z nimi.

Wspominane powyżej układy strony domowej są wizytówką dla firmy. W ich projektach jest uwzględniona możliwość prezentacji kluczowych informacje o przedsiębiorstwie. Odwiedzający mogą znaleźć sekcje o usługach, umiejętnościach, wykonanych pracach i partnerach. Oprócz tego na stronie domowej można umieszczać wpisy z bloga. Warto także wyróżnić proste efekty animacyjne, które nie będą odwracać uwagi podczas przeglądu tych informacji.

Johnnygo

Motyw JohnnyGo opiera się o Cherry 5.1.4 i zawiera wszystkie popularne wtyczki Cherry. Oprócz tego templatka zawiera menadżer zamówień i specjalne rozszerzenia budowlane. Do motywu był włączony zestaw z obrazkami o wysokiej jakości. Możecie używać ich również na stronach, jak i na blogu. Motyw także wspiera fonty webowe Google. To pozwala korzystać z 500+ stylowych typografii na stronie www.

Szczegóły |  Demo

Imperion

Motyw Imperion pozwoli w najlepszy sposób przedstawić usługi biznesowe w Internecie. Oprócz gotowych układów strony domowej, nagłówku i stopki, możecie używać rozbudowanych opcji personalizacji. Za ich pomocą można szybko wprowadzać odpowiednie zmiany i oglądać ich rezultat na bieżąco. Oprócz tego do templatki zostały dodane rozbudowane moduły i widgety. Dzięki nim możecie dodawać różne elementy na stronę i w najlepszy sposób zaprezentować swoje usługi użtkownikom.

Na stronie domowej można znaleźć kluczowe informacje o firmie. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, który idealnie nadaje się do prezentacji projektów. Poniżej można znaleźć informacje o oferowanych usługach, umiejętnościach i ostatnich pracach. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z pracownikami firmy i znaleźć niezbędne informacje kontaktowe. Oni mogą także zapisać się na newsletter oraz śledzić firmę w popularnych sieciach społecznościowych. Odpowiednie przyciski dostępne są na dole strony.

imperion

Oprócz wtyczek Cherry do motywu były włączone dodatkowe rozszerzenia. Są to Slider Revolution, JetElements, JetMenu i Elementor. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org. Dlatego w dowolnym czasie możecie rozszerzyć funkcjonalność strony za pomocą jednego z tych dodatków. Templatka na pewno nie „posypie się”. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

Production Pro

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia stron firmowych dla przedsiębiorstw. On ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także zawiera kluczowe rozszerzenia pozwalające przedstawić tego typu informacje na stronie. A jeśli wyniknie potrzeba w dodatkowych funkcjach, możecie skorzystać z wtyczek dla WordPress. Podany moty jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami dla tego systemu.

Strona domowa jest wizytówką dla firmy. Tutaj znajduje się sekcja z informacją powitalną, przewagami firmy i oferowanymi usługami, licznikiem umiejętności oraz opiniami klientów. Dla szybkiego kontaktu z managerem firmy można skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na dole strony. Można także skorzystać z przycisku „Oddzwonić”. Wtedy manager skontaktuje się z klientem.

productionpro

Podany motyw zawiera kluczowe rozszerzenia pozwalające zbudować profesjonalną stronę internetową. Do wykorzystania dostępne są rozwijane menu, dynamiczny slider, newsletter i PopUp, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw także posiada wizualny edytor stron Elementor. Za jego pomocą można tworzyć strony i zarządzać elementami na nich dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”. Templatka również ma czysty kod i jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Adverting

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia strony dla agencji marketingowej. Chociaż nie jest to koniecznie. Dzięki obecności gotowych układów nagłówka i stopki oraz wygodnym opcjom personalizacji możecie dostosować motyw do innych tematów niszowych. Oprócz tego templatka posiada rozbudowane wtyczki, które pomogą przedstawić różne typy informacji na stronie www.

Na stronie domowej znajduje się duży dynamiczny suwak. On może służyć do prezentacji projektów oraz ciekawych wpisów tematycznych. Poniżej można znaleźć krótką informację o firmie i oferowanych usługach. Osoby odwiedzające mogą przejść do portfolio z realizowanymi projektami i zapoznać się z najnowszymi wpisami na blogu. Także i oni mogą dołączyć do grona fanów firmy w popularnych sieciach społecznościowych oraz zapisać się do newslettera.

Motyw opiera się o Cherry Framework 5.0 i zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. Dzięki temu możecie korzystać z rozwijanego menu, mediateki, menadżera paska bocznego, kalendarza, PopUp’u i opcji mediów społecznościowych. Motyw także wspiera fonty webowe Google, co pozwala używać stylowe typografie do zawartości tekstowych na stronie. Oprócz tego templatka ma poprawny kod, który został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Ascendio

Za pomocą motywu Ascendio będziecie mogli stworzyć nowoczesną stronę dla firmy oferującej usługi doradcze. Templatka ma 7 unikatowych układów strony domowej, gotowe układy nagłówka i stopki oraz rozbudowane opcje personalizacji. Oprócz tego do templatki były włączone dodatkowe wtyczki. Dzięki temu możecie tworzyć profesjonalną stronę bez stosowania cudzych rozszerzeń.

Projekty dostępnych układów strony domowej zostały wykonane w jasnych kolorach. Główny nacisk w nich robi się na jakościowe obrazki i dużą typografie. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość witryny. Nie odwracają uwagi odwiedzających także proste efekty animacyjne. Do innych przewag projektu motywu warto dorzucić wygodne opcje personalizacji. Dostać się do interesujących rozdziałów można przez menu oraz różne sekcje umieszczone na stronie domowej.

ascendio

Do motywu były dodane kluczowe wtyczki Cherry wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.1.4. Oprócz nich wtyczka posiada dynamiczny suwak Smart Slider, e-commerce rozszerzenie Ecwid i zestaw rozszerzeń dla Elementora. Ten wizualny edytor stron także został dodany do motywu. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jest on responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

BuildWall

Jak mogliście zrozumieć z nazwy, jest to rozwiązanie do tworzenia stron dla firm budowlanych. Na obecną chwilę motyw posiada 6 układów strony domowej. Poświęcone są one kluczowym tematom niszowym, dlatego możecie wybrać odpowiedni dla swego projektu. A jeśli on nie do końca odpowiada tematowi, możecie przejść do sekcji „Personalizacja”. Znajdziecie tu wygodne opcje zarządzania wyglądem templatki.

Na stronie domowej umieszczone są sekcje z kluczowymi informacjami o firmie. Tutaj znajduje się dynamiczny suwak, informacja „O nas” i licznik wykonanych projektów. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z oferowani usługami i sprawdzić ich wykonanie w portfolio. Na stronie znajduje się także sekcja z opiniami klientów i najnowszymi artykułami z blogu.

buildwall

Funkcjonalność motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.1.4. Oprócz tego do templatki były dodane dodatkowe rozszerzenia, w tym Revolution Slider, JetElements i Elementor. Razem z motywem dostaniecie ponad 200 jakościowych obrazków. Możecie ich używać w artykułach na blogach oraz jako elementów graficznych na stronach witryny. Templatka także wspiera ponad 500+ fontów webowych Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

Bitunit

Jeśli planujecie pisać o kruptowalutach oraz oferować usługi w tym kierunku, motyw Bitunit będzie idealnie pasował do tego celu. Ma on charakterystyczny projekt, w którym główny nacisk został postawiony na jakościowe obrazki i stylowe efekty animacyjne. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowane wtyczki Cherry, które pomogą w najlepszy sposób przedstawić odpowiednie informacje o walutach.

Zamiast suwaka na stronie domowej znajduje się Hero Image. To idealne miejsce do powitania i zachęcenia klientów do zapoznania się z tematem strony. Poniżej znajduje się sekcja z krótką informacją o serwisie, przeglądem usług i kalkulatorem walutowym. Możecie prowadzić bloga i umieszczać ciekawe artykuły na stronie domowej. Dlatego warto włączyć odpowiedni widget w panelu administracyjnym.

bitunit

Jak pisaliśmy powyżej, do motywu były włączone funkcjonalne wtyczki Cherry i wizualny edytor treści Elementor. Możecie korzystać z rozwijanego menu, projektów i usług, mediateki, portfolio, menadżera panelu bocznego i opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Dzięki nim możecie szybko rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej.

Szczegóły |  Demo


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx