Ceneo

Ceneo
Ceneo jest jedną z najpopularniejszych polskich porównywarek cen. Serwis ten posiada również własny program partnerski, który opiera się na solidnych biznesowych podstawach. Dysponuje bardzo dobrą stroną docelową oraz materiałami reklamowymi wysokiej jakości, a o jego wiarygodności świadczyć może wysoka pozycja na rynku e-commerce.

Dlaczego warto skorzystać z wyszukiwarki?

Szukając czegoś w internecie przeważnie zależy nam, aby dany produkt kupić jak najtaniej. Samodzielne przeszukiwanie sklepów internetowych w celu znalezienia najlepszej oferty jest zbyt czasochłonne i zwyczajnie zbędne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą porównywarki cen, które pozwalają sprawdzić ceny w kilku sklepach jednocześnie. Dodatkowo pod każdym produktem znaleźć można opinie ludzi, którzy zakupili dany produkt.

Klub Łowców Nagród Ceneo

W Ceneo możemy znaleźć również Klub Łowców Nagród, który pozwala zdobywać punkty i jak sama nazwa wskazuje – wymieniać je na nagrody. Jak to dokładnie działa? Wystarczy zarejestrować się i już możemy zdobywać punkty za konkretne aktywności, takie jak:

  •  robienie zakupów,
  •  dzielenie się opinią,
  •  branie udziału w konkursach organizowanych na stronie oraz na Facebook’u,
  •  odpowiadanie na pytania innych użytkowników.
Zdobyte w ten sposób punkty możemy wymieniać na nagrody, które przejrzeć można w specjalnym katalogu.

Jak dodać własny sklep internetowy do Ceneo?

Do porównywarki dodać można każdy sklep internetowy, ale wiąże się to z dodatkową opłatą. Wynosi ona od 27 do 90 groszy za jedno kliknięcie (w zależności od wybranej kategorii), które przenosi wprost na stronę sklepu. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz oraz doładować konto, aby nasz sklep znalazł się w porównywarce.

Czy każdy sklep znajduje się w Ceneo?

W związku z powyższym, nie każdy sklep znaleźć można w porównywarce. Dlaczego? Jest tak, ponieważ nie każdy sklep dysponuje odpowiednim budżetem na reklamę, a zwłaszcza te mniejsze. W przypadku dużych i popularnych sklepów nie ma tego problemu i z łatwością można je tam znaleźć.

Inne porównywarki cen

Ceneo bez wątpienia jest liderem w tej kwestii, choć oczywiście nie jest jedyną porównywarką cen dostępną na rynku. Wielu użytkowników może nawet nie kojarzyć innych, ale to całkowicie zrozumiałe. Skoro serwis świetnie sprawdza się jako porównywarka cen to nie ma potrzeby, aby szukać innych. Czasem, jednak warto rzucić okiem co znaleźć można w innych porównywarkach.

Porównywarka cen

Porównywarka cen

Gdy w 1995 roku firma Andersen Consulting (obecnie Accenture) stworzyła i udostępniła swój serwis BargainFinder, który porównywał oferty sklepów internetowych,…

Program partnerski Ceneo

Program partnerski Ceneo opiera się na umowie dotyczącej oddania do dyspozycji porównywarki powierzchni na stronie internetowej partnera. Produktem reklamowanym przez partnerów jest sam mechanizm działania porównywarki, a także należąca do niej baza sklepów, produktów i promocji. Jest ona bardzo rozbudowana, dzięki czemu umożliwia bezproblemowe znalezienie praktycznie każdego towaru, sprzedawanego w polskich sklepach internetowych. Na dodatek jako jedna z niewielu renomowanych marek e-commerce tego typu pozwala na zakup produktu bezpośrednio z poziomu porównywarki, bez konieczności przekierowywania klienta na stronę konkretnego sklepu. Program partnerski przeznaczony jest zarówno dla firm, jak i pełnoletnich osób fizycznych. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 100 złotych. Program partnerski porównywarki cechuje się nienaganną wypłacalnością.

Zarabianie w programie partnerskim Ceneo

Zarabianie w programie partnerskim Ceneo nie jest przesadnie skomplikowane. Partnerzy zarabiają na każdym odesłaniu do porównywarki internauty, który następnie wyszuka określony produkt oraz dokona jego zakupu. Nie ponosi przy tym żadnych strat finansowych i nie traci przez to więcej czasu, a na dodatek może szybciej i skuteczniej zrealizować swoją potrzebę zakupową. Stroną obciążoną jest w takim przypadku sklep internetowy, który zapłacił za usługę reklamy. Jego celem jest jednak sprzedaż promowanych produktów, dlatego każde przekierowanie jest dla niego korzystne i wartościowe. W programie partnerskim Ceneo zarabiać można również poprzez dokonywanie bezpośrednich zakupów w porównywarce, jednak obecnie nie wszystkie sklepy udostępniają tę opcję.

Od czego zależy wysokość zarobków ?

Prowizje w programie partnerskim ustalane są bezpośrednio przez Ceneo. Nie można ich otrzymać za samo kliknięcie w reklamę, a dopiero uzyskanie przekierowania do sklepu. Ponieważ jednak internauci przeglądający porównywarki zazwyczaj klikają w oferty wielu różnych sklepów, rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla partnerów. Serwis oferuje również kampanie dedykowane. Dzięki nim uzyskać można dostęp do innych modeli rozliczeń, m.in. CPA, CPC, CPD (Cost Per Download) czy FF (Flat Fee). Na największe zarobki liczyć mogą przede wszystkim serwisy z bardzo dużą ilością ruchu. Program partnerski efektywnie wykorzystać mogą także blogerzy, którzy zajmują się tworzeniem recenzji rozmaitych produktów. Praktycznie każda strona związana w jakiś sposób z tematyką e-commerce, która zawiera opisy i opinie idealnie nadaje się do przetestowania współpracy ze słynną porównywarką.

Wtyczka programu partnerskiego

Program partnerski posiada również własną wtyczkę dla Google Chrome, która może nieco ułatwić dodawanie ofert na naszego bloga. Po jej instalacji wystarczy wejść na stronę Ceneo, wyszukać produkt lub kategorię i na wybranej stronie kliknąć prawy przycisk myszy. Po kliknięciu, z rozwijanego menu wystarczy wybrać “kopiuj link do Ceneo”. Tak wybrane produkty lub kategorie pojawią się od razu we wtyczce, wraz z odpowiednimi linkami.

Jak inaczej zarabiać w internecie?

Program partnerski Ceneo świetnie sprawdzą się na blogach, gdzie reklamy produktów mają wysoką klikalność. W tej kategorii nie trzeba szukać alternatyw, ale warto rzucić okiem na inne programy partnerskie, które oferują zupełnie inne produkty bądź usługi. Może okazać się, że pozwolą one wygenerować jeszcze większy dochód, albo świetnie uda się połączyć je ze sobą. Do tego dochodzą oczywiście zupełnie inne sposoby zarabiania pieniędzy w internecie, którym również warto się przyjrzeć.

Praca w domu i zarabianie przez internet

Praca w domu i zarabianie przez internet

Internet obecny w naszym życiu niemal na każdym kroku, nic więc dziwnego, że zarabianie przez internet cieszy się coraz większą popularnością.…
Programy partnerskie

Programy partnerskie

Programy partnerskie są mechanizmem, który charakteryzuje się niezwykle prostym mechanizmem działania. Konkretny internauta nawiązuje współpracę z firmą lub inną organizacją, której…

Opinie o Ceneo

Ceneo jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi po porównywarki cen, więc warto spróbować współpracy. Program partnerski ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników i pozwala całkiem przyzwoicie zarobić, o ile posiadamy odpowiednie źródło ruchu.

Macie jakieś doświadczenia z tą porównywarką cen lub jej programem partnerskim? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

2 Komentarze

  1. Ceneo zna chyba każda przeciętna osoba w Polsce. Osobiście zawsze, gdy chcę coś kupić to najpierw szukam przedmiotu, a następnie porównuję go właśnie na Ceneo. Następnie większość zakupów robię właśnie klikając w odnośnik na tej stronie. Myślę, że nie tylko ja robię zakupy w ten sposób. Dlatego warto skorzystać z programu partnerskiego oferowanego przez Ceneo.

  2. Zgadzam się z komentarzem wyżej. Szukając ciekawej oferty często szukam i porównuję ceny oraz opinie na ceneo.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *